Binnenland Onno of ervaren Ivo AZOREN Zestig mariniers gaan naar Tsjaad De Jager bereid om vliegtax te versoepelen Eendenkroos wordt voederbrok ff «'vê£1' -*J 8-daagse fly-drive en eilandcombinatie naar de Portugese eilandengroep Azoren! KRAS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 pzc Vrijdag 28 maart 2008 I 7 Ivo Opstelten tij het niet goed. „Mijn target is 35 zetels." Als Hoes voorzitter wordt, blijft Opstelten WD-lid. „Wat een onvoorstelbaar dieptepunt in de vragen die mij ooit gesteld zijn. Na tuurlijk blijf ik lid, ik hou van die partij." Maar Hoes mikt op een bredere volkspartij, wil zelfs samenwerken met bewegingen als die van Ver donk. Dat ziet Opstelten toch niet zit ten? Hij herhaalt: „Een partijvoor zitter volgt de politieke leiding. En die ligt bij de fractie." Kiezen de leden voor ver andering en voor mij of voor meer van het zelfde en Opstelten", vraagt Onno Hoes zich deze dagen af „Opstelten wil niets veranderen. Maar dan krijg je toch geen energie los, die juist hoog no dig is voor de WD." Tijdens de tour die hij met zijn opponent door WD-land heeft gemaakt, ontmoette Hoes veel 'verdriet en wanhoop' onder de leden. „Hoe Onno Hoes: 'Ik ga de discussie met Rutte aan' zijn we hier terechtgekomen, vra gen de mensen zich af" Immers, li beralen gingen ruziënd met elkaar over straat nadat Verdonk was ver trokken en partijvoorzitter Jan van Zanen vertrekt vroegtijdig. Hoes vindt dat hij en Opstelten tij dens de debatten respect voor el kaar hebben getoond. „Dat was op zichzelf al een helingsproces. We lieten zien: het kan en moet an ders. De eerste paar avonden om zeil je alles, later heb je het wel over de verschillen. Je probeert el kaar te prikkelen. Maar de sfeer is nooit verhard." Opstelten is de heer van stand die de partij goed kent en rust wil. Hoes presenteert zich als de jongensachtige, hard werkende liberaal die de boel van Onno Hoes onderop wil opschudden. WD-Ie- den hebben de keus tussen een partijvoorzitter die wel of geen te genspel durft te bieden aan Rutte, stelt Hoes. „Ivo roept: 'Follow the leader'. Ik sta er voor de leden en ga de discussie met Rutte aan." Volgens Hoes dient de fractie zich een slag scherper te profileren om uit het dal te klimmen. „Het is niet alleen een Rita Verdonk die voor onrust zorgt bij de kiezers. Ook D66. Die partij staat in de pei lingen nu op tien zetels, wij op 17. Dat kan natuurlijk niet." den haag - Staatssecretaris Jan Kees de lager van Financiën over weegt de vliegtax voor sommige populaire vakantiebestemmingen, zoals Turkije en de Canarische Ei landen, aan te passen. Die zouden onder het hoge tarief voor lange vluchten van 45 euro moeten vallen. Maar De Jager vindt het verschil met het tarief voor korte vluchten van 11,25 euro te groot, zo verklaarde de bewinds man gisteren in een uitzending van de NOS. De staatssecretaris bekijkt of de vluchten naar Turkije en de Cana- Kamermeerderheid steunt militaire missie in Afrika. den haag - De Tweede Kamer steunt de uitzending van zestig Ne derlandse mariniers naar het Afri kaanse Tsjaad. Dat bleek gisteren tijdens het debat over de missie. Coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie zijn voor, net als GroenLinks, D66 en de SGP. Maar de grootste oppositiepartijen - de WD en de SP -, en de PW zijn te gen. Samen vertegenwoordigen zij 55 van de 150 Tweede Kamerleden. De Partij van de Dieren en de een persoonsfractie van Rita Verdonk waren niet bij het debat aanwezig. Formeel heeft het kabinet geen toestemming nodig van de Kamer voor de missie, maar het streeft tra ditiegetrouw naar een brede poli tieke steun. Tijdens het debat rische Eilanden onder het lage ta rief kunnen komen of dat er een tussentarief mogelijk is. De vliegtax gaat per 1 juli van dit jaar in. De maatregel moet de Nederland se schatkist 350 miljoen euro per jaar opleveren. bleek dat het CDA de missie toch steunt. De christendemocraten hadden eerder moeite met het be sluit, maar dat kwam vooral om dat de fractie weinig tijd had om de missie te bespreken. Van de SP en de PW was al be kend dat zij tegen de missie wa ren. De VVD vindt dat alle aan dacht naar de missie in Uruzgan moet uitgaan en er geen grondtroe pen naar Afrika moeten worden gestuurd. Volgens de liberalen moet gekeken worden of de mariniers niet kun nen worden ingezet om de uit- zenddruk voor Uruzgan te verklei nen. Het is voor het eerst sinds ja ren dat de liberalen tegen deelna me aan een militaire missie zijn. De laatste keer was in 2003 toen de WD tegen de uitzending van een militair hospitaalschip naar de kust van Liberia. Toen was de WD als enige tegen. leusden - Koeien kunnen in de toekomst krachtvoerbrokken ge maakt van eendenkroos eten. Uit onderzoek op initiatief van het wa terschap Vallei en Eem is gebleken dat het eiwitrijke plantje verwerkt kan worden tot veilig veevoer. Een denkroos is in de zomer een groot probleem. Het kroos groeit explosief en ver stikt wateroppervlakten. Waterbe heerders halen de plakken kroos dan ook regelmatig weg om de wa terkwaliteit in de hand te houden. Volgens de onderzoekers is het eendenkroos zo eiwitrijk, dat het soja kan vervangen. Soja is tot nu toe een gebruikelijke grondstof voor krachtvoerbrok ken. Het waterschap en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit zijn opgetogen dat het af val van waterbeheerders geheel verwerkt kan worden tot een veel belovend nieuw product in een compleet biologische kringloop, al dus een woordvoerder van het schap. Het onderzoek naar de herbestem ming van kroos is vorig jaar begon nen. De eerste soorten krachtvoer zijn nu klaar voor gebruik, maar het onderzoek gaat nog verder. Onder meer wordt gezocht naar een goedkopere manier om het kroos uit sloten en beken te verwij deren en een efficiëntere manier om de plantjes te verwerken. Als dat lukt, kunnen de kroosbrokken voor dezelfde prijs op de markt worden gebracht als regulier vee voer. - V J- v'"'M v- T"-"1 •<- mm Houdt u van prachtige natuur, pittoreske havenstadjes, authentieke dorpjes en de Portugese keuken, dan is de eilandengroep Azoren, gelegen in de Atlantische Oceaan, voor u de ideale bestemming! KRAS biedt u volop mogelijkheden op de eilanden Sao Miguel en Terceira. Of u nu kiest voor een fly-drive of een eilandencombinatie, bij KRAS bent u altijd aan het juiste adres. Maakt u liever een sportieve wandelvakantie over Sao Miguel of wilt u (ook) het eiland Faial leren kennen? Kijkt u dan eens op onze site www.kras.nl, waar u ons complete aanbod vindt! 8 dgn FLY-DRIVE SAO MIGUEL v.a. 619 Vertrekdata: maandag van 28/4 t/m 20/10 Maak met een huurauto prachtige tochten over het bijzondere Sao Miguel! Ga op eigen gelegenheid genieten van imposante vulkanen, woeste oceaangolven, ruige kliffen, warme bronnen en karakteristieke dorpjes. U gaat ongetwijfeld een geweldige vakantie beleven als u kiest voor dit bijzondere Azoren-eiland! U verblijft 2 nachten in het 3-sterren Hotel Ponta Delgada en 5 nachten in het 4-sterren Hotel Do Mar in Povoacao. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35168 8 dgn SAO MIGUEL TERCEIRA v.a. 659 Vertrekdata: vrijdag van 25/4 t/m 26/9 Een schitterende combinatie van de twee hoofdeilanden van de Azoren! In één zeer complete vakantie combineert u de eilanden Sao Miguel en Terceira. Voor de liefhebbers van cultuur en natuur wordt deze vakantie een ongekende ervaring. U verblijft op Sao Miguel in Hotel Comfort Inn*** in Ponte Delgada en op Terceira in Hotel Residence Atlantida* in Angra do Heroismo, op ca. 300 m van het strand. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35172 EZ 35.168 EZ 35.172 Apr. v.a. €699 - Mei v.a. €629 €659 Juni v.a. €619 €675 Juli v.a. €794 €775 Augustus v.a. €794 €749 September v.a. €664 €699 Oktober v.a. €619 - Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 4 personen (EZ 35.168) of 2 personen (EZ 35.172). Prijs is o.b.v. de goedkoopste klasse. waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7