Sport Renesse breidt serie verder uit Weer §eliik Zierikzee beleeft goede fouten helpen DFS generale voor topper Kuijten maakt de honderdste goal voor kampioen SKNWK SPZC Maandag 31 maart 2008 27 Schouwse derdeklasser heeft geen probleem met Walcheren: 7-0. door Marco Puik ZIERIKZEE - Een week voor de top per tegen Vlissingen beleefde zon dag-derdeklasser Zierikzee een pro bleemloze middag. Op eigen veld liet de ploeg van trainer Marco Groeneveld weinig heel van Wal cheren: 7-0. Omdat Vlissingen ook met ruime cijfers won, blijft het verschil met de koploper vier ver- liespunten. Tegen Walcheren kwam Zierikzee sterk uit de startblokken, maar het ontbrak de ploeg twee keer aan een goede eindpass. Nadat Ben Verwest, Mathijs Hage, Rutger Kooman en Verwest dicht bij een Schouwse voorsprong waren, ont snapte Zierikzee in de 27e minuut aan een achterstand toen Daniel Elebe namens de gasten de paal trof. Het was het sein voor Zierik zee om even te versnellen. Kort voor het verstrijken van het eerste half uur maakte Ingmar Quist 1-0. Nadat een inzet van diezelfde Quist van de lijn werd gehaald, was het in de 37e minuut voor de tweede maal raak. Mathijs Hage zag dat de keeper iets te ver voor zijn doel stond en met een fraaie lob tilde hij de stand naar 2-0. De topscorer van Zierikzee zette daar mee een ontbrekende schakel in zijn doelpuntenketting. Voor het eerst in zijn carrière scoorde Hage namelijk tegen Walcheren, waar door hij nu tegen alle elf de tegen standers in de derde klasse A heeft gescoord. Kort voor rust liep Zierikzee ver der uit. Na een hakballetje van Ing mar Quist maakte Wesley Quist er 3-0 van. In de 59e minuut poeier de diezelfde speler de 4-0 in de netten. In het laatste half uur vond Zierikzee nog driemaal het doel. De door Martijn van Gruns- ven in de diepte gestuurde Mathijs Hage tekende voor 5-0, Rutger Kooman kopte een perfecte voor zet van Serge Berrevoets in het doel (6-0) en het slotakkoord was voor invaller Leon Sinke: 7-0. Uitblinker Mathijs Hage keek met tevredenheid terug op het duel: „Op een paar slordigheidjes na hebben we heel goed gevoetbald. Deze zege is leuk, maar volgende week gaat het er echt om. Dan wacht Vlissingen. Tegen die ploeg hebben we niets te verliezen. Zij moeten laten zien dat ze de ware kampioen zijn. Bij ons is het ver trouwen in ieder geval groot." Zierikzee-Walcheren 7-0 (3-0). 29. Ing mar Quist 1-0, 37. Mathijs Hage 2-0, 42. Wesley Quist 3-0, 59. Wesley Quist 4-0, 70. Mathijs Hage 5-0, 80. Rutger Kooman 6-0, 90. Leon Sinke 7-0. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Eindhoven). Gele kaart: Thomas Vos (Zierikzee), Sjoerd Reijn- houdt (Walcheren). Toeschouwers: 120. PW Zierikzee wint met 7-0 van Wal- cheren in de derde klasse van het zondagvoetbal. De club tankt daarmee zelfvertrouwen voor de topper tegen Vlissingen. Jan-Thijs Berrevoets scoort twee keer voor winnend Mevo. door Marco Puik GOES - Door een 2-o-zege bij Hoe- dekenskerke heeft DFS de marge van zes punten op De Noorman nen gehandhaafd in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal. Me vo won op eigen veld met 2-1 van Spui. Hoedekenskerke-DFS 0-2: DFS speelde voor rust met de wind mee. In de slotfase van de eerste helft stelde de koploper de zege veilig door in kort tijdsbestek twee maal toe te slaan. Bij beide treffers werd een uittrap van de keeper van Hoedekenskerke door een DFS-speler onderschept. Lennart Padmos nam de 0-1 voor zijn reke ning en de 0-2 werd gemaakt door Kevin Veerhoek. Na rust golfde het spel op en neer, maar de zege ZSC62 verliest thuis van Kruiningen, ruime zege Brouwershaven. door Klaas Verspoor GOES - SKNWK heeft het honderd ste doelpunt van het seizoen ge maakt. In de derby met WIK'57, waarin vier gele kaarten en vijf treffers vielen, boekte SKNWK voor de 22e keer op rij een over winning. ZSC'62 ging op eigen veld met 2-3 onderuit tegen Krui ningen en Brouwershaven leefde zich thuis uit tegen Chrislandia: 5-0. SKNWK-WIK'57 5-0: In de acht ste minuut scoorde Emiel Kuijten SKNWK's jubileumtreffer. Zeven minuten voor rust werd spits We sley Goud gevloerd en tekende Maarten Padmos vanaf de straf schopstip voor de 2-0. Padmos was elf minuten na de hervatting de aangever bij de 3-0 van Martin Kiesenberg. Nadat een boogbal van Erwin Nelissen van de lat te rugsprong, zorgde Christian van Vossen met zijn twintigste treffer van het seizoen voor de 4-0. Uit- Jan-Thijs Berrevoets voor DFS kwam niet meer in ge vaar. Mevo-Spui 2-1: In een gelijk op gaande eerste helft bracht Jan-Thijs Berrevoets de thuisclub eindelijk maakte invaller Kees-Jan van Nieuwenhuijze er op aange ven van Goud ook nog 5-0 van. SKNWK hield tegen de ploeg uit Kerkwerve alweer voor de achtste keer op rij de nul. Brouwershaven-Chrislandia 5-0: De elfde zege van Brouwershaven kwam op simpele wijze tot stand, want het onthutsend zwakke Chrislandia bood nauwelijks tegen stand. Peter van Mourik opende de score en nog voor rust maakte Patrick Berrevoets er 2-0 van. Na een overtreding op Van Mou rik kreeg Brouwershaven in de tweede helft een strafschop. Pieter Kristelijn maakte er vanaf de straf schopstip koelbloedig 3-0 van. Met zijn tweede goal van de middag til de Patrick Berrevoets de stand naar 4-0 en via de ingevallen Ma- rijn den Boer kwam de thuisploeg daarna ook nog aan de vijfde goal. ZSC'62-Kruiningen 2-3: Kruinin- I De openingstreffer van Emiel Kuijten betekent het honderdste doelpunt dit seizoen van SKNWK. Brouwershaven haalt uit tegen Chrislandia: 5-0. op voorsprong. Via Remco Hame link kwam Spui langszij. In de tweede helft kwam het beste voet bal van Mevo. Met zijn tweede tref fer van de middag schoot Berre voets de thuisclub naar een ver diende zege: 2-1. Borssele-Bevelanders 1-4 (0-1). Arie Jongejan 0-1, Ferdy van der Moere 0-2, Wik Boone 1-2, John Riemens 1-3, John Riemens 1 -4. MZVC-Wemeldinge 1-4 (0-0). Martijn de Vries 1-0, Remy Bruijnooge 1-1, Robin van der Linde 1-2, Pieter Bolle 1-3, Robin van der Linde 1-4. Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 0-2 (0-1). Joachim Springer 0-1, Frank David- se 0-2. De Noormannen-Cadzand 5-0 (3-0). Thomas Wuite 1-0, Sander van Belzen 2-0, Tom Hengst 3-0, Thomas Wuite 4-0, Thomas Lievense 5-0. SVD-Wolfaartsdijk 0-5 (0-2). Arnold van Gemerden 0-1, Erik de Kok 0-2, Harm Fluijt 0-3, Wilfred van den Dries 0-4, Wilfred van den Dries 0-5. gen boekte een verrassende maar verdiende overwinning in Scharen- dijke. Gert-Jan van de Pol zorgde in de eerste helft op fraaie wijze voor 0-1; hij krulde de bal richting de verste hoek en scoorde vervol gens via de binnenkant van de paal. Na rust passeerde ZSC-verde- diger Werner Klaassen zijn eigen doelman Luc van Beemen. Van Beemen verving de afwezige eer ste keus Stefan Smalheer onder de lat. Daarna ging ZSC'62 in de ach tervolging en zorgde Martin van der Schee voor 1-2. Edwin van Houte bracht Kruiningen daarna weer op een marge van twee goals. Arjan Smalheer zorgde daar na nog voor 2-3, maar daarbij bleef het ook. SPS-Stavenisse 8-1 (4-1). Willem Bevel ander 1-0, 5-1 en 7-1, Hilbert van Akke ren 2-0, 3-0 en 6-1, Jeremy Gierman 3-1, Berrie Hage 4-1, Leonard Quist 8-1. Vrederust-Smerdiek 2-1 (2-1). Bart Quik (strafschop) 1-0, Erik van Haaften 1-1, Stefan Luijkx 2-1. Yerseke-Waarde 4-1 (1-0). Bart van Ste- veninck 1-0, Roel van Leeuwen 2-0, Arco van Dixhoorn 3-0, Daniël Bouterse 4-0, Henk-Jan Stok 4-1 (strafschop). Zierikzee-aanvaller Ingmar Quist levert een voorzet af in het gewonnen duel met Walcheren. foto Marijke Folkertsma Voor de veertiende keer op rij komt Ouwerkerk niet tot winst in derby. door Jos van Belzen GOES - In een traditioneel doel puntrijke derby heeft Renesse gis teren met 4-5 gewonnen bij Ou werkerk in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Daardoor bleef Renesse voor de veertiende keer op rij ongeslagen tegen Ouwer kerk. De laatste Ouwerkerkse zege dateert van zeventien jaar geleden. Op 5 mei 1991 werd het in Renesse 0-2. De streekgenoten Dreischor en Zonnemaire waren gisteren min der productief. Sterker: ze scoor den helemaal niet. Dreischor ver loor met 0-3 van Odio, terwijl Zon nemaire met slechts tien spelers slechts met 3-0 verloor bij koplo per Nieuw-Borgvliet. Ouwerkerk-Renesse 4-5: Nadat lakkoo Brouwer al vroeg de score had geopend namens Ouwerkerk (1-0), bogen Stephan van Vugt en Wilco Hoogerhuis deze stand nog voor rust om tot 2-1 in het voor deel van Renesse. Direct na het begin van de tweede helft bracht Chris Schoneman de thuisploeg op gelijke hoogte: 2-2. Vincent Goedegebuure en Sven Verseput zorgden voor 2-4, waar na Carlo van der Maas vanaf elf meter Ouwerkerk opnieuw terug bracht in de wedstrijd: 3-4. Na de 3-5 van Vincent Goedege buure volgde in blessuretijd eerst een afgekeurde treffer van Wilco Hoogerhuis en nog in dezelfde mi nuut de 4-5 van Richard van de Berg. Dreischor-Odio 0-3: De thuis ploeg werd eigenlijk op alle fron ten overklast door de ploeg uit Oss- endrecht en kwam in aanvallend opzicht niet verder dan tot wat schoten van afstand. Bart Corré en Jordy van Oevelen bezorgden Odio bij rust al een 2-0-voor- sprong. In de tweede helft wilde Dreischor wel, maar kon het niet echt aanzetten. Een kwartier voor tijd bracht Jordy van Oevelen de 0-3-eindstand op het bord. Nieuw Borgvliet-Zonnemaire 3-0: De bezoekers speelden op sportpark De Brombeer met tien man, ook omdat de reservedoel man niet als veldspeler wilde ope reren. Nieuw Borgvliet, de aan staande kampioen van deze klasse, speelde echter niet best en kwam pas kort voor rust op 1-0 via Maywand Arsalo. Ook in de tweede helft had de thuisploeg het lastig tegen een sterk verdedigend Zonnemaire. Toch wist Rachid Boudoudane met twee doelpunten de eind stand op 3-0 te brengen. Lepelstraatse Boys-Hansweertse Boys 0-2 (0-1Aleksandar Veljanoski 0-1Ke vin Trotman 0-2. Lewedorpse Boys-WVV'67 1-2 (0-2). Kevin van Loon 0-1, Dennis van Loon 0-2, Robin Walhout 1-2. Vosmeer-Rimboe 2-1 (1-0). Louis van der Laak 1-0, Danny Istha 2-0, Jeroen van Nispen 2-1. NIEUWDORP - Voor de vierde ach tereenvolgende keet speelde Bruse Boys in de tweede klasse E gelijk. In Nieuwdorp sloten de ploegen af op 2-2. In de twintigste minuut passeerde Gerard Vogel doelman Mark Geel hoed en zo werd het 0-1. Nieuw dorp leek wakker geschud en na een goede actie van Turan Dogan zorgde Niels Mulder voor 1-1. Vijf minuten voor rust maakte Bruse Boys-verdediger Ralph van den Ouden een overtreding op Ruud La Grand en scoorde Niels Mulder vanaf de stip de 2-1. Daarna kregen Topal en Teun Rentmeester kansen op de 3-1, maar zorgde Peter Willemse in de blessuretijd van de tweede helft met het hoofd alsnog voor een punt voor Bruse Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61