Weer beslissingswedstrijd All Ready Hattrick Mirenne Koks helpt HSD in het zadel s pzc Maandag 31 maart 2008 29 De All Ready-korfballers Dennis Voshart, Henk de Graaf en Désirée Voshart (onder, vlnr) druipen teleurgesteld af na het verlies tegen HKC. Boven: Dennis Voshart en Manon Torensma in de verdediging. foto Marijke Folkertsma Mannenploeg wint in Zierikzee met 2-0 van Zwart Wit 9. door Peter Snelders zierikzee - Het mannenteam van de hockeyvereniging HSD won gis termiddag met 2-0 van Zwart Wit 9. Het was toch een goede dag voor de thuisclub, want bij de vrouwen was HSD met 4-2 te sterk voor Breda 7. Mannen. HSD-Zwart Wit 9 2-0: Het krachtsverschil was niet groot. In de eerste helft beslist HSD het duel binnen een kort tijdsbestek. Halverwege die periode opende Niels Ritzen de score. Enkele mi nuten later liet Björn Verseput 2-0 aantekenen. Na de rust probeerde Zwart Wit iets te forceren. Dat resulteerde in een behoorlijk aantal strafcorners. Veel gevaar leverden die niet op, omdat HSD goed verdedigde. Vrouwen. HSD-Breda 7 4-2: In de eerste helft liep het niet lekker bij HSD. Breda was feller en speelde ook beter. Het werd vrij snel 0-1. Miranda de Ruijter zorgde nog wel voor de gelijkmaker, maar nog voor de rust nam Breda opnieuw de leiding. In de rust werd druk overlegd hoe HSD de zaken beter aan kon pak ken. De ruimte via de vleugels werd meer benut. Daardoor was de thuisploeg in de tweede helft duidelijk sterker. Tien minuten na de pauze begon de show van Mi renne Koks. Toen scoorde zij de ge lijkmaker. Daarna werd ze nog twee keer op maat bediend via vloeiend aanvalsspel waardoor ze met twee treffers een hattrick kon voltooien. Ze bracht haar seizoens totaal daarmee op tien doelpun ten, allemaal gemaakt in de afgelo pen drie wedstrijden. Van Trierum bezorgt Zierikzee een punt kerkwijk - De voetbalsters van Zie rikzee namen zaterdag een punt mee uit Kerkwijk: 1-1. De beste kansen waren voor Zierikzee, maar dat sprong daar slordig mee om. Uit een strafschop, in de ogen van Zierikzee onterecht toege kend, kwam Kerkwijk op voor sprong. In de tweede helft werd het 1-1 toen Stella van Trierum de bal uit een hoekschop van Debby van Grunsven in het doel kopte. Monsterverlies voor basketballers Mevo'80 BURGH-haamstede - De basketbal lers van Mevo'8o hebben een mon sternederlaag om de oren geslagen gekregen. In Burgh-Haamstede werd met maar liefst 48-120 verlo ren van het vierde team van Schel- desport. De topschutter aan de kant van Mevo'8o was Gustavo Pe- reira met negentien punten. Ook Michel Kostense kwam in de dub bele cijfers: dertien punten. Korfbalploeg treft weer Bolnes na flets duel met HKC. door Roeland van Vliet zierikzee - De vraag of All Ready eersteklasser blijft, wordt pas ko mende zaterdag beantwoord. Dan speelt de Zierikzeese korfbalploeg een beslissingswedstrijd tegen Bol nes, dat de reguliere zaalcompetitie met een gelijk puntenaantal af sloot. Het winnende team zal als zesde eindigen en zich handhaven, de verliezer wordt zevende en is volgend seizoen tweedeklasser. All Ready had zaterdag de mogelijk heid al in veilige haven te komen. Dan had het team van trainer Sjaak Joziasse meer punten moe ten pakken dan Bolnes. Maar dat gebeurde niet: All Ready verloor thuis met 11-15 van HKC en Bolnes werd met 14-16 verslagen door Vit esse. Al vrij snel - er was de hele wedstrijd verbinding tussen de sporthallen in Zierikzee en Ridder kerk - werd duidelijk dat het op een beslissingswedstrijd zou uit draaien. In de week voorafgaand aan het duel met HKC blaakte AU Ready nog van het zelfvertrouwen. Na de spectaculaire zege op Tjoba (21-23) was lijfsbehoud namelijk weer se rieus mogelijk. Maar de Zierikzeeë- naars konden niet opnieuw pie ken. Speelden ze tegen Tjoba nog met flair en overtuigingskracht, te gen HKC misten ze de scherpte en was de sprankeling uit hun spel verdwenen. „Het verschil kon niet groter", gaf )an-Willem van Nieu- wenhuijze toe. „Vorige week ging alles goed, nu zat alles tegen. Af standsschoten, korte kansjes, vrije ballen... ze gingen er niet in." Dat had ook te maken met de te genstander uit Hardinxveld-Gies- sendam, de nummer twee van de competitie. Waar Tjoba redelijk nonchalant verdedigde, zat HKC er dik boven op. All Ready wist zich All Ready komt er niet aan te pas tegen HKC: 11-15. Daardoor speelt de ploeg zaterdag een be slissingswedstrijd tegen Bolnes. Inzet van het duel is lijfsbehoud. Voetbalsters WIK'57 kansloos in Dordrecht dordrecht - Het vrouwenteam van WIK'57 maakt een mindere fa se door. Zaterdag verloor de ploeg met 3-2 van Wieldrecht en daar viel weinig op af te dingen. Bin nen een minuut stond de Schouw- se ploeg al op achterstand. Noor Goedhart scoorde nog wel de ge lijkmaker maar bij rust was het 3-1. Verder dan de aansluitingstref fer van Monique Berrevoets kwa men de bezoeksters niet. Volleyballers vc Lob kunnen titel ruiken zierikzee - Met nog drie duels voor de boeg kunnen de volleybal lers van vc Lob de titel ruiken in de recreatieve competitie van Zie rikzee. De voorsprong op Zeelan- dia bedraagt na de 3-0-zege op Brogum nog altijd vijf punten. In de vrouwenpoule heeft titelver dediger DRV accountants/Wik 2 nog twee punten nodig voor het kampioenschap. Competitieverlenging Zaalseizoen 2004-2005. All Ready wordt tweede in de der de klasse. Er volgt een beslis singsduel met de nummer twee uit een andere poule, Oranje Zwart. De wedstrijd wordt met 19-13 gewonnen. Veldseizoen 2006-2007. All Ready eindigt gedeeld zesde in de eerste klasse. Om uit te ma ken wie direct veilig is, volgt een beslissingswedstrijd tegen Ondo. Omdat dit duel verloren wordt (11-7), komt er een pro- motie-/degradatiewedstrijd te gen Vitesse. Dat duel winnen de Zierikzeeënaars wel: 9-8. daar geen raad mee. Dat Remy Quist en Jan-Willem van Nieuwen- huijze - normaal goed voor drie a vier treffers - niet scoorden, zei veel. Dennis Voshart was de enige die zijn sterke spel tegen Tjoba een klein vervolg kon geven. Tot 4-4 (na zestien minuten) bleef de thuisploeg nog wel bij. Daarna sloop HKC stilletjes weg. Via 5-7 (rust) werd het 10-13 (halverwege de tweede helft) en 11-15. Sjaak Jo ziasse bracht Esther Snoek er nog in voor Yvonne Joziasse en wissel de Remy Quist voor Henk de Graaf, maar kon daarmee het tij niet keren. En dus komt er weer een competi tieverlenging. „In beslissingswed strijden zijn we meestal goed", zei Van Nieuwenhuijze. „Ik hoop ook dat we het nu weer redden. We lo pen weliswaar het hele seizoen op onze tenen, maar ik denk dat elk jaar in de eerste klasse is meegeno men. Blijven we op dit niveau, dan kunnen Marcel en Yvonne Joziasse er weer een jaartje ervaring in op doen, net als de rest overigens. En ik vind ook dat we wel iets te zoe ken hebben in de eerste klasse. Dat we van HKC verliezen, is geen schande. Maar we hebben ook een paar wedstrijden heel nipt en on nodig verloren." Scores Al! Ready: Dennis Voshart 4, Mar cel Joziasse en Désirée Voshart 2, Yvonne Joziasse, Anouk van Tiggelhoven en Ma- non Torensma 1. Esther van den Hoek maakt vier doelpunten tholen - De voetbalsters van Brou wershaven kenden een productie ve zaterdagmiddag tegen Tholense Boys: 1-7. Esther van de Hoek zorg de met twee treffers voor een 0-2-ruststand. Na de pauze liep Brouwershaven uit naar een grote zege. Via een eigen doelpunt werd het 0-3, Heieen Deïst zorgde voor 0-4 en Madeleen Buth tekende voor 0-5. Esther van de Hoek zorg de voor de laatste twee goals. Eerste sneldamtitel Martijn Rentmeester tholen - Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder is zaterdag voor de eerste keer in zijn carrière Zeeuws sneldamkampioen bij de senioren geworden. De 19-jarige student technische informatica aan de TU Delft veroverde in sport hal De Meulvliet in Tholen twee punten meer dan Bennie Pro voost. Peter Schunselaar eindigde op een knappe derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63