Zeeland Schooltjes moeten blijven BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 Afrikaanse bankjes in recreatiegebied Smokkelhoek in Kapelle krijgt een vrachtwagenparkeerterrein Officier kwaad op inbreker die ook bleef slapen Kamer Bedrijfsleven krijgt hulp bij zakendoen met buitenland Drie Zeeuwse scholen willen vakschool terug Vrijdag 28 maart 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Vervangingsprobleem in Ellewoutsdijk geen reden koers te wijzigen. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - In alle vijftien dorpen van Borsele moeten basis scholen blijven, zolang dat moge lijk is op basis van het aantal leer lingen per school. CDA, PvdA en wethouder Jan Zandee (SGP/Chris- tenUnie, onderwijs) laten dit we ten in een reactie op de onrust die gisteren ontstond over het 's mid dags naar huis sturen van boven bouwleerlingen van De Linden in Ellewoutsdijk. De maatregel is ove rigens ingetrokken. Er komt in Elle woutsdijk een vervanger. De openbare basisschool in Elle woutsdijk is met éénentwintig leerlingen de kleinste in Borsele en waarschijnlijk van heel Zee land. De acht groepen krijgen er les in twee klassen, de onderbouw en bovenbouw. Eén van de vaste leerkrachten van de bovenbouw is ziek geweest. Zij komt langzaam volledig terug, mogelijk binnen en kele weken. De schooldirectie wil de voor die tijd niet nog een nieu we vervanger zoeken, omdat leer lingen dan te veel verschillende on derwijzers zouden krijgen. Van daar het besluit de kinderen 's mid dags vrijaf te geven met huiswerk. Ouders reageren verschillend op de maatregel. Anja van Doorn is het er niet mee eens. „Thuis kan je geen schoolles geven." Caroline de Jonge kan zich er wel in vinden. „In het verleden is er vaker een vervanger geweest en vervangers kunnen niet altijd even goed om gaan met het werken in vier groe pen. Dan heb ik liever dat de kin deren thuis komen met huis werk." De Jonge is zeer te spreken over de school in Ellewoutsdijk, juist omdat die klein is en de vaste onderwijzer 'bevlogen' is. De ver vangingskwestie laat volgens haar wel zien dat zo'n kleine school Schooldirectie wilde leerlingen in Ellewoutsdijk 's middags thuis houden vanwege probleem met vervanging leerkracht. De maat regel is na onrust ingetrokken. kwetsbaar is. „Er zijn minder leer krachten, dus zij kunnen ook niet zo gemakkelijk een gat opvullen." Het openbaar onderwijs in Borse le maakt voor vervanging gebruik van OnderwijsCampus in Terneu- zen. Die heeft genoeg aanbod. Het vervangen alleen op middagen is vanwege het geringe uren lastiger, zeker als een onderwijzer van ver moet komen. Wethouder Zandee legt daar de nadruk op. „Overal is vervangen lastig. Met schoolgroot te heeft dat niets te maken." Raads leden Conny Miermans (PvdA) en Ad Schenk (CDA) zien in het pro bleem in Ellewoutsdijk geen reden te tornen aan kleine scholen. Alle bei stellen ze dat een school voor een dorp cruciaal is. GOES - Goes wil Afrikaanse en Ne derlandse kunstenaars twintig ban ken laten ontwerpen voor het re creatiegebied De Hollandsche Hoe ve. De gemeente probeert het vrije- tijdsparkje meer kwaliteit te geven en omdat er toch nieuwe bankjes moeten komen, maakt Goes er meteen een kunstproject van dat aansluit bij het Goese Afrikajaar in 2009. Het is de bedoeling enkele Afrikaanse kunstenaars uit te nodi gen om een ontwerp te maken. Ze kunnen daarbij samenwerken met Goese kunstenaars. Uiteindelijk moeten de twintig banken samen weer één kunstwerk vormen. De gemeente trekt voor het project 105.500 euro uit. door Lilian Dominicus kapelle - Industrieterrein Smok kelhoek in Kapelle krijgt een vrachtwagenparkeerterrein. Het college van burgemeester en wethouders willen het aanleggen om het terrein bij het station vrij te maken van vrachtwagens. Op termijn moeten daar, op het ter rein van de Oude Veiling, 75 wo ningen komen. B&W willen Smokkelhoek de ko mende jaren verder uitbreiden, staat in de Voorjaarsnota 2009- -2012. Hetzelfde geldt voor de Choorhoek in Wemeldinge. Enkele ondernemers van Smokkel hoek blijken behoefte te hebben aan park-management op het be drijventerrein. „)e moet dan den ken aan het opzetten van een be veiligingsstructuur of nieuwe be wegwijzering", verklaart wethou der Jon Herselman (WD, financi ën). „Er komt een onderzoek of zo'n park-management haalbaar is. We weten niet of alle onderne mers er op zitten te wachten." LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 I Hl W|TH I LHll Het APPelt)e 8- 4751 XJ Oud-Gastel lillhYl *11 rJBB 0165-65 99 99 www.logus.nl MIDDELBURG - Een 35-jarige inwo ner uit Zierikzee brak eind vorig jaar en de eerste dagen van 2008 in een tiental woningen in Vlissin- gen, Goes en Oosterland, waar hij soms zelfs bleef slapen. De Officier van justitie was verontwaardigd over de handelswijze van de man omdat hij inbreuk maakte op de privacy van de bewoners door op hun bed te slapen en koelkast te plunderen. Ze eiste een celstraf van 24 maanden waarvan zes voor waardelijk. Uitspraak is op 9 april. vrijdag en zaterdag licht meergranenbol voor Tip? redactie@pzc.nl Nu de Polen in groten getale naar ons land komen, wilde die Zierikzeese op haar beurt dat land ook wel eens gaan bekijken. Niet om er te gaan werken, maar om er een weekje vakantie door te brengen. Alleen die taal! Geen woord Pools in haar vocabulaire. Het boekje 'Wat en Hoe' moest uit komst brengen. In de eerste plaats om logies te vinden. Ze streepte specifiek twee zinnetjes aan: 1. Hebt u een kamer voor mij? en 2. Mag ik hem zien? Het werd een merkwaardig gesprekje aan de balie. De hotelier begreep haar niet en keek wat geschokt. In haar verwarring had ze de tweede vraag als eerste gesteld. Kinderen van de bovenbouw van basisschool De Linden in Ellewoutsdijk kunnen 's middags toch naar school. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53