Sport Ollright stapt als de besti Pedrosa hec De Backer redt kansen voor biljarters Delta Turners Van Assche en Van Minde profiteren van kwetsuur Zonderland 30 j Maandag 31 maart 2008 PZC EK voor landenteams komt dichterbij voor Zeeuwen. door Roeland van Vliet ZWIJNDRECHT - Topturner Epke Zonderland zit met een schouder kwetsuur. Met het oog op de Olym pische Spelen mag de Fries geen ri sico's nemen op het EK voor lan denteams, dat begin mei in Lausan ne wordt gehouden. Voor de twee Zeeuwse internationals Anthony van Assche en Carlo van Minde is dat een goed bericht. Met Zonderlands schouder gaat het wel steeds beter, maar toch moet hij het gewricht in Zwitser land sparen. De medische staf van de turnbond geeft hem alleen toe stemming om op de rekstok uit te komen. „Maar het kan ook nog zo zijn dat hij het op het laatste mo ment toch niet aandurft", zei Rob Stout, de trainer van Anthony van Assche, gisteren na afloop van de tweede EK-kwalificatiewedstrijd in Zwijndrecht. „Misschien is het daarom verstandiger om zes in plaats van vijf jongens mee te ne men naar Lausanne. Ik zeg dus: laat de reserve mee reizen." Vandaag wordt de selectie officieel bekendgemaakt. Epke Zonderland, leffrey Wammes en Yuri van Gel der zijn echter al zeker van hun ticket. Herre Zonderland kan een uitnodiging ook niet meer ontgaan na zijn overwinning in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd, twee we- 1^ Anthony van Assche uit Sas van Gent en Carlo van Minde uit Goes zien hun kansen op EK-deel- name stijgen nu Epke Zonder land geblesseerd is. ken geleden in Veldhoven. Dan blijft er nog één plek over. Die is voor één van de twee Zeeuwen. De negentienjarige Van Assche is dan waarschijnlijk de gelukkige. Hij kan als enige goed uit de voe ten op voltige en lijkt daarom on misbaar in het team. „Zeker nu Ep ke niet op dat onderdeel uitkomt", zei Stout. „Omdat die, net als Yuri, op het EK maar op één onderdeel turnt, heb je bovendien voor de overige zestien oefeningen drie ech te allrounders nodig. En ik denk dan dat Anthony wat constanter is dan Carlo." Van Assche was in zijn woonplaats Zwijndrecht op ringen (persoonlijk record met 14.65), voltige (13.45) en brug (14.35) ijzersterk, op rek (12.90) liet hij tienden liggen. Vloer en sprong liet hij vanwege rugklach ten schieten. Van Minde draaide wel een volledi ge zeskamp. Op sprong (15.50) was hij, net als in Veldhoven, de beste. Op brug (11.10) en voltige (10.85) moest de twintigjarige Goesenaar veel op de concurrentie toegeven. Desondanks ziet trainer Bram van Bokhoven nog EK-kansen voor zijn pupil, in de basisopstelling wel te verstaan. „Het ging beduidend beter dan twee weken geleden. Dat hij op brug twee hele punten laat liggen, komt door de snelheid waar mee de wedstrijd van vandaag werd afgewerkt. Er zat nauwelijks rust tussen de oefeningen. Dan ga je zulke fouten maken. Op het EK, een langzamere wedstrijd, is die kans kleiner." Jeffrey Telussa kan vandaag wel haast zeker op een uitnodiging voor het jeugd-EK rekenen. De vraag is alleen nog of de zeventien jarige Middelburger daar op ingaat. Belgische vechter naar curieuze zege in zijn partij tegen Tasdemir. door Frits Bakker goes - Het was aardig geweest om er een sportpsycholoog op los te la ten, want zelden werd in de eredi visie van het driebanden zo'n cu rieuze partij gespeeld. Delta-speler Peter de Backer kwam er als win naar uit tevoorschijn en hielp zijn team aan een kostbaar punt. De Belg speelde zaterdag tegen de Turk Tayfiin Tasdemir, in een wed strijd die grote belangen had voor de Goese spelers van Delta/Frans Bevers. „We mochten absoluut niet verliezen, want dan konden we de play-offs vergeten", ver zuchtte lan Kikken, de teamleider. Tasdemir nam na een razendsnel le start een voorsprong van 25-6 in zes beurten, stond na elf beurten op 29-8 (11 beurten) en leek op weg naar een riante zege. Maar toen gebeurde het onmogelijk ge waande: de Turk kon in de volgen de vijftien beurten geen enkele ca rambole meer maken. Hij zag De Backer wel regelmatig scoren en zo waren de kansen op een stand van 35-34 ineens gekeerd. Met een tac tisch sterke eindsprint trok de Belg de partij zelfs nog naar zich toe: 50-42. Het dreigende debacle, want Jean Paul de Bruijn (kansloos met 21-50 tegen Nikos Polychronopoulos) en Glenn Hofman verloren hun par tijen, werd in de kiem gesmoord, omdat ook Henk Habraken zijn partij tegen Van der Stappen in winst omzette. Door die 4-4 tegen Kaleidoscoop is er nog kans op de play-offs. Delta zal zijn twee reste rende wedstrijden moeten win nen tegen Frontline Lingerie en Van Donge en De Roo, nadat het gisteren in de dubbel een 7-1- winst had geboekt op 't Tapperij- ke. De Bruijn herstelde zich in dat duel door een 50-31-zege tegen Lohse. Hofman won van De Jaeger (50-44), Habraken van Wijnen (50-42) en De Backer speelde ge lijk tegen De Kleine. Voor het al gedegradeerde Buys In casso haalde alleen Ronny Daniëls gisteren een winstpartij binnen in zijn partij tegen Berry van Beers. Met nog twee wedstrijden voor de boeg hebben de biljarters van Delta/Bevers nog kans op de play-offs na een 4-4-remise en een overwinning met 7-1. Laurens van Lieren laat met Hexagons Ollright de uitgestrekte draf zien. Laurens van Lieren leidt zijn paard naar zesde plaats. door Koen de Vries DEN BOSCH - De stap lijkt met voor sprong het makkelijkste onderdeel voor paard en ruiter in een dres- suurproef. Na allerlei zware en in gewikkelde bewegingen mag de viervoeter even lekker de spieren losgooien en ontspannen door de ring stappen. Maar wat zo simpel lijkt, is voor sommige combinaties juist heel moeilijk. Laurens van Lieren en Hexagons Ollright kunnen erover meepraten. Tot zaterdag, bij de we reldbekerfinale in Den Bosch. Het duo reed een super kür op muziek met - eindelijk - een geweldig ont spannen stap. De zesde plaats was het resultaat. In de tot de nok toe gevulde Bra banthallen kwam de grootste wens van Laurens van Lieren uit. De 26-jarige ruiter van stal Hexa gon uit Schore wilde nog even dui delijk maken dat met hem en Oll right niet te spotten valt, met het oog op de wedstrijden in De Steeg (bij Arnhem) en Rotterdam, waar een ticket voor de Olympische Spe len te verdienen valt. Eén goed op treden is bij een jurysport als dres- suurrijden namelijk niet genoeg voor een hoge score. Het kan niet anders dan dat Van Lieren zaterdag het jurycorps over tuigde dat hij bij de wereldtop hoort. Hij reed op de klanken van Queen een kür op muziek waar aan menig dressuuruiter-van -naam een puntje kan zuigen. Oll right stond bij het groeten van de jury prachtig stil en liet daarna op geen enkel onderdeel een steekje vallen. Ook niet bij de stap. De twaalfjarige ruin liet op dit onder deel alle spanning wegvloeien en wandelde als een onbevlekt veu lentje door de met tienduizend toeschouwers omzoomde ring. Laurens van Lieren en zijn paard Hexagons Ollright rijden in de wereldbekerfinale in Den Bosch een prachtige kür op muziek. De stap gaat onverwacht goed. Dani Pedrosa viert zijn zege in de Spaanse Grand Prix, foto Jano Munoz/EPA Spaanse motorcoureur schrijft in Jerez Grote Prijs MotoGP op naam. jerez - De Spaanse wegracer Dani Pedrosa heeft zijn landgenoten in vervoering gebracht. De Mo- toGP-coureur van Honda was op het circuit van (erez oppermachtig in de Grote Prijs van Spanje. Hij reed in de koningsklasse van start tot finish aan kop. Oud-wereldkampioen Valentino Rossi (Yamaha) finishte op gepas te afstand als tweede. Jorge Loren zo (Yamaha) werd derde. Wereld kampioen Casey Stoner, die drie weken geleden in Qatar nog de eer ste GP van het jaar won, beleefde een deceptie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32