Zeeland 'Zet die woningen er maar gelijk neer' PZC 11 csw zamelt Geen obstakels nieuw Badmotel WALCHEREN 17 15.000 euro in Navelstenen Spelenderwijs leren spellen met Pi-spello Maandag 31 maart 2008 Philippe Claudel maakt aangrijpend filmdebuut Tip? redwalch@pzc.nl De gemeente Middelburg heeft Sint Laurens uitgekozen als één van de locaties voor toekomstige nieuwbouw. foto Ruben Oreel Gemeenteraad beslist over koop bouwgrond in Sint Laurens. door Dominica Groenleer SINT LAURENS - „Die huizen mo gen er wel komen, hoe sneller hoe beter!" Cock de Ronde en Lien Aal- brechts zijn helemaal niet tegen de bouw van woningen in Sint Lau rens. En ze zijn niet de enigen, blijkt uit gesprekken op straat. Eerst was alleen sprake van een uit breiding met honderdvijftig hui zen in drie jaar. Vanavond beslist de Middelburgse gemeenteraad over de aankoop van de grond voor nog een forse nieuwbouw wijk, ten oosten van het dorp. De dorpsvereniging van Sint Laurens is tegen te snelle groei; het dorpse karakter zou erdoor worden aange tast. „Zet ze er allemaal maar gelijk neer hoor", zegt Lien. „Misschien komen er dan weer wat voorzie ningen terug in Sint Laurens, want nu hebben we helemaal niets. Zelfs geen supermarkt." Cock de Ronde is het daarmee eens. „Van mij mogen ze er wel ko men hoor, geen enkel probleem mee." Ook mevrouw de Groot 'Extra voorzieningen door nieuwbouw? Daarvoor is Middelburg te dichtbij' denkt er zo over. „Het is goed voor de leefbaarheid van het dorp en ook voor de school. De school heeft nu erg weinig leerlingen." Ze heeft wel haar vraagtekens bij de komst van meer voorzieningen als de extra huizen er eenmaal zijn. „Daarvoor wonen we te dicht bij Middelburg, denk ik." Meneer de Wolf woont al onge veer vijftig jaar in Sint Laurens. Van hem mogen de woningen er ook wel komen. „Wel gezellig", vindt hij. Toch vindt hij honderd- vijftig huizen wel wat veel in een keer. „Vijftig, dat is wel goed." Een wat groter dorp zou hij niet zo erg vinden. Adriaan Boot heeft wel wat tegen op de komst van de nieuwbouw wijk. „Ik vind het niet nodig dat die woningen er komen. Ik loop al tijd graag een stuk en daar komt dan straks een woonwijk waar ik door moet lopen? Nee, nergens voor nodig." Voor de voorzieningen is het vol gens hem ook niet nodig. „We wo nen toch dichtbij Middelburg? We staan met de auto binnen vijf mi nuten in de wijk Klarenbeek." Naar de gemeenteraad gaat hij van avond niet. „Ze luisteren toch MIDDELBURG - Leerlingen van scho lengemeenschap CSW in Middel burg hebben 15.000 euro ingeza meld door een dag en een nacht niet te eten. De actie begon vrijdag morgen en eindigde zaterdagoch tend met een ontbijt. Het geld gaat naar de stichting Be More, die kinderen met aids in Afrika helpt. Ongeveer 250 leerlingen hebben de nacht op school doorgebracht, vertelt leerling Michel Geschiere. „Vooraf was iedereen langs de deu ren geweest om geld op te halen. Of het moeilijk was om niet te eten? Dat weet ik niet, want ik mocht wel eten omdat ik in de or ganisatie zat. Wij moesten fit blij ven voor het geval er iets zou ge beuren. Maar de anderen hadden zaterdag heel erge hóngër." Omwonenden en projectontwikkelaar bereiken akkoord. door Nadia Berkelder WESTKAPELLE - Omwonenden van het Badmotel in Westkapelle heb ben overeenstemming bereikt met projectontwikkelaar AW-beheer over nieuwbouw. Er zijn afspraken gemaakt over de hoogte van de huizen en over de plaatsing van dakkapellen. Omwonenden heb ben beloofd niet langer bezwaar te maken tegen de plannen. De ont wikkelaar biedt ze op voorhand een schadevergoeding. Op de plaats van het Badmotel -aan de Westkappelse kreek- ko men drie appartementengebou wen voor toeristen en tien huizen waar permanent in gewoond moet worden. M. van Velzen van AW verwacht dat de sloop van het bestaande Badmotel en de nieuwbouw aan het eind van het jaar kan beginnen. „Ik ben blij dat we de laatste hobbels hebben ge nomen. We zijn nu bezig met het verkoopgereed maken van de wo ningen. Dat is over enkele weken klaar. Dit seizoen is het motel nog gewoon open." Omwonenden verzetten zich aan vankelijk tegen de plannen voor nieuwbouw, omdat ze vonden dat er te veel woningen kwamen en |^j Omwonenden hebben met pro- jectontwikkelaar AVV-beheer overeenstemming bereikt over nieuwbouw op de plaats van het Badmotel m Westkapelle. omdat ze de appartementengebou wen te hoog vonden. Ze vreesden voor inbreuk op hun privacy en ze vonden dat hun uitzicht verloren ging. Bijna twee jaar geleden pro testeerden ze tegen de plannen bij de gemeente Veere. „Het heeft nog een behoorlijke tijd geduurd voor we tot een ak koord kwamen", vertelt R. Ijzen- doorn, één van de omwonenden. „Uiteindelijk zijn we tevreden. Mijn buren hebben me al compli menten gemaakt met het bereikte resultaat. We zijn tot de conclusie gekomen dat we nog wel twee jaar door hadden kunnen doorknok- ken, maar het was meteen al dui delijk dat het toch doorging. Uit eindelijk zijn we niet gelukkig met de nieuwbouw. We kijken nu recht op de duinen." ZESOWS1 ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Floor van vijf zit in de kamer, ter wijl haar moeder met een vrien din aan het bellen is. Haar oren hebben tijdens het gesprek niet dichtgezeten, blijkt even later: Floor: „Mam, Lenie droogt zich nooit goed af, hè, als ze in bad is geweest?" Moeder: „Hoe dat zo, Floor?" Floor: „Ze heeft nu al voor de zo veelste keer navelstenen!" Moeder: „Wat heeft ze?" Floor: „Ja, ik heb het wel ge hoord! Ze heeft navelstenen, gro te klompen schimmels die groeien in je navel als je je niet goed afdroogt als je gedoucht hebt!" Lachend heeft moeder toch even uitgelegd wat nierstenen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11