Zeeland Benefietconcert voor hospice Steppen doe ie levert meer op dan geld alleen r r Geen gewonden bij ongeval Reddingsbrigade Hardrijder wil meer armslag WfHÊÊmm inleveren 1 2 Maandag 31 maart 2008 PZC De Baukje Singer Band in aktie in café Bommenede. foto Marijke Folkertsma - Veiling litho van Theo Voorzaat brengt 620 euro in het laatje. door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - „Het staat er, maar het moet er ook blijven staan. Daarom is alle steun aan het hospi ce welkom. En daarom vind ik dit ook een fantastisch initiatief" Voorzitter van het Hospice Schou- wen-Duiveland Inge Heuff is en thousiast over het evenement dat de Baukje Singer Band op poten zette ten bate van het bijna- thuis-huis. Het Benefiet-concert le verde - inclusief veiling van een lit ho van kunstenaar Theo Voorzaat - een bedrag van 1300 euro op. Zonnemaire. Zaterdagavond, tegen de klok van elven. Veilingmeester Brigitte Post haalt alles uit de kast om de prijs voor de litho zo ver mogelijk op te drijven. Waar eer der die avond de teller stokte op 375 euro, weet Post aspirant-ko pers te verlokken tot hogere bedra gen. Al snel wordt de 500 eu ro-grens gepasseerd, maar dat is Post nog niet genoeg. Ze prijst aan, legt uit, wijst nog eens op de - Hospice-vlag achter haar en daagt uit. Hetgeen uiteindelijk tot een luid bejubeld slotbod van 620 euro leidt. Contant te voldoen aan de veilingmeester. Hospice-voorzitter Heuff is er blij mee. „En daarbij gaat het natuur lijk ook niet om geld alleen. We zijn als hospice afhankelijk van do naties en giften en zo'n benefiet concert trekt een veel groter pu bliek dan wij normaal gesproken kunnen bereiken. En dat is alle maal winst voor ons. Bekendheid is voor ons heel belangrijk om het hospice draaiende te kunnen hou den." Het idee voor het aangeklede bene fietconcert komt uit de koker van Ineke Voorzaat, echtgenote van de kunstenaar én al jaren frontlady van de Baukje Singerband. „Ik was bezig met mijn jaarafsluiting. Vo rig jaar hebben we veertien keer 1^ De Baukje Singerband heeft via een benefietconcert in combina tie met veiling van een litho van Theo Voorzaat geld verzameld voor het hospice in Zierikzee. opgetreden met de Baukje Singer band. Het loopt heel lekker en toen kwam het idee bij me op om een keer met de band iets voor een ander te doen. Noem het een kerstgedachte." De kerst was ech ter al voorbij, maar dat weerhield haar er niet van haar plan door te zetten. De andere bandleden rea geerden enthousiast en ook echtge noot Theo Voorzaat droeg een steentje bij in de vorm van het be langeloos voor een publieke vei ling beschikbaar stellen van de lit ho Lost Proportions. Er kwam nog een 'collectebus' bij en een verlo ting en voila, een avondvullend programma ten bate van het hospi ce. Voorzaat is tevreden over wat de avond heeft opgeleverd. goes - De chauffeur en de inzitten den van een autobus zijn zaterdag ochtend met de schrik vrijgeko men bij een zware aanrijding met een bedrijfsauto in Goes. De bus chauffeur reed om half acht op de kruising Lewestraat/ Buijs Ballot- straat en Patijnweg door rood. De bestuurder van de bedrijfsauto kon de bus niet ontwijken. Aloude autoped in modern jasje biedt voor elk wat wils. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Wie denkt 'dat doe ik even', komt van een koude kermis thuis: steppen lijkt misschien kinderspel maar dat is het niet Het is, zegt instructrice In ge Kasius van Forest Hill buiten sport, zwaarder dan fietsen. Step pen heeft er desondanks de laatste jaren heel wat fans bij gekregen. Zaterdag hield de Nederlands Au toped Federatie 'opstepdag'. De step is héél anders dan het exemplaar dat in de herinnering opborrelt bij het woord 'step'. Het is zeker niet het kinderspeelgoed van weleer, maar een stevige doch lichte buizenconstructie. Geen massief rubberen 'banden' rond al even massieve wieltjes maar com fortabele luchtbanden, rond ge- spaakte mini-fietswielen. Een vol wassen voertuig, uitgerust met vel- gremmen en zelfs een mini-baga gedrager, bedoeld voor lichte baga ge als de jas die al na honderd me ter overbodig wordt. De instructies zijn simpel: het been op de plank licht gebogen, het afzetbeen gestrekt. Handen ste vig aan het stuur en steppen maar. De eerste meters is het wennen, zoeken naar evenwicht en de juis te positie op de step. Het went snel. Het zelfvertrouwen groeit en evenredig daaraan ook de snelheid. „Geen snelle kleine stapjes, maar lange rustige halen", instrueert Kasius. Eenmaal in cadans durf je zelfs nu en dan beide benen op de step te zetten en het voertuig uit te laten rijden. Remmen gaat snel en effec tief. „Maar kijk uit met de voor- Steppen is goed voor de lijn rem", raadt Kasius. Al te enthou siast de voorremhendel inknijpen schijnt tot een ongewenste koprol te kunnen leiden. Dan maar de achterrem, eveneens met hendel aan het stuur te bedienen. Ver traagt ook heel behoorlijk. Moet ook wel, want een beetje stepper haalt een snelheid van 30 kilomei ter per uur. „Daarom is een helna bij ons ook altijd verplicht", aldiSi Kasius. Beginnende steppers willen de kracht en conditie die nodig is voor de wat langere steptocht nog wel eens onderschatten. „Het is zwaarder dan fietsen omdat de kracht van de afzet uit één been komt - en niet, zoals bij fietsen, uit twee benen." Wat volgens haar ook meespeelt, is dat de meeste mensen fietsen gewend zijn, maar steppen niet. „De beweging met 'Vooral de eerste tien minuten is het zwaar als je het nog nooit gedaan hebt' de benen is ook totaal anders. Als je slechte knieën hebt of een zwak ke rug, dan kun je maar beter niet aan steppen beginnen. Hoe de meeste terugkomen van de eerste steptocht? Moe en bezweet, maar wel enthousiast. Vooral de eerste tien minuten is het zwaar als je het nog nooit gedaan hebt. Kom je door die eerste tien minuten, dan lukt het wel." Steppen kan overal. Strak asfalt is het comfortabelst, maar gewone straatstenen zijn ook geen pro bleem. „Wij gaan er ook het ter rein - de boswachterij hier vlakbij - mee in. Maar dat is best heftig om te doen." De belangstelling- voor de opstepdag was matig. Steppen is goed voor de lijn. Qua calorieverbranding zit het tussen fiet sen en hardlopen in Een stepper gebruikt veel spiergroepen. Met blessures valt het volgens de Nederlands Autoped Federatie mee. Geoefend steppers kunnen een snelheid van 30 kilometer per uur halen en dat 40 kilometer volhouden. p- De internetsite www.autoped.nl biedt informatie over steppen. "Een toekomst met: wereldwijde contacten" Logistiek en Technische Vervoerskunde aan Hogeschoollirzcelind *1 1 lapHf/wlflKlBli moet rnbewiis De leden van de reddingsbrigade zijn door sponsors in het nieuw gestoken. foto Marijke Folkertsma Hemelvaartsdag start nieuw seizoen voor reddingspost. door Piet Kleemans OUWERKERK - De reddingsbrigade Zierikzee-Ouwerkerk zint op ma nieren om een bredere financiële basis voor zichzelf te creëren. „Zo lang alles heel blijft, gaat het alle maal net, maar als er iets stuk gaat en gerepareerd of vervangen moet worden, wordt het lastig", zegt ere-voorzitter Dick Meeles. Qua materieel mag de reddingsbri gade momenteel niet klagen. De boot is nog vrij nieuw, werd vorig jaar zelfs tot reddingboot van het jaar verkozen. De huisvesting op het strandje van Ouwerkerk geeft evenmin reden tot klagen en afge lopen weekend zijn de leden door sponsors in nieuwe uniforme kle ding gestoken. Meeles: „Maar je merkt gewoon dat de kosten stijgen en de inkom sten achterblijven. Brandstof voorde boot is duur en dat geldt ook voor de communicatieappara tuur. Een handset kost al snel zo'n 600 tot 700 euro." De reddings brigade zet breed in. „De gemeen telijke subsidie zit al jaren vast op 6000 euro per jaar. Wij vra gen al jaren om bijstelling naar boven toe, maar tot dusverre krij gen we dat nog niet voor el kaar. Terwijl we ook niet bij elke investering waar we voor komen te staan, weer om geld willen bede len." De reddingsbrigade is altijd op zoek naar sponsors. Meeles: „Daar om is het voor ons ook belangrijk dat we ons regelmatig in de kijker spelen. We willen onze vereniging graag promoten en zowel het le dental als het aantal vrijwilligers opkrikken." De winter is voor de club altijd een druk seizoen. Alle materia len worden nagezien en zono dig gerepareerd en men is druk met opleidingen en training. Rond Hemelvaartsdag wordt de reddingspost weer geplaatst op het strandje bij Ouwerkerk. In elk geval in de weekends is de post steeds bemand. Daarnaast is de reddingsbrigade paraat tijdens de bijzonder drukke Deltaweek en houden de redders een oogje in het zeil tijdens maritieme eve nementen als de Zierikzeese ha vendagen. Ook de intocht van Sint Nicolaas prijkt al jaren op de agenda van de reddingbrigade. BURGH-HAAMSTEDE - Een 2t-jarige automobilist uit het Belgische Bras- schaat heeft zondagochtend zijn rijbewijs in moeten leveren. De man werd door de politie betrapt op een forse overschrijding van de maximumsnelheid. Tussen Vrouwenpolder en Burgh- Haamstede haalde hij snelheden van ruim 160 kilometer per uur, waar een maximusnelheid van 100 geldt. Op de N57 bij Neeltje Jans haalde de Belgische snelheidsdui vel met deze hoger snelheid ook nog een auto in over de doorge trokken streep én op een plek waar een limiet van 50 kilometer per uur geldt. Op de Kraaijensteinweg werd de bestuurder aan de kant gezet, waar na hij zijn rijbewijs in moest leve ren. Dat gaat samen met pro- ces-verbaal naar de officier van jus titie. De man zei zo hard te rijden omdat hij zich verslapen had. iTUKTt* rmtso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46