Korfballers Fortis spelen ook volgend jaar in overgangsklasse Terneuzen richt zich na zege op HVV'24 op een periodetitel Zwaar bevochten zege WS'92 Wim van Sparrentak klaar voor Rotterdam BC Vlissingen stelt tweede plaats veilig WPZC Maandag 31 maart2008 29 Terneuzenaar Jonathan Constancia (nummer 10) ontdoet zich van Bart Rijckaert. foto Camile Schelstraete Hulstenaren tonen te weinig bezieling en verliezen derby: t-o. door Jack Begijn TERNEUZEN - Doelman Tim Sierse- ma van HW'24 verwoordde het na afloop treffend. Zijn ploeg had in de wedstrijd tegen Terneuzen onvoldoende bezieling aan de dag gelegd. De derby tussen Terneu zen en HW'24 eindigde daardoor in een 1-0-overwinning voor de thuisploeg. „Deze nederlaag is meer dan zon de", keek Siersema terug. „Het is voor ons een tegenvaller. Voetbal lend waren we vandaag niet eens zo slecht. Het ontbrak alleen aan het heilige vuur. De mentaliteit die we hebben tegen een ploeg als Steen ontbrak vandaag. Terneuzen is een van de betere ploegen in de ze klasse. Om een rol van beteke nis te kunnen spelen moet je dan meer brengen dan anders." Terneuzen verdiende de zege op basis van de eerste helft. Daarin domineerde de thuisploeg op alle fronten. Spelers wisten elkaar blin delings te vinden, terwijl HW'24 grossierde in misverstanden en ge vangen zat in een keurslijf aan tac tische opdrachten. Met een goede actie zette lonathan Constancia Jar- no Waebeke al na vijf minuten vrij voor doel. Na een eerste mis ser schoot Waebeke in de herkan sing en via het been van een HW' er zijn ploeg op voorsprong: 1-0. Het bleek meteen de winnende treffer. Door de overwinning kijkt Terneuzen weer naar boven. „Als we blijven voetballen zoals voor de rust, dan hoeven we van geen enkele tegenstander bang te zijn", analyseerde trainer Ardian Lekaj. „We richten ons nu op een perio detitel of een plaats die recht geeft op nacompetitie." Terneuzen-HW'24 1-0 (1-0). 5 Jarno Waebeke 1 -0. Scheidsrechter: J. van Til burg (Drunen). Gele kaart: Maik de Wolf en Sinan Coban (Terneuzen) en Robin MacTaggart, Maarten Scheerders, Stefan Galle en Kieran O'Shea (HW'24). Aantal toeschouwers: 600. Terneuzen kijkt weer naar boven na de 1-0-zege op HW'24. De tweedeklasser moet zich volgens trainer Lekaj nu richten op een periodetitel. All Ready moet in beslissingswedstrij d degradatie voorkomen. door JaapJan Ritsema GOES - Fortis en Ondo speelden nog ergens om in de laatste zaal ronde. De Souburgers ontliepen degradatie en blijven in de over gangsklasse. Ondo verloor van ADO en zag koploper Ventura Sport geen fout maken bij Thor, waardoor die ploeg de titel in de derde klasse opeiste. All Ready is aangewezen op een beslissingswed strijd met Bolnes om zich te hand haven in de eerste klasse. SSS-Fortis 11-14: Het al weken ge degradeerde SSS was ook in het laatste optreden op dit niveau de onderliggende partij. Met vlot combinatiespel pakte Fortis het ini tiatief en liep weg naar 6-14. Het laatste kwartier kon het zich per mitteren de teugels te laten vieren. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Mark Trimpe 3, Chantal Caljouw en Mariska Ovaa beiden 2, Elze Blankenburgh, Shala- na Janisse en Remi van de Broeke allen 1. All Ready-HKC 11-15: De Zierik- zeese eersteklasser speelde lang niet zo goed als tegen Tjoba, waar van een week eerder nog met 21-23 gewonnen werd. AU Ready hield HKC tot 4-4 bij, maar zag de Vlissingers verslaan Zuvo met 16-18 in beslissende vijfde set. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My- tilus bewezen zichzelf een slechte dienst, door met 3-1 van Castellum te verliezen. De mannen van WS'92 haalden in Zundert bij het laag geklasseerde Zuvo een 2-1-ach- terstand op en wonnen in een en erverende partij met 3-2. Voor de mannen van Forza Schou wen Duiveland is in de promotie klasse A door een 3-1-nederlaag te- tegenstander daarna langzaam uit lopen. Het achttal van trainer Jo- ziasse miste scherpte en overtui gingskracht. All Ready treedt nu zaterdag aan tegen Bolnes dat even eens verloor, om uit maken welke ploeg zich handhaaft. Scores AH Ready: Dennis Voshart 4, Mar cel Joziasse en Désirée Voshart 2, Yvonne Joziasse, Anouk van Tiggelhoven en Ma- non Torensma 1. Tjoba-SDO 15-20: Tot 8-9 kon Tjo ba de kampioen bijbenen, maar nog voor de rust (8-11) moest het toegeven aan een completer SDO. Scores Tjoba: Robert van Schaik 4, San- der Harinck, Jojanneke Fokke beiden 3, Jo- janneke Vleugel 2, Niels Westmaas, Den nis Broerse en Melissa de Jonge allen 1 DES-Swift 10-10: Coach Gillissen was zeer content over de prestatie van zijn sterk verjongde kampioen- sploeg. Met de junioren Jacco van de Bosse, Kristian Huisman en Alinde Huisman gaf Swift in Delft niets kado en zag DES 20 secon den voor tijd behoud in de tweede klasse veilig stellen. Scores Swift: Judith Steenbergen 3, Paul van den Berg en Jacco van de Bosse bei den 2, Richard Geldof, Anita Hoekstra en Kristian Huisman allen 1. TOP-ACKC 13-14: Voor TOP stond er niets meer op het spel, voor ACKC des te meer. Dat verschil in beleving gaf de doorslag. In een tu- gen DVO het doek bijna gevallen. De vrouwen van de Schouwse fii- sieclub wonnen ten koste van VOY 2 voor de elfde keer dit sei zoen met 4-0 en kunnen volgende week kampioen van de promotie klasse A worden. In de promotie klasse B won Savok voor de acht ste keer op rij. Dat ging ten koste van Jola/Olympus. In Sas van Gent werd het 3-1. Zuvo-WS'92 2-3 (18-25, 26-Z4, 25-23,19-25,16-18): Een zwaar be vochten zege voor de Vlissingers, die moesten improviseren en met aanvaller Richard Asscheman als spelverdeler begonnen. WS'92 multueuze slotfase was de arbiter bepalend. Scores TOP: Jantine Meulmeester 3, Jeanine Marijs, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma, Nelleke van Belzen allen 2, Pe- tra de Ridder, Peter van Belzen beiden 1 ADO-Ondo 15-13: Voor rust (8-3) leek Ondo de partij al verloren te hebben. Nieuw elan zorgde alsnog voor een spannend verloop. Bij 13-12 roken de bezoekers op meer, maar ADO kon juist op de beslis sende momenten mee scoren. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 4, Sanne Platzbeecker, Robbie Mesu en Wim Alia- art allen 2, Martijn Walraven, Annelie Wis- se en Hagar Hoogwerf allen 1 Stormvogels-Luctor 22-8: De voorgenomen revanche op de ver- liespartij in Terneuzen heeft Stormvogels meer dan gehaald. Bij rust (12-4) was de declassering van Luctor al een feit. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Frank Peene en Niek Peene beiden 5, San- der Koole 3, Loura Kleinepier 2, Linda de Witte 1 Togo-Good Luck 11-8: Togo kreeg twee keer zoveel kansen als de op ponent, maar wist dat als vaker pas laat uit te drukken in scores. Scores Togo: Robbertjan Huijbregtse 3, Suzanne Boogert en Marscha van Belzen beiden 2, Dennis Boelman, Marcel Vierge ver, Wendy Uitterhoeve en Corné van Rooijen allen 1. startte goed en scoorde er door een goede servicepass lustig op los. Vanaf de tweede set ontwikkel de zich een gevecht tussen twee teams die niets voor elkaar onder deden. De thuisploeg groeide en trok hard werkend twee keer nipt aan het langste eind. Pas in de vier de set kreeg WS'92 onder aanvoe ring van uitblinker Thijs Poortvliet de regie weer in handen. In de vijf de set leek Zuvo alsnog naar winst af te wikkelen. Een goede Vlissing- se eindsprint en door Zuvo aange vochten beslissingen van de scheidsrechter zorgden voor de ommekeer. Middelburger soepel naar zege in Zeven Golven Beachrun. door Sjaak Sinke DOMBURG - Ruim honderd atleten profiteerden zaterdag van de enige mooie dag van de afgelopen we ken. Ze namen deel aan de Zeven Golven Beachrun, in de buurt van Domburg. Met een harde knal, veroorzaakt door een bus carbid, werden de deelnemers op pad gestuurd. Acht mannen mochten even dromen van de overwinning, maar al na een kilometer spatte de kopgroep uiteen op een stuk opgewaaid zand. Wim van Sparrentak uit Middel burg en Arjo Verhage uit Aagteker- ke kwamen als eersten uit het mul le zand. Verhage had daarna de minste moeite met de passage van de paalhoofden, maar Van Sparren tak verteerde de steile klim naar de boulevard van Domburg het best. Erik Kok (Arnemuiden), Han- nuel Kramer (Koudekerke), jan van Vaardegem (Westkapelle) en Erik Poppe (Biggekerke) hadden toen alleen nog uitzicht op de der de plaats. Bij het ingaan van de tweede ron de kon het voor Van Sparrentak niet meer mis gaan. Verhage had de rol moeten lossen en verloor steeds meer terrein. Na acht Engel se mijlen ging de overwinning in 34 minuten en 41 seconden naar Van Sparrentak, die daarmee drie minuten sneller was dan Niels Koole vorig jaar. Waarschijnlijk was het parkoers iets korter. Vol gens insiders bedroeg de afstand iets meer dan negen kilometer. Wim van Sparrentak liet met deze overwinning zien gereed te zijn voor de marathon van Rotterdam Het peloton met de latere winnaar Wim van Sparrentak (88) zoekt zijn weg door de duinen tussen Domburg en Westkapelle. foto Ruben Oreel op 13 april. „Volgende week nog naar Dwars door Dordt en dan moet het maar gebeuren", liet de Middelburger weten. Arjo Verha ge, met het gehate startnummer 1, moest zich weer met de tweede plaats tevreden stellen. Hij bleef Hannuel Kramer ruim voor. Chantal Koole (Zoutelande) leidde van start tot finish de dans bij de vrouwen Anjoüe Engels (Middel burg) had nog niet de kracht om Koole partij te geven, hoewel ze de hele wedstrijd zicht op de soepele tred van Koole kon houden. Op de vier Engelse mijlen was het een close finish. Joan de Visser (Aagtekerke) was het snelst, voor Harmen van Eijzeren (Meliskerke) en Benito Bostelaar (Serooskerke). Corina Grim (Lewedorp) was de snelste bij de vrouwen VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben hun zeperd in de uitwedstrijd tegen Deurne Pioniers gisteren goedgemaakt. De ploeg won met 78-73, waardoor Vlissingen de tweede plaats in de hoofdklasse niet meer kan ont gaan. Deurne kende een sterk be- gin(o-ó) en bleef lange tijd aan de goede kant van de score. Pas na 26-29 kwam de thuisploeg in zijn ritme. Bij rust was het 39-33. Daarna ontwikkelde zich een spannende strijd. BC Vlissin gen kon aanvankelijk geen bres slaan. Pas in de slotfase kwam er licht tussen beide ploegen: 76-61. Deurne drong nog aan, maar kon het gat niet meer dichten. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 20 punten, Erwin Hilbert 12, Stefan Schrier 10, Sjors van der Poel 8, Michel Bosters 8, Jeffrey van Driel 8, Wytse de Jong 4, Niels Wisse 4, Dennis de Paauw 2, Jblian van der Maas 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31