Sport Klok tikt door voor Arie Janse Zeeuws korfbalteam begint tweede leven als demonstratieteam Schouwenaren plegen broedermoord in Colijn Martha met Antillen ronde verder in WK-kwalificatie pzc Vrijdag 28 maart 2008 j 3 7 Arie Janse hoopt zeer binnenkort iets van het Ouwerkerkse bestuur te vernemen. „Ik geef ze nog één of twee weken de tijd", geeft hij aan. foto Willem Mieras Ouwerkerk-trainer laat aanblijven afhangen van handelen bestuur. door Klaas Verspoor wilhelminadorp - „We hebben al meer punten dan vorig seizoen, maar voor de rest moet ik er maar niet al te veel over zeggen", zegt Ouwerkerk-trainer Arie Janse. Wat hem betreft is het niet allemaal ho sanna bij de zondag-vijfdeklasser. De 6i-jarige Janse, die aan zijn der tigste seizoen als voetbaltrainer be zig is, heeft daar zo zijn redenen voor. „Voor de winter hebben we - het bestuur en ik - bij elkaar geze ten en toen dacht het bestuur dat ik weg wilde gaan. Ik heb toen ge vraagd of het bestuur er voor kan zorgen dat er wat spelers bij ko men: een keeper en een paar jon ge jongens. Ik wil gewoon een trainbaar elftal hebben. Er komen ook al spelers naar me toe die zeg gen dat ze willen stoppen omdat ze er geen zin meer in hebben." Tot op heden wacht Janse nog al tijd op een reactie van de Ouwer kerkse clubbestuurders. „Ik weet nog steeds niet wat ze van plan zijn. Ik heb tegen het bestuur ge zegd dat ik zeker niet verderga als ervoor gekozen wordt om in de re serveklasse te gaan voetballen. Dit loopt nu al van voor de kerst." In zijn tweede seizoen als trainer van Ouwerkerk kwam ook nog eens het - inmiddels afgeketste - fusieplan met Zonnemaire en Dreischor om de hoek kijken. „Maar dat is nu toch ook al even geleden. Die bijeenkomst in Ou werkerk was trouwens een lacher tje. Er waren mensen die ik nog nooit gezien had en ik loop hier toch al even rond." „De sociale contacten zijn hier wel goed, zelfs al beter dan in vier jaar Brouwershaven. Maar als je voor beslissingen staat, dan moet je die gewoon nemen. Ik ga niet elke keer de toss opgooien om te beslis sen wie er moet keepen. Nu keept Ouwerkerk-Renesse nog nooit doelpuntloos In zijn zestigjarige historie is de derby Ouwerkerk-Renesse nog nooit in 0-0 geëindigd. Het treffen is zelfs nog nooit door één doelpunt beslist. In de voorgaande zeventien onderlinge ontmoetin gen in Ouwerkerk is er gemiddeld vijf keer per wedstrijd gescoord. Dat belooft wat voor zondag. PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert Erik-Ian van Dongen, maar hij is eigenlijk ook geen keeper. Dat is wel een deceptie en zeker als ik het vergelijk met de B-junioren van Bru. Daar heb ik een talentvol keepertje." )anse heeft sinds dit seizoen ook een jeugdteam van Bruse Boys on der zijn hoede en voor komend sei zoen is zijn contract ook al ver lengd. Dit in tegenstelling tot bij Ouwerkerk. „Ik heb zelf ook nog geen enkele toezegging gedaan. Ondanks het feit dat we altijd ver liezen gaat het onderling hartstik ke leuk, maar om nu zo verder te gaan heeft geen zin. Dan word je op den duur het lachertje van de vijfde klasse. Daar heb ik helemaal geen zin in." Arie Janse hoopt zeer binnenkort iets van het Ouwer kerkse bestuur te vernemen. „Ik geef ze nog één of twee weken de tijd", geeft hij aan. Eerste derby in 1948 De eerste derby werd gespeeld op 12 september 1948. Ou werkerk, toen nog SVOWK ge heten, versloeg Renesse met 3-1. In het seizoen 1961/1962 ston den beide teams vier keer te genover elkaar, omdat een dubbele competitie werd ge speeld. Renesse won ze alle vier. Renesse heeft tot nu toe in el ke derby in Ouwerkerk ge scoord. De grootste zege in Ouwer kerk behaalde Renesse. In april 1962 werd het 2-10, mede door vijf goals van Jaap Ver boom. Tussen 1978 en 1990 bleef Ou werkerk (SVOWK) op eigen veld in zeven opeenvolgende derby's ongeslagen. Van 1993 tot heden is Renesse inmiddels in zes onderlinge duels in Ouwerkerk op rij onge slagen. Eerst speelt Ouwerkerk zondag middag, als de weers- en terrein omstandigheden het toelaten, thuis de eilandelijke derby tegen Renesse. „Ik ga altijd uit van winst, maar meestal lukt dat niet", gniffelt Janse. En vervolgens: „Ren esse ligt ons niet zo. Normaal ge sproken kunnen wij daar niet van winnen. Maar, je weet het nooit. We hebben thuis al van meer ploe gen gewonnen waarvan we het niet verwachtten. Ik verwacht dat we zondag vrij compleet zijn en hoop dat het niet afgelast wordt. We moeten volgende maand al doordeweeks gaan spelen en dat le vert al genoeg problemen op." Arie Janse weet nog niet of hij ook volgend seizoen als trainer aan zondag-vijfdeklasser Ouwer kerk verbonden is. Hij wacht op een reactie van het bestuur. Van Nieuwenhuijze en Joziasse van All Ready in provinciale selectie. door Rudy Boogert goes - Het Zeeuws korfbalteam wordt nieuw leven ingeblazen. Na acht jaar niksdoen treedt volgende week zaterdag de provinciale selec tie aan in Kapelle tegen overgangs- klasser Fortis. Het Zeeuws team be staat uit spelers van Tjoba, All Rea dy, Swift en TOP. Het duel wordt gespeeld ter opluis tering van de opening van het veld en clubhuis van KVK. Dat zal de toekomst worden van de Zeeuwse selectie. „Het zal een demonstratie team worden", verduidelijkt coach Co Crucq. „Het team zal voor spe ciale gelegenheden bij elkaar ko men. Bijvoorbeeld dus bij de ope ning van een nieuw veld." De laatste keer dat het Zeeuwse korbalteam in actie kwam, dateert alweer van acht jaar geleden. In 2000 speelde het ensemble zijn tra ditionele wedstrijd tegen Vlaande ren. Dat was in de tijd van spelers als Wilfred van der Meer, Jantine Meulmeester, Wilco Fokke en Het Zeeuwse korfbal heeft weer een vertegenwoordigend team. Volgende week zaterdag speelt dat team in Kapelle zijn eerste wedstrijd sinds acht jaar. Leon Kloet. Ook toen was Crucq al coach van het team. Voordat het team op zaterdag 5 april in Kapelle aantreedt, werkt het een dag eerder nog een trai ning af Tien spelers zijn opgeroe pen. Door een blessure heeft Desi- ree Voshart van All Ready moeten afzeggen. Zij wordt vervangen door Anita Hoekstra van Swift. Met vier spelers is Tjoba hofleve rancier van de selectie. Selectie Zeeuws korfbalteam. Vrouwen: Jojanneke Fokke, Petra Rijn (beiden Tjoba), Jeanine Marijs, Petra de Ridder (beiden TOP), Anita Hoekstra (Swift). Mannen: Sander Harinck, Robert van Schaik (beiden Tjoba), Jan-Willem van Nieuwenhuijze, Marcel Joziasse (beiden All Ready) en Paul van den Berg (Swift). Aanvaller vertrekt bij RBC, toekomst Paap is nog niet bekend. coes - Benjamin Martha is met het nationale voetbalteam van de Nederlandse Antillen een ronde verder gekomen in de kwalificatie voor het WK van 2010. Na de 1-0-uitzege drie weken geleden op Nicaragua werd gisternacht in Wil lemstad de thuiswedstrijd met 2-0 gewonnen. Opnieuw viel de 26-ja- rige Martha in blessuretijd in voor Orlando Smeekes (Go Ahead Eag les). Deze was de regelrechte uit blinker bij de Antillen. Na zijn wis sel liep hij al meteen een eteronde in het Stadion Ergilio Hato. In juni spelen de Nederlandse An tillen, gecoacht door Leen Looyen, in de tweede ronde een dubbele ontmoeting tegen Haïti. Benjamin Martha, die in zijn jeugdjaren bij het Souburgse RCS speelde, hoopt rond die tijd een nieuwe club te hebben. Bij zijn huidige club RBC vertrekt hij na dit seizoen. Hij heeft van RBC wel een nieuwe tweejarige aanbieding gekregen, maar de Antilliaanse in ternational heeft die naast zich neergelegd. Een tegenbod van Martha is door RBC afgewezen. De aanvaller voelt zich onderge waardeerd omdat RBC hem naar zijn zin te weinig wil betalen. Of Frits Paap volgend seizoen nog bij de Roosendaalse eerstedivisio- nist speelt, is nog niet duidelijk. Dat hangt af van de gesprekken die de voetballer uit Serooskerke nog met de club moet voeren. colijnsplaat - Het lot bepaalde in het Gust Boonen driebandentoer- nooi nogal eens dat Schouwse deel nemers het tegen elkaar moesten opnemen met als gevolg dat de voortgang voor één van beiden op de tocht stond. Zo stuitte André van der Made uit Zierikzee in de eerste ronde al op clubgenoot Maarten Bruijnes. Dat werd eerstgenoemde fataal. Hij kwam respectievelijk twee en één punt tekort en mag in de herkan sing proberen het vege lijf te red den. Datzelfde geldt voor Jürgen Bruggeman uit Zierikzee. Hij trof het niet met Anne Stins uit Ooster- land als tegenstander. Deze plaats te zich eenvoudig voor de tweede ronde. Jos Stolte uit Burgh-Haam- stede verwees Wim Hage uit Serooskerke (S) naar de herkan sing. Philip van der Male en Leo Koopman gingen simpel verder. Jan-Willem Nieuwenhuijze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69