voor conditie en voor de lol Goedereede in gesprek Winst voor Nuclear met streekbewoners Brothers bij Regioruis over toekomstvisie SPZC Maandag 31 maart 2008 13 Discussie aan de hand van twintig stellingen. door Piet Kleemans COEDEREEDE - Iedereen mag in Goedereede meepraten over de toekomst van de gemeente. Na eer dere sessies met achtereenvolgens de gemeenteraad en vertegenwoor digers van 'het maatschappelijk middenveld' is het 16 april de beurt aan de inwoners van de Zuid-Hollandse gemeente. De inwoners van Goedereede, Ouddorp en Stellendam krijgen twintig stellingen voorgeschoteld aan de hand waarvan men een dis cussie over de toekomst van de ge meente op gang hoopt te brengen. Over elke stelling volgt vervolgens een stemming. Door gebruik te maken van moderne techniek is de uitslag van de stemming steeds binnen enkele seconden bekend. Aan de orde komen thema's als sa menleving, wonen, werken, voor zieningen, recreatie, natuur en ver keer. Van de avond wordt een uit gebreid verslag gemaakt. De resul taten van het debat vormen een belangrijke factor in de besluitvor ming en vaststelling van de toe komstvisie door de gemeenteraad. Burgemeester G. van de Velde-De Wilde hoopt op een grote op komst. „Ik vind het belangrijk dat zo veel mogelijk inwoners aanwe zig zijn. Het is een bijzondere avond voor de toekomst van de ge meente Goedereede. Ik hoop dat onze inwoners hun stem niet ver loren laten gaan." Publiekprijs voor Bruse rockband So What. door Piet Kleemans BRUINISSE - De Zuid-Bevelandse band The Nuclear Brothers heeft de tweede voorronde van project Regioruis in jeugdsoos De Pul in Bruinisse gewonnen. De pu blieksprijs ging naar de Bruse rock band So What en de formatie Grouse kreeg van de jury een wild card voor de finale van Regioruis 16 mei in het Zierikzeese muziek- podium Brogum. Project Regioruis is bedoeld om jong muzikaal talent de kans te ge ven zichzelf te presenteren. En dat werkt, zegt jurylid en mede-orga nisator het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland Jessica van As, goed. „Bandjes melden zich zelf aan voor Regioruis." Winnaar The Nuclear Brothers bestaat nog maar anderhalf jaar, maar wist toch de jury te overtuigen van haar kwali teiten. De band Fück timmert ruim een jaar aan de weg. Toch durfden ze het allemaal aan het Pul-podium te bestormen en dat deden ze volgens Van As met ver ve. Het muzikaal niveau van de bandjes was volgens haar 'heel be hoorlijk'. „De band The Twisted Animals had ook de winnaar kun nen zijn. Die band is echt heel leuk op weg. Zij hebben eerder ge speeld op onder meer Anywave en dat merk je." De derde en laatste voorronde van Regioruis is op 25 april in Bar De Stulp in Renesse. De finale is op 16 mei in muziekpodium Brogum in Zierikzee. Project Regioruis is een initiatief van de Jongerenraad. on dersteund door de gemeente Schouwen-Duiveland, het Wel zijnshuis en de provincie Zeeland. Auto verwoest bij brand in schuur ZIERIKZEE - Bij een brand zaterdag ochtend vroeg in een schuur aan de Regenboogstraat in Zierikzee is een in die schuur gestalde auto ge heel verwoest. De brandweer was snel ter plaatse en kon voorkomen dat het vuur zich uitbreidde naar naastgelegen garageboxen. De brandweer vermoedt dat de brand ontstaan is door kortsluiting in de auto. De schade aan de schuur be draagt duizenden euro's. Er raakte niemand gewond. Mannen aangehouden voor diefstal koper - GOES - Twee Goesenaren van 18 en 19 jaar zijn zaterdagmorgen aan gehouden voor diefstal van koper uit een slooppand aan de Bergweg in Goes. De diefstal werd afgelopen week gepleegd. Uit politieonderzoek blijkt dat de tweetal mogelijk meer diefstallen op hun geweten hebben. Ze waren namelijk in be zit van ongeveer 25 kilo koper en diverse goederen. De twee man nen zijn in verzekering gesteld. Dronken automobilist veroorzaakt aanrijding OOST-SOUBURG - Een 26-jarige vrouw uit Oost-Souburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag lichtgewond geraakt bij een aan rijding op de kruising van de Sloeweg met de Bermweg bij Oost-Souburg. De Oost-Souburgse zat in de auto bij een 23-jarige man uit Roosendaal. Hij reed in op een auto die remde voor het rode stoplicht. De bestuurder bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een rijverbod van vier uur. GerechtsOeüfM/aörrfersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 20-03-2008 blijkt, dat t.v.v. Rosande Johanna Maria Stals, wonende te Hulst, aan THEODORUS ADRIANUS HUBERTUS EENNE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Middelburg in kort geding gewezen vonnis van 10- 03-2008. Bij dit exploot is bevel gedaan om zich te houden aan hel bij voormeld vonnis uitgesproken contact- en straat verbod terw ijl tevens bevel is gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daama. Genoemde T.A.H. Fenne kan een afschrift dezes verkrijgen op een van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskanioor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Leerlingen van CSW zamelen 15.000 euro in MIDDELBURG - Leerlingen van de CSW in Middelburg hebben 15.000 euro ingezameld door een dag en een nacht niet te eten. De actie begon vrijdagochtend en eindigde zaterdagochtend met een ontbijt. Het geld gaat naar de stichting Be More die kinderen met aids in Afri ka helpt. Ongeveer 250 leerlingen hebben de nacht op school doorge bracht. Steppen is niet zo simpel als het lijkt. Maar wel goed voor de lijn. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57