Schoonzussen gehuldigd Jeugd Hulst moet snel honk krijgen Dronken rijder veroorzaakt 'kettingbotsing' Twee vrouwen Zeeuws-Vlaamse kaartkampioenen ;ke open dag brede school z PZC Maandag 31 maart 2008 13 Gregoriusmedaille voor drie dames van kerkkoor Schoondijke. door Wilma Valk schoondijke - Het leek even een familiefeestje: drie schoonzussen ontvingen uit handen van pastor D'Hert gistermorgen na afloop van de eucharistieviering in de rooms-katholieke kerk te Schoon dijke de zilveren Gregoriusmedail le met bijbehorende oorkonde van verdienste. Ineke Postma, Nicole Hamelijnck en Emmy Hamelijnck-de Wever zijn alledrie al ruim vijfentwintig jaar lid van het rooms-katholieke- dameskoor in Schoondijke. Het dameskoor werd in 1970 opge richt en telt zeventien leden. Ineke Postma werd al in 1979 lid en is sinds achttien jaar de dirigent. Ni cole Hamelijnck voegde zich een jaar later bij het koor en drie jaar later was ook schoonzus Emmy overgehaald om de gelederen te versterken. Rita Doens van de Antonius Paro chie Geloofsgemeenschap Schoon- dijke/Groede/Oostburg loofde de koorleden in een toespraak na de kerkdienst en had tevens een boe ket bloemen voor de jubilarissen. „Ze zijn alle drie min of meer lan ger lid dan vijfentwintig jaar, maar deze speciale Sint Antoniusviering 'De repetities zijn altijd een groot feest, vooral het napraten' leek ons uitermate geschikt voor een feestelijk tintje." De Antonius Parochie houdt op iedere vijfde zondag van de maand, gemiddeld vijf keer per jaar, deze viering in de kerk van Schoondijke. „Het koor is ook een heel gezellige club", vertellen de jubilarissen. „Wij gaan er zeker nog niet mee stoppen. De repetities zijn altijd een groot feest, vooral het napra ten. Naast de kerk-, rouw en trouw- diensten komen we nog vaak sa men. We organiseren uitstapjes met bus of fiets." De Nederlandse Sint-Gregoriusver- eniging (NSGV) behartigt de be langen van rooms-katholieke ko ren in Nederland en werkt vooral aan de instandhouding van kerk muziek. De vereniging telt ruim vierduizend koren, met in totaal zo'n 125.000 leden. Alle koren van rooms-katholieke kerken in Neder land zijn lid van de NSGV. „Maar we zingen heus niet alleen Gregoriaanse liederen," verklaren de dames. „Wij zingen zowel La tijn als Nederlands." Na de dienst, gistermorgen, was er gelegenheid onder het genot van een kopje koffie de drie dames te feliciteren. Alle neuzen staan dezelfde kant op tijdens jongerendebat. door Harold de Puysseleijr hulst - Jongeren in Hulst moeten binnen drie jaar weer terechtkun nen in een eigen jeugdcentrum. Die conclusie trok burgemeester Jan-Frans Mulder aan het einde van het debat tussen de leden van jongerenorganisatie Youth4All en leden van de fracties in de gemeen teraad. Feitelijk staan alle neuzen in dezelfde richting. De drie stellin gen over nut en noodzaak van zo'n centrum, werden in het vrij dagavond gevoerde debat door ie dereen in de raadzaal van het Huls ter stadhuis onderschreven. Jongeren in de leeftijd van 12 tot 25 jaar voelen zich in de café's niet echt thuis, en zeker de jongere jeugd kan eigenlijk nergens te recht. De jongeren van Youth4All zoeken niet alleen een plaats waar ze simpelweg zichzelf kunnen zijn, maar ook (fysieke) ruimte voor de ontplooiiing van hun artis tieke talenten op het gebied van muziek, cabaret, poëzie en beel dende kunst. De Hulster politiek worstelt al De gemeenteraad van Hulst vindt dat er echt snel werk ge maakt moet worden van een jon gerencentrum in Hulst, liefst in of dichtbij de binnenstad. lang met die wetenschap. Op de kop af vier jaar geleden kondigde het college van burgemeester en wethouders al een onderzoek naar de vestiging van een jongerencen trum aan. Afgaand op hun reacties tijdens het jongerendebat, willen de raadsfracties daar nu eindelijk werk van laten maken. Ronnie Roctus (Algemeen Belang Groot Hulst) sprak zich onomwon den uit over de locatie; het leeg staande gedeelte van Den Dullae- rt, waar voorheen een fitnesscen trum was gevestigd. Hij kreeg steun van Joyce Kauffeld (Groot Hontenisse), terwijl eerder ook de WD die mogelijkheid al eens omarmde. Hoewel Denis Ste- ijaert niet expliciet Den Dullaert noemde, vond ook de CDA'er, 'dat er goed gekeken moet worden naar bestaande gebouwen'. De jongeren zelf zien hun honk echter liever dichter bij het cen trum van Hulst gesitueerd. Daarin kwam Richard Bertram (Progres sief Hulst) hen tegemoet. „Wil zo'n jeugdcentrum echt toe gevoegde waarde hebben, dan is het pand van De Schuur (voorma lige horecagelegenheid nabij de Graauwse Poort, red) een ideale lo catie. Waarom gaan we daar niet aan de slag?" Frank Smits (PvdA) stelde voor een brede werkgroep met ambte naren van verschillende afdelingen samen te stellen om een concreet plan te maken. Vlietstraat 15,Temeuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" sas van gent - Een dronken auto mobilist (50) uit de gemeente Ter- neuzen veroorzaakte vrijdagavond op de Westkade in Sas van Gent een kleine kettingbotsing. Toen twee autobestuurders die voor hem reden, moesten afrem men voor het overige verkeer, slaagde hij er niet in op tijd te stop pen. Hij botste met zijn bedrijfswa gen met aanhanger tegen de auto van een 22-jarige man uit Zelzate, die op zijn beurt tegen de auto van een 60-jarige plaatsgenote reed. De blaastest wees uit dat de 50-jarige man ongeveer twee keer teveel alcohol op had. Hij kreeg een rijverbod van vier uur. GereclitsOeurwoarrfersKantoor Zeeland Uil een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 20-03-2008 blijkt, dat t.v.v. Rosande Johanna Maria Stals, wonende te Hulst, aan THEODORUS ADRIANUS HUBERTUS FENNE. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Middelburg in kort geding gewezen vonnis van 10- 03-2008. Bij dit exploot is bevel gedaan om zich te houden aan het bij voormeld vonnis uilgesproken contact- en straat verbod terwijl tevens bevel is gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Genoemde T.A.H. Fenne kan een afschrift dezes verkrijgen op een van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes axel - Ingeborg Jansen uit Axel en Ria van Tiggelen uit Biervliet heb ben in respectievelijk de spelsoor- ten bieden en jokeren de Zeeuws- Vlaamse kaarttitel in de wacht ge sleept. Afgelopen vrijdagavond deelden in het cultureel centrum de Halle totaal 86 deelnemers de kaarten voor dit kampioenschap. De kaart club Ons Genoegen uit Axel teken de voor de organisatie. Ineke Postma, Nicole Hamelijnck en Emmy Hamelijnck (vlnr) krijgen een zilveren Gregoriusspeld van Pastor d'Hert. foto Wim Kooyman KOEWACHT - De bevolking van Koewacht is trots op haar brede school, De Vlaswiek. Zaterdag was dan ook veel belangstelling voor de open dag. De verschillende organisaties binnen de brede school, waaronder de basis school, het consultatiebureau, de kinderopvang, de peuterspeelzaal en de bibliotheek, hadden activiteiten georganiseerd. In de gymzaal konden de kinderen bijvoorbeeld meedoen met een dansdemonstratie van Anneke Ha melink. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67