uur Creatieve keuze vanuit beperking BenZeker Racoon blijft moeiteloos overeind in Vlissings Arsenaaltheater De goedkoopste hypotheek van Nederland? Studio Sanérie Vijf bands spelen op Pinguïnrock Galerie geopend PZC Zaterdag 29 maart 2008 I 39 Figuurcorrectie- en afslankcenter Nanky de Vreeze opent galerie Tekeningen Projecten in Middelburg. door Ali Pankow middelburg - Waar een vooraan staand galeriehouder als Tom van de Berge in Goes door het gevrees de subsidiebeleid de noodzaak van vertrek naar de Randstad ziet glo ren, vestigen sommige kunsthan delaren uit Amsterdam zich juist bewust in het Zeeuwse. Zo open de Dick de Bruijn onlangs zijn ga lerie Contemporary Art aan de Sin gelstraat in Middelburg en opent Nanky de Vreeze vandaag de deur van haar galerie Tekeningen Pro jecten aan de Kinderdijk in Middel burg. Voor De Vreeze geldt de relatieve rust in de Zeeuwse hoofdstad als belangrijk motief voor haar keuze. Zij vertoefde de afgelopen jaren in Frankrijk, waar ze met een galerie annex beeldenpark van tien hecta ren onder de naam Le Besset een plezierige ontmoetingsplek bood aan kunstliefhebbers. „We moes ten er niet aan denken terug te gaan naar het drukke Amsterdam na die heerlijke uitgestrektheid in Frankrijk", zegt De Vreeze. Zij was in 1972 grondlegger van de Beeren- 'Arno Kramer is iemand van grote betekenis voor de Nederlandse tekeningen' burght in Eek en Wiel, destijds Neerlands eerste buitengalerie. Van Vreeze breidde haar initiatief in 1985 uit met een vestiging in Amsterdam. Terugkeer naar de hoofdstad nu was echter geen op tie. „Hier aan een van de binnen havens in Middelburg vonden wij ons ideale huis", zegt De Vreeze. Zij beoogt haar galerie op de bo venverdieping van het pand tot ontmoetingsplaats te maken voor verzamelaars van tekeningen. Zij wil de bezoekers hier de subtiliteit van deze kunstvorm laten ontdek ken. „Kenmerkend voor tekenin gen zijn vooral intimiteit en broos heid. Daarmee onderscheiden ze zich van schilderijen. Voor mij straalt tekenkunst ook vaak poëzie uit", benadrukt De Vreeze. Haar besluit zich als galeriehoud ster te specialiseren in tekeningen vloeide aanvankelijk voort uit een beperking. De veel kleinere ruimte in vergelijking met de grote galerie in Frankrijk leek een nadeel. „Uit eindelijk heeft die beperking mij geholpen een creatieve keuze voor deze specialisatie te maken." De openingsexpositie is voor een groot deel gewijd aan tekeningen van Arno Kramer. „Deze kunste naar is vanwege de door hem ge organiseerde, internationale ten toonstelling Into Drawing. Heden daagse Nederlandse Tekeningen ie mand van grote betekenis gewor den voor de waarden van de Ne derlandse tekening", zegt de gale riehoudster. Naast de torso's, handen en voe ten en delen van het vrouwelijk lichaam als kenmerken in het werk van Kramer, biedt deze expo sitie ook recenter werk waarin her ten, hazen en zwanen een belang rijke rol spelen. De kunstenaar te kent ze met figuratieve of abstrac tere vormen in combinatie met meetkundige patronen en rasters of tegen een sfeer bepalend achter gronddecor. De Vreeze koos voor deze expositie ook werk van enke le andere tekenaars, onder wie de Zeeuwse kunstenaars Guido Lip pens en Nanda Runge. Dineke Blom toont haar talent om details uit 17e eeuwse schilderijen in gete kende uitvergroting te verbeelden. Merina Beekman verrast met een klein tekenwerkje op fluweel in combinatie met garen en keramiek en Marlies Appel exposeert haar te keningen waarin een vrouwenfi guur samenvloeit met een ob ject. Verder is er werk te zien van onder meer de twee jonge talen ten, Marleen Kappe en Nicole Schulze. Dichter Frans van Dix- hoom opent de galerie vanmiddag om 16.00 officieel KI Expositie t/m zat. 17 mei, Middel- burg, Galerie Nanky de Vreeze, Kin derdijk 10.00-12.00, vrij., zat. en eerste zon. v/d maand, 13.00-18.00. Dankzij de TFM (Thermo Fysische Methode) mét infrarood afslankcabines kunt u snel, gericht én plaatselijk afslanken en uw huid verstevigen! Bel voor een gratis en vrijblijvende figuuranalyse. Tel. 0118 - 594098 www.studiosanerie.nl (met gastenboek) Fort den Haakweg 15AVrouwenpolder Open: ma. wo. en do. 9.00-12.00 uur 16.00-21.00 uur di. en vrij. 9.00-15.00 uur. Racoon is op het podium allerminst gezapig. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Gezapig? Die kritiek kreeg Racoon van sommigen op het onlangs verschenen album Be fore You Leave. Terecht of niet, op het podium staat allerminst een 'gezapige' band, zo bleek gister avond in een overvol Arsenaalthea ter in Vlissingen, het derde optre den in een clubtoer die woensdag in Tivoli in Utrecht begon. Natuurlijk, de muziek is in de loop der jaren alleen maar akoestischer en verzorgder geworden, het bal- ladgehalte toegenomen, maar de kwaliteit en de diepgang van de nummers evenzeer. Ze blijven moeiteloos overeind, in de ingeto gen en akoestische variant, maar net zozeer in een wat hardere aan pak, zoals gisteren onder meer bleek bij Lose Another Day. En ge lukkig pakte de band regelmatig stevig uit, bijvoorbeeld in If You Know What I Mean. Racoon, aangevuld met toetsenist Manu van Os (bekend van de thea tertournee in 2006), voerde voor het overgrote deel materiaal uit van het vorige succesalbum Another Day en nieuweling Before You Leave. Dat leverde soms verras sende uitvoeringen op, zoals Start A War, waarvan de dynamiek pas foto Ruben Oreel live goed tot haar recht komt. Een hoofdrol was weggelegd voor gita rist Dennis Huige, door zanger Bart van der Weide geheel subjec tief omschreven als 'de beste gita rist van de wereld'. Het Zeeuwse kwartet speelde na het verdienstelijke en goed ontvan gen voorprogramma van de Vlaam se singer-songwriter Milow, die in eigen land een grootheid is en nu in Nederland aan de weg timmert (in juni ook op Concert at Sea). Bij de zuiderburen fungeerde Racoon onlangs als support act van Milow; in Nederland zijn de rollen omge draaid. Roem is altijd relatief. Nanky de Vreeze: „Kenmerkend voor tekeningen zijn vooral intimiteit en broosheid." foto Ruben Oreel cadzand - Vijf bands treden van avond aan op de tweede editie van Pinguïnrock: Spooner, The Massa Crista, R.O.T.S., Face Tomorrow en Nine Volt. Het festival wordt ge houden in het sportcentrum aan de Noorddijk in Cadzand en be gint om 20.00 uur. De grootste naam is Face Tomorrow, die in 2001 de Grote Prijs van Nederland won. Ook uit Rotterdam komt Ni ne Volt, een jonge opkomende band. Dat geldt eveneens voor Spooner uit Alphen aan den Rijn, dat binnenkort een cd presenteert. Cadzand heeft de primeur van de show. Uit eigen regio komen The Massa Crista en R.O.T.S. VLISSINGEN - Galerie De Blauwe Horizon in Vlissingen (Boulevard Evertsen 10) opent dit weekeinde officieel de deuren. Er is nieuw werk te zien van galeriehouder Peter van Berkel. De Blauwe Hori zon is beide dagen open van 14.00 tot 17,00 uur. Normaal is de galerie vrijdag, zaterdag en zondag open. BenZeker.i vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41