Feyenoord stuntelend ten onder Terneuzen vraagt om onderzoek naar Preto PZCI21 23 24 Ajax wint spektakelstuk in Heerenveen Maandag 31 maart 2008 Fransman Chavanel wint tweede koers binnen vijf dagen Tip? sport@pzc.nl Rotterdammers moeten nog drie keer winnen om Europees te halen. door Hans Leber BREDA - In eigen huis won Feye noord dit seizoen twee keer van NAC, uit lukte dat gisteren niet. De gevolgen van de 3-1-nederlaag kunnen groot zijn: het missen van Europees voetbal. De routiniers van Feyenoord wa ren woedend. „We moeten alle maal beseffen waar het om gaat, maar dat was niet het geval", zei aanvoerder Van Bronckhorst. Eerder al gaf trainer Bert van Mar wijk aan dat sommige spelers men taliteit en hardheid missen, waar door een verloren duel op het mid denveld of voorin aan de basis ligt van een tegendoelpunt. Daarbij doelt Van Marwijk niet alleen op het talent Jonathan de Guzman. Het is jong-en-oud-tegenstelling in het algemeen. „En deze neder laag is heel bitter." Drie keer op rij moet Feyenoord winnen, tegen FC Utrecht, Wil lem II en Roda JC, om zeker te zijn van Europees voetbal vóór de bekerfinale (nogmaals tegen Roda IC) op 27 april. Feyenoord speelde net als vorige week helemaal niet slecht en was grote delen van de wedstrijd beter. De absolute wil, inzet en hardheid om een wedstrijd op details beslis- W* Feyenoord verliest door een ge- brek aan mentale hardheid van NAC (3-1). De Rotterdamse ploeg is nog ver verwijderd van een Europees ticket. sen, daar gaat het om, vond ook Van Marwijk. „Dat zit in het karak ter. Als één of twee spelers dat niet hebben, kan de rest het niet meer oplossen." Vóór de 1-1 van Kurt Elshot (Leroy Fer maakte 1-0) domineerde Feye noord. Vanaf dat moment kreeg het wél vechtlustige NAC de vrij heid met Rogier Molhoeks 2-1 vlak voor rust als gevolg. Er zullen harde woorden vallen in Rotterdam, zonder dat dit tot te genstellingen in de groep leidt die vorig seizoen om dezelfde redenen wél de kop opstaken. Van Marwijk moet zelfs lachen om die sugges tie. „Denk je nou echt dat het zo erg is als een speler te horen krijgt dat hij iets beter moet doen? Dat hoort erbij, het is onder voetbal lers heel gewoon. En dat hoort het ook te zijn." De 3-1 van invaller Matthew Amo- ah (Timmer stopte ook nog een penalty van hem) zorgde er voor dat het feestje van NAC, dat vrij wel zeker is van Europa, al voor het laatste fluitsignaal kon begin- Jonathan de Guzman (rechts) probeert Kurt Elshot, maker van het eerste doelpunt van NAC, af te stoppen. foto Ed Oudenaarden/ANP Zeeuwse club gaat bij vals spel van Unitas toch door in beker. door Frits Bakker GOES - De voetbalclub Terneuzen gaat bij de KNVB vragen om een onderzoek naar de Portugese voet baller Preto, die vorige week met Unitas voor de beker tegen Terneu zen speelde. Hij zou onder een val se naam hebben gespeeld. De ex-voetballer van Hoek, die zichzelf Preto noemt, staat bij de voetbalbond ingeschreven onder twee namen. Hij speelde bij Hoek als Ruben Cande Embalo en sinds de winterstop bij Unitas uit Gorin- chem onder de naam Preto Akin dos Santos. De vraag is nu: speelde de achttien jarige Portugees uit Antwerpen vo rige week zondag in de kwartfinale van de beker tegen Terneuzen on der een valse naam? Zo ja, dan is de kans groot dat de Zeeuwen, die de wedstrijd na 2-2- en strafschop pen verloren, toch nog doorgaan naar de halve finale van de beker. En wat nog belangrijker is: dan is Terneuzen nu al zeker van deelna me aan het nationale KNVB-beker- toernooi van volgend jaar. Ruben Cande Embalo, zoals hij of ficieel volgens zijn paspoort heet, kwam aan het begin van dit sei zoen naar Hoek aan de hand van trainer Wim Hofkens. Op de vraag van Hoek bij welke club hij daar vóór had gespeeld, antwoordde de donkere speler: „Ik heb nog nooit voor een club gespeeld, alleen voor de kerk." Met dat verhaal werd hij door Hoek als nieuwe speler aangemeld en hij kreeg een als KNVB-lidnum- mer toegewezen: MFNH 18L. Toen Hofkens door Hoek werd ontslagen, keerde Preto ook niet meer terug. Vorige week, voor Uni- HW Terneuzen, dat in de beker van Unitas verliest, heeft toch kans op de halve finale. De Portugees Preto heeft mogelijk onder een valse naam gespeeld. tas-Terneuzen, dook hij ineens weer op. Op het wedstrijdformu lier van Unitas heette hij nu Preto Akin dos Santos, maar natuurlijk wisten de Zeeuwen uit de korte tijd dat hij bij Hoek trainde en speelde nog wel dat het om dezelf de speler ging. Terneuzen ging gisteren al op on derzoek uit. Kees Pichal, bestuurs lid wedstrijdzaken: „Ze waren bij Unitas heel verbaasd, want daar staat hij inderdaad onder een ande re naam bekend. En zijn lidnum mer bij de voetbalbond is nu MHDK 742. Wij zijn razend be nieuwd hoe dat in elkaar zit." Het sterke vermoeden is dat de Por tugese jongeman onder een valse naam bij Unitas is aangemeld en een ongerechtigde speler is. Wim Jagt, manager bij de KNVB: „Als wij door Terneuzen worden ge vraagd om een onderzoek, zullen we dat zeker doen." Jagt weet nu al wat de sanctie zal zijn als inderdaad blijkt dat Preto, die bij Hoek nooit om overschrij ving heeft gevraagd, onder een val se naam bij Unitas speelt. „In het bekerreglement staat: als een vere niging met een niet gerechtigde speler speelt, wordt afgezien van de tuchtrechtelijke maatregel (boe te) de club uitgesloten van verdere deelname." En in dat geval speelt Terneuzen de halve finale van de beker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23