Zeeland Enquête van de baan SSf EUBEL VEILING Overlast voor verkeer Gemeente hekelt reclame Sprint Photo kwekerij 'De Groene Kraai' Lezing IJmker Liquidatie Meubel Veiling Topdesign meubelen in leder en stof Kijkdagen op woensdag, donderdag, vrijdag dagelijks voor de veiling vanaf 12.00 uur. Hermesweg, Vlissingen TUINCENTRUM VERSTRATEN EN WALHOUT WPZC Vrijdag 28 maart 2008 25 Intégis heeft volgens Vlissingse fracties ondermaats gepresteerd door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Er komt geen raadsen- quête in Vlissingen. Met een krap pe meerderheid van vijftien stem men (de coalitie plus de RPCU) te genover twaalf, heeft de gemeente raad besloten het onderzoek naar de crisis rond het Scheldekwartier te laten rusten. Maandenlang is er gespeculeerd over de rol van de Lokale Partij Vlissingen. Als oppositiepartij was die vorig jaar november nog voor stander van de enquête. Als coali tiepartner zorgde de fractie er gis teravond voor dat de enquête van tafel werd geveegd. „In het najaar was het onderwerp anders geformuleerd", verklaarde fractievoorzitter Mark Weug de omslag. „Toen was het de bedoe ling dat met behulp van de raad- senquête, de integriteit van het ambtenarenkorps tegen het licht zou worden gehouden. Daarvan zeiden we toen, dat ons besluit nog af zou hangen van de uitkom sten van het Intégisrapport. Inté gis heeft inmiddels aangetoond dat er geen reden is om aan de in tegriteit van de ambtenaren te twij felen." Wat er rond 3 juli 2007 is gebeurd rond de aanbesteding van het pro ject Scheldekwartier en het naar huis sturen van twaalf ambtena ren, is genoeg onderzocht, meent de LPV. „De enquête zal niks meer opleveren dan Intégis. Het le- Wq De Vlissingse gemeenteraad heeft zich gisteravond gebogen over het onderzoeksrapport Inté gis, naar de crisis rond het Schel dekwartier. vert alleen nog meer onrust op in het stadhuis", aldus Weug. Het onderzoeksbureau Intégis kreeg het er gisteravond flink van langs. Meerdere fracties zeiden ont hutst te zijn over de inhoud. Het rapport was vooral een verslag van gesprekken met betrokken ambte naren en bestuurders. Conclusies werden er niet in getrokken. Aan bevelingen bevatte het wel. „Het is ronduit een wanprestatie. Is er een consumentenbond waar we dit lagereschoolwerk aan kun nen voorleggen", vroeg Marianne Reinders van de WD. Toch vond ze dat de raad ook de hand in ei gen boezem moet steken. „Wij zijn ook niet altijd alert en kritisch genoeg geweest." Nagenoeg alle fracties waren het er verder over eens dat het nieuwe college op de goede weg zit door vooruit te kijken en zich te richten op een betere bedrijfscultuur. TERNEUZEN - Bedrijven en particu liere weggebruikers klagen steen en been over de te lange wachttij den voor de zeesluis in Terneuzen. Ze verwijten Rijkswatersataat dat regelmatig de afspraak wordt ge schonden dat, zolang alleen de zuidbrug beschikbaar is, geen bin nenvaartschepen via de sluis wor den geschut. Als dat wél gebeurt, lopen de wachttijden per brugope- ning aanzienlijk op. Sommige weg gebruikers spreken van een half uur tot drie kwartier wachttijd per keer. Woordvoerder Ian van Gorp van Rijkswaterstaat ontkent dat. „Onze mensen klokken de ope ningstijden van de brug regelmatig en komen niet verder dan een kwartier, hooguit twintig minu ten." Hij geeft toe dat zo nu en dan, als er een groot aanbod van binnenvaart is, schepen worden verwezen naar de zeesluis. Bedrij ven en particullieren spreken van grote economische schade. Dé specialist voor uw nieuwe haag. Bovendien krijgt u nu bij besteding van 100,- haagplanten een gratis buxus in kegelvorm Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113) 61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak KAPELLE - Janne IJmker vertelt van avond om 20.00 uur in het ge meentehuis van Kapelle over haar leven en werk als schrijfster en draagt voor uit Achtendertig Nach ten, waarmee zij de publieksprijs voor het christelijke boek won. NOORD-BEVELAND - De provincie gaat het kruispunt van de Oost-westweg (N255) met de ie Deltaweg (N256) op Noord-Beve land anders inrichten. De werkzaamheden beginnen maandag en duren tot vrijdag 18 april. Tijdens de herinrichting is de N255 afgesloten van de afslag Kortgene/Colijnsplaat tot de Oude- dijk-Veerhavenweg. Verkeer uit Goes richting Kamperland en an dersom wordt omgeleid via de N256, de Noordlangeweg en de Co- lijnsplaatseweg. Naar Kats gaat het ook over de Noordlangeweg. Het doorgaand verkeer op de N256 heeft geen last van het werk. Gratis vijverwatertest! Alles voor de vijver: Pompen, filters, beschermdoek en folie's enz. Ecolan dealer 30 jaar garantie! Heesters Rozen (w.o. ouderwetse, Engels, kruip en klimrozen) Vaste planten ruim 1100 soorten! Enorme sortering bomen in container (om nu te planten) Breed gesorteerd in bestratingsmaterialen Natuursteen in vele soorten en maten. Gebakken klinkers en stenen in diverse maten. Haal voor de juiste keus de nieuwe uitgebreide catalogus. Zaterdag 29 en zondag 30 maart 2008 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30- ma 8.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Tandartsen A. P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissin gen, tel.(0118) 413881. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.30-zon. 20.30 uur: M.Sinke, tel. (0118) 626045 Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug en M. Koster, Oude Domburgseweg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Zaterdag 12.00 uur Zondag 12.00 uur Maandag 12.00 uur EETHOEKEN SALONTAFELS (RELAX) FAUTEUILS BANK STELLEN KASTEN WOONACCESSOIRES VERLICHTING KLEDEN (BERBERS) BOXSPRINGS, MATRASSEN ENZ. BESTELAUTO SPRINTER 1997 MAGAZIJNSTELLINGEN SCHEIDINGSWANDEN Veilingmeester: F.A. van Os, deurwaarder van de Werff 06 57 20 34 14 Winkelcentrum het Oude Groene Dijk Eigenaar winkel begint rechtszaak wegens gebrekkige motivering. door Dewi Gigengack middelburg - 'Zeer dominant' en 'in zeer ernstige mate in strijd met redelijke eisen van welstand'. Zo noemt de gemeente Middelburg de gevelreclame van fotozaak Sprint Photo aan de Markt in Mid delburg. Eigenaar Jan van Baar moet een dwangsom van 7500 eu ro betalen als de reclame op 1 april niet is weggehaald. Van Baar is hierop een rechtszaak begonnen tegen de gemeente. Hij vindt dat Middelburg onvoldoende moti veert waarom de reclame niet vol doet aan de eisen. Reclame-uitingen mogen niet meer dan zestig procent van een gevel beslaan. De tekst mag niet hoger zijn dan dertig centimeter. Daarnaast moet elke letter als los element aan de gevel zijn beves tigd, of geschilderd 'op een daar voor passende plaats op de gevel'. De reclame van Sprint Photo vol doet volgens de gemeente niet aan deze criteria. Het zijn plakletters op te hoge en te brede borden. Bo vendien hangt een uitsteekbord te hoog. Volgens Van Baar zijn de letters maar 23 centimeter. „Bovendien heb ik de gemeente al voorgesteld om de reclame aan te passen. Ik kan aan de voorkant één bord weg halen, en de uitsteekbak op de goe de hoogte hangen." Hiermee gaar de gemeente niet akkoord. Het verbaast Van Baar dat Middel burg hem niet zegt wat hij wél moet doen om aan de eisen te vol doen. „De gemeente beroept zich op een beleid dat niet waterdicht is. Hierdoor kan ze niet beredene ren wat er precies mis is met mijn reclameborden. Ja, ze vindt ze niet mooi. Maar dat is subjectief." Koopavond: Donderdag tot 21.00 uur. Hillhout-dealer Bijna het gehele programma uit voorraad leverbaar. Blokhutten en tuinhuizen leverbaar in zeer vele uitvoeringen en type's. Tuincentrum Verstraten en Walhout, het juiste adres voor aanleg en onderhoud! Graag adviseren wij u bij de aanleg van uw tuin desgewenst bij u thuis. Veerseweg 124a - Middelburg - Tel. 0118-612380 www.verstratenenwalhout.nl - info@verstratenenwalhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27