Mahieu trefzeker voor Hoek Kloetinge houdt het wonderlijk lang vol Jean-Philip Becht moet weg van trainer van LRC Tiende nul voor Joan van Belzen z pzc Maandag 31 maart 2008 25 Belgische aanwinst zet ploeg met twee goals op weg naar 3-0-zege. door Frits Bakker hoek - Voor zijn snelheid is hij niet naar Hoek gehaald, want Stijn Mahieu oogt als een voetballer die niet vooruit te branden is. Maar de Belgische spelverdeler is stijlvol aan de bal, heeft een dodelijk schot en een geniale pass in zijn linkervoet. Zaterdag was hij met twee goals ook nog eens match winnaar voor Hoek tegen het zwakke LRC, dat met 3-0 werd ver slagen. En er was een vermakelijk detail dat na de wedstrijd rondging in de bestuurskamer van Hoek. John Smael, de voorzitter, deed er nogal geheimzinnig over, maar kon het toch niet nalaten: „Wat mooi hè, dat nou net die twee nieuwe Bel gen die we in de winter hebben ge haald drie keer scoren." Met ande re woorden: de investering heeft zich aardig uitbetaald. Het schijnt dat er op een bondsver gadering door clubs (in elk geval Nivo Sparta en kennelijk ook LRC) is geroepen dat Hoek de competitie heeft vervalst. De Zeeuwse hoofdklasser, die onder meer de aanvallers Bakx, Schot en Okoro was kwijtgeraakt, trok in de winter de Belgen Stijn Mahieu en Alain Grozdanic aan om het elftal weer op sterkte te brengen. En dat gerucht over vervalsing zong zater dag weer even rond. Want de schutters in de schiettent tegen LRC waren toevallig Mahieu (twee goals) en Grozdanic. Met zijn eerste goal brak Mahieu het verzet van de Leerdammers, die tot dat moment met acht man achter de bal bleven en zelden een stap over de middenlijn durfden te zetten. „Het was onze opzet om vroeg te scoren", gaf Hoek-trainer Willem Leushuis later aan, maar dat mislukte door een gebrek aan stootkracht voorin. Sam Ysebaert (geschorst) werd node gemist en in de punt van de aanval moest Ferry Alfons (net ziek geweest) te vaak opboksen tegen een granie ten muur van verdedigers. ROOSENDAAL - Voor de 27-jarige voetballer Jean-Philip Becht zijn de dagen bij LRC uit Leerdam ge teld. De gelegenheidsspits, die tien keer heeft gescoord dit seizoen, moet van de trainer naar een ande re club uitkijken. „Het vreemde is dat ze me in de winterstop nog wilden houden en daarna ineens niet meer", zegt de in Roosendaal wonende Zeeuw, die al wat contacten heeft, maar nog niet concreet. Het bestuur van LRC legde zater dag bij Hoek uit dat er iets ge beurd is tussen de trainer en de speler. „Daardoor moet hij vertrek ken, want de trainer gaat niet met hem verder." Becht ontkent dat zelf: „Bij mijn weten is er niets ge beurd, alleen voldoe ik de laatste tijd niet aan de wensen van de trai ner. Hij wil op zoek naar een an der soort spits." Zaterdag tegen Hoek zat Becht een schorsing uit. „Tactisch", zei Stijn Mahieu na af loop, „hebben we het goed ge speeld, want we zijn geduldig blij ven jagen op de goal die er toch moest komen. En we waren agres sief genoeg om druk te blijven zet ten." Tien minuten na de rust viel die verlossende goal eindelijk toch. De 25-jarige Belg maakte de weg vrij naar succes. Hij schoot van buiten de zestienmeter raak, met een do delijke precisie. Voor de 2-0 (weer Mahieu) en de 3-0 (Grozdanic) had Hoek daarna nog zo'n twintig minuten nodig, maar met die cijfers werd onher roepelijk het verschil uitgedrukt tussen de opbouwende en de des tructieve ploeg. Koploper Sparta Nijkerk mild voor hekkensluiter door erg veel te missen. door Rudy Boogert NIJKERK - Het spookte zaterdag voor het doel van Kloetinge. Zelfs op vijftig centimeter van de doel lijn kreeg Sparta Nijkerk de bal niet achter doelman Jaco van der Schee. Pas na ruim zeventig minu ten bezwoer de koploper de vloek op het Kloetinge-doel. Toen was het ook meteen bekeken en uitein delijk won Sparta Nijkerk de kop-staartbotsing in de hoofdklas se met 3-0. Het was miraculeus in het kwa draat dat Van der Schee tot de ze ventigste minuut nog geen doel punt tegen had. „Je hebt soms van die wedstrijden", zei de goalie van Kloetinge, „dat de bal er gewoon niet in wil." Met een knipoog: „Dat hebben we zelf bijna elke week." Maar hoe Sparta Nijkerk za Dat de twee nieuwe Belgen voor de totale score tekenden, dat maak te het nog iets schrijnender voor LRC. En Willem Leushuis ver bond er ook maar gelijk een aardi ge conclusie aan: „We hadden die jongens net iets eerder moeten ha len, dan hadden we nu nog voor de titel meegedaan." Dat geldt zeker voor Stijn Mahieu, die deze week praat over een lan ger verblijf bij Hoek. „Ze willen graag dat ik blijf dus daar komen we wel uit", liep hij vooruit op het Twee Belgen schieten Hoek naar een ruime zege op LRC. De stijlvolle Stijn Mahieu scoort twee keer, Alain Grozdanic tekent voor 3-0. terdag flaterde voor het doel, dat zou Kloetinge nog niet eens luk ken als ze het probeerde. Invaller Lopes dinis Magalhaes presteerde in de 53e minuut het onmogelijke toen hij op een halve meter van het volmaakt lege doel een voorzet van de zijkant nog naast het doel kreeg. Zijn colle ga-aanvaller Raoul Henar kopieer de dit kunststukje tien minuten la ter, toen hij een van de paal terug- ketsende bal van dezelfde afstand nog langs de verkeerde kant van de paal kreeg. Het was om wanhopig van te wor den voor Sparta Nijkerk. De koplo per scoorde na de winterstop toch al zo moeilijk - slechts vier goals in zes duels - dan konden deze missers van het jaar er ook nog wel bij. Een minuut na de misser van Henar schoot Dinis Magalhaes alleen voor Van der Schee naast, nadat Arjan van der Smissen de bal knullig had ingeleverd. En drie minuten daarna was de lat nog 's gesprek. Zelf wil hij ook graag bijte kenen, want het voetbal over de grens spreekt hem aan. „Mijn spel komt in Nederland meer tot zijn recht, omdat hier minder vecht- voetbal wordt gespeeld." Toch is er ook weer belangstelling vanuit zijn vaderland, dat hij heeft verruild voor Hoek, omdat er bij zijn vorige club (Maldegem) geld nood was. „Die club is ten dode opgeschreven." Met zijn twee goals van zaterdag loopt Mahieu één op twee, zoals hij dat gewend is te doen. Met de goal op Ajax erbij staat hij op drie uit zes. Zijn tweede van zaterdag was een gelukje, omdat een breed- tepassje via de binnenkant paal in de goal caramboleerde. op de hand van Kloetinge. Van der Schee: „Als zulke ballen er niet in gaan, ga je na een minuut of zeven tig aan een stuntje denken." In het zicht van de haven leed Kloetinge echter schipbreuk. In de 73e minuut werd een indraaiende vrije trap door iedereen gemist. Sa- lim Amerzgiou kreeg hem pardoes voor zijn voeten en schoot in de verre hoek hoog raak. Veertig tel- 'Als zulke ballen er niet in gaan, ga je toch wel aan een stuntje denken.' len later verdrong Dinis Magalhaes alle missers naar de achtergrond toen hij 2-0 maakte. Binnen een minuut was alle hoop van Kloetinge de grond ingeboord. Niet dat de club ook maar enig recht op een gelijkspel had gehad, maar het kat-en-muisspel zorgde voor vermaak van hoog niveau. Karakteristieken Sparta Nijkerk-Kloetinge 3-0 (0-0). 73. Salim Amerzgiou 1-0, 74. Lopes dinis Magalhaes 2-0, 87. Lopes dinis Magalhaes 3-0. Scheidsrechter: H.J.M. van Etten (Schermerhorn). Gele kaart: Regilio Pinas en Erwin van der Woerdt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Joffrey Geldof; Daan Esser, Jaap Esser, Corné Schilperoort (76. Niels Kole), Etiënne Mal- lie; Robin de Pagter (68. Mer- vin Niemantsverdriet) en Regi lio Pinas. Hoek-LRC 3-0 (0-0). 54. Stijn Mahieu 1-0, 74. Stijn Mahieu 2-0, 77. Alain Grozdanic 3-0. Scheidsrechter: J. Terwijn (Zwaag). Gele kaart: Maarten van Rosevelt (Hoek). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt (68. Mamadouba Gueye); Jeroen van de Broeke, Gideon Imagbudu, Stijn Ma hieu, Ramazan Kesikbas (63. Thomas Ragut); Ferry Alfons (78. Bert den Hamer), Alain Grozdanic. hoek - loan van Belzen hield zater dag voor de tiende keer dit sei zoen de nul in het doel van hoofd klasser Hoek. De doelman uit Arnemuiden ligt op schema om het clubrecord van Filip van der Vloet te verbreken. Deze Belgische keeper hield drie seizoenen geleden elf keer zijn doel schoon. Willem Leushuis is zijn balans bij Hoek aardig aan het opvijzelen. De trainer die in zijn eerste negen duels met de club slechts twee keer won, is al vijf duels op rij on geslagen. Na zaterdag is zijn balans bijna in evenwicht: vijf keer winst, zes keer verlies. Het doelsaldo on der Leushuis' bewind is inmiddels al wel positief: 17 voor, 15 tegen. Zo'n gestolen punt had de club bo vendien het nodige vertrouwen kunnen geven in de staart van de competitie. Met nog vijf duels voor de boeg staat Kloetinge immers nog altijd laatste. „Ons geluk is dat de andere drie ploegen telkens maar geen punten pakken", constateerde Van der Schee. Het verschil met LRC, dat op een veilige plaats staat, blijft daardoor zes punten. Kloetin ge zal niettemin nog vier driepun ters moeten scoren om het vege lijf te redden. „We zijn nog niet kansloos", vond Van der Schee. Kloetinge moet het komende zater dag echter wel stellen zonder zijn aanvoerder Erwin van der Woerdt. De gele kaart die de cen trale verdediger kreeg, levert hem een schorsing op voor het thuis duel met GVW. Trainer Diederik Hiensch mag dan weer wel op de bank plaatsnemen. Hij was zater dag geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Spakenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69