Zeeland Veerse wethouder dreigt af te treden 'Zuipen tot je alleen maar kunt kruipen' Eis 24 maanden voor dealen m Vlissinger mishandelt tijdens schorsing celstraf zijn vriendin Middelburger bekent Voorjaarstocht van de beroving bejaarde man Vrolijke Tippelaars Jaarlijkse uitvoering van Brassband Apollo Toneelclub Griffioen voert blijspel op Deltaband presenteert zich aan het publiek STEC speelt klucht 'Eén dag erfgenaam' 22 I Vrijdag 28 maart 2008 PZC Aan het eind van het debat waren kaartjes vervouwen tot origami en de helft van de zaal leeg, maar toch: een geslaagde middag, foto Lex de Meester Studenten ROC in discussie over drankgebruik jongeren. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Aiii! Dat had hij nou nét niet moeten zeggen. Een jonge socialist nog wel, die zei dat drank voorlichting maar aan kinderen ge geven moest worden, „omdat mijn generatie toch niet meer te redden is." Logisch dat die oude liberaal di rect naar de microfoon greep. Het derde debat van de Braintap- perij, in CineCity, ging over drank. Studenten van sociale opleidingen aan het ROC gingen in discussie met een panel: horecaman Dick van der Velde, jonge PvdA'er Syl- vestro Lorello, maatschappijleerdo cent Kevin van Gorkom en studen te Priscilla. Toen debatleider Nico Out de eerste stelling voorlas - de horeca is ongewild slachtoffer van falende opvoeders - had voorgele zen, gingen in het panel veel rode kaarten de lucht in. Studenten wa ren verdeeld en van de bobo's in het midden liet alleen Palla- dium-directeur Peter Gillissen een groene zien. Eigenlijk was ieder een het wel eens: de formulering was wat ongelukkig, want de hore ca is helemaal geen slachtoffer. Vol gens Dick van der Velde hoeft bal dadigheid niet altijd aan drank te liggen. „De media blazen het ook op. Als ik eens iemand een mep geef staat het de volgende dag ge lijk paginagroot in de krant." Maar ook jongeren zelf dragen ver antwoordelijkheid, was de conlu- sie. Zoals Lizzy. „Ik ben helemaal niet regelmatig zat", zegt ze, in te genstelling tot wat studiegenoten haar toespeelden. „Ik weet nog al tijd wat ik doe." Mo drinkt hele maal niet. „Uit geloofsovertuiging. En ik heb van mijn ouders geleerd: wat je niet hebt, mis je ook niet." Na de pauze komt maar de helft van de studenten terug. De gemoti veerde volhouders hebben wel echt een mening over de volgende stelling; dat het stoere imago van drank moet worden getemperd. Dat vinden de meesten niet nodig, want stoer is het toch al niet. En vervroegde sluitingstijden dan? Kevin van Gorkom was voor. „An ders gaan jongeren pas laat op stap en gooien ze eerst een hele fles te quila achterover." En de afterpar- ties dan, wilden de studenten we ten. „Dat doe ik liever met een meisje dat ik mee naar huis neem." Priscilla wist uit Renesse dat jongeren daar 's winters 'heus niet minder zat zijn, omdat kroe gen dan vroeger sluiten'. Na een kort debat over alcoholverkoop aan te jonge gasten - waarbij Al- bert Heijn-kassière Bodien signa leerde dat oudere vriendjes het an ders wel inslaan - konden de stu denten gaan. Gezellig comazuipen, grapte een meisje achterin. Niet alleen ouders, maar ook jon- geren zélf dragen verantwoorde lijkheid voor hun drankgebruik. Daar waren alle deelnemers van de Braintapperij het over eens. Man opnieuw vast op verdenking van aftuigen partner. door Emile Calon VLISSINGEN - Een 33-jarige Vlissin ger zit weer vast in Torentijd. De ze keer omdat hij afgelopen week einde zijn vriendin mishandeld zou hebben, terwijl zijn kinderen daarvan getuige waren. De Vlissinger moest deze week voor de rechter-commissaris ver schijnen. Die vond het gedrag van de man dusdanig dat deze nog mi nimaal veertien dagen in voorar rest moet blijven zitten. De mishandeling zou zijn ge pleegd op een moment dat de man geschorst was uit zijn voorlo Politieke crisis rond vakantieverblijven boven winkelpanden. door Henk Postma DOMBURG - Herhaald en indrin gend overleg heeft donderdaga vond in de Veerse gemeenteraad voorkomen dat PvdA-wethouder Jan Bostelaar (ruimtelijke orde ning) de handdoek in de ring moest werpen. De wethouder is in ernstige proble men gekomen doordat een raads- meerderheid van CDA, WD en SGP/CU een beleidswijziging van hem eist: ondernemers moeten toestemming krijgen hun wonin gen boven winkels en kroegen te verbouwen tot vakantieverblijven. Met als enige beperking dat ze aan de brandveiligheid moeten vol doen. Volgens Bostelaar zet dit de deur wagenwijd open voor 'scharre laars' om boven hun bedrijven va kantiegangers op te hokken, of om 'doelgroepen te huisvesten die we hier met z'n allen liever niet zien'. Het betekent volgens hem ook dat winkeliers en horecabazen hun bo venwoningen zomaar zouden kun nen verhuren als tweede (vakan- tie)woning. Dat is lijnrecht in strijd met het Veers ruimtelijk beleid, aldus de wethouder. Dat beleid is erop ge richt om, ter wille van de leefbaar heid van de dorpen, geen toestem ming te geven voor de exploitatie van woningen als vakantieverblijf De raadsmeerderheid, aldus Boste laar, zet dit nu compleet op de tocht. „Ik kan dit als wethouder niet verkopen aan alle andere men sen die bij me aankloppen, en te gen wie ik steeds nee moet zeg- Een meerderheid van CDA, VVD en SGP/CU eist ruim baan voor vakantieverblijven boven winkels en horeca. Volgens wethouder Bostelaar is dat onwerkbaar. gen. Op die manier kan ik mijn werk niet goed doen." De wethouder had dan ook veel meer regels willen verbinden aan het verbouwen van woningen bo ven winkels tot vakantieverblijf De woningen zouden ten minste twee jaar Teeg moeten staan, per bedrijf zouden maximaal twee va kantieverblijven worden toestaan, en die zouden dan elk een opper vlakte moeten heben van min stens 40 vierkante meter. Daarmee was hij de raadsmeerderheid al een eind tegemoet gekomen. Maar tot zijn grote teleurstelling kwam CDA-raadslid J. Wisse-Fran- cke, gesteund door WD en SGP/CU 'buitengewoon onver wacht' met de eis die regels over boord te gooien. Uiteindelijk werd het 'compromis' gevonden, dat bekeken wordt hoe het nieuwe beleid in de praktijk zal uitpakken. Wethouder Boste laar liet in het midden of hij dat beleid zal kunnen uitvoeren. MIDDELBURG - Met de aanhouding van een 18-jarige Middelburger heeft de politie een beroving van een 88-jarige plaatsgenoot opge lost. De 18-jarige heeft bekend dat hij op 7 april de woning van de man was binnengedrongen, de man bedreigd had met een wapen en geld had geëist. De jongen be kende de beroving nadat hij op 12 maart was aangehouden voor een inbraak in zijn woonplaats. DOMBURG - De jaarlijkse muziekuit voering van Brassband Apollo uit Domburg wordt zaterdag 29 maart gegeven in het Schuttershof in Domburg. Na de jeugdige blokflui- ters treedt het leerlingenensemble op. De avond wordt afgesloten door de brassband met gastzanger Olof Sinke, zanger van de band The Outbacks. Het concert begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars uit Vlis- singen houdt zaterdag 29 maart de voorjaarstocht. Er zijn routes van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De korte afstanden zijn ook geschikt voor rolstoelen en kinderwagens. De tochten beginnen vanuit club huis Zeeland Sport aan het Bas- kensburgplein in Vlissingen. wsvdvt@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - De toneelclub van Stichting Griffioen 'De Wijk' speelt zaterdag 29 maart het blij spel 'Tantes om te stelen'. Het ver haal gaat over twee tantes die thuiskomen van een reis en in in gewikkelde situaties terechtko men. De voorstelling wordt gege ven om 19.30 uur in de aula van Nehalennia aan de Kruisweg 2 in Middelburg. De toegang is gratis. VLISSINGEN - De Deltaband van de Koninklijke Harmonie 'Ons Ge noegen' presenteert zich zondag in de Vlissingse binnenstad. De Deltaband grijpt de koopzondag aan om te laten zien wat de har monie dit jaar allemaal gaat doen en om promotiefoto's te maken. De band is op zoek naar nieuwe le den. Geïnteresseerden kunnen een repetitieavond bijwonen. E www.khog.nl OOST-SOUBURG - Souburg Toneel en Cabaret (STEC) speelt op zater dag 29 maart en op zaterdag 5 april het toneelstuk 'Eén dag erfge naam', geregisseerd door Ko Min- derhoud. Aanvang 20.00 uur in De Zwaan, Kromwegesingel 1 in Oost-Souburg. Kaarten (5 euro, kinderen 3,50) zijn verkrijgbaar aan de deur, of via www.stec.nu of telefonisch: 0118 460889. pige hechtenis. Hij stond anderhal ve week geleden namelijk terecht voor mishandeling van diezelfde vriendin en de bedreiging van een ander. Ook zou hij samen met een andere Vllissinger betrokken zijn bij het opzetten van een aantal hennepkwekerijen in Vlissingen. De officier van justitie eiste die dag tegen de man een celstraf van dertig maanden waarvan zes voor waardelijk. Aanstaande maandag laat de Middelburgse rechtbank weten welke straf hij daadwerke lijk krijgt. De mishandeling van zijn vriendin speelt daarbij geen rol. Wel kan het zo zijn dat hij, nu hij toch vast zit in Torentijd, daar mag blijven om ook de straf uit te zitten die de rechtbank hem op legt. Advocaat bepleit opname bij Arduin voor zwakzinnige man. door Emile Calon MIDDELBURG - De Nederlandse sa menleving is te complex voor een 46-jarige Vlissinger. Sinds de ex-be woner van Curasao in Nederland is, heeft hij zijn draai niet kunnen vinden, zo bleek gisteren tijdens een strafzaak tegen hem. Hij zou volgens het Openbaar Ministerie slechts pendelen tussen zijn wo ning en de coffeeshops en daar naast ook handelen in cocaïne. Voor dat laatste moet hij volgens officier van justitie E. Bethlehem een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaardelijk krij gen. Advocaat E. Smit bepleitte op name door Arduin, omdat de man zwakzinnig is. In zijn visie kan de man zich bij die instelling nuttig maken, zodat hij weer wat meer zelfvertrouwen krijgt en zijn eigen- Volgens advocaat verdiende Vlissinger niets aan de cocaïne die hij kocht waarde wat wordt opgekrikt. Vol gens de advocaat klopt het dat de man regelmatig cocaïne kocht. Maar dat deed hij uitsluitend om aan zijn zwaarverslaafde vriendin te geven, zo betoogde de raads man. „Hij heeft geen cent ver diend." Smit stelde ook dat hij de cocaïne doseerde, zodat zijn Middelburgse vriendin niet de beschikking had over een te grote hoeveelheid. Bethlehem voerde echter aan dat die vriendin en de Vlissinger ook aan anderen cocaïne verkochten. Dat deden ze vanuit een woning in Middelburg en in de gebruikers ruimte van het HKPD in Vlissin gen. De vriendin werd onlangs veroor deeld tot een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaar delijk. Hoewel de Vlissinger vol gens gedragsdeskundigen vermin derd toerekeningsvatbaar is, eiste de officier een zelfde straf tegen de Vlissinger. Uitspraak 9 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24