Specialisten kiezen Mortiere PZC2H® winde nieuwe fiat 500 Bonden hekelen MKB-plan ziekteverzuim Meer Franse troepen naar Afghanistan MILIEUCLUBS PLEGEN MOORD OP DE MOSSELSECTOR Oranje ontsnapt aan afgang www.QenietenopzumtaUaans.ri ten doen als hun advies wordt ge negeerd. Directeur R. Zomer van het Ziekenhuis Walcheren wilde gisteren niet reageren. De Vlissingse specialisten vinden nieuwbouw in Middelburg beter dan verbouwing van bestaande zie kenhuizen. De Mortiere is boven dien voor meer mensen beter be reikbaar dan Goes. Als de directies dat standpunt overnemen, vinden de Goese specialisten dat prima. DEN HAAG - De standpunten van werkgeversvereniging MKB-Neder- land worden steeds harder en 'Amerikaanser', vinden de FNV en het CNV. De vakcentrales reageren op het pleidooi om werknemers die buiten de schuld van de werk gever ziek worden of een ongeluk krijgen, geen loon meer door te be talen. Jaarlijks melden zich 1,6 mil joen mensen ziek door oorzaken zoals sportblessures en alcoholge bruik. MKB vindt dat werkgevers na zes weken niet meer verplicht moeten zijn om het loon door te betalen. Nu is dat twee jaar. pagina 12 en 13: eigen schuid STELLING Sporten doe je op eigen risico reageer op www.pzc.nl Ook voor Goese medici is Middelburg aanvaardbare keuze. door Maurits Sep VLISSINGEN - De medisch specialis ten hebben liever een hoofdzieken huis in Middelburg dan in Goes. Dat concluderen de medische sta ven van de ziekenhuizen in Vlis- singen en Goes na een gezamenlij ke vergadering. Tijdens die bijeen komst is gepeild wat de specialis ten acceptabel vinden. Een centrumziekenhuis in de Mor tiere en planbare zorg in Goes werd op de bijeenkomst door ie dereen geaccepteerd, ook door de Goese specialisten, bevestigt de voorzitter van de Vereniging Medi sche Staf in Goes, A. Lavrijsen. Met het omgekeerde - hoofdloca tie Goes, klein ziekenhuis Middel burg - kunnen wel alle Goese art sen leven, maar niet alle Vlissing se. „Het was geen stemming maar een meningspeiling en het ging niet over voorkeuren maar over ac ceptatie van varianten", verduide lijken Lavrijsen en zijn Vlissingse collega R. van den Haak. Niettemin adviseert de Vereniging Medische Staf van het Ziekenhuis Walcheren in een brief aan de ra den van bestuur van de twee zie kenhuizen 'dringend bovenge noemde constateringen zwaarwe gend in uw uiteindelijke afwegin gen en argumentering mee te we gen'. Van den Haak wilde er niet op vooruitlopen wat de specialis te Een nieuw hoofdziekenhuis in Middelburg is wel acceptabel voor alle specialisten in Vlissin- gen en Goes; verbouwing van 'Goes' heeft minder steun. De bus hoeft niet m elk dorp te stoppen BBH 23% oneens 77% aantal reacties: 456 LONDEN - Frankrijk wil zijn troe penmacht in Afghanistan onder bepaalde voorwaarden uitbreiden. President Sarkozy zei gisteren in Londen dat zijn land een strategie heeft ontwikkeld die het de Af ghaanse bevolking en regering mo gelijk moet maken 'om aan vrede te bouwen'. „We kunnen ons niet veroorloven Afghanistan te verlie zen", zo sprak Sarkozy tot het Brit se parlement. De president noem de geen aantallen. Uit bronnen in Parijs is vernomen dat de Franse regering een uitbreiding met ruim duizend militairen overweegt. ENOM9BS Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 11; Economie: 15 t/m 18; Boeken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34 en 35; Weekagenda: 38 en 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 WENEN - Het Nederlands voetbalelftal won gister- ders van keeper Timmer. Oranje keek daardoor weer Huntelaar de achterstand om in een over- avond ondanks een dramatische start toch nog al snel tegen een 3-0-achterstand aan. Klaas-Jan winning met een zure nasmaak, van Oostenrijk (3-4). Het oefenduel in Wenen Huntelaar luidde het herstel in en na de rust bo- foto Roland Schlager/EPA werd gekenmerkt door defensieve chaos en blun- gen John Heitinga, Jan Vennegoor of Hesselink en pagina 41: veel zwakke schakels in Oranje Italië ligt de komende weken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: een Flüt 5OO.' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1