Fitna rustig ontvangen Verburg biedt nog niets Intratuin Koudekerke koopzondag 30 maart PZC230I 9° "A- y Voetbalclubs in Borsele krijgen borden tegen vloeken Strop om nek mosselvissers Kom de lente proeven bij Intratuin! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur TJ u Word ook abonnee! HET WEER: Regen d Vrijdag 28 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 74 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Kabinet betreurt uitzenden film Wilders, justitie start onderzoek. den haac - Moslimorganisaties hebben opgelucht gereageerd op de anti-Koranfilm Fitna van Geert Wilders die gisteravond via inter net is uitgekomen. Toch betreurt het kabinet de film, die 16 minu ten duurt. Het openbaar ministe rie onderzoekt of de film strafrech terlijk over de schreef gaat. Volgens premier Balkenende stelt de film de islam gelijk met het ple gen van gruweldaden. „Wij verwer pen deze voorstelling van zaken." Hij vindt niet dat het kabinet de gevolgen van de film te zwaar heeft ingeschat. De PW-leider zette zijn film om zeven uur op het internet. Fitna vertoont de Deense cartoons en beelden van de aanslagen in New York, Madrid en Londen. Verder worden er Koranverzen in geci teerd die oproepen tot geweld te gen niet-moslims. De film eindigt met de eerder gepubliceerde Deen se spotprent van de profeet Mo hammed, wiens tulband lijkt te ontploffen. In een toelichting stel de Wilders dat zijn film 'soms prik kelend is, maar niet bedoeld is om rotzooi te veroorzaken'. „Niemand wil dat er geweld komt. Gebeurt dat wel, dan toont dat het karakter van de islam aan." Zodra bekend werd dat de film op het net stond, kwam het kabinet samen. De poli tie zette het Binnenhof af en er ar- PJW Om zeven uur is gisteravond via internet de anti-Koranfilm Fitna van PW-leider Geert Wilders uit gezonden. De moslimgemeen schap reageert gematigd. riveerde een bus met de Mobiele Eenheid. In het hele land was de politie extra waakzaam. De film, die via een link op de PW-site was te zien, werd gisteravond al twee miljoen keer bekeken. Het Landelijk Beraad Marokkanen reageerde opgelucht na het zien van de film. Mohamed Sini, voor zitter van Islam en Burgerschap, liet weten vooral opgelucht te zijn dat de Koran in de film niet is ver brand of verscheurd. Volgens hem overheerst kalmte binnen de Ne derlandse moslimgemeenschap. pagina 10 en 11: ei eindelijk gelegd heinkenszand - De christelijke par tijen SGP/ChristenUnie in Borsele gaan aan sport doen. De partijen leveren voetbalverenigingen gratis veldhorden van de Bond tegen het Vloeken. De tekst luidt 'Een vloek mist ieder doel'. Van de elf voetbalverenigingen in de gemeente Borsele zijn er inmid dels zeven ingegaan op het aanbod van SGP/ChristenUnie om de bor den tegen gevloek te plaatsen. De eerste twee worden zaterdag offici eel overhandigd aan voetbalclubs in Heinkenszand. ZIERIKZEE - Met een strop om zijn nek protes teert een mosselvisser tegen het verbod op de vangst van mosselzaad in de Waddenzee. Met 45 kotters voerde de sector gisteren actie bij de start van het kreeftenseizoen in Zierikzee. De kotters vormden een corridor voor de ingang van de haven. Aan de schepen waren spandoeken bevestigd met pittige teksten gericht tegen de na tuurbeschermingsorganisaties, zoals 'De groene leugen regeert' en 'Wanted: milieuclubs voer moord op mosseldorpen'. Toen het eerste schip arriveerde, met aan boord ook minister Gerda Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit, loeiden alle scheepshoorns. foto Ed Oudenaarden/ANP Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin Mosselsector demoniseert milieuclubs ■füVERDER Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Auto: 13 en 15; Cultuur: 16; Agen da: 28; Economie: 29 t/m 31; Sport: 33 t/m 37; TV: 38 en 39. reageer op UV>' MENING Sporten doe je op eigen risico Ineenf 23% aantal reacties: 501 Minister oogst applaus met warm slotwoord over mosselsector. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het protest van mos selkwekers in Zierikzee heeft in druk gemaakt op minister Gerda Verburg van Landbouw, vertelde ze gisteravond aan het slot van het Kamerdebat over de toekomst van de mosselsector. Het was haar op gevallen dat zoveel kinderen bij de actie betrokken waren en dat zij na het protest ook nog met vader en/of moeder meegingen naar Den Haag. „Dat zegt veel." De pu blieke tribune van een grote com missiezaal in de Kamer zat vol mosselkwekers met aanhang. Zij applaudisseerden na het slot woord van Verburg waarin ze haar sympathie voor de mosselsector niet verborg. Aangemoedigd door een ruime Kamermeerderheid wil Verburg zo snel mogelijk tot een oplossing komen voor de mossel zaadcrisis. Concreet had ze echter nog weinig te bieden. pagina 2: van alle kanten komen kot ters pagina 27: met lege handen Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 duurzaam Zie de bijlage bij deze krant ■mb ■■mm www.visitnorway.nl BY NATURE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1