Sport Deel RCS loopt op tandvlees Veere houdt hoop op titel levend -M Hejfheet fytrt dichter bij elk kostbaar moment pzc.n; 26 Maandag 31 maart 2008 PZCW Souburgers verliezen van 't Zand (1-3) en raken leiding kwijt. door Marco Verdoorn Oost-Souburg - RCS verspeelde gis teren op sportpark De Alblas drie dure punten en de koppositie in de tweede klasse E van het zondag voetbal. De formatie van trainer Romeo van Aerde kreeg met 3-1 klop van 't Zand. „Dit was niet nodig geweest", blik te de oefenmeester na afloop te rug. „Verdedigend stond het van daag goed. We hebben weinig weg gegeven, het is jammer dat je dan laat in de wedstrijd toch drie doel punten tegen krijgt." De Souburgers hadden de gehele wedstrijd het betere van het spel, maar verzuimden in de beginfase de kansen te verzilveren. Pas in de tweede helft wist RCS tot scoren te komen. Hoessein Bouzambou omzeilde de Tilburgse goalie en zette de Souburgers op voor sprong. Maar daarmee was de wed strijd niet gespeeld. Marcel Hers mis schoot van zo'n twintig meter afstand fraai de gelijkmaker bin nen en Marien van Efferen zorgde van dichtbij namens 't Zand voor de voorsprong. Vlak voor tijd bracht Antonio Meijer RCS de nek slag toe. Zo bleef de thuisploeg met lege handen achter en zag het concur rent Dongen met de koppositie aan de haal gaan. „Maar ondanks dit verlies doen we nog steeds mee voor de titel", blikte Van Aer de positief terug. „En ook als we geen kampioen worden, hebben RCS verzuimt de kansen te verzilveren en krijgt het deksel op de neus. we toch een goed seizoen ge draaid. Maar het probleem is wel dat we altijd gebruik maken van dezelfde spelers. Sommigen zijn het niet gewend om het hele sei zoen te blijven presteren en lopen inmiddels op hun tandvlees", leg de hij uit. Opmerkelijk was dat de oefen- meester in de slotfase van de partij Youssef Afkir van het veld haalde nadat hij een gele kaart ontvangen had. Van Aerde bracht voor hem geen nieuwe speler terug in het veld. „Ik moest hem tegen zichzelf beschermen", verklaarde de trai ner. Met een periodetitel op zak en nog vier wedstrijden voor de boeg, is voor RCS dit seizoen nog vanalles mogelijk. RCS-'t Zand 1-3 (0-0): 54. Hoessein Bou zambou 1-0, 71. Marcel Hersmis 1-1, 78.Marien van Efferen 1-2, 84. Antonio Meijer 1-3. Scheidsrechter: R. van de Sluis (Dordrecht). Gele kaart: Antomio Pi- sano ('t Zand), Youssef Afkir (RCS). Aan tal toeschouwers: 70. GOES - Veere leek zaterdag in de derde klasse A af te haken in de ti telrace. In de 89e minuut kwam Rillandia op een 2-1-voorsprong. Veere won door twee late treffers alsnog met 2-3. Rillandia-Veere 2-3: Via Arjan Koopmans kwam Rillandia op 1-0. Elf minuten na de pauze profiteer de Ronnie Louwerse van een fout: 1-1. In de 89e minuut leidde een uitval van Rillandia tot de 2-1 van Koopmans en de thuisploeg vier de feest. Vanaf de aftrap zorgde Ar- con Brasser voor de 2-2 en na twee minuten in blessuretijd jubelde Veere toen Ronnie Louwerse de winnende treffer maakte. Apollo'69-Dauwendaele 2-5: De overwinning was verdiend maar geflatteerd. Na de 2-2 (Guus Toornstra 0-1, Bas de Koeijer 1-1, ioran Moes 1-2, Martin Lukasse 2-2) zorgden Ahmed Abdulqadir, Francis Langemaire en Gert-Jan van Leiden voor 2-5. WHS-Meeuwen 1-1: WHS morste twee dure punten. WHS kwam op 1-0 toen Eddie Matthijsse een hoekschop van Perry Snoep in ei gen doel schoot. Tien minuten voor tijd betekende balverlies op het WHS-middenveld de 1-1 van Michael Tempelman. VCK-Krabbendijke 4-0: Voor rust kon Krabbendijke nog redelijk mee, maar keek de ploeg door goals van Roland Ovaa en Erik Da- men toch al tegen een 2-0-achter- stand aan. Merijn Dek en Henk legden de 4-0 vast. Colijnsplaatse Boys-Duiveland 2-7 (0-3): Dennie Ie Comte 0-1, Dennie Ie Comte 0-2, Ronald Zwager 0-3, Barry Steenpoorte 0-4, Ronald Zwager 0-5, Dennie Ie Comte 0-6, Nigel Holmes 1-6, Pascal Hoogerheide 2-6, Wilmar van der Sande 2-7. Noad'67 - Heinkenszand 3-1 (3-1): Iwan Geense (strafschop) 1-0, Remy van Herk 2-0, Lars Steijn 3-0, Hugo Braamse 3-1. Derde klasse B. Rust Roest-Tholense Boys 0-2 (0-0): Thijs Nijmeijer 0-1, Niels Hopmans 0-2. RCS-speler Salim Ben Sellam (19) rukt op. Hij wordt in de rug gedekt door Youssef Afkir (3). foto Ruben Oreel lees vind leef ..Qfjn L'iow LisTili A" ,T-t fi.vj' - i -A cGMi.-i ah .v4Ïrf ao''r.r,>l - ifno

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28