Wordt het jonge PRIJZEN CIRCUS 'Geen risico pyjama's' Yab Yum blijft gesloten Het grootste voordeelspektakel van Nederland! 6 Vrijdag 28 maart 2008 PZC amsterdam - De bezwaarschriften commissie van de gemeente Am sterdam heeft alle bezwaren van Yab Yum tegen sluiting van de seksclub afgewezen. Dat betekent dat het bordeel dicht blijft. Yab Yum kreeg eind 2007 van de gemeente te horen dat alle beno digde vergunningen werden inge trokken op grond van de wet Be vordering Integriteit Beslissingen van het Openbaar Bestuur. De ge meente stelt dat uitbater Hennie Vittali niet de feitelijke eigenaar is, maar dat de Hells Angels aan de touwtjes trekken. Vittali kondigde eerder aan een schadeprocedure te gen de gemeente te gaan voeren. Voedsel- en Waren autoriteit ziet geen gevaar in opdruk. den haag - De gevaarlijke stoffen die door de Belgische consumen tenbond in de kinderpyjama's van Hema en Zeeman werden aange troffen, vormen geen risico voor de gezondheid. Dat stelt de Voed sel en Waren Autoriteit (VWA) die gisteren de testresultaten heeft gekregen van de consumenten bond Test-Aankoop. Toch heeft Zeeman besloten de pyjama uit voorzorg uit de verkoop te nemen. Klanten die deze jongenspyjama terugbrengen (nummer C.32843 in het waslabel), krijgen hun geld te rug. Hema ziet geen reden de kin derpyjama uit de winkel te halen. In de komende collecties zullen de stoffen (weekmakers) niet meer voorkomen, aangezien die per 1 ja nuari niet meer geaccepteerd wor den. Test-Aankoop kocht vijftien pyjama's en onderzocht die op de aanwezigheid van gevaarlijke stof fen. Op de opdrukken van buigba re pvc op de pyjama's van Zeeman en Hema werden weekmakers aan getroffen. Omdat de prints niet di rect met de huid in aanraking ko men, neemt de VWA aan dat er geen gezondheidsrisico is. De WD maakt maandag bekend wie de leden hebben gekozen tot nieuwe partijvoorzitter: de Rotterdamse burgemeester Ivo Opstelten of de Brabantse gedeputeerde Onno Hoes. De kandidaten blikken afzonderlijk terug op de verkiezingscampagne. Zenuwachtig voor de uitslag? „Valt mee", zegt Opstelten. „Het is een mooie campagne geweest. We hebben veel met elkaar opgetreden, we zijn het hele land door geweest." Volgens hem is de campagne net jes verlopen. „De leden kregen de verschillen tussen ons te zien. Er is een duide lijke keuze en dat is goed voor de partij." Zo vindt Opstelten het een goede zaak dat de partijleider en voorzit ter van de WD-Tweede Kamer fractie, Mark Rutte, het liberale be ginselprogramma, het fundament van de partij, opnieuw schrijft. On no Hoes vindt dat overbodig. Over zijn tegenkandidaat zei Op stelten dat de partij geen tijd had voor een voorzitter die 'zich nog moet ontwikkelen'. „Nee, dat was niet vilein. Je voert campagne en dan mag je dergelijke opmerkin gen maken. Wij zijn verschillende persoonlijkheden. Ik ben een door de wol geverfde bestuurder. Onno is een politicus met bestuurlijke er varing." De mare gaat dat Rutte zelf een be roep op Opstelten heeft gedaan om zich te kandideren. „Dat heb ik nooit gezegd. Ik ben juist door diverse afdelingen gevraagd me te kandideren. Anders had ik het niet gedaan. Gesprekken heb ik met iedereen. Ik ben niet van het establishment. Ik voel me de vrij williger onder de vrijwilligers." Opstelten ziet een keus voor hem of Hoes niet als een signaal voor of tegen Rutte. „Wij hebben drie of vier duidelijke verschillen waarop de leden kunnen kiezen, maar als voorzitter moet je toch de politie ke leiding van de partij volgen." Hij wil vooral zorgen voor 'rust in de tent'. Er is veel gedonder ge weest bij de liberalen: stemmenka- non Rita Verdonk moest weg en leden kwamen daartegen weer in opstand. In peilingen doet de par- door Lianne Sleutjes Ivo Opstelten: 'Ik ben niet van het establishment' Autobedrijf Van Strien Pearyweg 13-15 4462 GT Goes Telefoon: 0113-27 57 01 Auto Poppe B.V. Giideweg 22 4383 NK Vlissingen Telefoon: 0118-42 40 00 Brandstofverbruik Audi A3 Business Edition volgens 1999/100/EG: gemiddeld 4,5 - 7,7 liter/100 km (1 op 22,2 - 13,0); (Remissie 119 -183 g/km. V&D Goes, Schutterhof 8 START Zaterdag 8.00-19.0 Zondag 12.00-1*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6