Zeeland blijven hangen in jaren zestig VW onderzoekt opzet Het Portaal Excursies van Staatsbosbeheer en natuurclubs 1, 2 en 3 april GESLOTEN JUWELIER MINDERHOUD Bergse Band in Pennywhistle D2 Lenteconcert in Philippine Lezing door Theo Gallé PZC Vrijdag 28 maart 2008 23 tingpetje liggen. Kegels: „Maar de tijd van het petje is echt passé. On ze roodzwarte das blijft wel heilig, omdat dit toch hét kenmerk is van een scout. Maar sommige dingen kunnen zoveel praktischer dan vroeger. Wij geven onze jongste le den bijvoorbeeld geen overhem den meer, maar een rode trui. Sim pelweg omdat ze veel moeite had den om die knoopjes goed dicht te doen." Het strakke keurslijf wordt in Sas van Gent verfoeid. „Elke scoutinggroep heeft zijn eigen cul tuur. Wij proberen educatieve din gen te doen, zonder daarbij bele rend te zijn. Ook hebben wij bijna geen leidinggevenden die ouder zijn dan veertig jaar. Dat zorgt ook voor een ongedwongen sfeer", al dus Kegels. Bronwasser: „Weet je wat het grootste compliment is? Dat je na vele jaren een oud-lid te genkomt die nog van die mooie 'weet je nog van toen' verhalen kan vertellen. Dan heb je het dus goed gedaan." De Lodewijkgroep houdt morgen van af 13.00 uur een Eilandsurvivaltocht. Aanmelden kan bij het clubgebouw De Kwet aan de Sportkade 5 in Sas van Gent. Jeroen Kegels en Jelle Bronwasser: „Een jonge scoutingleiding zorgt voor een ongedwongen sfeer." foto Camile Schelstraete Knotwerkgroep van 't Duumpje aan de slag aan Kanaalweg Sluis. terneuzen - Natuurbeschermers en Staatsbosbeheer in Zeeuws- Vlaanderen houden in april tal van excursies en andere activitei ten. Daarnaast komt ook de knot werkgroep van 't Duumpje in ac tie. Zaterdag 5 april worden vanaf 9.00 uur wilgen geknot bij het Vienke- nist aan de Kanaalweg tussen Sluis en Retranchement. Een dag later is er tijdens een excursie van Staatsbosbeheer aandacht voor de veranderingen in de Braakman. De excursie start om 10.00 uur op de parkeerplaats aan de Savoyaardsweg (Braakman- Noord). Dezelfde zondag is er een fossielenexcursie in bezoekerscen trum 't Zwin in Retranchement (12.00 uur). Zondag 13 april staat een wandeling op het programma door het Gat van Pinte (10.00 uur bij de molen van Spui). Op zater dag 19 april houdt De Steltkluut een insectenexcursie (10.00 uur Braakman-Noord). Wegens vernieuwing van ons interieur is onze zaak in Arnemuiden op EIGEN REPARATIE-ATELIERS*] Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN terneuzen - In Irish Pub de Pen nywhistle in de Nieuwstraat in Ter- neuzen treedt vanavond de groep The Lowland Paddie's op. De band uit Bergen op Zoom draagt de Irish folk een warm hart toe en speelt een mix van Ierse traditio nals en eigen werk. De Penny whistle biedt op gezette tijden een podium aan Iers georiënteerde mu ziekgroepen. Het optreden begint om 21.30 uur. Terneuzen wil visie op doorstart toeristische havenattractie. door Wout Bareman terneuzen - De gemeente Terneu zen heeft de VW Zeeuws-Vlaan- deren gevraagd een plan van aan pak op te stellen voor de doorstan van Het Portaal van Vlaanderen. De toeristische attractie, die voor namelijk gericht is op het sluizen- complex en de scheepvaart op het Kanaal Gent-Terneuzen, is drin gend toe aan een nieuwe aanpak. De afgelopen jaren werden, op ini tiatief van het bestuur en de ge meente, al verschillende onderzoe ken naar een nieuwe opzet uitge voerd. Maar die leidden niet direct tot aanpassingen. Drie jaar geleden al stelde de gemeenteraad een een malige subsidie van veertigdui- De VVV Zeeuws-Vlaanderen buigt zich over een nieuwe opzet van het Portaal van Vlaanderen. Na een aantal succesvolle jaren zit de klad er een beetje in. zend euro beschikbaar voor een doorstart. De VW gaat nu een toekomstvi sie formuleren, inclusief een kos tenraming en planning. Er wordt in elk geval gekeken naar de nieu we locatie die Rijkswaterstaat heeft aangeboden aan de oostkant van de zeesluis en ook de beheers structuur wordt tegen het licht ge houden. Het Portaal zou vanaf 2009 zijn deuren openen in het waterstaatspand aan de Zeevaart- weg. Het betekent dat dit seizoen nog op de oude voet wordt doorge gaan, met een informatiecentrum op het terrein ten westen van de sluis, met een bezoekje aan een brugkelder en de uitkijktoren én een vaartochtje op het kanaal. Het college geeft, in antwoord op vragen van het raadslid Pim Broek- huysen, toe dat de visievorming voor Het Portaal wel erg veel tijd heeft gekost. „Maar van een impas se is geen sprake. De gemeente heeft de afgelopen jaren regelma tig contact gehad met het bestuur van Het Portaal over de toekomst verwachtingen." Uit een exploot van gerechtsdeur waarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 25 maart 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Vesna Djordjevic wonende op een geheim adres, aan Nebojsa Asanovic, zonder bekende woon- en of verblijf plaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een door en namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank te Middelburg op 13 maart 2008 en dat gerequireerde uiterlijk op 16 juli 2008, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij uitstel te dier zake kan verzoeken, alsmede dat het indienen van bedoeld verweerschrift of het ver zoek tot uitstel daartoe slechts kan geschieden door een procureur. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. philippine - Muziekvereniging St. Cecilia uit Philippine geeft zondag haar lenteconcert in gemeen schapshuis De Kaaie. Dirigent George Clauws leidt de bezoekers met zijn muzikanten door Europa met muziekstukken als Ciao Italia, Hungarian Spirit en Castels in Spain. Maar ook Marco Borsato komt nog voorbij. Gast is dit jaar het jeugdkorps Ilgenweis uit Cad- zand onder leiding van Patrick Geerts. Het lenteconcert begint om 14.30 uur, de toegang is gratis. terneuzen - Sociaal-psycholoog Theo Gallé uit Ravenstein houdt donderdag 3 april een lezing in de bibliotheek in Terneuzen. Gallé ba seert zich op het boek Waarom mannen niet luisteren en vrouwen niet kunnen kaartlezen van het Au stralische schrijversechtpaar Barba ra en Allan Pease. Daarin wordt in gegaan op stereotype verschillen in het dagelijks functioneren van man en vrouw. Gallé gaat in op de gedachtes dat mannen maar één ding tegelijk kunnen, vrouwen geen ruimtelijk inzicht hebben, mannen altijd met oplossingen ko men en vrouwen altijd willen pra ten. De lezing begint om 20.00 uur. De entree is vijf euro. Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso op 20 maart 2008 heeft gerechts deurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van J.M. Rook, wonende te Terneuzen. te dezer zake woon plaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van Timmermans Verduit gerechts deurwaarders/ incasso, bij exploot aan GIJSBERTUS JAN RONALD HUBERS, GEBOREN 6 FEBRUARI 1967, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de beschikking d.d. 27 februari 2008 gewezen door de Rechtbank Middelburg, sector civiel, waarbij onder meer is bepaald dat het gezag over de minderjarige Ricardo Jan Ronald Hubers, geboren 12 mei 1993, voortaan wordt uitgeoefend door J.M. Rook. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en beschikking wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 Postbus 2139 4460 MC Goes tel. 0113-246333

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47