port Concurrenten in overvloed Poolse premier niet Anton Ceesink mengt naar opening Spelen zich in judodiscussie Chinezen kunnen alles 34 Vrijdag 28 maart 2008 PZC Receptie voor het j.- 75-jarig jubileum van v.v. de Noormannen vrijdag 4 april van fOeji&tpeUt! rg go - 20.30 uur Als vereniging willen we iedereen (oud leden, oud spelers, oud trainers enz) die zich betrokken en verbonden voelen met de VV De Noormannen uitnodigen voor de receptie op het sportpark "de Prelaat" aan de Domineeshofweg 2 te Westkapelle. Namens het Bestuur en leden w de Noormannen Oud-zijspancrosser Ton van Heugten overleden AMERSFOORT - Oud-wereldkampi- oen zijspancross Ton van Heugten is in de nacht van woensdag op donderdag overleden aan een hart stilstand. Hij werd 62 jaar. De Amersfoorter won als solocros ser Nederlandse kampioenschap pen in alle klassen. In de zijspan haalde hij in 1981 de wereldtitel met bakkenist Frits Kiggen. In 1975 werd hij Europees kampioen met bakkenist Dick Steenbergen. Footballer dood gevonden in woning DEN HAAG - De American Foot- ball-wereld is opgeschrikt door het plotselinge overlijden van het in Tilburg geboren talent Heath Ben edict. De 24-jarige offensive tackle (1,98 meter, 150 kilo) werd dood gevonden op een bank in zijn wo ning in Jacksonville, Florida. Ben edict stond hoog op de lijst voor de aankomende 'draft', het selecte ren van nieuwe spelers voor de Amerikaanse elitecompetitie NFL. Cadel Evans wint rit en neemt de leiding PAVULLO - Cadel Evans heeft giste ren in de internationale wieler week Coppi-Bartali de derde etap pe gewonnen en de leiding in het klassement genomen. De Australische klassementsren ner van Silence-Lotto ging in de rit van Scandiano naar Parvullo de Italiaan Stefano Garzelli voor. Gar- zelli reed gisteren nog in de leider strui. Zijn landgenoot Vicenzo Ni- bali werd derde in de etappe. Rogge voelt niks voor vaste locatie Spelen PARIJS - Jacques Rogge voelt er niets voor om de Olympische Spe len op een vaste locatie te organise ren. De voorzitter van het Interna tionaal Olympisch Comité zei dit op een vraag over de dreigende boycot van de Spelen in Peking door de situatie rond de mensen rechten in China. In het antieke Griekenland wer den de Spelen steeds in Olympia gehouden. Wada stopt steun aan wielerunie UCI PARIJS - Het mondiale antidoping- bureau WADA stopt met de steun aan de internationale wielerunie UCI in de ontwikkeling van biolo gische paspoorten. WADA is boos omdat de UCI de oud-voorzitter van WADA, Dick Pound, voor de rechter sleept. De Canadees heeft zich volgens de UCI verschillende keren beledi gend uitgelaten over de wielren- unie en de Nederlandse oud-voor zitter Hein Verbruggen. VERNON - Nog nooit heeft China een rol van bete kenis gespeeld op een mondiaal kampioenschap curling. De komende Olympische Spelen in Pe king roepen blijkbaar echter onvermoede sport- krachten op. Bij het WK baanwielrennen in Man chester rijden de Chinezen momenteel verras send sterk mee. En zelfs een 'wintersport' als cur ling beheersen de Chinezen plots. De vrouwen- ploeg, onder leiding van Bingyu Wang (foto), heeft zich in het Canadese Vernon immers als eer ste geplaatst voor de finaleronde. foto Jeff Bassett/AP Minderhoud en Van Lieren lang niet enige kandidaten voor Spelen. door Koen de Vries DEN BOSCH - Het duurt nog meer dan een maand voordat de eerste selectiewedstrijden voor de Olym pische Spelen worden gehouden. Toch bekijkt iedereen de prestaties van de Nederlandse dressuurtop- pers tijdens Indoor Brabant al door een Chinese bril. Voormalig Westkapellaar Hans Peter Minder houd liep daarom gisteravond in Den Bosch enige averij op en Lau rens van Lieren van stal Hexagon uit Schore kon net niet de impone rende proef rijden waarop hij ge hoopt had. Van Lieren en Minderhoud zijn na Anky van Grunsven en Imke Schellekens twee grote kandidaten voor de derde, tevens laatste start plaats in het Nederlands team op de Olympische Spelen. Ze reden gisteren in Den Bosch beiden hun eerste proef maar deden dat in ver schillende wedstrijden. Van Lieren reed de Grand Prix in de finale van de wereldbeker, Minderhoud liet ook een Grand Prix zien, maar dan in een bij nummer. Door de verschillende proeven en de verschillende jury's waren hun prestaties moeilijk vergelijkbaar. Van Lieren scoorde met Hexagons Ollright 70,041 procent, Minder houd kreeg met Exquis Nadine 69,461 procent van de vijfkoppige jury. Wel werd duidelijk dat beide Zeeuwen niet alleen elkaar in de gaten moeten houden. Minder houd finishte in zijn wedstrijd als vijfde met vier landgenoten voor zich. Adelinde Cornelissen zorgde voor een voltreffer bij de inleiden de olympische beschietingen. De Drentse amazone komt nog maar net kijken in de top, maar wordt door bondscoach Sjef Janssen al scherp in de gaten gehouden. Ze won de bijwedstrijd met een score van 72,250 procent. „Alles moet heel blijven natuur lijk, maar de keuze voor de derde combinatie straks voor het team voor Hongkong wordt er niet een voudiger op", zei teamchef Mariet- te Sanders-Van Gansewinkel na af loop. Laurens van Lieren reed een fraaie proef, maar was volgens zijn vader en trainer Leunus van Lieren iets te voorzichtig. „Maar bijvoorbeeld De Zeeuwse dressuurruiters Hans Peter Minderhoud en Lau rens van Lieren krijgen in Den Bosch een waarschuwing in de jacht op een olympisch ticket. de pirouette en de stap waren vol gens mij erg goed." Met de beoor deling van dat laatste onderdeel was de jury echter weer wat voor zichtig. De stap van Ollright is over het algemeen te gespannen. Ook nu die gisteravond beter was dan anders kon men het gespan nen beeld niet helemaal van het netvlies wissen. Van Lieren en Oll right werden achtste. De eerste dag van Indoor Brabant begon voor Stal Hexagon uitste kend. Thamar Zweistra legde in de Future Cup beslag op de eerste en de tweede plaats. Ze won de wed strijd voor talentvolle jonge ruiters en amazones met Hexagons Trup- pa. Met Hexagons Rubiquil, de va der van Truppa, werd ze tweede. Voor Rubiquil was het voorlopig zijn laatste wedstrijd. Hij mag zich weer gaan concentreren op het voortbrengen van nageslacht. DEN HAAG - De Poolse premier Do nald Tusk gaat niet naar de ope ningsceremonie van de Olympi sche Spelen in Peking. Op die ma nier wil hij protesteren tegen de re pressie door China in Tibet. Tusk is de tweede westerse leider die of ficieel bekend heeft gemaakt dat hij op 8 augustus niet in het Olym pisch stadion in Peking zal plaats nemen. Woensdag meldde de Tsje chische president Vaclav Klaus al op zijn website dat hij de opening van de Spelen gaat boycotten. Volgens Tusk is 'de aanwezigheid van politici bij de openingsceremo nie van deze Spelen onwenselijk'. „We zijn geen groot land en we proberen niet haantje de voorste te zijn maar mijn besluit staat vast." Eerder deze week meldden leiders van andere landen al te overwegen de openingsceremonie te laten schieten, als er niet snel verbetering in de mensenrechtensi tuatie in Tibet komt. Tijdens zijn staatsbezoek in Engeland verklaar de de Franse president Nicolas Sar- kozy dat hij in overleg met de staatshoofden en regeringsleiders van de Europese Unie tot een be sluit wil komen. De Britse premier Gordon Brown kende geen twijfel. „Wij boycotten de Spelen niet." NIEUWEGEIN - Anton Geesink heeft zich gemengd in de discussie over de olympische judoploeg. Op woensdag 5 maart bepaalde de technische staf van de judobond dat Grim Vuijsters bij de zwaarge wichten Nederland vertegenwoor digt tijdens de Europese kampioen schappen half april in Portugal. Te gelijkertijd deed de technische staf een voordracht aan de Nationale Topsport Commissie voor de Olympische Spelen. De naam van de betrokken judoka werd daarbij niet genoemd, maar duidelijk is dat Dennis van der Geest de gelukkige is. Dat zette kwaad bloed bij concurrent Vuijs ters. Anton Geesink heeft in een brief aan judobondsvoorzitter Jos Heil kritiek geleverd op de selectiepro cedure. Het IOC-lid zegt zich 'grote zor gen' te maken over het imago van het judo. Het wekt verbazing bij Geesink dat de uitslag van de Euro pese kampioenschappen niet wordt meegenomen in de keuze voor de olympische judoka. „Dat is voer voor speculanten, waartoe ik ook behoor, die zeggen dat de keuzeheren hopen dat Grim Vuijs ters tijdens de EK verliest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36