Aardenburg pakt de titel in de Titelrace blijft spannend SêtVnZ Verlinde excelleert bij Koewacht Terneuzen A1 verliest visitekaartje af 28 Maandag 31 maart 2008 PZC Z vlissingen - RIA W. deed goede zaken in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg won met 2-1 bij Biervliet. Axel haalde in eigen huis tegen Patrijzen: 7-2. Biervliet-RIA W. 1-2: Na een ge- lijkopgaande eerste helft kwam Biervliet kort na rust op voor sprong via Tim Boogaart: 1-0. Ook hierna bleef de thuisploeg een licht overwicht houden, maar een kwartier voor tijd maakte Daryl Rawidjan via een uitval gelijk. Vijf minuten voor het einde bezorgde Arno Verlinde met een rake kop bal uit een vrije trap zijn ploeg de overwinning: 1-2. Door dit resul taat steeg RIA W naar de vierde plaats op de ranglijst. Axel-Patrijzen 7-2: Anders dan de uitslag doet vermoeden waren de ploegen aan elkaar gewaagd, waar bij de thuisploeg de kansen opti maal benutte. Na een 2-o-voor- sprong binnen tien minuten via treffers van Jordy Bolleman en Ivo Verstraeten, liep Axel nog voor rust uit naar 4-1 via opnieuw Ivo Verstraeten en Kevin Schot, met een tegentreffer van Trung Tran. Ook de tweede helft bracht twee treffers van Ivo Verstraeten, met tussendoor een doelpunt van Ti- mo de Bruin: 7-1. Het slotakkoord was voor Jasper Huisman: 7-2. Koewacht-Hontenisse 3-2: De thuisploeg kwam in de 65e mi nuut goed weg. Bij een 1-2-stand (Gertjan van den Dries 0-1, Domi nique Verlinde 1-1, Jeroen Verschu ren 1-2) kon Van van den Dries vanaf de stip het duel een beslis sende wending geven. Zijn straf schop werd echter gestopt door doelman Philip Vioen. Daarna voerde Dominique Verlinde nog een nummertje op door 2-2 en 3-2 te scoren. terneuzen - De A-junioren van Terneuzen moesten zaterdag op nieuw een nederlaag incasseren, de tweede op rij. In Bergen op Zoom verloor de ploeg van trainer ]an Pleunis met 6-1 van midden moter Dosko. Niels de Booy zorg de voor de enige treffer. Voor de A-junioren van Temeu- zense Boys is degradatie uit de hoofdklasse op één punt na een feit. De ploeg van trainer Hugo Meeusen verloor zaterdag ook van Halsteren Al (10-1). Sean Verhage redde de eer. Ook voor De A-junioren van HW'24 lijkt degradatie niet veraf meer. De Hulstemaren verloren za terdag op eigen veld van kam pioen Vlissingen Ai (1-5). Het doel punt kwam op naam van Thierry van Dorsselaer. De B-junioren van Terneuzense Boys gingen onderuit tegen tegen Pelikaan Bi. Terneuzen Bi verloor zaterdag op eigen veld met 0-1. De D-pupillen van Terneuzen le den zaterdag de tiende nederlaag van het seizoen. Uit tegen FC Dor drecht Di werd het 2-1. Tien minu ten voor tijd bracht Richairo Hen- riquez de achterstand terug tot één doelpunt. De gelijkmaker bleef echter uit. IJzendijke en Oostburg geven elkaar niets toe in vijfde klasse. terneuzen - De kop aan de rang lijst in de vijfde klasse blijft onge wijzigd. De titelkandidaten IJzen dijke en Oostburg wonnen hun wedstrijd met 2-0 tegen respectie velijk Volharding en Philippine. Het duel Vogelwaarde-Sluiskil werd afgelast. Philippine-Oostburg 0-2. Steven Ver- sluijs 0-1, Quinten de Muer 0-2. Oostburg had een bliksemstart en was vanaf de eerste minuut gevaar lijk. Dat resulteerde in de tiende minuut in 1-0. Daarna was Philip pine gelijkwaardig. In de tweede helft was Oostburg beter en druk te dat uit in 0-2. IJzendijke-Volharding 2-0. Luc van Waes 1 -0, Ivo van de Calseijde 2-0 (strafschop). IJzendijke had een groot veld over wicht en moest gezien de kansen met ruimere cijfers winnen. Bij vla gen had het moeite met het forse spel van Volharding. De kwaliteit kwam tenslotte bovendrijven. In de 15e minuut werd de toon daar voor reeds gezet. Toen nam de thuisploeg de leiding. Tien minu ten voor tijd viel de beslissende tweede treffer. Croede-Schoondijke 2-1. Sven Verploeg 1-0, Ralf Kramer 2-0, Jacco Seen 2-1 (vrije trap). Groede had iets meer inhoud dan de bezoekers. Toch moesten de supporters van de thuisploeg in de slotfase met dichtgeknepen billen zitten. Dat was nadat Schoondijke een kwartier voor tijd op 2-1 was gekomen. Corn Boys-Terhole 2-0. Dennis Winne 1 -0 (strafschop), Martijn Marcelis 2-0. Qua veldspel ontliepen de teams elkaar niet veel in dit rommelige duel. Op slag van rust kwam de thuisploeg op voorsprong uit een strafschop. Dennis Winne mocht het daarna nog eens vanaf elf me ter proberen, maar schoot toen over. De 2-0 van Martijn Marcelis was beslissend. Sluis-Craauw 1-3. Karei Steijaert 0-1, Ro nald Vael 0-2, Andrew Westbeek 1-2, Ka- rel Steijaert 1-3. Qua veldspel waren de teams aan elkaar gewaagd. Graauw was ech ter gevaarlijker via uitvallen. De ploeg ging ook effectiever met de mogelijkheden om. SDO'63-Hoofdplaat 1-5. Pascal Pijcke 0-1, Pieter van Waterschoot 1-1, Loek Thomaes 1-2, Ruben Thomaes 1-3, Ralph Baumgarte 1-4, Jo van den Ameele 1-5. Het met maar liefst vijf B-junioren spelende SDO'63 streed naar de mogelijkheden en deed het vooral in de eerste helft goed. In die pe riode schoot vaste doelman John ny de Bakker, die door het vele blessureleed in de spits was gepos teerd, tegen de paal. Na rust druk te Hoofdplaat het veldoverwicht uit in doelpunten. Oostburg en IJzendijke blijven winnen in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Beide ploe gen zijn in een spannende titelra ce verwikkeld. yerseke - De tennisteams van Sjef en Drive hebben op de eerste speeldag van de districtscompeti tie geen steken laten vallen. In de hoofdklasse wonnen de Aarden- burgers met 6-0 uit bij Yerseke en was Drive met 6-0 te sterk voor Animo. Dat zowel Sjef als Drive te sterk was voor de opponenten was te verwachten. „Als we hier in Yerse ke niet met 6-0 hadden gewon nen, hadden we het ook niet ver diend voor de titel te gaan", zei Sjef- speler Bruce Corvelijn. In tegenstelling tot De Schelde, dat met 5-1 won van Vogelvlucht, liet Sjef geen punt liggen. Corvelijn: „En aangezien de concurrentie zwaar is dit jaar en de afgelopen ja ren er vaak weinig verschil in pun ten zat tussen de bovenste teams, kan elk punt beslissend zijn voor de titel." Sjef hoopt nu de vorm tegen titel- concurrent Drive vast te houden. Aardenburg viert feest na het behalen van de titel. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72