Zeeland BenZeker voor schelpenbedrijf Inspectie ziet verband duikongeluk AUTOSEFMI BESUYEN Gewoon doen De goedkoopste autoverzekering van Nederland? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 [Op zoek naar een Istoere skelter? PZC Vrijdag 28 maart 2008 3 Milieu was lange tijd het domein van hemelbestormers van linkse signatuur. Die tijd ligt gelukkig achter ons. Het gros van de Nederlanders vindt dat het Nederlandse en het Europese beleid zich moet richten op duurzaam ondernemen. Bedrijfsleven en politiek geven steeds vaker gehoor aan deze wens van de consument. COMMENTAAR Zeeland zet zichzelf goed op de kaart met participatie aan het initiatief Duurzaam gewoon doen! Ondernemers uit alle hoeken en gaten van Nederland en Vlaanderen togen gisteren naar Goes om meer aan de weet te komen over verantwoord omgaan met grondstoffen, energie en afval. Het evenement bleek ook het ideale podium voor uitreiking van het Ei van Columbus, de door zeven ministeries ingestelde prijzen voor duurzaamheid en innovatie. Het kan nauwelijks toeval zijn dat een van deze eieren in de kast van de Zeeuwse schelpenverwerker Van der Endt-Louwerse belandt (een portret van dit bedrijf verscheen in de PZC van gisteren). De politiek in Zeeland verdient lof voor het initiatief „Geen ondernemertje pesten, maar meedenken en oplossingen helpen vinden. Aan zo'n constructieve aanpak heb je wat", prees een Thoolse ondernemer de opstelling van de gemeente Tholen en de provincie Zeeland. Duurzaam gewoon doen! kan slechts een aansporing zijn voor andere bedrijven om zich serieus te verdiepen in mogelijkheden maatschappelijk verantwoord te ondernemen. Een maatschappelijk verantwoorde band op een evenement voor maatschappelijk verantwoord ondernemen. Blaf was giste ren niet zo maar een top-act die het festijn Duurzaam=Gewoon Doen! kwam afsluiten. „Het is eigenlijk anders", zei zanger Paskal Ja- cobsen. „We zijn hier toch, dus we konden net zo goed spelen." Blof was op Duurzaam=Gewoon Doen! om de aandacht te vestigen het Umoja-project van de band. Bassist Peter Slager: „We vinden het be langrijk te onderstrepen dat het noodzakelijk is op een verantwoorde manier met de wereld om te gaan. Het zou fantastisch zijn wanneer iedereen die muziek van ons heeft, daarover aan het denken wordt gezet." Blof gaat nog een foto's Ronald den Dekker stap verder met de instelling van het Umoja Kli maat- en Ontwikkelingsfonds. Het besluit van Bluf om vanwege de mensen rechtensituatie in China - en met name in Ti bet - niet in Beijing op te willen treden tijdens de Olympische Spelen, vormde een mooi aan knopingspunt voor een levendige discussie tus sen de bandleden en premier Balkenende. der de indruk van de manier waar op het bedrijf zijn werknemers bij de duurzame bedrijfsvoering be trekt. Geheel in de geest van dat laatste zei De Smet in een reactie dat de prijs 'een geweldige opste ker' is voor de tweeëntwintig per soneelsleden van zijn bedrijf „Zonder hen waren we op het ge bied van maatschappelijk verant woord ondernemen nooit zo ver gekomen. Dit soort dingen werken niet als ze van boven af worden op gelegd. In tegendeel, de beste idee ën komen juist van onderop. Ieder een krijgt bij ons de ruimte en de gelegenheid om met suggesties te komen. Dat heeft ook invloed op de sfeer in ons bedrijf. We hebben nauwelijks verloop." De tweede Zeeuwse kandidaat voor een Ei van Columbus, de vleesvervangerproducent Meatless uit Goes, greep naast de prijzen. In de categorie duurzame dienst of product bleef het bij de nominatie. De hoofdtrofee van de nationale prijs voor innovatie en duurzaam heid, het Ei van Columbus voor vijf duurzaamheidscategorieën, ging naar Titan Wood uit Arn hem. Dit bedrijf verduurzaamt zacht hout op een milieuvriendelij ke manier zodanig dat het als ver vanger van tropisch hardhout kan worden gebruikt. Wilfried de Smet van Van der Endt-Louwerse, geflankeerd door Mirjam de Rijk van de stichting Natuur en Milieu en presentator Edo Brunner. Noodprocedure vergt extra aandacht om herhaling te voorkomen door Marcel Modde terneuzen - De Inspectie Openba re Orde en Veiligheid (100V) heeft overeenkomsten gevonden tussen het recente dodelijke onge luk van een brandweerduiker uit Terneuzen en eerdere incidenten in Urk en Utrecht. Onder meer kwam in alle drie de gevallen de seinlijn van de duiker vast te zit ten. Via die draad kan met 'rukjes' volgens een afgesproken code wor den gecommuniceerd. Hoewel het onderzoek naar de precieze toe dracht nog in volle gang is, ziet de inspectie tussentijds aanleiding de verantwoordelijk bestuurders te wijzen op mogelijke gaten in de manier waarop noodsituaties wor den aangepakt. „Er kan op dit punt een inhaalslag noodzakelijk zijn, waarvoor ik uw bijzondere aandacht vraag." Zonder die extra zorgvuldigheid acht de IOOV de kans op een herhaling reëel, zo staat in een brief aan alle gemeen- tenbesturen in Nederland. De Terneuzense burgemeester jan Lonink vindt het nog te vroeg om op basis van deze 'voorwaarschu wing' conclusies te trekken. Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h: APK Station De Poel Tel. 0113 - 21 41 07 BenZeker. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3