Buitenland Geweld slaat over naar Bagdad DOMINICUS BV mt- Bijna helft Britse huwelijken strandt Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 DE WOON 8 Vrijdag 28 maart 2008 PZC DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! Politie vindt 110 kilo cocaïne in Antwerpen LONDEN - De ingebruikname van terminal 5 op de Londense lucht haven Heathrow is gisteren niet zonder problemen verlopen. Bri tish Airways moest door opeenvol gende vertragingen 33 vluchten an nuleren. Eerst waren er proble men met de slurf Toen die verhol pen waren, duurde het nog eens een half uur voordat de koffers er waren. Heathrow is bij reizigers be rucht om de langzame bagageaf handeling. Het systeem in Termi nal 5 zou vanaf dag één gereed zijn, had de luchthaven bezworen. terminal Heathrow Toezegging Sarkozy valt verkeerd PARIJS - Leiders van de Franse so cialistische oppositie zijn boos over toezeggingen van president Nicolas Sarkozy over Afghanistan. Hij sprak in het Britse parlement over het sturen van extra Franse troepen, maar in de Franse volks vertegenwoordiging is dit hele maal niet ter sprake gekomen. Dit beklemtoonde gisteren de so- cialiste Ségolène Royal. Zij meent samen met socialistenleider Fran cois Hollande dat het sturen van meer militairen nu verkeerd zou zijn. Vogelgriep terug in Zwitserland BERN - Aan een meer in het cen trum van Zwitserland is vogel griep geconstateerd. Het gaat om de ook voor mensen gevaarlijke va riant HsNt, die voor het eerst in twee jaar is opgedoken in Zwister- land. Het virus is ontdekt bij een tafeleend aan het Sempachermeer in het kanton Luzern. De eend bleek zwaar geïnfecteerd met het virus, maar vertoonde geen uiterlij ke kenmerken van H5N1. Sinds ok tober worden in Zwitserland meer dan zeshonderd wilde vogels on derzocht op het virus. 'Turkse leger trekt op naar grens Irak' ANKARA - Het Turkse leger bereidt mogelijk een nieuw offensief voor tegen Koerdische guerrillastrijders in Irak. Het Turkse persbureau Do- gan meldde gisteren dat een kon vooi van 250 legervoertuigen en autobussen op weg was naar de Iraakse grens. De voertuigen reden met gedoof de lichten. Dogan meldde ook dat tientallen soldaten met helikopters naar de grens werden overge bracht. Het is de grootste activiteit van het Turkse leger nabij de Iraak se grens sinds vorige maand. In de sjiitische wijk Sadr City in Bagdad demonstreerden gisteren duizenden aanhangers van de geestelijke Muqtada Al-Sadr tegen het geweld van de regering tegen milities in de zuidelijke stad Basra. foto Karim Kadim/AP Tienduizenden de straat op om einde aan geweld in Basra te eisen. BAGDAD - Premier Nouri al-Maliki van Irak is niet van plan zijn offen sief tegen sjiitische milities in Bas- ra te staken, ondanks het onver wacht sterke verzet waar het leger in de stad op stuit en ondanks de tienduizenden sjiieten die gisteren de straat op zijn gegaan om een einde aan het harde legeroptreden te eisen. De premier, zelf een sjiiet, heeft persoonlijk de leiding over het of fensief Hij zei gisteren op de Iraak se televisie dat hij van plan is af te maken waar hij aan begonnen is. De acties tegen sjiitische milities, gedomineerd door volgelingen van de invloedrijke geestelijke Muqtada Al-Sadr, gingen gisteren hun derde dag in. Het geweld is te vens overgeslagen naar sjiitische wijken in Bagdad en elders in het land. Volgens officiële bronnen hebben de gevechten tot dusverre aan tweehonderd militieleden, sol daten en burgers het leven gekost. De massaprotesten gisteren in de Bagdadse wijken Sadr City en Kazi- miyah hadden Al-Maliki als mik- Wl De poging van de Iraakse rege- ring om de macht van de milities in Basra te breken heeft voorals nog alleen maar geleid tot meer geweld in de rest van het land. LONDEN - Als de huidige trend doorzet zal 45 procent van de hu welijken die in Groot-Brittannië worden gesloten op een scheiding uitlopen. Dat meldt het Britse bureau voor de statistiek. Tien procent van de stellen die trouwen haalt zijn zes tigjarige huwelijk. 45 procent van de huwelijken is voor die tijd ontbonden en in 45 procent van de gevallen zijn een of beide partners overleden. punt. De betogers noemden de premier een 'nieuwe dictator' en droegen onder meer een doods kist met zijn afbeelding met zich mee. Volgelingen van Al-Sadr in het parlement riepen het leger en de politie op om zich niet door 'de nieuwe dictatuur' te laten gebrui ken als 'instrument des doods'. De premier stelde de milities in Basra woensdag een ultimatum om hun wapens in te leveren en het geweld af te zweren, maar daar werd gisteren nog geen gehoor aan gegeven. Ook elders werd ge vochten. In Sadr City vielen vol gens de regering in de nacht van woensdag op donderdag zeventien doden. In de zuidelijke stad Hillah zouden tot op heden zestig doden zijn gevallen en in Kut veertig. Sinds het Britse leger zich in de cember uit Basra terugtrok, is de door de Verenigde Staten geleide coalitie minimaal vertegenwoor digd in Basra. Het offensief van het Iraakse leger wordt gezien als een test of de regering zich zonder steun van buitenaf van haar bevei- ligingstaak kan kwijten. De vrees dat het toegenomen ge weld in het olierijke zuiden zijn weerslag zal hebben op de olie-in dustrie, de kurk waar de Iraakse economie op drijft, werd gisteren bewaarheid toen in de buurt van Basra een pijpleiding werd opge blazen. De export van ruwe olie via Basra, 1,5 miljoen vaten per dag, is met een derde verminderd. Hoe langer een huwelijk duurt, hoe kleiner de kans op een schei ding. Van de stellen die de tien jaar ha len gaat 31 procent uiteindelijk scheiden. Van de stellen die de twintig jaar halen, scheidt 15 pro cent. De statistieken laten zien dat het huwelijk in Groot-Brittannië steeds impopulairder wordt. In 2006 trouwden 237.000 stellen, het laagste aantal sinds 1895. BRUSSEL - De Belgische politie heeft in de haven van Antwerpen 110 kilogram cocaïne gevonden in een schip dat koffie uit Colombia vervoerde. De drugs hebben een straatwaarde van zo'n 5 miljoen euro. De cocaïne zat verstopt in een container en werd ontdekt bij het lossen van het schip. Bij die ontdekking heeft de invoerder van de koffie direct de politie gewaar schuwd. De vangst werd al twee weken geleden gedaan, maar werd stilgehouden in de hoop de smok kelaars op het spoor te komen, maar die lieten zich niet zien. Problemen nieuwe HEALTH &WEU-N DAGEN GOES Alleen vandaag en morgen, 28 en 29 maart Spectaculaire showroom aanbiedingen op hottubs, infraroodcabines en sauna's steenhouwerij, sanitair, wand- vloertegels, haarden stijlschouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8