Aura van Theo Bos aan diggelen Rabobank-ploeg rijdt in voorste gelederen waar anders? Maat Vrijdag 28 maart 2008 Baanrenner niet langer grote favoriet voor sprintgoud Peking. door Edward Swier MANCHESTER - De druk was groot geweest. „Maar", erkende Theo Bos luttele minuten nadat hij een van de grootste tegenvallers uit zijn wielercarrière had moeten slik ken, „die druk leg je feitelijk jezelf op." Toch zal hij er even aan moeten wennen. Bos - de man die er prat op gaat zijn tegenstanders op de sprint fysiek en mentaal te domi neren - is in ogen van de interna tionale wielerwereld plots niet meer de favoriet voor de Spelen in Peking. Op het WK in Manchester werd Bos gisteravond uitgescha keld door de Brit Chris Hoy. In de kwartfinales nog wel. „Er valt wel een beetje een last van me af', was Bos openhartig. Dus toch. Bos leek ongenaakbaar. Al jaren. Hij leek onverslaanbaar. Maar het bleek hem dus niet alle maal zomaar aan te komen waaien. „Tja, dat beeld is kapot. Helemaal kapot", kon Bos er, met een zure lach, zelf nog een beetje dramatisch tintje aan geven. Aanvankelijk leek Bos, die in de kwalificaties slechts de vierde tijd had geklokt, de tweestrijd met Hoy op tactiek te kunnen beslis sen. In de eerste heat dook Bos on derdoor toen Hoy over zijn rechter schouder keek. Bos was weg, bijna twee ronden voor het einde. De tweede manche verliep veel min der. Hoy ging van kop aan, Bos kwam in de voorlaatste bocht naast de Schotse mastodont. Maar zij aan zij kon Bos nooit de beslis sende tik uitdelen. De finishfoto wees uit dat een derde rit nodig was. Daarin kwam Hoy even voor de streep voorbij. Bos: „Ik heb nu niet meteen het Theo Bos is onttroond als wereldkampioen sprint op de baan. In de kwartfinale kwam hij tekort tegen de Brit Chris Hoy. foto Jon Super/AP idee dat ik tactisch iets verkeerd heb gedaan. Hoy is, denk ik, op dit moment gewoon sneller. Dat moet wel, anders verlies je niet twee keer." Op een dag dat voor de Britse wielerploeg alles in goud veranderde, vloog Bos eruit. Nadat de Britse ploegachtervolgers een wereldrecord hadden gereden, de teamsprintsters Shanaze Reade en Victoria Pendleton goud hadden gepakt en ook nog voormalig roeis- ter Rebecca Romero de (achtervol- gings)titel veroverde, zorgde Hoy voor de zoveelste explosie van vreugde in het Velodrome. Hoy bereidde zich de afgelopen winter heel anders voor dan Bos. De Nederlander doseerde zeer na drukkelijk, de Schot hield zich nooit in. Bos reed slechts tijdens Baanrenner Theo Bos leidt voor het eerst sinds 2005 weer eens een nederlaag in een heat tijdens de sprint. Hij vliegt er op het WK in de kwartfinale uit. een van. de vier wereldbekers (Pe king) het sprinttoernooi. In Kopen hagen, een maand geleden, spande Bos zich louter in tijdens de teams print. Hoy ging daar juist tot het gaatje. Reed alle onderdelen. Bos: „Wie zal zeggen wat beter is? Ik heb gemeend niet te diep te moe ten gaan, Hoy wilde dat wel." AUTOBEDRIJF S HEER ARENDSKERKE Vermetstroat 38 0113-561381 HHHHH Dekker klimt naar derde plaats achter Contador en Soler. MONTANA PALENTINA - Alberto Contador heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Castilla y Leon gewonnen. De Spaanse winnaar van de Tour de France ar riveerde na de slotklim naar Mon tana Palentina solo aan de streep. Hij was al klassementsleider. Tho mas Dekker eindigde als derde. Contador had in de laatste klim al leen iets te duchten van de Colom biaan Maurico Soler, die de renner van Astana uiteindelijk toch niet wist te achterhalen. Soler werd tweede. De Rabobank-ploeg hield zich knap staande. De Rus Denis Mentsjov kwam samen met Dek ker over de streep. Het jonge ta lent Bauke Mollema kwam tien se conden later bij de finish, als num mer zes. In het algemeen klasse ment staat Dekker derde, op 46 se conden. Mentsjov is vijfde, op 1.23, Mollema moet op de zesde plaats 1.30 goedmaken op Contador. Vooral Mentsjov maakte een ster ke indruk. De Rus had volgens Ra- bo-ploegleider Adri van Houwelin- gen bij Contador kunnen blijven, maar hij koos er voor om Dekker te steunen in een jacht op een goe de klassering. „Denis was vandaag de beste van onze ploeg, mis schien wel van iedereen in de koers. Thomas heeft verschillende keren 'ho' moeten roepen in de slotkilometers." Ook de jonge Mollema reed uit muntend, zo vond ook Van Hou- welingen: „Hij rijdt hier formida bel. Ik heb erop gewezen wie hij er allemaal van af heeft gereden. Dat is een waslijst aan toppers." De Spaanse etappekoers wordt vandaag afgerond met een bergrit. Tuin- Serremeubelen OPENINGSTIJDEN Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl Tip? sport@pzc.nl Grote concurrentie voor Zeeuwse ruiters in jacht op ticket Anton Geesink bemoeit zich met olympische selectie Maak kennis met de nieuwe collectie tuinmeubelen en profiteer nu al van onze voorjaarskorting [MG-collectie] •COMPLETE ILOUNCHE SET bestaande uit 2 stoelen incl. kussens 1 bank incl. kussens en 11 tafel incl. glasplaat oerdegelijk, aluminium frame, dus roestvrij! i prettig zittend! FSC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35