Sport Jong Ambon moet hopen op misstap van SC Gastel derdeklasser Walcheren vernederd: 7-0 Serooskerke grossiert in gelijke spelen De Noormannen wint weer eens Makkelijke middag vrouwen Smerdiek Degradatie SSV'65 is bijna beklonken Kaderteam 's Lands Welvaren mee aan kop GPC zeker van lijfsbehoud WPZC Maandag 31 maart 2008 27 Walcherse ploeg houdt titelkandidaat Zaamslag in bedwang: 1-1. door Marco Puik goes - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal liep koploper Terneuzense Boys twee punten uit op achtervolger Zaamslag. De Ter- neuzenaren wonnen met 4-1 van Kapelle terwijl Zaamslag bleef ste ken op een 1-1-gelijkspel bij Seroos kerke. Arnemuiden-AZW 1-3: Arne- muiden kon nauwelijks voor ge vaar zorgen en de bezoekers haal den het optimale rendement uit de gecreëerde kansen. Na een kwartier kwam de thuisclub nog wel op voorsprong. Nadat Jarco Sie- reveld binnen het zestienmeterge bied naar de grond was gewerkt, zorgde Marinus Baas uit de straf schop voor 1-0. AZW herpakte zich echter en Jens Daneels bracht de Zeeuws-Vlamingen langszij. Wouter Boeije zorgde ervoor dat AZW met een voorsprong ging rusten. Na ruim een uur spelen werd het duel beslist toen Kana da Rosa Bernardo de 1-3 binnen schoot. In de blessuretijd incasseer de AZW-speler Romano van Overmeire nog wel zijn tweede ge le kaart waardoor de Axelaars het Serooskerke houdt titelkandi daat Zaamslag op 1-1. Arnemui- den lijdt opnieuw een nederlaag. De vissersploeg verliest van de gradatiekandidaat AZW. duel met tien man uitspeelden. Dat had echter geen gevolgen voor de stand. Zwaluwe-Oostkapelle o-o: In het eerste kwartier was Oostkapel- le beter. Al na twee minuten moest keeper Erik Doesburg han delend optreden. Hierna was het Zwaluwe wat de klok sloeg, maar Oostkapelle-doelman Matthijs van Wageningen hield zijn doel met enkele uitstekende reddingen schoon. Diep in de tweede helft had Richard Louws de winnende treffer op zijn schoen voor de Wal- chenaren, maar vanuit kansrijke positie schoot hij hoog over. Serooskerke-Zaamslag 1-1: Serooskerke nam voorlopig af scheid van het hoofdveld. Het ter rein wordt gerenoveerd. Dat is niet voor zijn tijd, zo bleek zaterdag. Goed voetbal was nauwelijks mo gelijk op het hobbelige veld. Zaam slag opende goed en kwam in de 24e minuut op voorsprong door een afstandsschot van Ugur Kahve- ci: 0-1. Diezelfde speler veroorzaak te in de 37e minuut een penalty. Frank Allaart schoot van elf meter raak. Daarmee incasseerde Seroos kerke het negende gelijkspel in de ze competitie. Dinteloord - VVC'68 0-0. Nieuwdorp-Bruse Boys 2-2 (1-1): Ger ard Vogel 0-1, Niels Mulder 1-1 Niels Mul der 2-1 (str), Peter Willemse 2-2. Terneuzense Boys-Kapelle 4-1 (1-0): Peter Doens 1-0, Kevin Joosse 1-1, Ruud Hoogesteger 2-1, Marco Faassen 3-1, Gokhan Erhasin 4-1. sassenheim - De voetbalsters van Smerdiek wonnen met 0-3 bij het tweede team van Ter Leede. Trainer Wim Scherpenisse was te vreden: „De ploeg heeft hard ge werkt. Alle neuzen stonden dezelf de kant op en de zege was zeker verdiend." De doelpunten werden gescoord in de tweede helft en kwamen op naam van Martine de Witte en Suus Hopstaken (tweemaal). KINDERDIJK - SSV65 is zo goed als gedegradeerd uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg van de Bruse trainer Aad Andriessen verloor met 3-0 bij De Zwerver en heeft alleen door lou ter zeges nog kans op lijfsbehoud. Dan moet de concurrentie echter tegelijkertijd alles verliezen. Voor de Goese club zou het de tweede degradatie op rij beteke nen. kwadendamme - Door een 6-2-ze- ge op hekkensluiter Rubroek/De Griffioen staat het kaderteam van 's Lands Welvaren op gelijke hoog te met de leiders van 't Wapen Vink 1. Danny Walhout uit Heinkenszand maakte tegen Martin Verdoold in vier beurten zijn 210 punten. Peter de Bree en Toon Hermes wonnen ook. Alleen Jan Goudzwaard moest een nederlaag incasseren. Onnodige nederlaag van Middelburgers in topduel vierde klasse. door Jos van Belzen vlissingen - Door een onnodige 3-1-nederlaag bij SC Gastel heeft Jong Ambon in de vierde klasse zijn kansen op de titel niet meer in eigen hand. Onderaan de rang lijst boekte Zeeland Sport tegen Di- vo een belangrijke zege. De wed strijd Grenswachters-Domburg bleef 0-0. Zeeland Sport-Divo 3-2 (1-1): Na een halfuur opende Wouter Boot de score namens de Brabanders, maar op slag van rust maakte Den nis Bootsgezel gelijk. In de tweede helft liepen de Vlissingers binnen twintig minuten uit naar 3-1 door twee treffers van Martijn Fincke. Kort voor tijd bracht ook Wouter Boot zijn totaal op twee treffers (3-2), maar de overwinning van Zeeland Sport kwam verder niet meer in gevaar. SC Gastel-Jong Ambon 3-1: Voor rust was Jong Ambon de betere ploeg tegen een afwachtende te genstander. Toch was het de thuis ploeg die via Michael Abelshausen op een wat fortuinlijke manier op voorsprong kwam: 1-0. De Middel burgers lieten vervolgens enkele kansen liggen, maar kwamen kort voor rust toch verdiend op gelijke hoogte via Dazz Hitijahubessy: 1-1. In de tweede helft verloren de be zoekers steeds meer de grip op de wedstrijd en wisten zij ook geen kansen meer te creëren. SC Gastel profiteerde en liep via twee tref fers van Edwin Brouwers uit naar een 3-1-overwinning. Als SC Gas tel de twee inhaalwedstrijden wint, staan de Brabanders boven aan. Grenswachters-Domburg 0-0: Anders dan de uitslag doet ver moeden was er sprake van een aantrekkelijk duel met kansen over en weer. Beide ploegen kwa men echter niet tot scoren. De thuisploeg was kort voor tijd het dichtst bij de openingstreffer, maar Joost Roels sloot een fraaie actie af met een inzet naast het doel. Gerben Schram van Zaamslag (4) in duel met Frank Allaart. foto Ruben Oreel MZVC kan voorsprong tegen Wemeldinge niet vasthouden. door Marco Puik goes - Na drie nederlagen op rij kon De Noormannen eindelijk weer de smaak van een overwin ning proeven. De nummer twee van de vierde klasse A van het za terdagvoetbal was op eigen terrein met 5-0 te sterk voor Cadzand. Koploper DFS maakte geen fout in de uitwedstrijd tegen Hoedekens- kerke: 0-2. De Noormannen-Cadzand 5-0: De thuisclub hoefde in de eerste helft niet eens alle registers open te trekken om afstand te nemen van Cadzand. Thomas Wuite te kende voor 1-0, Sander van Belzen zorgde voor 2-0 en via Tom Hengst werd de rust bereikt met een 3-0-stand. Na de pauze wist De Noormannen nog tweemaal het net te vinden. Een tweede tref fer van Wuite resulteerde in 4-0 en Thomas Lievense bepaalde de eindstand op 5-0. MZVC-Wemeldinge 1-4: De thuisclub werd vooral op felheid afgetroefd. Na een doelpuntloze eerste helft bracht Martijn de Vries de Middelburgers op voorsprong. Toen Remy Bruijnooge voor de ge lijkmaker zorgde brak er iets bij de Middelburgers. Een kwartier voor tijd zorgde Robin van der Linde voor 1-2. Vervolgens moest MZVC met tien man verder na een twee de gele kaart voor Yoram Rijkse. Pieter Bolle en Robin van der Lin de brachten de 1-4 op de borden. Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 0-2: Na tien minuten kwamen de bezoekers op goedkope wijze aan de openingstreffer toen Joachim Springer zijn eigen doelman ver schalkte: 0-1. In het vervolg stond tot tweemaal toe de lat een treffer van Nieuwland in de weg. Ook de bezoekers raakten voor rust één keer het houtwerk. In de 50e mi nuut viel de beslissing. Frank Da- vidse schoot de bal uit een vrije trap fraai in de verre hoek: 0-2. goes - Aardenburg speelt volgend jaar in de derde klassevan het zon dagvoetbal. Na een spannend duel won de ploeg met 4-2 van Bres- kens. Robbie van de Wijnckel was de ge vierde man. Hij scoorde tegen zijn voormalige club een minuut voor het einde de bevrijdende treffer. le lie de Vreeze haalde opgelucht adem. De aanvaller van Aarden burg miste een kwartier voor tijd, bij 2-2, een strafschop en leek de schlemiel van de middag te wor den. Gelukkig voor hem scoorde Van de Wijnckel in de slotminuut. „Ik was zo blij als een kind", aldus De Vreeze. Trainer Patrick Boute: „Om in de derde klasse te overle ven, zullen we ons in de breedte moeten versterken." Vlissingers kunnen degradatie nauwelijks meer ontlopen. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Er werd gisteren flink op los gescoord in de derde klasse. In vijf duel vielen liefst 28 treffers. Zierikzee (7-0 tegen Walcheren) en Vlissingen (6-1 bij Meto) maak ten hun hoge klassering waar. Clin- ge leed een 1-4-nederlaag tegen MOC'17 en Steen verloor met de zelfde cijfers bij Dosko. Het treffen tussen Goes en Zeelandia Middel burg werd afgelast. Roosendaal valt steeds verder terug. Dit maal verloor de Brabantse ploeg met 4-0 van stadgenoot BSC. Meto-Vlissingen 1-6: De eerste helft waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. Davy van Geersdaele opende desondanks de score namens Vlissingen: 0-1. Tien minuten, na rust verdubbelde Je remy Hill de voorsprong: 0-2. Even later passeerde Ronnie Cre- mer zijn eigen doelman met 1-2 als gevolg, maar verder werd Meto overklast. Joey van der Zweep (2x), Danny ter Steege en Ray mond Wolff brachten dit nadruk kelijk in de score tot uitdrukking: 1-6. Zierikzee-Walcheren 7-0: Een PW Zierikzee en Vlissingen winnen aan de vooravond van het onder linge treffen, met de titel in de derde klasse als inzet, beide met grote cijfers. week voor de topper tegen Vlissin gen beleefde Zierikzee een pro bleemloze middag. Walcheren kreeg in de aanvangsfase kansen, raakte een keer de paal, maar was daarna volledig kansloos. Na de 1-0 van Ingmar Quist leek de wed strijd al gespeeld. Mathijs Hage en Wesley Quist maakte voor de pau ze nog 2-0 en 3-0. Na de pauze wa ren Wesley Quist, Mathijs Hage, Rutger Kooman en invaller Leon Sinke trefzeker. Dosko-Steen 4-1 (3-1): Michael Meh- met 1-0, Eddie van den Bosch 1-1, Nick Schuurbiers 2-1, Lennaert Greveling 3-1, Michael Mehmet 4-1 Clinge-MOC'17 1-4 (1-1): Kevin van Hoye 1-0, Ralph Hopmans 1-1, Michiel van Trijen 1-2, Menno Been 1-3, Wilfred Korsmit 1-4. goes - De spelers van GPC vier den gisteren een klein feestje. Na de verrassende o-i-zege bij titel kandidaat Achilles Veen kan de de butant in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal niet meer degrade ren. „Dit is een geweldig resul taat", vindt trainer Edwin Kriens. Zijn ploeg maakt zelfs nog kans op de derdeperiodetitel. „Een nieuwe doelstelling", aldus Kriens. „Maar wel een zware. We hebben nog drie lastige wedstrijden." De Vlissingers kwamen bij Veen al vroeg op voorsprong. De ploeg be gon zeer aanvallend, wat in de twaalfde minuut resulteerde in de 0-1 van Wessel Leijer. Veen nam daarna het heft in handen, maar werd nooit gevaarlijk. De beste kansen bleven voor GPC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29