PZC Binnenvaart houdt wegverkeer op Startsein voor Meerstromenschool Groede Officier eist celstraf voor stalking ii nu HUI 9 lli ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 21 27 LOGUS im i éh rV ér% M Bedrijfsleven krijgt hulp bij zakendoen met buitenland Vrijdag 28 maart 2008 Drie Zeeuwse scholen willen vakschool terug Tip? redtern@pzc.nl Weggebruikers klagen over te lange wachttijd bij passage van zeesluis. door Wout Bareman TERNEUZEN - Bedrijven en particu liere weggebruikers klagen steen en been over de te lange wachttij den voor de zeesluis in Terneuzen. Ze verwijten Rijkswatersataat dat regelmatig de afspraak wordt ge schonden dat, zolang alleen de zuidbrug beschikbaar is, geen bin nenvaartschepen via de sluis wor den geschut. Als dat wél gebeurt, lopen de wachttijden per brugope- ning aanzienlijk op. Sommige weg gebruikers spreken van een half uur tot drie kwartier wachttijd per keer. Woordvoerder Jan van Gorp van Rijkswaterstaat ontkent dat. „On ze mensen klokken de openingstij den van de brug regelmatig en ko men niet verder dan een kwartier, hooguit twintig minuten." Hij geeft toe dat zo nu en dan, als er een groot aanbod van binnenvaart bij de sluizen is, binnenschepen worden verwezen naar de zeesluis. „Het is kiezen tussen twee kwa den: iets langer wachten voor het wegverkeer of véél langere wacht tijden voor de scheepvaart. Onze mensen proberen zoveel mogelijk rekening te houden met beide par tijen. Dat wordt ook afgestemd met de coördinator van het open ly Bedrijven en particulieren wijzen gemeente en Rijkswaterstaat op te lange wachttijden voor de zee sluis in terneuzen door schutten de binnenvaartschepen. baar vervoer, in verband met de sluispassage van de bussen." Bedrijven en particullieren spre ken van grote economische scha de. Wethouder Co van Schaik van Terneuzen kent de klachten. Hij heeft er tal van e-mails en telefoon tjes over gekregen. „Ik heb de kwestie van die wachttijden inmid dels voorgelegd aan Rijkswater staat, maar nog geen antwoord ge kregen. Voorshands ga ik ervan uit dat waterstaat de afspraken over het schutten van de binnenvaart via de reguliere binnenvaartsluis en de middensluis - en alleen in noodgevallen via de zeesluis - na komt. Volgens Van Schaik maken nog te weinig mensen gebruik van de aan wijzingen die omroep Terneuzen FM via het display van de autora dio over de stremmingen ver strekt. Hij weerlegt overigens de vaststelling van raadslid Giel van Boom (TOP) dat alleen overdag aan de noordbrug wordt gewerkt. „Het werk gaat wel degelijk 24 uur door, alleen is dat niet altijd duide lijk zichtbaar." Directeur Paul Scherbeijn laat de kinderen van de Meerstromenschool de tekening zien van de nieuwe school. foto Camile Schelstraete Afgeven vergunningen maakt de weg vrij voor nieuwe basisschool. door René Hoonhorst GROEDE - Met de officiële overhan diging van de bouwvergunning voor een nieuw schoolgebouw, gaf wethouder Carien Bolijn gister middag het sein voor een feestje op de Meerstromenschool in Groe de. Bij aanvang van het schooljaar 2009-2010, augustus volgend jaar, moeten de Groedse basisscholie ren zeker hun lessen volgen in lo kalen die aan alle eisen voldoen. De ruim tachtig scholieren, ouders, directie, leerkrachten, be stuur én actiegroep hadden al drie maanden eerder willen juichen, maar het enthousiasme was er niet minder om. Gehuld in door het actiecomité Nieuwbouw Meer stromenschool Groede bij elkaar gebedelde azuurblauwe school- shirts applaudisseerden leerlingen en leerkrachten hun handen stuk. De bouwvergunning, waar een groot deel van Groede al jaren op wacht, liep eind vorig jaar nog wat vertraging op, omdat omwonen den toch nog enkele bezwaren in dienden. Die bezwaren zijn door het college 'op afdoende wijze afge handeld', denkt Bolijn. Weliswaar kunnen belanghebbenden de ko mende zes weken nog bezwaar ma ken tegen het verlenen van de bouwvergunning, maar de wethou der verwacht niet dat de voorzie- ningenrechter redenen vindt om de bouw stil te laten leggen. Zo ver komt het ook al niet, om dat directeur Van Sabben van de Zeeuwse Projectmaatschappij Fraanje verwacht dat hij nog wel een week of tien op de speciale vloerdelen voor het nieuwe school gebouw moet wachten. „Dus beginnen we pas over een week of vijf, zes met voorbereiden de werkzaamheden." De project ontwikkelaar rekent erop dat de school er midden volgend jaar ze ker staat. Maar of de voorjaarsva kantie van februari wordt gehaald - zoals directeur Paul Scherbeijn graag wil - durft hij niet te voor spellen. Ook als carnaval volgend jaar te vroeg komt, blijft Scherbe ijn vrolijk. „Het vooruitzicht van een moderne, op honderd leerlin gen berekende, school met vier klaslokalen, een personeelskamer, een computerruimte, een gymlo kaal voor de kleuters en een ge meenschapsruimte - die samen een groter podium voor een musi cal of toneeluitvoering kunnen vormen - klagen we niet als we een paar maanden later kunnen verhuizen. door Emile Calon middelburg - Een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk, is volgens advo caat A. Bals een veel te zware. Hij reageerde gisteren verontwaardigd op die eis van officier van justitie W. Smeenk tegen een 32-jarige in woner van Sas van Gent voor stal king van zijn ex. Volgens Bals benaderde de ex, na haar scheiding, de Sassenaar toch nog vaak: „Als het vervolgens mis liep, belde zij de politie en had hij het gedaan." Volgens de raadsman was hier sprake van een knipperlichtrelatie en moet de Sassenaar ten hoogste veroordeeld worden tot een voor waardelijke gevangenisstraf Hij voerde tevens aan dat de man in middels weet dat hij afstand moet houden en is hij ook van plan via therapie zijn gedrag te veranderen. Officier W. Smeenk wees er ech ter op, dat de man heel vaak naar zijn ex-vrouw belde en sms'te en veel langs haar woning liep, met de brievenbus klapperde en aanbel de. Ook zou hij haar volgens de of ficier mishandeld hebben en spul len hebben vernield. Al die zaken bij elkaar zijn volgens haar goed voor gevangenisstraf fjf Uitspraak 9 april. LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 Het Appeltje 8, 4751 XJ Oud-Gastel 0165-65 99 99 www.logus.nl naar Borchwerf II Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45