bij degradatie r PZC Van der Klooster sluit jaar af met zege in Europa Cup Weina China? lees vind leef pzc Maandag 31 maart 2008 I 33 Schakers doen een stapje terug om er later twee vooruit te maken. door Peter van Kouteren sluiskil - HWP-speler Gunther Deleyn was als enige goed voor de volle winst. Steven Geirnaert en routinier Paul Motwani deelden het punt met hun opponent. De dertienjarige Tanguy Ringoir had lak aan de reputatie van Dimitri Reinderman. De remise van de jeugdspeler maakte opnieuw de tongen los, meer dan de degrada tie van de ploeg. De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent verloren de laat ste thuiswedstrijd kansloos met 7,5-2,5 van Rotterdam. Na een één jarig verblijf in de meesterklasse moesten ze zich neerleggen bij de gradatie. Daar werd zaterdagmid dag in Sluiskil niet al te veel om ge treurd. HWP doet een stap terug, om er op termijn twee vooruit te maken, is de gedachte. „We zijn voor dit soort teams nog net een maatje te klein", stelde voorzitter Marnix van der Zalm vast. „Van Groningen, de lands kampioen van vorig jaar, is maar met 5,5-4,5 verloren. Het scheelt al lemaal zó weinig. We hebben al leen in cruciale wedstrijden verlo ren. De jongens vinden zelf dat ze tegen Apeldoorn en LSG slecht hebben gespeeld." De preses wilde niet doemdenken en wees daarom vooral op de kwa liteit van veel jonge spelers, die in zijn ogen alleen maar beter kun nen worden. Tanguy Ringoir, een broekje op het allerhoogste ni veau, is het schaaktalent van Bel gië en bracht door zijn remise te gen Reinderman (de nummer twaalf van Nederland) zijn winst percentage over acht partijen in de meesterklasse op 43 procent. Koen Leenhouts, Frederic Decoster, Ste ven Geirnaert en Thibaut Maen- hout worden door Van der Zalm ook groeikansen toegedicht. „We maken volgend jaar een pas op de plaats", besefte hij. „Maar als ik ons vergelijk met andere teams, dan verwacht ik dat we over een paar jaar behoorlijk moeten kun- De dertienjarige Tanguy Ringoir van HWP is een veelbelovende schaker. Zijn winstpercentage over acht partijen in de meester klasse is 43 procent. nen meedraaien in de meesterklas se." De 24-jarige Koen Leenhouts, die in de eindfase door Frans Cuijpers op een mindere voortzetting werd afgerekend, vertelde de degradatie te betreuren. „Als jonge speler leer je veel van sterke tegenstanders in de meesterklasse. Er is een groot verschil tussen de eerste klasse en de meesterklasse", lichtte de Oost burger toe. „Voor de eerste klasse hebben wij een sterk team. We hebben veel jongelui die sterker kunnen worden. Ringoir steekt er bovenuit. Hij schaakt erg veel, ver liest bijna nooit en wordt erg goed. Voor hem is het belangrijk dat we in de meesterklasse spelen. Ik verwacht dat iedereen blijft, maar als er een betalende club voor Ringoir komt, weet ik het nog niet", zei Leenhouts met eni ge zorg. HWP kon in de laatste thuiswed strijd niet in volle oorlogssterkte aantreden. Paul Motwani was aan het eerste bord van de partij, maar Helmut Cardon en Tom Piceu (met een winstpercentage van 60 procent de best scorende HWP'er) ontbraken. Dat leidde, net als te gen Homburg Apeldoorn, tot een grote nederlaag. Na zeven partijen keek de thuisploeg al tegen een 5-2-achterstand aan. Toen daarna Maenhout capituleerde, gaf ook Leenhouts zich gewonnen. „Als het belangrijk was geweest, had ik nog wel even doorgespeeld", aldus Leenhouts. Vervolgens hield Ste ven Geirnaert Rotterdam-speler Martin Martens in een partij van de lange adem op remise. HWP-Rotterdam HWP'ers Helmut Cardon en Tom Piceu konden niet mee doen in de wedstrijd tegen Rot terdam. - Dimitri Reinderman scoorde in drie partijen tegen Vladimir Kramnik vijftig procent, maar werd door de dertienjarige Tan guy Ringoir uit Brugge op re mise gehouden. - De uit Ciinge afkomstige Mar tin Martens speelde bij Rotter dam aan het achtste bord - Johan Goormachtigh verloor van Zhaogin Peng, die in Neder land de ranglijst bij de vrou wen aanvoert. door Roeland van Vliet la molina/coes - De Vlissingse zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft zijn seizoen sterk afgesloten. Tijdens Europa Cupwedstrijden in het Spaanse La Molina won hij de Super G. Op de piste in de Pyreneeën wa ren twee Super G-wedstrijden. In de eerste eindigde Van der Kloos ter als negende. In de tweede race - ze telden allebei apart mee voor het wereldbekerklassement - ging de Walchenaar nog veel sneller en won hij. „In de eerste wedstrijd merkte ik al dat het lekker ging", zei Van der Klooster. „In de twee de ben ik nog één keer vol gas naar beneden gegaan. Daardoor Francke vierde in Omloop van Strijen strijen - Het Rabo Lady Force wie- Ierteam deed zaterdag in verschil lende categorieën mee aan de Om loop van Strijen. Bij de junioren werd Agnieta Francke uit Koude- kerke vierde. Birgit Lavrijssen uit Kapelle eindigde op de veertiende plek. In de categorie elite waren 140 deelnemers. De vrouwen van het Rabo Lady Force team eindigden op de plaatsen 41, 42 en 43. Brons voor Cees Wissel in finale bandstoten noordgouwe - Cees Wissel van 't Bierwinkeltje is derde geworden op het regionaal kampioenschap bandstoten derde klasse. Op de slotdag was de biljarter uit Zaam- slag onverwachts leider van het klassement. De titel ging uiteinde lijk naar Theo van Eyl uit Loon op Zand. Wissel: „Vooraf was ik dolge lukkig geweest met brons, achteraf ben ik licht teleurgesteld omdat ik de kans op meer heb laten liggen. Ik heb een goed toernooi gespeeld maar kon niet tegen de druk." Rinus van de Ven vijfde in Emmercompascuüm emmercompascuüm - MotorcroS- ser Rinus van de Ven is gisteren vijfde geworden in een internatio nale wedstrijd in Emmercompas cuüm. De coureur uit Vlissingen eindigde in de eerste manche als negende en in de tweede manche als zesde. Dat leverde hem in het dagklasse ment de vijfde plaats op. Winnaar in Emmercompascuüm werd Erik Eggens, voor de Zuid-Afrikaan Tyla Rattray. HvMdarts Middelburg wint Zeeuwse derby goes - De Zeeuwse derby HvM darts Middelburg-Red Lions Sas van Gent eindigde zaterdag in 7-3. HvMdarts staat daardoor met 31 punten op de derde plaats in het klassement, gevolgd door Bar de Belt (26) en Red Lions (19). De dar ters van Bar de Belt Oost-Souburg speelden met 5-5 gelijk tegen CQC Dartcorner Oosterhout, nadat ze een groot deel van de wedstrijd op achterstand stonden. Maas en Minnaard in de prijzen in Rozendaal rozendaal - Bart Maas uit Hans- weert heeft gisteren de eerste wed strijd van Bergrace Off The Road gewonnen in de categorie 105 mi nuten. Ook won Maas de prijs voor beste klimmer. Marco Minnaard uit Wemeldinge werd verrassend derde in de cate gorie 150 minuten, achter Neder lands kampioen Frank Beemer en Wilco Verwegen. De wedstrijd telt mee voor de Hol land MTB Cup, die uit drie wed strijden bestaat. George van Koeveringe eindigt als negende harelbeke - Drie nieuwelingen van wielervereniging Theo Middel kamp hebben zaterdag hun krach ten gemeten in de afwachtings- wedstrijd van de E3-prijs te Harel beke. George van Koeveringe uit Kapelle reed de hele wedstrijd vooraan en richtte zich op de premiesprints. Hij eindigde als negende, loan Eversdijk eindigde op de 41e plaats en Kees van Damme op de 42e plaats. Gideonse sterkste in trainingsrit TMZ kruiningen - De trainingsrit van TMZ leek zaterdag op een massas purt uit te draaien bij de amateurs A. Na demarrages van verschillen de deelnemers kwam Kevin Gide onse (Heinkenszand) als eerste over de streep. John Akkermans (Rilland) won bij de amateurs B, Kees Elenbaas (Kloetinge) was de sterkste bij de amateurs 40+. Ro bin Colienteur (Bergen op Zoom) won opnieuw de S/P-klasse. Goud, zilver en brons voor Zeeuwse judoka's sint-michielsgestel - Junior judo ka Nikki van Meel (Judo Goes) uit Goes heeft zaterdag op een toer nooi in Sint-Michielsgestel zilver gewonnen in de klasse tot 70 kilo. Bij de aspiranten was er goud voor de Terneuzense Rowana Helmen dag (sportschool Geelhoed). Ru ben Boutens (Judo Ryu van Schaik) haalde brons en Tess Cor nelius (Sportschool Frans de Boe- vere) zilver. Tessa Kareis (Judoclub Breskens-Eede) uit Breskens werd derde in de klasse tot 48 kilo. Jiujitsuka Wyatt slaat op NK weer snel toe breda - Lindsay Wyatt is in Breda weer vrij eenvoudig Nederlands kampioene jiujitsu geworden in de klasse -70 kilogram. De 32-jari- ge Goese versloeg haar enige tegen standster, Jolanda Bos, binnen één minuut. Vorig jaar hing het ook precies zo: Bos was Wyatts enige opponente en het gevecht was bin nen zestig seconden afgelopen. Wyatt heeft al vele nationale titels. Ze is daarnaast tweevoudig wereld kampioene. hield ik iedereen meer dan een se conde achter me, ook de leider in de stand om de Europa Cup." Nooit eerder eindigde de Vlissin- ger zo hoog. „Ik ben wel eens elfde geworden in een World Cup en tiende in een Europa Cup", vertel de hij. „Dit is een enorme opste ker. Ik wist altijd al wel dat ik hard naar beneden kon gaan, maar nu zet ik eindelijk een echt goed resul taat weg. Dat is met name goed met het oog op de Paralympics van 2010." Eerder deze winter deed Van der Klooster ook al van zich spreken tijdens de Winter X Games in de Verenigde Staten. Daar won hij het onderdeel Mono Skier'X. De Olympische Spelen. Gaan? Of boycotten? Moeten sporters zich alleen met hun sport bezighouden? Of zijn de spelen in China een uitgelezen kans om de aandacht te vesti gen op de mensenrechten? PZC zet de voors en tegens voor uw mening graag op een rij. Wij wensen u een boeiend gesprek. www.pzc.nl/mijnmening

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35