All-in tronsovio.com Vliegende start Draaiboek voor kampioenschap Westerschouwen kan uit de kast voor Forza Wat doe je hier nog? vanaf tjgg 2x per dag vanaf Rotterdam Airport. Boek nu! 28 Maandag31 maart2008 PZC S door Sven Bakker BURCH-HAAMSTEDE - Voor de ten nissers van Westerschouwen kon de districtscompetitie niet beter beginnen. Voor Zierikzee had het niet slechter gekund. Met 6-0 boek te Westerschouwen zaterdag de eerste competitiezege. Dat de Schouwse tennisderby een zo overtuigende uitslag kende, had den van tevoren weinig mensen zien aankomen. Zierikzee had voor dit seizoen een gerenoveerd team ten opzichte van vorig jaar neergezet, maar tegen Wester schouwen viel het resultaat daar van ietwat tegen. Jacco de Looff, Pieter Boot, Peter Godrie en René Schimmelpennink, die alle vier hun eerste opwachting maakten voor Zierikzee in de hoofdklasse, moesten een verlies accepteren. Jacco de Looff was niet opgewas sen tegen Johnny Quaak en ver loor met 3-6 en 4-6. Chris Schone- man en Michel de Vlieger versloe gen Boot en Godrie in drie sets, terwijl Robert Kort in twee sets won van Schimmelpennink. In de dubbelspelen ging het voor Zierikzee niet veel beter: Ewald Volmer, de enige overbleven spe ler van het team van vorig jaar, en Boot verloren van Quaak en Arno de Koning. In de andere partij moesten Schimmelpennink en Godrie er met twee keer 6-0 'af te gen De Vlieger en Wim Detting- meijer. Johnny Quaak René Schimmelpennink om schreef het als 'een slechte start'. „De andere teams zijn ook vrij sterk en aangezien wij aan het ein de van de competitie pas de sterk ere teams tegenkomen, moeten wij nu onze punten pakken. Daar voor was de wedstrijd tegen Wes terschouwen een ideale gelegen heid. En dus moeten we zorgen dat we in de komende wedstrijden punten pakken." Mannenploeg zorgt voor seizoen van uitersten bij club. door Peter van Kouteren goes - De volleyballers van Forza Schouwen-Duiveland staan na een 3-1-nederlaag bij DVO met één been in de eerste klasse. Voor de vrouwen van Forza kan het draai boek voor het kampioenschap uit de kast worden gehaald. De forma tie van Gerard Westerveld won op nieuw met 4-0 en profiteerde van puntverlies van concurrent Next Volley Dordrecht. Het was de elfde keer dat de Schouwse vrouwenploeg de volle buit behaalde. Dat staat in schril contrast tot de prestaties van de mannen, die volgend seizoen na de nederlaag bij DVO vrijwel zeker een klasse lager uitkomen. Daar mee is het eerste seizoen van de fu sieclub een jaar van uitersten. De mannen van Forza deden er al les aan om in een rechtstreekse confrontatie met de nummer voor laatst van de promotieklasse tot winst te komen. „Maar het ging ge woon niet", stelde Valentijn Luijk gelaten vast. De vrouwenploeg hoefde niet eens alles uit de kast te halen om ten koste van het op de achtste plaats geklasseerde VOY 2 vijf punten rijker te worden. „Maar we hebben niet echt goed gespeeld", vond Louise Vleugel. „Het was uiteindelijk een dikke ze ge, maar zo voelde het niet." De vrouwen van Savok boekten in de promotieklasse B tegen lola/Olympus de achtste overwin ning op rij (3-1: 25-21, 25-19, 25-20, 14-25) en handhaafden zich op de derde plaats. De mannen van My- rilus lieten zich in de tweede divi sie verrassen door Castellum. De Zeeuwen gingen met 3-1 (21-25, 25-21, 25-19, 26-24) onderuit. WS'92 deed in de regiodivisie goe de zaken. In Zundert werd tegen 'Het was uiteindelijk een dikke zege, maar zo voelde het niet.' Zuvo in een enerverende partij een 2-1-achterstand opgehaald en in winst omgezet: 2-3 (18-25, 26-24, 25-23,19-25,16-18). DVO-Forza 3-1 (25-18, 25-22, 25-22, 22-25): De Schouwse man nen hielden in de eerste en twee de set enige tijd gelijke tred, maar haakten af op het moment dat de thuisploeg een lastige service han teerde. Een collectieve foutenlast was na het vijftiende punt van beide sets debet aan een oplopende achter stand. In de derde set klampte For za langer aan. De Zeeuwen koester den zelfs geruime tijd een nipte voorsprong. Die werd aan het slot van de set verspeeld. Met een ne derlaag op zak speelde Forza in de laatste set frank en vrij. De verdien de setzege werd in het kamp van het op de elfde plaats geklasseerde DVO als een zure afsluiting van de wedstrijd beschouwd. VOY 2-Forza 0-4 (12-25, 16-25, 22-25, U"25): Forza won de eerste twee sets heel gemakkelijk, maar moest in de derde set toestaan dat een beter spelend VOY lang aan klampte. Dat had een verlammen de uitwerking op de Schouwse for matie, die zonder lef spelend veel persoonlijke fouten maakte. Na een krappe zege werd in de vierde set orde op zaken gesteld en zon der moeite weer ruim gewonnen. Titel lonkt voor Forza De volleybalsters van Forza kun nen zaterdag kampioen wor den in de promotieklasse met een zege op Next Volley 2. Die ploeg staat momenteel tweede, op elf punten, maar nummer drie Volley Zuid heeft minder verliespunten. Deze ploeg moet zaterdag wel punten verspelen voor een Forza-feestje. Stand aan kop: 1. Forza Sch.-Duiveland 19-80 2. Next Volley 2 19-69 3. Volley Zuid 18-66 Er is maar één hoge snelheidslijn parijS'Ofly 50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62