Zeeland Stropers al langer actief EUBEL VEILING Leerlingen toch niet naar huis gestuurd kwekerij 'De Groene Kraai' Neptunus krijgt hoe dan ook drietand terug Duur kruitbusje Vlissinger sloeg vriendin tussen celstraffen door Liquidatie Meubel Veiling Topdesign meubelen in leder en stof Kijkdagen op woensdag, donderdag, vrijdag dagelijks voor de veiling vanaf 12.00 uur. Hermesweg, Vlissingen PZC Vrijdag 28 maart 2008 I 25 Dé specialist voor uw nieuwe haag. Bovendien krijgt u nu bij besteding van 100,- haagplanten een gratis buxus in kegelvorm Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Neptunus op de to ren van het Middelburgse stadhuis mist niet alleen zijn drietand, ook één van de vier eikenbladeren die onder het windvaan hing is weg. Op 9 april onderneemt de monu- mentenwacht een laatste poging om de missende onderdelen op het dak van het stadhuis terug te vinden. Als dat niet lukt, wordt Neptunus gewoon voorzien van een nieuwe drietand. Het attribuut van de zeegod is nu bijna een jaar vermist. „Waar schijnlijk is hij eraf gewaaid", denkt Rinus Hoffman van de ge meente. „Als we hem kunnen vin den, zetten we hem er weer op, an ders moeten we een nieuwe ma ken." In het oude stadhuis zitten veel binnenpleintjes en verborgen goot jes. Daarom wordt nu met een hoogwerker gezocht naar het ver miste exemplaar. Vermoedelijk moet Neptunus tij delijk van de toren af om de her eniging met zijn drietand veilig te kunnen ondergaan. Het windvaan is na de oorlog één keer gerestau reerd. WEEKEND Zaterdag 29 en zondag 30 maart 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. erenambulance 'chting Dierenvrienden Schouwen Dui- -ind, tel. 0111- 406111. Hoop dat met arrestatie man einde komt aan schieten in Oostkapelle. door Nadia Berkelder middelburg - Al maanden kwa men bij de politie meldingen bin nen over schoten in natuurgebied De Manteling in Oostkapelle. Dins dagavond werd daar een man gear resteerd. Hij had twee dode reeën in zijn kofferbak. „We hopen dat de zaak hiermee is opgelost", zegt Piet de Keuning van Staatsbosbe heer. „Omdat we aanwijzingen hadden dat er geschoten werd, zijn we alert geworden", zegt De Keuning. „En dat is niet iets van de laatste dagen of weken, het gebeurt al lan ger. Of er stropers actief zijn, is vaak moeilijk te achterhalen, maar in dit geval was er wel degelijk iets aan de hand." De politie is eind 2006 al een on derzoek begonnen naar stroperij in de Manteling, vertelt woordvoer ster Mirja Vis. „Dat heeft toen niets opgeleverd. Bewoners heb ben begin dit jaar gemeld dat het weer begon. Toen hebben we het onderzoek weer opgestart." De po litie weet niet of het illegaal jagen met de arrestatie van de man echt ophoudt, zegt Vis. „We hebben na tuurlijk niet de zekerheid dat die meneer betrokken is bij die andere incidenten." De man is weer in vrijheid gesteld. Het is moeilijk te controleren of en in welke mate er illegaal op damherten of reeën wordt ge jaagd, vertelt Gerard Wösten van het Zeeuws Landschap. Hij is be heerder in natuurgebied Oranje zon. „Als er een beest weg is, merk je dat eigenlijk niet. Een boer weet natuurlijk hoeveel vee hij heeft, maar ik kan niet zien dat ik er één mis." Afgelopen najaar was het wel duidelijk raak in Oran jezon. Toen werden er drie dam herten gevonden, zonder kop. Die pnj Al sinds eind 2006 loopt er een onderzoek naar schoten in na tuurgebied De Manteling in Oost kapelle. Staatsbosbeheer hoopt de dader nu te grazen te hebben. VEERE - Een pot waar pas nog plantjes in stonden, een brilletje, een reiswekker en Chinees porselein. Bewo ners en vrijwilligers van verzorgingshuis Nieuw Sanden- burgh uit Veere konden gisteren hun spullen laten taxe ren door het Zeeuws Veilinghuis. Een zeventien- de-eeuws kruitbusje van een koehoorn was het topstuk van de dag. Het bleek 2000 tot 2500 euro waard. De hoorn was meegebracht door een vrijwilligster. De va der van haar man heeft er nog loden kogeltjes mee ge vuld. foto Ruben Oreel waren meegenomen door stro pers, vermoedelijk voor het gewei. Staatsbosbeheer heeft een net werk van mensen die waarschu wen als er geschoten wordt, zegt De Keuning. Stropers zijn meestal 's avonds actief. De jagers die met een vergunning - dus legaal - dam herten afschieten om de populatie in de hand te houden, schieten al leen overdag. „Zodra je 's avonds schoten hoort, is er eigenlijk altijd iets aan de hand." De Manteling is het enige gebied waar Staatsbosbeheer extra alert was, zegt De Keuning. „We weten dat het overal voorkomt", zegt De Keuning. „Maar we hebben geen aanwijzingen dat het op grote schaal gebeurt." door Emiie Calon VLISSINGEN - Een 33-jarige Vlissin ger zit weer vast in Torentijd. De ze keer omdat hij afgelopen week einde zijn vriendin opnieuw mis handeld zou hebben, terwijl zijn kinderen daarvan getuige waren. De Vlissinger moest deze week voor de rechter-commissaris ver schijnen. Die vond het gedrag van de man dusdanig dat deze nog mi nimaal veertien dagen in voorar rest moet blijven zitten. De mishandeling zou zijn ge pleegd op een moment dat de man geschorst was uit zijn voorlo pige hechtenis. Hij stond anderhal ve week geleden namelijk terecht voor mishandeling van diezelfde vriendin en de bedreiging van een ander. Ook zou hij samen met een andere Vllissinger betrokken zijn bij het opzetten van een aantal hennepkwekerijen in Vlissingen. De officier van justitie eiste die dag tegen de man daarvoor een cel straf van dertig maanden waarvan zes voorwaardelijk. Aanstaande maandag laat de Middelburgse rechtbank weten welke straf hij daadwerkelijk krijgt. School Ellewoutsdijk stelt vervanger aan na onrust over maatregel. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - De maatregel van het onderwijsteam van basis school De Linden in Ellewoutsdijk om bovenbouwleerlingen 's mid dags naar huis te sturen, is weer in getrokken. De beslissing leidde tot veel onrust. De openbare basisschool in Elle woutsdijk is de kleinste van Zee land met éénentwintig leerlingen. De acht groepen krijgen er les in twee klassen, de onderbouw en bovenbouw. Eén van de vaste leer krachten van de bovenbouw is ziek geweest. Zij komt langzaam volledig terug, mogelijk binnen en kele weken. De schooldirectie wil de voor die tijd niet nog een nieu we vervanger zoeken, omdat leer lingen dan te veel verschillende on derwijzers zouden krijgen. Van daar het besluit de kinderen 's mid dags vrijaf te geven met huiswerk. Ouders reageren verschillend op het besluit. Anja van Doorn is blij dat de kinderen niet naar huis ko men. „Thuis kan je geen schoolles geven." Caroline de Jonge zag er wel wat in. „In het verleden is er vaker een vervanger geweest en die kunnen niet altijd even goed omgaan met het werken in vier groepen. Dan heb ik liever dat de kinderen thuis komen met huis werk." De Jonge is zeer te spreken over de school in Ellewoutsdijk, juist om dat die klein is en de vaste onder wijzer 'bevlogen' is. De vervan gingskwestie laat volgens haar wel zien dat zo'n kleine school kwets baar is. „Er zijn minder leerkrach ten, dus zij kunnen ook niet zo ge makkelijk een gat opvullen." Zaterdag 12.00 uur Zondag 12.00 uur Maandag 12.00 uur EETHOEKEN SALONTAFELS (RELAX) FAUTEUILS BANK STELLEN KASTEN WOONACCESSOIRES VERLICHTING KLEDEN (BERBERS) BOXSPRINGS, MATRASSEN ENZ. BESTELAUTO SPRINTER 1997 MAGAZIJNSTELLINGEN SCHEIDINGSWANDEN Veilingmeester: F.A. van Os, deurwaarder van de Werft 06 57 20 34 14 Winkelcentrum het Oude Groene Dijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65