Binnenland altijd slaap-kindje-slaap PRAAG, BOEDAPEST WENEN Minister Verhagen roept op tot kalmte in Arabische krant BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Maandag 31 maart 2008 5 In het Centrum voor Slaap en Waakstoornissen in Den Haag wordt gedemonstreerd hoe kinderen worden getest op slaapstoornissen. foto Cynthia Boll/ANP goed slapen. Dat moet je wel wat langer volhouden." Volhouden helpt, weet ook Ellen Borchert, la borant bij het slaapcentrum en moeder van twee kinderen. Toen dochter Faye nog een baby was, huilde deze in bed net zo lang tot dat moeder kwam opdraven en ze weer een kusje kreeg. Haar oudere zoon sliep om die reden tot zijn derde bij zijn ouders in bed. „Dat wilde ik niet nog een keer", lacht Borchert. „Faye hebben we ge woon een paar nachten laten hui len tot verontwaardiging van mijn man. 'Doet het je dan niks dat ze zo huilt?', vroeg hij dan. Maar na de vijfde nacht was het over. Nu slaapt ze prima en kunnen wij ook weer slapen." Ook Emma kan weer zonder problemen naar bed gaan. Door medicijnen en een vast ritme kan ze de slaap weer goed vatten. „Vroeger rekte ik mijn bed tijd", grijnst de tienjarige. „Naar bed gaan is geen straf meer. Eigen lijk is mijn bed best wel lekker." Opiniestuk in Arabische krant naar aanleiding van film Geert Wilders. DEN HAAG - Minister Maxime Ver hagen (Buitenlandse Zaken) riep gisteren in een opiniestuk in de Arabische krant Asharq al-Awsat de lezers op „het hoofd koel te houden en de betrekkingen warm". Verhagen schreef het stuk naar aanleiding van de uitzending van de film Fitna van PW'er Geert Wilders. In zijn artikel dringt Verhagen aan op dialoog in plaats van provocatie om verschillen tussen culturen te overbruggen. In die dialoog hoeft kritiek niet geschuwd te worden. „Maar dat mag geen aanleiding zijn tot agressie en bedreigingen. Ook niet als die kritiek kwetsend is." Verder legt Verhagen in het stuk uit dat godsdienstvrijheid en de vrijheid van meningsuiting univer sele mensenrechten zijn die in de Nederlandse grondwet zijn gewaar borgd. „Ik zou de vrijheid van me ningsuiting echter niet willen op vatten als een vrijbrief om mede burgers ongelimiteerd te beledi gen." Verhagen herhaalt in de krant dat de Nederlandse regering nadrukke lijk afstand neemt van de internet film. „Het probleem is niet de godsdienst maar het misbruik van godsdienst om haat en onverdraag zaamheid te zaaien." Het Iraanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft de Nederland- ra^ Iran heeft naar aanleiding van Wilders' film de Nederlandse am bassadeur ontboden. Minister Verhagen legt het regeringsstand punt uit in de Arabische pers. se ambassadeur in Iran op het mat je geroepen vanwege de film. Iran veroordeelde Fitna eerder deze week al als „afschuwelijk". De organisatie van de in Iran met de doodstraf bedreigde Maastrich tenaar Abdullah al Mansouri heeft dit weekeinde Fitna op de eigen website gezet. Volgens de zoon van Al Mansouri, Adnan, gebeurt dit omdat de film de machtheb bers in Iran een spiegel voorhoudt. Vader Al Mansouri is president van de Ahwaz Liberation Organi zation (ALO). Die vecht voor auto nomie van het aan de Perzische Golf gelegen gebied. Pakistan heeft de veiligheidsmaat regelen rond het Nederlandse con sulaat en Nederlandse bedrijven in Karachi verscherpt. Sinds de open baarmaking van Fitna donderdaga vond is er in de Pakistaanse stad drie maal betoogd. Daarbij werden onder meer Nederlandse vlaggen en Wilders-poppen verbrand. Een groep Jordaanse parlementa riërs heeft gisteren de regering in Amman gevraagd de diplomatieke betrekkingen met Nederland te verbreken uit protest tegen Fitna. Bijna de helft van de 110 afgevaar digden heeft een petitie getekend en deze aan premier Dahabi over handigd. Daarin verzoeken zij on der meer de Nederlandse ambassa deur het land uit te zetten. In Amsterdam schitterde de om streden politicus zelf door afwezig heid op een debatbijeenkomst over zijn film. De stoel met daarop een A4-tje met zijn naam die spe ciaal voor de politicus was neerge zet, bleef gisteren tot teleurstelling van de organisatie leeg. Wilders gaat zich pas vandaag voorbereiden op bijeenkomsten in het land en de noodzakelijke veilig heidsmaatregelen daarvoor. Person, Dag 6: vrije dag. Optionele excursie (kosten ca. 18) naar de Donauknie, een schilderachtig stukje Hongarije. We maken kennis met plaatsjes als Szentendre, Visegrad en Esztergom. Ook nemen we in Caprice een kijkje in het Hongaars Historisch Juwelen museum. Dag 7: op weg naar het Oostenrijkse Wenen. Dag 8 9: in het romantische Wenen zult u ogen tekort komen. We bezoeken o.a. de Hofburg, de Heldenplatz, het sprookjesachtige Schloss Schönbrunn, de Staatsopera, Slot Belvédère en de indrukwekkende Stephansdom. Dag 10: naar Praag voor de terugvlucht. de prachtige Karelsbrug, het sfeervolle markt plein en de Tynkerk. Het worden dagen vol onvergetelijke indrukken! Dag 4: we rijden via Slowakije naar Hongarije, waar we aan het einde van de middag arriveren. Dag 5: vandaag maken we uitgebreid kennis met Boedapest, de 'Parel van de Donau'! Tijdens de stadstour passeren we het Heldenplein, de Matthiaskerk, het Vissersbastion, de parlementsgebouwen, de Opera en de schitterende bruggen over de Donau. Voor de liefhebbers wordt 's avonds nog een mooie lichttour gereden (kosten ca. 11,50). Geweldige rondreis langs de drie mooiste hoofdsteden van Europa: Praag, Boedapest en Wenen! Met Nederlandssprekende reis- leiding doorkruist u de steden op zoek naar de mooiste plekjes. Bovendien zijn de luchthavenbelastingen, ontbijt en diner inbegrepen! Wacht niet langer en boek! UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1: vliegreis van Amsterdam naar Praag. Dag 2 3: alle aandacht voor Praag. U zult versteld staan van de vele bezienswaardigheden zoals de Praagse Burcht, het Gouden Straatje, INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Praag v.v., vlieg- en luchthavenbelastingen, rondreis per bus, verblijf in 3-/4-sterren hotels, 9 x ontbijt en diner, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Mei 6-20 799 Aug. 26 789 Juni 10 799 Sept. 9 789 Juli 1-15 €799 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35100 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5