Jong Ambon wacht niet af in topper tegen SC Gastel Zeeuws korfbalteam begint tweede leven als demonstratieteam Razendsnelle Trickett geeft Veldhuis huiswerk Martha verder in WK-kwalificatie Van den Hoogenband hervat de training PZC Vrijdag 28 maart 2008 I 37 Tjoba met vier spelers hofleverancier van provinciale selectie. door Rudy Boogert goes - Het Zeeuws korfbalteam wordt nieuw leven ingeblazen. Na acht jaar niksdoen treedt volgende week zaterdag de provinciale selec tie aan in Kapelle tegen overgangs- klasser Fortis. Het Zeeuws team be staat uit spelers van Tjoba, All Rea dy, Swift en TOP. Het duel wordt gespeeld ter opluis tering van de opening van het veld en clubhuis van KVK. Dat zal de toekomst worden van de Zeeuwse selectie. „Het zal een demonstratie team worden", verduidelijkt coach Co Crucq. „Het team zal voor spe ciale gelegenheden bij elkaar ko men. Bijvoorbeeld dus bij de ope ning van een nieuw veld." W<1 Het Zeeuwse korfbal heeft weer een vertegenwoordigend team. Volgende week zaterdag speelt dat team in Kapelle zijn eerste wedstrijd sinds acht jaar. De laatste keer dat het Zeeuwse korbalteam in actie kwam, dateert alweer van acht jaar geleden. In 2000 speelde het ensemble zijn tra ditionele wedstrijd tegen Vlaande ren. Dat was in de tijd van spelers als Wilfred van der Meer, Jantine Meulmeester, Wilco Fokke en Leon Kloet. Ook toen was Crucq al coach van het team. Voordat het team op zaterdag 5 april in Kapelle aantreedt, werkt het een dag eerder nog een trai ning af. Tien spelers zijn opgeroe pen. Door een blessure heeft Desi- ree Voshart van All Ready moeten afzeggen. Zij wordt vervangen door Anita Hoekstra van Swift. Met vier spelers is Tjoba hofleve rancier van de selectie. Selectie Zeeuws korfbalteam. Vrouwen: Jojanneke Fokke, Petra Rijn (beiden Tjoba), Jeanine Marijs, Petra de Ridder (beiden TOP), Anita Hoekstra (Swift). Mannen: Sander Harinck, Robert van Schaik (beiden Tjoba), Jan-Willem van Nieuwenhuijze, Marcel Joziasse (beiden All Ready) en Paul van den Berg (Swift). Zwemmers Australië sprinten weer naar nieuwe wereldrecords. sydney - De Australische zwem mers blijven indruk maken bij de kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen. Eamon Sulli van en Lisbeth Trickett-Lenton ver beterden gisteren respectievelijk het wereldrecord op de 50 en 100 meter vrij. Sullivan zwom op de sprint de top tijd van de Fransman Alain Ber nard uit de boeken. Bernard had Sullivan vorige week bij de Europe se kampioenschappen in Eindho ven met 21,50 zijn wereldrecord ontnomen. Met 21,41 bracht de 22-jarige Australiër het weer op zijn naam. Lisbeth Trickett-Lenton doorbrak de grens van 53 seconden op de 100 meter vrij. Trickett klokte in Sydney een wereldrecord van 52,88 seconden. Ze haalde ruim viertiende af van de oude mondia le toptijd (53,30), die sinds augus tus 2006 op naam stond van de Duitse Britta Steffen. Trickett was vorig jaar al eens eenhonderdste onder de 53 seconden gedoken (52,99), maar die tijd werd niet ge honoreerd door de internationale zwembond Fina. De Australische, die toen nog onder haar meisjes naam Lenton zwom, duelleerde in een demonstratiewedstrijd met de Amerikaan Michael Phelps. Trickett is met haar wereldrecord ook flink sneller dan Marleen Veld huis. Haar coach Jacco Verhaeren vond het moeilijk om te zeggen of zijn pupil in staat is aan de tijd van Trickett te komen. „Dat is koffiedik kijken. Maar we gaan werken richting een tijd van 53,0. Die marge is een must gewor den. Het is in ieder geval wel dui delijk dat Trickett nu favoriet is voor het goud, maar dat was ze ei genlijk al na de wereldtitel van vo rig jaar." De Australische zwemster Lis beth Trickett-Lenton duikt met 52.88 seconden als eerste vrouw onder de 53 seconden op de 100 meter vrije slag. Zico Tomasoa: „Er komen nog vijf obstakels en die moeten we één voor één zelf zien te nemen. Het heeft geen zin ver vooruit te kijken." foto Lex de Meester Zico Tomasoa rekent zich nog niet rijk met leidende positie. door Ron de Waal MIDDELBURG - De voetballers van Jong Ambon kunnen zondagmid dag tegen naaste belager SC Gastel het kampioenschap binnen hand bereik krijgen. Toch houdt verdedi ger Zico Tomasoa van de vierdek lasser een slag om de arm. „We kunnen een mooie stap maken." Hoewel zijn ploeg op vijf wedstrij den van het einde van de competi tie, met twee verliespunten min der dan SC Gastel, de beste papie ren heeft, wil Zico Tomasoa nog niet al te veel over een naderend kampioenschap praten. „Er ko men nog vijf obstakels en die moe ten we één voor één zelf zien te ne men. Het heeft geen zin ver voor uit te kijken. Voor de wedstrijd te gen Zeeland Sport leek het ook al gespeeld en daar zijn we toch ook tegen een nederlaag aangelopen. Weliswaar omdat er toen hele maal niets lukte bij ons, maar het heeft de titelrace wel weer een stuk opener gemaakt", vindt de twintigjarige Tomasoa. Deson danks heeft de Middelburgse ploeg nog steeds de beste papieren om rechtstreekse promotie naar de derde klasse af te dwingen. „Ik zie het wel als een voordeel dat Gastel moet winnen, willen ze bij blijven. Er zal daardoor ruimte ont staan, wat zeker niet in ons nadeel zal zijn", voorziet Tomasoa. „Het is zeer belangrijk dat we ons eigen spel spelen. We hebben al veelvul dig bewezen dat we dan één van de beste ploegen zijn. Wij moeten zeker niet afwachtend gaan spe len, want dan roepen we het on heil over onszelf af', vervolgt hij. Ook het feit dat Gastel nog maar vijf tegendoelpunten in de hele competitie heeft moeten incasse ren, schrikt Tomasoa niet af. „Gas tel leunt op een ijzersterke defen sie, maar Jong Ambon is de meest scorende ploeg. Met snel combina tievoetbal komen de mogelijkhe den echt wel." 1^ Koploper Jong Ambon speelt zon- dag tegen nummer twee SC Gas tel in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Winst brengt de titel binnen handbereik. Tomasoa beseft wel degelijk dat zijn ploeg zich bij winst vrijer zal voelen. „Maar aan de druk zijn we ondertussen wel gewend geraakt. Die is er iedere wedstrijd, want ie dereen ziet de koploper graag on deruit gaan", aldus de speler die na een uitstapje naar RCS weer te rugkeerde bij Jong Ambon. „Op voetbalgebied was ik het plezier kwijt bij RCS en voor mij was een terugkeer naar Jong Ambon de eni ge optie. Het was natuurlijk mooi dat verschillende andere jongens dezelfde stap maakten", verklaart hij. Met Jong Ambon hoopt Tomasoa de stap naar de derde klasse te ma ken. „Ik denk dat we daarin zeker kunnen meedoen. Hoewel oefen wedstrijden natuurlijk niet alles zeggen, hebben we het daarin al wel verschillende keren laten zien. Het zou voor ons qua spel ook be ter zijn. Tegen voetballende ploe gen komen wij ook beter tot ons recht dan tegen teams die het veel meer van het fysieke aspect moe ten hebben." Zover is het echter nog niet, beseft Tomasoa. „Eerst zondagmiddag een goed resultaat tegen Gastel." Aanvaller vertrekt bij RBC, toekomst Paap is nog niet bekend. goes - Benjamin Martha is met het nationale voetbalteam van de Nederlandse Antillen een ronde verder gekomen in de kwalificatie voor het WK van 2010. Na de 1-0-uitzege drie weken geleden op Nicaragua werd gisternacht in Wil lemstad de thuiswedstrijd met 2-0 gewonnen. Opnieuw viel de 26-ja- rige Martha in blessuretijd in voor Orlando Smeekes (Go Ahead Eag les). Deze was de regelrechte uit blinker bij de Antillen. Na zijn wis sel liep hij al meteen een ereronde in het Stadion Ergilio Hato. In juni spelen de Nederlandse An tillen, gecoacht door Leen Looyen, in de tweede ronde een dubbele ontmoeting tegen Haïti. Benjamin Martha, die in zijn jeugdjaren bij het Souburgse RCS speelde, hoopt rond die tijd een nieuwe club te hebben. Bij zijn huidige club RBC vertrekt hij na dit seizoen. Hij heeft van RBC wel een nieuwe tweejarige aanbieding gekregen, maar de Antilliaanse in ternational heeft die naast zich neergelegd. Een tegenbod van Martha is door RBC afgewezen. De aanvaller, die zich ondergewaar deerd voelt omdat RBC hem naar zijn zin te weinig wil betalen, kijkt nu uit naar een andere club. Of Frits Paap volgend seizoen nog bij de Roosendaalse eerstedivisio- nist speelt, is nog niet duidelijk. Dat hangt af van de gesprekken die de voetballer uit Serooskerke nog met de club moet voeren. eindhoven - Pieter van den Hoo genband heeft de training weer hervat. De drievoudig olympisch kampioen moest zich vanwege griep na twee dagen afmelden voor de Europese kampioenschap pen in zijn 'eigen' bad in Eindho ven. Van den Hoogenband startte nog wel in de finale van de 4x100 vrij en de series van de 200 meter vrij. Als titelverdediger werd hij op het laatste nummer in de voorronde al uitgeschakeld. „Hij is ziek geweest in de meest ongelukkige week. Maar hij is weer op de been en we gaan er weer tegenaan", aldus zijn coach Jacco Verhaeren. Nu hij bij de EK nauwelijks in ac tie is gekomen, wil Verhaeren Van den Hoogenband in de aanloop naar de Spelen nog ergens een wedstrijd laten zwemmen. „We gaan nog bekijken waar dat kan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39