Sport periodetitel Terneuzense Boys weigert voor de muziek uit te lopen AZW pakt drie kostbare punten Zaamslag koestert nog altijd hoop op de titel ondanks puntenverlies PZC Maandag 31 maart 2008 27 HW24 toont te weinig bezieling en verliest de derby: 1-0. door Jack Begijn TERNEUZEN - Doelman Tim Sierse- ma van HW'24 verwoordde het na afloop treffend. Zijn ploeg had in de wedstrijd tegen Terneuzen onvoldoende bezieling aan de dag gelegd. De derby tussen Terneu zen en HW'24 eindigde daardoor in een 1-0-overwinning voor de thuisploeg. „Deze nederlaag is meer dan zon de", keek Siersema terug. „Het is voor ons een tegenvaller. Voetbal lend waren we vandaag niet eens zo slecht. Het ontbrak alleen aan het heilige vuur. De mentaliteit die we hebben in een wedstrijd te gen Steen ontbrak vandaag. Ter- neuzen is een van de betere ploe gen in deze klasse. Om een rol van betekenis te kunnen spelen moet je dan meer brengen dan anders." Terneuzen verdiende de zege op basis van de eerste helft. Daarin domineerde de thuisploeg op alle fronten. Spelers wisten elkaar blin delings te vinden, terwijl HW'24 grossierde in misverstanden en ge vangen zat in een keurslijf aan tac tische opdrachten. De Hulsten aren speelde in een persoonlijke dekking in plaats van in de zone. De Waal - Coban, Vergauwen - Waebeke en O'Shea - Constancia vormden onafscheidelijke koppels. Met een goede actie zette Jona than Constancia Jarno Waebeke al na vijf minuten vrij voor doel. Na een eerste misser schoot Waebeke in de herkansing en via het been van een HW'er zijn ploeg op voorsprong. HW'24 liep achter de feiten aan en de spitsen Jari Vyae- ne en Christoph Praet waren on zichtbaar voor het doel van Den nis Wondergem. Alleen Tim Me- chelinck dook een paar keer op snelheid goed de ruimte in, maar tot resultaten leidde dit niet. Sinan Coban had al vroeg de wed strijd kunnen beslissen, maar zijn schietkans miste doel. Ook Fabian Wilson was ongelukkig in de af werking. Na de rust gooide HW'24 alle schroom van zich af. Beide ploegen voerden drie wis sels door en er ontstond een open wedstrijd. Terneuzen liet zich ver terugzakken en riep daardoor een dreigend onheil over zich af Voor al met hoekschoppen was HW'24 gevaarlijk, maar de precisie ont brak in de doelpogingen. Kieran O'Shea durfde los te komen van Constancia en was gevaarlijk. „Dit 'Terneuzen is een van de betere ploegen in deze klasse' is klote", vond de middenvelder van HW'24. ..We hadden mini maal gerekend op een punt. Nu hebben we niks." Door de overwinning op HW'24 kijkt Terneuzen weer naar boven. „Als we blijven voetballen zoals voor de rust, dan hoeven we van geen enkele tegenstander bang te zijn", analyseerde trainer Ardian Lekaj van Terneuzen. „We richten ons nu op een periodetitel of een plaats die recht geeft op nacompe- titie." Terneuzen-HW'24 1-0 (1-0). 5 Jarno Waebeke 1-0. Scheidsrechter: J. van Til burg (Drunen). Gele kaart: Maik de Wolf en Sinan Coban (Terneuzen) en Robin MacTaggart, Maarten Scheerders, Stefan Galle en Kieran O'Shea (HW'24). Aantal toeschouwers: 600. Stefan Galle na halfjaar weer in de basis Eerder dit seizoen verloor HW'24 thuis de derby tegen Terneuzen met 2-1, nadat het tot aan de rust met 1-0 had geleid. Stefan Galle stond gisteren na ruim een half jaar weer in de basis bij HW'24. De Belg werd geopereerd aan zijn schouderblad. Trainer Michel Leonhart wilde de nederlaag tegen Terneuzen zo snel mo gelijk vergeten. Direct na afloop zocht de trainer van HW'24 de douche op om de teleurstelling van zich af te spoelen. Koploper voelt de druk toenemen na zege op Kapelle. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het duel tussen kop loper Terneuzense Boys en het on- deraanstaande Kapelle was zater dag een uur lang in evenwicht. Maar nadat de gasten een levens grote kans op een voorsprong lie ten liggen, pakte de thuisclub als nog de winst: 4-1. Terneuzense Boys deed hiermee prima zaken in de strijd om het kampioenschap in de tweede klas se. De marge op concurrent Zaam- slag (1-1 uit bij Serooskerke) is ge groeid tot drie punten. Dat leidde bij de Terneuzenaren overigens niet tot een jubelstemming en dat had alles te maken met het matige spel van de ploeg. Tegen Kapelle gaven zaterdag de specifieke kwaliteiten van de kop- sterke Peter Doens, de grillige Mar co Faassen en de traptechniek van Anrico van Hecke uiteindelijk de doorslag. Het resultaat stemde trai ner Leendert Geelhoed tot tevre denheid, maar hij waarschuwde voor te veel optimisme. „Je ziet toch wel de druk bij de spelers. Vergeet niet dat we vanaf het be gin al bovenaan staan." Geelhoed zag zijn ploeg tegen Ka pelle zwak beginnen. „Op de trai ning vlogen de vonken eraf Daar van zag je in de wedstrijd niets te rug. Onbegrijpelijk", zocht de trai ner naar een verklaring. Terneuzense Boys miste tegen de Bevelanders de creativiteit van Ali Eryürük (geschorst), de fysieke kracht van Jordy Goossen (ge schorst) en vooral de leiderscapaci teiten van Kees Duitemeijer (ge blesseerd). Kapelle zag een prima start bijna beloond worden met een treffer, maar de kopbal van Edwin van Damme ging net naast. Terneuzen se Boys speelde in de beginfase te slap en verloor te veel duels. Het eerste schot binnen de palen was van Marco Faassen na 25 minuten. Het verschil in de stand was niet af te meten aan het spel. Kapelle speelde onbevangen, maar de ploeg kon het hoge tempo niet vol- houden.Tien minuten voor rust Terneuzense Boys doet goede za- ken in de tweede klasse. De kop loper wint van Kapelle en ziet achtervolger Zaamslag punten verspelen. kwam Terneuzense Boys op een i-o-voorsprong. De hoekschop van Anrico van Hecke werd feil loos door Peter Doens aan de twee de paal binnengekopt. De gelijkma- ker viel pal na rust. Een vrije trap van Kevin Joosse ging langs de Boys-muur en verraste ook doel man Ronald Gort: 1-1. De thuisclub was even van slag, want in dezelfde minuut verscheen Edwin van Damme alleen voor het doel, maar de bal op de meege komen Ferdy Tilroe was te hard. Weg kans. Terneuzense Boys putte er moed uit. Een lange bal van Van Hecke werd getoucheerd door Ruud Hoo- gesteger: 2-1. De spits vierde het doelpunt tegen zijn oude club inge togen. Even later scoorde Marco Faassen, na een geraffineerde steek bal van Evert Jan van Opdorp, met een prachtige lob 3-1 en vlak voor tijd tekende invaller Gokhan Erka- sin voor de 4-1. Terneuzense Boys-Kapelle 4-1. 34. Peter Doens 1-0, 50. Kevin Joosse 1-1, 59. Ruud Hoogesteger 2-1, 70. Marco Faassen 3-1, 89. Gokhan Erhasin 4-1. Ge le kaart: Marco Faassen (Terneuzense Boys). Scheidsrechter G. de Keyzer (Har- dinkxveld-Giessendam). Aantal toeschou wers: 150. Axelse ploeg verrast met 3-1-overwinning bij Arnemuiden. TERNEUZEN - AZW pakte in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal drie kostbare punten in de strijd tegen degradatie. De ploeg uit Axel won met 1-3 van Arnemui den. Arnemuiden-AZW 1-3: Arnemui den kon nauwelijks voor gevaar zorgen en de bezoekers haalden het optimale rendement uit de ge creëerde kansen. Na een kwartier kwam de thuisclub nog wel op voorsprong. Nadat Jarco Siereveld binnen het zestienmetergebied naar de grond was gewerkt, zorgde Marinus Baas uit de toegekende strafschop voor 1-0. AZW herpak te zich echter en Jens Daneels bracht de Zeeuws-Vlamingen langszij. Wouter Boeije zorgde er voor dat AZW met een voor sprong ging rusten. Na ruim een uur werd het duel beslist, toen Ka- na da Rosa Bernardo de 1-3 bin nenschoot. In de blessuretijd incas seerde AZW-speler Romano van Overmeire nog wel zijn tweede ge le kaart waardoor de Axelaars het duel met tien man uitspeelden. Dat had echter geen gevolgen voor de stand. Zwaluwe-Oostkapelle 0-0: In het eerste kwartier was Oostkapel- le de betere ploeg, maar daarna heerste de thuisploeg. Oostkapel- le-doelman Matthijs van Wagenin- gen hield zijn doel met enkele uit stekende reddingen echter schoon. Nieuwdorp-Bruse Boys 2-2: Ger ard Vogel bracht Bruse Boys na twintig minuten aan de leiding. De goal werkte als een wekker voor Nieuwdorp want na een goe de actie van Turan Dogan tekende Niels Mulder de 1-1 aan. Vijf minu ten voor rust maakte Bruse Boys-verdediger Ralph van den Ouden een overtreding op Ruud La Grand en scoorde Niels Mulder vanaf de strafschopstip de 2-1. Peter Willemse zorgde in de bles suretijd alsnog voor het gelijkspel. Gerben Schram (nummer 4) voorkomt dat Frank Allaart in balbezit komt. foto Ruben Oreel Zeeuws-Vlaamse ploeg blijft op een gelijkspel steken in Serooskerke. door jan Dagevos SEROOSKERKE - Serooskerke-uit is altijd lastig. Koploper Terneuzense Boys ondervond het eerder dit voetbalseizoen aan den lijve en bleef op 3-3 steken. Zaterdag leed ook Zaamslag puntenverlies. De Zeeuws-Vlaamse formatie kwam niet verder dan 1-1. Het gelijkspel was gezien de repu tatie van Serooskerke in eigen huis geen schande, maar Zaamslag kon zich zaterdag met het oog op de ti telrace in de tweede klasse geen puntenverlies permitteren. Het gat met koploper Terneuzense Boys is op drie speeldagen voor het einde drie punten. „Toch is het nog niet gedaan", stelde verdediger Gerben Schram. „Terneuzense Boys moet ook nog een keer tegen Seroosker ke. We moeten hopen dat Terneu zense Boys nog een keer verliest. Als wij dan winnen, kan het uit eindelijk wel eens een beslissings wedstrijd worden." Het zou een prachtig scenario zijn, maar Zaamslag zal dan in de reste rende drie wedstrijden meer daad kracht en overtuiging moeten to nen dan zaterdag. De Zeeuws-Vla mingen vielen na een goede ope ning terug en lieten zich nogal eens aftroeven door een agressief spelend Serooskerke. Zaamslag creëerde na rust slechts twee kan sen. „Serooskerke is geen verkeer de ploeg", vond Schram. „Het is al lemaal heel degelijk en ze geven niet zomaar een zaaier naar vo ren." Zaamslag had aanvankelijk het beste van het spel. Onder aan voering van Alfaro Pentury trok de ploeg zich weinig aan van het hobbelige veld. Het leidde in de 24e minuut tot de o-i. Ugur Kahve- ci brak op links door, draaide naar binnen en kreeg vervolgens alle ge legenheid om uit te halen. Het was voor Serooskerke het sein om de schroom van zich af te wer pen. Alexander de Visser was dicht bij de 1-1, maar hij zag Zaam- slag-doelman Bart Corstanje met de voet redden. Toch kwam de ge lijkmaker er. Scheidsrechter Toore- naar legde de bal in de 37e minuut terecht op de stip, nadat Bas Rooze door Ugur Kahveci ten val was gebracht. Frank Allaart benut te de penalty. Na rust durfde Zaamslag niet alle risico's te ne men. De Zeeuws-Vlaamse forma tie was beducht voor de counter. Zaamslag kreeg welgeteld twee kansen. Coen Goossen en Jordy Bakker stuitten echter op doelman Milad Oghabian. Aan de andere kant was Serooskerke via Nicky Holmes en Frank Allaart nog dicht bij een treffer, maar uiteindelijk be landde de bal tegen de lat. Zo bleef het 1-1 en wees een aantal mensen aan Zaamslag-kant met de beschul digende vinger naar de arbiter. De scheidsrechter trof echter geen en kele blaam. Serooskerke-Zaamslag 1-1 (1-1). 24. Ugur Kahveci 0-1, 37. Frank Allaart (straf schop). Gele kaart: Jan Willem Francke en Kyrian Guepin (beiden Serooskerke). Scheidsrechter: C. A. Toorenaar (Heln- kenszand). Aantal toeschouwers: 200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71