Aanvoerders willen kater wegspoelen Martha verder in WK-kwalificatie Van Rijn installatie Q z PZC Vrijdag 28 maart 2008 3 7 HW'24 zoekt revanche voor nederlaag op eigen veld tegen Terneuzen. door Frank Boussen TERNEUZEN - Ze hopen allebei dat de derby tussen Terneuzen en HW'24 zondag gewoon doorgaat. Voor Robin MacTaggart, aanvoer der van Hulstenaren, heeft de com- petitieloze periode van drie weken lang genoeg geduurd. „We hebben weliswaar volop ge traind, maar van zo'n reeks afgelas te wedstrijden word je bepaald niet vrolijk. We moeten er nog zes. De voetbalbond stelt nu voor om op doordeweekse avonden te spelen. Op die reisjes naar Brabant zit niemand te wachten. Dat is zo'n gedoe. Recht van je werk de auto in, dat is een verre van ideale voorbereiding. Ik hoop echt dat er zondag gespeeld kan worden." Zijn collega Remco van Leeuwen van Terneuzen kwam tijdens het paasweekeinde twee keer in actie. Zaterdag won Terneuzen de com petitiewedstrijd uit bij Halsteren: 0-2. Twee dagen later volgde de uit schakeling voor de beker tegen Unitas in Gorinchem. Terneuzen leidde tot de 88e minuut met 2-1, maar verloor uiteindelijk na het nemen van strafschoppen. Een dreun die nog lang niet verwerkt is. „Als je zover bent gekomen... Als je op twee minuten van het hoofdtoernooi om de KNVB-be- Robin MacTaggart (links) en Remco van Leeuwen kijken uit naar de derby van zondag. foto Camile Schelstraete ker staat.... We hadden dit nooit meer weg mogen geven. Vooral bij de jongere gasten is de uitschake ling hard aangekomen. Dinsdag op de training zat het bij de meesten nog diep." Terneuzen bezet na achttien wed strijden met 28 punten de vijfde plaats. De ploeg van Ardian Lekaj moet na HVV'24 nog thuis tegen hekkensluiter RCD en RCS en uit naar Oosterhout. HW'24 pakte in zestien wedstrijden 22 punten en staat achtste. Na Terneuzen ont moet het in Hulst Dongen, RKD- VC en RCD. Er staan nog uitwed strijden bij Halsteren en EBOH op de rol. Terugblikkend op de voorbije we ken viel vooral de negatieve spiraal op in de prestaties van Terneuzen, direct na de winterstop. Die was vrijwel identiek aan vorig jaar. Van Leeuwen: „De eerste helft van het seizoen speelden we tegen ploe gen die ons niet kenden. Nu ze we ten hoe we te werk gaan, krijg je andere wedstrijden. De tegenstan ders gooien achterin de boel dicht. We blijven dan maar borduren en komen niet tot scoren. De lange bal is ook geen oplossing, want on ze spitsen komen er in de lucht vaak niet aan te pas." Het eerste duel in Hulst eindigde in een zege voor Terneuzen. HW'24 kwam nog wel op voor sprong. Van Leeuwen hoopt zon dag op hetzelfde resultaat. „We moeten de kater van afgelopen maandag weg zien te spoelen met drie punten. Dat wordt niet eerl ij HVV'24 hoort volgens aanvoer- der Remco van Leeuwen van Ter neuzen thuis in de tweede klas se. Hij hoopt zondag op winst in de derby tegen de Hulstenaren. voudig. Want in hoeverre zit die uitschakeling nog in de kopjes?" MacTaggert zegt dat HW graag weer aan de bak wil. Hoewel Ter neuzen in de beker een flinke opta- ter kreeg, legt MacTaggart de favo- rietenrol toch vooral met heel veel plezier op het bordje van Van Leeuwen. „Bij ons loopt het min der dan in voorgaande jaren. Na twee kampioenschappen op rij, valt het wat tegen. Maar dat was te verwachten. Terneuzen is beter in balans. Diverse spelers lopen met heel wat bagage op zak. Ze zijn het gewend om op een hoger niveau te spelen. Voor ons is de tweede klasse nieuw. Als we ons kunnen handhaven, hebben we het als HW24 uitstekend gedaan." Van Leeuwen vindt dat MacTag gart zich te bescheiden opstelt. „HW hoort in deze klasse thuis. Het elftal heeft technisch gezien flink wat inhoud en speelt ook veel verzorgder dan een aantal Bra bantse ploegen met 'houthakkers'. Ik zie HW echt niet degraderen." De wedstrijd in Hulst, eerder dit seizoen, werd door Terneuzen dus gewonnen: 1-2. Daar hield HW'24 een stevige kater aan over. Robin MacTaggart vindt dat Terneuzen toen meer kreeg dan waar het aan spraak op mocht maken. „HW was de eerste helft veel beter. Een gelijkspel was absoluut terecht ge weest. Wij willen zondag revan che nemen, we kunnen de punten goed gebruiken." Vyaene staat al vier maanden droog Jari Vyaene heeft al dik vier maanden niet gescoord. De aanvaller van HVV'24 blijft daardoor aanhikken tegen zijn vijftigste competitiegoal voor de Hulster club. In de derby tegen Terneuzen kan HVV'24 zijn doelpunten zondag goed gebruiken. De goals van Vyaene onder de loep. Goals per seizoen seizoen goals 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 totaal Gevaarlijk in tweede helft 1 3 24 14 6 48 doelpunten in tweede helft Aantal goals per wedstrijd één doelpunt twee doelpunten drie doelpunten Beslissende doelpunten Als Vyaene scoort - wint spee verlii wint HVV'24 in 81 van de gevallen speelt HVV'24 in 6% van de gevallen gelijk verliest HW'24 in 12% van de gevallen PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert foto Camile Schelstraete Aanvaller vertrekt bij RBC, toekomst Paap is nog niet bekend. GOES - Benjamin Martha is met het nationale voetbalteam van de Nederlandse Antillen een ronde verder gekomen in de kwalificatie voor het WK van 2010. Na de l-o-uitzege drie weken geleden op Nicaragua werd gisternacht in Wil lemstad de thuiswedstrijd met 2-0 gewonnen. Opnieuw viel de 26-ja- rige Martha in blessuretijd in voor Orlando Smeekes (Go Ahead Eag les). Deze was de regelrechte uit blinker bij de Antillen. Na zijn wis sel liep hij al meteen een ereronde in het Stadion Ergilio Hato. in juni spelen de Nederlandse An tillen, gecoacht door Leen Looyen, in de tweede ronde een dubbele ontmoeting tegen Haïti. Benjamin Martha, die in zijn jeugdjaren bij het Souburgse RCS speelde, hoopt rond die tijd een nieuwe club te hebben. Bij zijn huidige club RBC vertrekt hij na dit seizoen. Hij heeft van RBC wel een nieuwe tweejarige aanbieding gekregen, maar de Antilliaanse in ternational heeft die naast zich neergelegd. Een tegenbod van Martha is door RBC afgewezen. De aanvaller, die zich ondergewaar deerd voelt omdat RBC hem naar zijn zin te weinig wil betalen, kijkt nu uit naar een andere club. Of Frits Paap volgend seizoen nog bij de Roosendaalse eerstedivisio- nist speelt, is nog niet duidelijk. Dat hangt af van de gesprekken die de voetballer uit Serooskerke nog met de club moet voeren. Gebrs. Van Rijn bv. Koestraat 9 Axel Tel.0115-561717 «Website: http://www.gebrsvanrijn.nl Gebrs. Van Rijn, een installatiebedrijf wat sinds 1878 gevestigd is in Axel. wij zijn werkzaam op de particuliere markt in geheel Zeeuws Vlaanderen. Onze werkzaamheden bestaan uit Gas, Water, Sanitair. Centrale verwarming, Elektrotechniek, Dakbedekking en de traditionele Zinkwerken. Kortom nog echt vakmanschap. Wij zijn in verband met uitbreiding van onze activiteiten op zoek naar nieuwe collega's voor de regio Breskens. Oostburg e.o. er wordt vanuit deze regio gewerkt. MONTEUR (GaWaLo CV) voor montagewerkzaamheden Centrale verwarming, Gas, Water. Sanitair en eventueel zink werkzaamheden. Vereisten: opleiding LBO/ MBO Installatietechniek, of voldoende werkervaring, in het bezit zijn van rijbewijs B. MONTEUR (Elektrotechniek) voor montagewerkzaamheden van Elektrotechnische werkzaam heden. Vereisten: opleiding LBO/ MBO Elektrotechniek, of voldoende werkervaring, in het bezit zijn van rijbewijs B. WIJ BIEDEN - na gebleken geschiktheid bieden wij U een dienstverband voor (on)bepaalde tijd; - veel afwisseling in een zelfstandige functie: ruime salariëring en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden: - een prettige werksfeer in een dynamisch bedrijf. Reacties: Uw schriftelijke of telefonische vragen en reacties kunt U richten aan: Gebrs van Rijn bv. Koestraat 9 4571 GK Axel. telefoon: 0115-561717. fax 0115-564644.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51