Sport De Stormvogel haalt opgelucht adem Rentmeester verovert Breel zet met Vroonland zijn eerste sneldamtitel trofee kroon op seizoen 34 Maandag 31 maart 2008 PZC W Gebrek aan concentratie en inzet zorgden voor een dramatische start tegen Wave, aldus Stormvogel-topscorer Pim Bekkers. Net op tijd kon de Vlissingse ploeg de achterstand ombuigen in een 7-6-voorsprong. foto Ruben Oreel Vlissingers winnen na slechte start nipt van hekkensluiter Wave. door Ron de Waal VLISSINGEN - Tegen hekkensluiter Wave uit Delft leken de waterpo- loërs van De Stormvogel lange tijd aan het kortste eind te trekken. Onder aanvoering van Pim Bek kers perste de Vlissingse vierdeklas ser er echter een wonderbaarlijk slotoffensief uit, resulterend in een 7-6-overwinning. Het belang van de ontmoeting met Wave was voor De Stormvo gel glashelder. Wilde de Vlissingse equipe in aanmerking komen voor lijfsbehoud in de vierde klasse G, dan moest er van de studenten- ploeg uit Delft gewonnen worden. Toch leek de Vlissingse ploeg, die bol staat van de routine, zich in de beginfase daar niet erg van bewust te zijn. „Wat een dramatische start", oordeelde topscorer Pim Bekkers kort na afloop. „We begon nen ongeconcentreerd aan de wed strijd en van erg veel inzet was niet direct sprake." Bekkers refereerde aan de beginfa se waarin er bij De Stormvogel bit ter weinig volgens plan verliep. Met dertien beschikbare spelers werd er in een veel te laag tempo gespeeld en was er van overtui ging in de aanval al helemaal geen sprake. Bovendien werd er verdedi gend zoveel ruimte weggegeven, dat Wave zich naar hartelust kon uitleven richting het doel van keeper Ko Mechielsen. Het gevolg was een 0-3-achter- stand voor De Stormvogel, dat tot overmaat van ramp de 1-3 van Ad van 't Westeinde om dubieuze re denen afgekeurd zag worden. De beslissing van scheidsrechter Dele- ij haalde de Stormvogel-spelers nog meer uit hun spel. Kort daar op hielp Pim Bekkers zijn ploeg van de hatelijke nul af: 1-3. Eind tweede periode was het ge- Met de nipte overwinning op Wa ve houdt De Stormvogel zicht op lijfsbehoud in de vierde klasse G. De reserves halen alles uit de kast tegen De Ganze. door Daaf Kasse THOLEN - Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder is zaterdag voor de eerste keer in zijn carrière Zeeuws sneldamkampioen bij de senioren geworden. De 19-jarige student veroverde in Tholen twee punten meer dan Bennie Pro voost. Peter Schunselaar eindigde op een knappe derde plaats. In het toernooi over zeventien ron den was al snel duidelijk dat er slechts twee spelers in aanmerking kwamen voor de hoofdprijs. John ny de Leeuw, al 22 keer de beste Zeeuwse sneldammer, had zijn dag niet en zag zijn kansen in rook opgaan. Van de twee titelpreten- denten maakte vooral Martijn Rentmeester in de beginfase een sterke indruk. Hij pakte de ene ze ge na de andere. Pas in de achtste ronde liep de latere kampioen te gen zijn eerste verliespunt op. Een ronde later eindigde het duel mor richting de scheidsrechter nog niet over. Het betekende voor Chris van der Draai uitsluiting van verdere deelname. Tegelijkertijd was er een omslag in de wedstrijd zichtbaar. De Stormvogel begon te beseffen dat het op een andere ma nier moest gebeuren. Er werd weer strijd geleverd voor iedere meter en verdedigend werd er meer druk uitgeoefend. De bezoe kers uit Delft zagen geen kans meer om een bres te slaan in de verdediging van De Stormvogel, dat via Pim Bekkers steeds dichter bij kroop. Aan het begin van de vierde perio de stond er nog een 4-6-achter- stand op het scorebord, maar door drie treffers van Pim Bekkers ont snapte de thuisploeg op miraculeu ze wijze: 7-6. „Hopelijk overkomt ons dit in de resterende vier wed strijden niet nogmaals, want dan kan een slechte start weieens gena deloos afgestraft worden", conclu deerde aanvoerder Frank Leijnse. „We hadden veel meer gebruik moeten maken van de volle bank, en niet zo afwachtend moeten star ten. Het is te danken aan de indivi duele klasse van Pim dat het nog zo goed afgelopen is." Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 6, Chris van der Draai 1. De Stormvogel 2-De Ganze 17-4. De waterpoloërs van De Stormvo gel 2 hebben zaterdag revanche ge nomen voor de enige nederlaag die de ploeg leed in de vierde klas se district. Tegen het Goese Ganze werd het een alleszeggende 17-4. Vanaf de start was het getergde De Stormvogel de betere ploeg. Al na één periode was de strijd beslist: 5-0. Toen de Vlissingers, die vorige week kampioen werden in deze klasse, even gas terugnamen kwam de Goese ploeg terug tot 5-2, maar daarna haalde thuis ploeg weer alles uit de kast. Via 11-2 aan het eind van de derde kwart, werd het uiteindelijk 17-4. Scores De Stormvogel 2: Martijn Me chielsen 6, Jasper Rouwendal 5, Henk Rie- mens 3 en Jermo de Lange, Simon Marijs en Chris van der Draai 1 maal. Scores De Ganze: Maarten Buijs 2 en Cheyenne van Berkel en Jaap Bovendorp 1 maal tussen de twee sterkste spelers in een gelijkspel, zodat Rentmeester met twee punten voorsprong de tweede helft van het toernooi in ging. Even dreigde het mis te gaan, toen Rentmeester een winnende combinatie van Wim Koppejan over het hoofd zag. Provoost maak te tegen Van de Weteringh geen fouten zodat hij op gelijke hoogte kwam met zijn concurrent. Pas in de slotronde viel de beslis sing over de titel. Rentmeester won binnen enkele minuten van Daniëlla de Vos. Provoost kwam te gen Johnny de Leeuw steeds lasti ger te staan en ontkwam niet aan zijn eerste nederlaag in het toer nooi. In categorie B werd Aart Sla ger kampioen. Jan van den Ouden was de sterkste in categorie C. De titels bij de jeugd gingen naar Ro land de Rijke (junioren), Danny Wattel (aspiranten) en Marije Noordhoek (pupillen). door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Sandy Breel werd zaterdag met Uvita onder het za del de verrassende winnaar van de Vroon Wisseltrofee. Bianca Dek ker eiste bij de pony's de felbegeer de titel op. Denise Klap met Flinstone was bij de start van de finale de grote favo riet voor de eindzege. Maar de sco res van respectievelijk 184 en 183 waren voor de zestienjarige amazo ne van de organiserende vereni ging niet voldoende om de trofee in eigen huis te houden. De achter stand van zeven punten bij aan vang van de eindstrijd bleek voor Sandy Breel geen enkel probleem te zijn. Met scores van 186 en 190 punten verwees ze Klap naar de tweede plaats. Breel zette met het winnen van de Vroon Wisseltrofee de kroon op een voortreffelijk seizoen. „In juni vorig jaar ben ik met Uvita gestart in B en het klikte meteen", aldus de amazone. „Ik zit met haar nu al in L2 en de promotie naar M komt eraan. Dus het gaat wel erg hard. Uvita heeft alles in zich wat een dressuurpaar nodig heeft." Voor Denise Klap was het verlies niet echt een teleurstelling. „Flin stone raakte een maand geleden geblesseerd. Pas een week geleden ben ik weer met hem begonnen, daardoor ontbrak het aan wed strijdritme. Met een concurrente als Sandy breekt je dat op." Bij de pony's was de finale voor Ta- ra Rhebergen met Evita Bint Amir een wedstrijd te veel. De twee pun ten voorsprong op haar naaste riva le Bianca Dekker bleken voor de combinatie uit Koudekerke niet voldoende voor de eindoverwin ning. In een rechtstreeks duel in de klasse L was Bianca Dekkers met Pavarotti duidelijk beter, getui ge de eindstand van 1125 -1112. uit 2331 v" W- IÜ1 FUTSAL RZW. 1e klas. TCV 1-VAW 1 6-3, SVSW72 2-SVSW72 1 8-6, Murre/de Visser 1-ZWTym- paan 4-9, SV Sloga-Milano Domburg 7-9, VZV/Hydrofa 1-Slijterij Souburg 3-7, Alfonds/ZWNegen-Melveld 13-4. Kampioen: Milano Domburg. 2e klas. Uiterton 1-WZP 2-5, Akkerdaas kado-PSVW 8-7, Domburg ZV 1-FC Laurens 1 7-5, Peter Christ-SC Baskens- burg 4-11, Blauwwit/GenD 1-Eastman/LFA 6-3. Kampioen: SC Baskensburg. 3e klas. Geen Idee-VZV/Hydrofa 2 3-1, EPZ-TSA brand preventie 2-4, SC Toma-Blauwwit/GenD 2 6-11, TA control systems-Dekker/Tramper 7-3, Hiwako/de Paauw-Woontrend Zeeland 10-3, Fysiotherapie Knol-Baderie 4-6. 4e klas. AFC-Gouwe Gheyt/SVB 8-0, Ristorante Ver- di-Schinkel ass 12-4, Domburg ZV 2-TCV 2 13-1, ZW Westkapelle 1-Scheldemond 12-9, Aktie fiets-SV Torentijd 5-0, Murre/de Visser 2-Arnemuiden 1-5. 5e klas. ZW Westkapelle 2-Draadkrabbers 6-2, FC Zeeland-Don risicobe heer 3-3, Varian bv-Jobse timmerwerken 9-6, Thermo products-Schelde marinebouw 2-4. Kampioen: FC Zeeland. WIELRENNEN Vierde trainingsrit TMZ. Amateurs A. 1Ke vin Gideonse (Heinkenszand), 2. Christiaan Kik (Kruiningen), 3. Francois Franse (Kwadendam- me). Amateurs B. 1. John Akkermans (Ril land), 2. Nathan Traas (Krabbendijke), 3. Ber nard Haver (Nisse). Amateurs 40+. 1. Kees Elenbaas (Kloetinge), 2. Adri-Jo van den Dries ('s-Heerenhoek), 3. Rob Swenne (Wissenker- ke). S/P-klasse. 1. Robin Collenteur (Bergen op Zoom), 2. Gerard Wisse (Huijbergen), 3. Renzo Levering (Bergen op Zoom).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36