Boetes in verkeer omhoog Vijf militairen raken gewond in Uruzgan Driedubbel goud Op WK ;»ncurrentie op PZC 16 na U, 13° HET WEER: Geregeld zon Maandag 31 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 76 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Afscheid van Hugo Claus Gemiddelde bon wordt 20 procent duurder. DEN HAAG - Notoire hardrijders op gelet: de verkeersboetes gaan dins dag omhoog. Zoals eerder aange kondigd, worden de meeste boetes rond de 20 procent duurder, er zijn uitschieters naar boven en be neden. „Hoe gevaarlijker de over treding, hoe hoger de boete, is de gedachte", zegt woordvoerder Jos Steehouder van Bureau Verkeers handhaving. De boetes worden elke twee jaar aangepast wegens inflatie, dit jaar komt daar een algemene verho ging bovenop. De bedragen wor den afgerond tot hele bedragen. In de praktijk betekent dit dat veel boetes omhoog gaan met 15 of 20 euro. Zo kost het niet dragen van de autogordel vanaf dinsdag 90 eu ro, in plaats van 75. Hetzelfde geldt voor het niet dragen van een mo torhelm. Rechts inhalen en door rood licht rijden gaat 150 euro in plaats van 130 euro kosten. De bekeuringen voor rijden met drank op gaan ook behoorlijk om hoog. Wie wordt gepakt met een promillage tot 0,8, betaalt Wie betrapt wordt op een ver- keersovertreding, is vanaf dins dag een stuk duurder uit. De boe tes gaan gemiddeld met zo'n 20 procent omhoog. Toestand van een van de Nederlandse soldaten is kritiek. DEN HAAG - In de Afghaanse pro vincie Uruzgan zijn gisteren vijf Nederlandse militairen gewond ge raakt nadat ze tijdens patrouilles in de buurt van Tarin Kowt met hun voertuigen op explosieven wa ren gereden. De toestand van een van de militairen is kritiek. Hij is zwaargewond en moet zijn beide benen missen. De anderen maken het naar om standigheden goed. Zij zijn overge bracht naar het ziekenhuis op Kamp Holland. De families van de W* Vijf Nederlandse militairen zijn gewond geraakt bij aanslagen in Uruzgan. Een van hen verkeert in kritieke toestand. Hij is beide be nen kwijtgeraakt. v iifhtpn naar VS voortaan 250 euro, in plaats van 220 euro. Voor promillages van 1 tot 1,15 wordt de boete 450 euro, waar dat 390 was. Wie 15 kilome ter te hard rijdt binnen de bebouw de kom en gepakt wordt, is voortaan 75 euro kwijt in plaats van 63 euro, buiten de bebouwde kom gaat die boete van 60 naar 72 euro en op de snelweg kost het 67 euro, waar dat 56 was. Ook bellen achter het stuur met de telefoon in de hand wordt duur der. Kostte dat tot nu toe 130 euro, straks moet 150 euro worden neer geteld. Voor onnodig linksrijden gaat de boete omhoog van 75 naar 90 euro. Wie al bumperklevend be sluit dan maar rechts in te halen en dan betrapt wordt, kan tot 550 euro kwijt zijn, afhankelijk van de snelheid waarmee wordt gekleefd. In 2007 werden in totaal 12,6 mil joen verkeersboetes uitgeschreven, blijkt uit cijfers van het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB). Dat zijn er 700.000 meer dan een jaar eerder. In de eerste twee maanden van dit jaar zijn minder boetes uitgeschre ven dan in dezelfde periode vorig jaar. In januari waren dat er 801.003 tegen 1.091.800 een jaar eerder. In februari bleef de teller steken op 210.449 tegen 348.429 het jaar ervoor. Het CJIB kan niet zeggen of dit te maken heeft met de politieacties voor een betere cao, waarbij lichte overtredingen niet werden beboet. gewonde militairen zijn ingelicht. Het eerste incident, waarbij drie militairen gewond raakten, vond rond 12.00 uur lokale tijd plaats. Het tweede rond 19.00 uur lokale tijd. Minister Eimert van Middelkoop (Defensie) en commandant der strijdkrachten Dick Berlijn spra ken gisteren hun afschuw uit, met name over het incident waar de zwaargewonde bij viel. „Het is heel ernstig dat er weer een Neder landse militair zulke zware ver wondingen heeft opgelopen. Het is triest te moeten constateren dat de terroristen die een vredig en voortvarend Afghanistan willen dwarsbomen, gebruikmaken van dit soort laffe methoden", aldus de twee in een verklaring. Ze benadrukten dat de Nederland se militairen vastberaden zijn om hun taak voort te zetten in Afgha nistan. vluchten naar VS LONDEN - Het 'open skies' verdrag, dat de luchtvaart tussen de Vere nigde Staten en de Europese Unie openstelt, is gisteren in werking ge treden. De overeenkomst heft alle beperkingen aangaande vliegrou tes, prijzen en het aantal vluchten tussen de EU en de VS op. Ook mag elke maatschappij naar de VS vliegen. Naar verwachting zullen de prijzen voor tickets zakken. Vliegtuig staat klaar voor Ingrid Betancourt PARIJS - In Frankrijk groeit de hoop op een spoedige vrijlating van In grid Betancourt, de door de Colom biaanse rebellenbeweging FARC ge gijzelde politica. De Franse rege ring heeft een met medische voor zieningen ingericht vliegtuig ge stuurd om haar op te halen. Betan court leeft al zes jaar in gevangen schap. Haar gezondheid is de laat ste tijd hard achteruit gegaan. VVD voert in Sluis actie voor koopzondag SLUIS - De WD heeft gisteren in Sluis actie gevoerd voor behoud van de koopzondag. Een delegatie van liberale Tweede Kamerleden zamelde handtekeningen in tegen het voornemen van het kabinet om de koopzondag aan banden te leggen. pagina 2 en 3: zondag in Sluis pagina 3: commentaar en MMJBBmmsSm Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Agenda: 16; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. Handen afvan de koopzondag Van Gaal is een blok aan het been van AZ 40% aantal reacties: 294 60% MANCHESTER - De Nederlandse baanploeg besloot het WK in Manchester met twee met goud omrande dagen. Teun Mulder (boven, kilometer), Ellen van Dijk (midden: scratch) en Marianne Vos (onder: puntenkoers) reden naar de wereldtitel. De topsprinters Theo Bos en Willy Kanis lieten het af weten. Nederland haalde op het WK in totaal drie gouden, drie zilveren en twee bronzen medailles. foto's Alastair Grant, Olaf Kraak pagina 24: WK van uitersten Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1