Parkeerkelder geniet steeds minder steun Eerste stap omvorming veerplein is in zicht Aansluiting N255/N256 drie weken afgesloten Verzet tegen uitbreiding van Cochon Poortvliet K X 22 Vrijdag 28 maart 2008 pzc Omleidingsroutes afsluiting N255 route richting Goes/Zierikzee/Kats ■4 -4 route richting Kamperland/ Kortgene Colijnsplaat V# k. 'os- Dubbelbaans gedeelte van N255 teruggebracht tot één rijstrook. door David Duijnmayer NOORD-BEVELAND - De provincie gaat het kruispunt van de Oost-westweg (N255) met de ie Deltaweg (N256) op Noord-Beve land anders inrichten. De N255, die daar nu nog in beide richtin gen twee rijstroken heeft, wordt versmald tot een éénbaansweg. De westelijke aansluiting met de N256 wordt een rotonde. „Op die manier is de verkeerssitua tie veiliger en overzichtelijker", zegt Sam Verhage van de provin cie. „De verkeersintensiteit is op de N255 ook niet zodanig dat die twee rijstroken heel hard nodig waren. Op de lange termijn vragen twee banen bovendien meer on derhoud." De werkzaamheden beginnen maandag 31 maart en duren tot vrijdag 18 april. Tijdens de herin richting is de N255 afgesloten van de afslag Kortgene/Colijnsplaat tot de Oudedijk-Veerhavenweg. Verkeer uit Goes richting Kortgene/Kamperland en anders om wordt omgeleid via de N256, de Noordlangeweg en de Colijns- plaatseweg. Naar Kats gaat het ook over de Noordlangeweg (zie illus tratie). Het doorgaand verkeer op de N256 heeft geen last van de werkzaamheden. De nieuwe omleidingen volgen di rect op de reconstructie van het kruispunt Noordlangeweg (De Tol), iets verder naar het noorden. Ook dit onderhoud, dat vandaag wordt afgerond, had de nodige ver- keershinder tot gevolg. Op de krui sing N256/Noordlangeweg is een verkeersregelinstallatie geplaatst, die het kruispunt veiliger moet ma ken voor met name fietsers, voet gangers en uitstappende buspassa giers, maar ook voor automobilis ten die daar de N256 op willen. „Door de verkeerslichten kan ook het autoverkeer vanuit Kats en Co lijnsplaat veilig de N256 op", zegt Verhage. De doorstroom van het doorgaand verkeer op de N256 tussen Goes en Zierikzee blijft volgens hem ge waarborgd. „Het verkeer tussen Goes en Zierikzee is veel intenser, dus meestal staat het licht op groen en kan men gewoon doorrij den. Af en toe zullen automobilis ten moeten wachten, maar dat kleine nadeel weegt niet op tegen de toename in veiligheid voor het overige verkeer." m Maandag 31 maart tot en met vrijdag 18 april werkt de provin cie aan een nieuwe inrichting van het kruispunt N255/N256. Het verkeer wordt dan omgeleid. Alleen SGP/CU en WD staan vierkant achter plan voor Oostwal Goes. door Frank Balkenende goes - Het draagvlak voor de bouw van een parkeergarage on der de Goese Oostwal lijkt af te brokkelen. D66 en GroenLinks zijn tegen, de PvdA denkt dat andere locaties goedkoper zijn. Het CDA (één van de drie coalitiepartijen) vindt dat verschillende alternatieven aan de oostkant van Goes moeten wor den onderzocht. Alleen WD en SGP/ChristenUnie steunen het col lege van B 8c W onomwonden. Dat bleek donderdagavond in de raadscommissie, die debatteerde over 100.000 euro voor een studie. De parkeerkelder met waterpartij erboven staat als wens in het colle geprogramma. De middenstand aan de oostrand van het koophart (Lange Vorststraat) en ook de On- Janne IJmker vertelt over leven en werk KAPELLE - Janne IJmker vertelt van avond over haar leven en werk als schrijfster en draagt voor uit Ach tendertig Nachten, het boek waar mee zij in 2007 de publieksprijs voor het christelijke boek won. Zangeres Talitha Nawijn en pianist Wichert-Jan Koopman omlijsten het geheel met liederen en mu ziek. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in het gemeen tehuis van Kapelle. Muziekuitvoering in dorpshuis Wemeldinge WEMELDINGE - Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst uit We meldinge geeft morgen haar jaar lijkse muziekuitvoering in dorps huis De Wemel. De fanfare en leerlingengroep spe len onder leiding van Anton Kem- pe; de slagwerkgroep wordt geleid door Arno Muller. De uitvoering begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. dernemers Organisatie Goes is er voor. Winkeliers aan de Oostwal voelen er weinig voor om twee jaar lang aan een bouwput te zit ten. Dat laatste weegt zwaar voor D66. Bovendien hikt de fractie aan tegen de financiële risico's. „Er lo pen veel grote projecten in Goes. De wijk Goese Schans, een aqua duct, een spoortunnel enzovoort. Allemaal met flinke risico's. We vrezen ook dat de parkeergarage te duur wordt", liet D66'er Rob de Koster weten. Voor GroenLinks heeft de parkeer garage 'geen prioriteit'. Carel Bruring: „De locatie is niet goed. De aan- en afvoer van het verkeer is een probleem. Bovendien ma ken we ons zorgen over de kosten. Voor ons hoeft het niet." Een parkeerkelder onder de Oost wal wordt te duur, staat niet op de goede plek of is onnodig. De Goese raad is kritisch. VVD en SGP/CU gaan wel voor het plan. door Adri Klinkenberg POORTVLIET - De Stichting Varkens Nee uit Tholen is naar de Raad van State gestapt om de plannen tegen te houden van de Brabantse varkensmester Cochon B.V. die de mesterij aan de Priestermeetweg in Poortvliet wil uitbreiden met zo'n 2800 varkens. Volgens woordvoerder A. van Hoof van Varkens Nee heeft de provincie Zeeland nog steeds niet aangetoond dat het nieuwe bedrijf geen schade zal veroorzaken aan de bloemdijken in de omgeving. Vooral het nieuwe natuurgebied De Bree zou forse ammoniakscha- de kunnen oplopen. 'Onzin', vindt raadsman J. van Gro ningen die als pleitbezorger is inge schakeld door Cochon B.V. „Er lig gen twee rapporten waarin staat dat er geen kwetsbare gebieden in de buurt te liggen." De bloemrijke vegetaties in de omgeving zijn te De PvdA vermoedt dat de parkeer garage onder de Oostwal finan cieel niet te behappen is. Fractie voorzitter Henk Hoogerland vindt dat het college het onderzoek moet verbreden naar het totale noordoosten van Goes. Dat is voor hem noodzakelijk met het oog op de bouw van de nieuwe wijk Goe se Schans en het onderzoek naar een aquaduct. Duidelijk is dat de infrastructuur zal veranderen, wat gevolgen kan hebben voor de locatiekeuze van de parkeergarage. „Die kun je ook bouwen op het Molenplein, wat veel goedkoper zal zijn, maar ook op de plaats van de Praxis." Het CDA zit ook op die koers en wil meer varianten onderzocht zien. De WD en SGP/CU houden vast aan het collegeprogramma. Volgens WD-ffactievoorzitter Sjoerd Heijning wil de consument dicht bij het centrum parkeren en krijgt de Oostwal met dit plan een veel mooier aanzien. versnipperd om door te gaan voor kwetsbare gebieden. Het ontbre ken van een onderzoek naar de ef fecten op bloemdijken was enkele jaren geleden voor de Raad van State reden om de milieuvergun ning van Cochon onderuit te ha len. Nu is er wel onderzoek ge daan en er blijkt niets aan de hand te zijn, zeggen Van Groningen en een woordvoerster van het provin ciebestuur van Zeeland dat de mi lieuvergunning opnieuw heeft ver leend. Varkens Nee wijst erop dat de onderzoekers alleen hebben ge keken naar de gevolgen die ammo niak heeft op de voorjaarsvegeta tie. De effecten op najaarsvegetatie hadden ook onderzocht moeten worden. Van Groningen keek alsof hij het in Keulen hoorde donde ren: „Varkens Nee geeft niet eens aan wat voor planten worden be doeld." Uitspraak van de Raad van State volgt binnen zes weken. Aanleg koppeldijk is feitelijk begin Kruinings project KruseVeer. door kruiningen - Met de aanleg van een koppeldijk gaat het project KruseVeer, de omvorming van het voormalige veerplein in Kruinin- gen tot woonwijk, volgende maand de realisatiefase in. De plannen voor woningbouw op het veerplein bestaan al jaren, maar fysiek is er nog altijd niets ge beurd. Ook de laatste nieuwsbrief van ontwikkelaar Arcus over het project dateert al weer bijna van een jaar geleden. Achter de scher men is echter verre van stilgeze ten, verzekert projectmanager Leon Jobse van Arcus, dat nauw sa menwerkt met de gemeente Rei- merswaal. „Het plan is helemaal af maar voordat je mag uitvoeren, moeten eerst allerlei ingewikkelde procedures worden doorlopen die verschrikkelijk veel tijd kosten. Ach, dat is nu eenmaal het lot van projectontwikkelaars en gemeen ten." Die bureaucratische periode is nu bijna ten einde. In de loop van vol gende maand - een exacte datum kan Jobse nog niet noemen vanwe ge eventuele bezwaren die nog kunnen binnenkomen - wordt be gonnen met de aanleg van een koppeldijk; de eerste 'tastbare' stap en daarmee eigenlijk het officiële begin van de uitvoeringsfase. De feitelijke verplaatsing van de zee wering is nodig om het nu nog buitendijks liggende veerplein bin- nedijks te krijgen, een voorwaarde om het terrein bouwrijp te kun nen maken. De dijk wordt gecon strueerd met zand uit het veer plein zelf. Het is de bedoeling dat de driehonderd meter lange dijk er dit najaar ligt. Het bouwrijp ma ken neemt dan nog een half jaar in beslag, waarna de bouw van de woningen kan beginnen. Hoewel inmiddels duidelijk is hoe de 250 woningen (180 huizen en 70 appartementen) eruit komen te zien, begint de verkoop pas als het terrein er 'kant en klaar' bijligt. „Je kunt dan iets laten zien, nu heeft het nog het uiterlijk van een veer plein, dat werkt niet", zegt Jobse. Op dit moment staan volgens hem tweehonderd mensen inge schreven voor het project, zowel uit Reimerswaal en andere delen van Zeeland als Brabant. „Een hoopgevend aantal", aldus de pro jectmanager, die verwacht dat met name de appartementen aan de 'Dat zicht op het water is toch een beetje de eye-catcher van het project' Westerschelde (die als eerste wor- den gerealiseerd aan een boule vard) 'als een raket' zullen verko pen. „Dat zicht op het water is toch een beetje de eye-catcher van het project." Bang dat KruseVeer te lijden krijgt onder het project Goese Schans, de omvorming van het Goese ha vengebied tot waterrijke woon wijk, is Jobse niet. „Goese Schans is absoluut een mooi plan, maar ze zullen elkaar niet bijten. Het zijn twee verschillende gebieden, het één stedelijk, het ander meer landschappelijk en er komen ande re typen woningen. Daarnaast heeft Goese Schans een veel langer ontwikkelingstraject te gaan." Het Kruiningse veerplein is het eerste van de vier voormalige veer- pleinen dat wordt ingevuld. Kruse Veer krijgt een typisch Zeeuwse uitstraling met een voorstraat, ach terstraat en een dorpsplein in com binatie met veel (groene) openba re ruimte. In 2012 moet de wijk ge reed zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54