Zeeland PZC Al maanden schoten in het bos WALCHEREN 30 en 31 21 27 Gemeente zoekt 50.000 euro voor speeltuin II ES IIH'M'Hll Middelburgse Neptunus krijgt hoe dan ook zijn drietand terug Kamer Kruitbusje kunst tussen de kitch Bedrijfsleven krijgt hulp bij zakendoen met buitenland Vrijdag 28 maart 2008 Drie Zeeuwse scholen willen vakschool terug Tip? redwalch@pzc.nl Hoop dat met arrestatie einde komt aan schieten in de Manteling. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Al maanden kwa men bij de politie meldingen bin nen over schoten in natuurgebied De Manteling in Oostkapelle. Dins dagavond werd daar een man gear resteerd. Hij had twee dode reeën in zijn kofferbak. „We hopen dat de zaak hiermee is opgelost", zegt Piet de Keuning van Staatsbosbe heer. „Omdat we aanwijzingen hadden dat er geschoten werd, zijn we alert geworden", zegt De Keuning. „En dat is niet iets van de laatste dagen of weken, het gebeurt al lan ger. Of er stropers actief zijn, is vaak moeilijk te achterhalen, maar in dit geval was er wel degelijk iets aan de hand." De politie is eind 2006 al een on derzoek begonnen naar stroperij in de Manteling, vertelt woordvoer ster Mirja Vis. „Dat heeft toen niets opgeleverd. Bewoners heb ben begin dit jaar gemeld dat het weer begon. Toen hebben we het onderzoek weer opgestart." De po litie weet niet of het illegaal jagen met de arrestatie van de man echt ophoudt, zegt Vis. „We hebben na tuurlijk niet de zekerheid dat die meneer betrokken is bij die andere incidenten." De man is weer in vrijheid gesteld. Het is moeilijk te controleren of en in welke mate er illegaal op De afgelopen tijd zijn veel mel- dingen binnengekomen van scho ten in de Manteling. Staatsbosbe heer hoopt dat de zaak is opge lost nu een arrestatie is verricht. damherten of reeën wordt ge jaagd, vertelt Gerard Wösten van het Zeeuws Landschap. Hij is be heerder in natuurgebied Oranje zon. „Als er een beest weg is, merk je dat eigenlijk niet. Een boer weet natuurlijk hoeveel vee hij heeft, maar ik kan niet zien dat ik er één mis." Afgelopen najaar was het wel duidelijk raak in Oran jezon. Toen werden er drie dam herten gevonden, zonder kop. Die waren meegenomen door stro pers, vermoedelijk voor het gewei. Staatsbosbeheer heeft een net werk van mensen die waarschu wen als er geschoten wordt, zegt De Keuning. Stropers zijn meestal 's avonds actief. De jagers die met een vergunning - dus legaal- dam herten afschieten om de populatie in de hand te houden, schieten al leen overdag. „Zodra je 's avonds schoten hoort, is er eigenlijk altijd iets aan de hand." De Manteling is het enige gebied waar Staatsbosbeheer extra alert was, zegt De Keuning. „We weten dat het overal voorkomt", zegt De Keuning. „Maar we hebben geen aanwijzingen dat het op grote schaal gebeurt." door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Een compleet nieuwe speeltuin zit er niet in, voor Oost-Souburg. Maar over ver vangende toestellen is wethouder Rob van Dooren niet zo pessimis tisch als zijn voorganger. „Het is vrij simpel: je kunt toestel len vervangen of vernieuwen. Dat laatste kost drie keer tachtigdui zend euro", zegt Van Dooren. Voor de speeltuin, een aantal fond sen en de gemeente, die alledrie eenderde aan de speeltuin meebe talen. „Maar dat geld hebben wij niet", verklaart de wethouder. Vervangen dus. De speeltuin heeft elk jaar eenderde van de gemeente lijke subsidie gespaard. Dat is nu 50.000 euro: niet genoeg om ook grote toestellen te kunnen vervan gen. Maar de fondsen staan garant voor eenzelfde bedrag en de ge meente Vlissingen bekijkt of ze 50.000 euro voor de speeltuin kan opvoeren op de begroting van vol gend jaar. Ook belooft de wethou der voortaan alle afspraken op pa pier vast te leggen. De speeltuin is tevreden. Het bestuur maakt maandag een nieuw plan met de speeltuinfabri kant. VEERE - Een pot waar pas nog plantjes in ston den, een brilletje, een reiswekker en Chinees por selein. Bewoners en vrijwilligers van verzorgings huis Nieuw Sandenburgh in Veere konden giste ren hun spullen laten taxeren door het Zeeuws Veilinghuis. Een zeventiende-eeuws kruitbusje van een koehoorn was het topstuk van de dag. „Dit is echt een vondst", zei Jeroen de Kuiper. „Het is twee- tot tweeënhalfduizend euro waard." De hoorn was meegebracht door een vrij willigster. De vader van haar man heeft er nog lo den kogeltjes mee gevuld. foto Ruben Oreel Ipf naar Borchwerf II Roosendaal E LOGUS Oudenbosch gaat verhuizen naar Roosendaal. Ervaar ons uitgebreide assortiment bouwmaterialen, hout- en plaatmateriaal, deuren en sierbestrating vanaf 1 april a.s. in de nieuwe ruwbouw showroom. LOGUS Roosendaal industrieterrein Borchwerf 2 Het Appeltje 8, 4751 XJ Oud-Gastel 0165-65 99 99 www.logus.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Neptunus op de toren van het Middelburgse stad huis mist niet alleen zijn drietand, ook één van de vier eikenbladeren die onder het beeld hingen is weg. Op 9 april onderneemt de monu- mentenwacht een laatste poging om de missende onderdelen op het dak van het stadhuis te vin den. Als dat niet lukt, krijgt Neptu nus gewoon een nieuwe drietand. Het attribuut van de zeegod is nu bijna een jaar vermist. „Waar schijnlijk is hij eraf gewaaid", denkt Rinus Hoffman van de ge meente. „Als we hem kunnen vin den, zetten we hem er weer op, an ders moeten we een nieuwe ma ken." In het oude Stadhuis zitten veel binnenpleintjes en verborgen gootjes. Daarom wordt nu met een hoogwerker gezocht. Vermoedelijk moet Neptunus tij delijk van de toren a£ om de her eniging met zijn drietand veilig te ondergaan. Het beeld is na de oor log één keer gerestaureerd. Tip? redactie@pzc.nl Nu de Polen in groten getale naar ons land komenwilde die Zierikzeese op haar beurt dat land ook wel eens gaan bekijken. Niet om er te gaan werken, maar om er een weekje vakantie door te brengen. Alleen die taal! Geen woord Pools in haar vocabulaire. Het boekje 'Wat en Hoe' moest uit komst brengen. In de eerste plaats om logies te vinden. Ze streepte specifiek twee zinnetjes aan: 1. Hebt u een kamer voor mij? en 2. Mag ik hem zien? Het werd een merkwaardig gesprekje aan de balie. De hotelier begreep haar niet en keek wat geschokt. In haar verwarring had ze de tweede vraag als eerste gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23