Fourniret: 'Ik ben erger dan Dutroux' EU-bestuur legt oor te luister bij 1192 adviescommissies ontdek het design van hardglazen deuren Glashandel MELIESTE 8 Woensdag 26 maart 2008 PZC Morgen het proces tegen seriemoordenaar Michel Fourniret. door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - Ze is dertien als Michel Fourniret haar in het Waalse Ci- ney ontvoert. „Werkt u voor de bende van Dutroux", vraagt het meisje nadat hij haar zijn bestel busje heeft ingesleurd. „Ik ben er ger dan Dutroux", bijt hij haar toe. Marie-Ascension Kirombo kan het navertellen. Ze ontsnapt als Four niret moet stoppen op een krui sing. Een getuige noteert de num merplaat van de auto. Dat leidt op 23 juni 2003 tot de arrestatie van de Noord-Franse moordenaar. Marie-Ascension is één van de be langrijkste getuigen tijdens het pro ces tegen Fourniret en zijn echtge note Monique Olivier, dat morgen begint in het Noord-Franse Charle- ville-Mézières. De 65-jarige Fourni ret staat terecht voor zeven moor den op meisjes en jonge vrouwen. Maar het is zo goed als zeker dat hij meer slachtoffers heeft ge maakt. Monique Olivier wordt be schuldigd van medeplichtigheid bij vijf zaken. „Hij heeft geen enkele verwach ting van het proces. De uitkomst staat vast: Michel Fourniret slijt de rest van zijn leven in de cel. Hij heeft de moorden bekend, is een gevaar voor de samenleving en mag nooit meer vrij komen", zegt zijn Belgische advocaat Bernard Castaigne. „De rechtszaak is vooral Slachtoffers van Michel Fourniret belangrijk voor de nabestaanden van de slachtoffers. Die willen dat de dader gestraft wordt." Interes sant is, zegt Castaigne, ook de rol van Monique Olivier. „Ze doet zich graag voor als de willoze echt genote, maar justitie vermoedt dat ze wel degelijk een actieve rol speelde." „Het lot van de slachtoffers laat Olivier onverschillig. Diep van bin nen is ze trots dat ze zijn mede plichtige was", rapporteren de ge- rechtspsychiaters. Over Fourniret: „Hij geniet van de pijn die hij toe brengt. Hij is paranoïde, megalo maan, autoritair. Naar buiten toe maakt hij een koude en bijna on menselijke indruk. Hij is extreem agressief en sadistisch. Hij is volle dig toerekeningsvatbaar en ex treem gevaarlijk." Fourniret en Olivier (59) leren el kaar kennen in 1985 als hij vastzit voor aanranding. Hij plaatst een contactadvertentie. Monique Oli vier reageert. Na zijn vrijlating trouwen ze en krijgen ze één zoon. Het is zijn vrouw die Fourni ret in 2004 aan de galg praat, na dat kindermoordenaar Mare Dut roux en diens ex-vrouw Michèle Martin schuldig zijn bevonden aan ontvoering van zes en moord op vier meisjes. Volgens Monique Olivier heeft haar man zeker vijf tien slachtoffers gemaakt. Ze be weert dat hij ook een aantal au pairmeisjes die door het echtpaar werden ingehuurd, om het leven heeft gebracht. Fourniret ontkent. In de tuin van zijn vroegere wo ning, een kasteeltje vlak bij de Bel- Michel Fourniret in juni 2003. gische grens in de buurt van Se dan, worden in juli 2004 de licha men opgegraven van de 21-jarige Fran^aise Jeanne-Marie Desra- mault en de Belgische Elizabeth Brichet, op het moment van haar verdwijning in december 1989 twaalf jaar oud. Opgravingen bij zijn woning nabij Dinant leveren niets op. Fourniret werkte daar als conciërge op de plaatselijke lagere school. Zijn omgeving is stomver baasd. Ze hebben nooit iets aan hem gemerkt. Isabella Lavilie (17) is het eerste slachtoffer van Fourniret. Ze verdwijnt op 11 december 1987 in Auxerre. Haar overblijfselen worden in juli 2006, op aanwijzing van Olivier, teruggevonden in een put in Bussy-en-Othe. Fabiënne Leroy (20) verdwijnt op 3 augustus 1988 in Chalons-en-Cham- pagne. Een dag later wordt ze, 20 kilometer verderop, dood gevonden. Jeanne-Marie Desramault (22) wordt op 18 maart 1989 ontvoerd in Charleville-Mezières. Haar lichaam wordt in juli 2004 opgegraven bij Four- nirets kasteel nabij Sedan, samen met dat van de Belgische Elizabeth Bri chet (12), uit de buurt van Namen, vermist sinds 20 december 1989. Natacha Danais (13) verdwijnt op 21 november 1990 in Rezé. Ze wordt drie dagen later levenloos aangetroffen op het strand van Brem-sur-Mer. Céline Saison (18) verdwijnt op 16 mei 2000 in Charleville-Mézières. Ze wordt op 22 juli van dat jaar dood gevonden in de Belgische Ardennen. Mananya Thumpong (13) verdwijnt op 5 mei 2001 spoorloos in Sedan. Haar stoffelijk overschot wordt op 1 maart 2002 ontdekt in de bossen. Bedrijfsleven heeft via adviseurs grote invloed op besluitvorming. BRUSSEL - Het Europese bedrijfsle ven heeft een veel te grote invloed op de besluitvorming en wetge ving door 'Brussel', vindt de organi satie Alter-EU. De Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de EU, legt haar oor te luisteren bij liefst 1192 adviescommissies. Vertegenwoordigers van de indus trie spelen daarin vaak een hoofd rol. Maar wie in die commissies zit ten en wat zij doen, blijft voorals nog verborgen. Alter-EU, dat meer doorzichtigheid van het Brusselse besluitvormingsproces wil, trok hierover gisteren aan de bel. Vol gens de groep domineert het be drijfsleven de adviezen aan de Commissie over zaken als klimaat verandering, energie of milieu. Als voorbeeld wordt een adviesgroep over schone steenkoolenergie ge noemd. Die groep telt veertien le den, van wie tien afkomstig uit de mijnbouw. Volgens een woordvoer ster van de Europese Commissie is dat een uitzondering. Vooral het aantal adviescommis sies verraste: 1192. Ervan uitgaande dat elke commissie vijftien tot twintig leden telt, gaat het dus om twintig- tot dertigduizend advi seurs. En niemand weet wie het zijn. De Europese Commissie pu bliceert op internet een overzicht van alle commissies, maar namen staan daar niet bij. Hardglazen deuren zijnmooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig in combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvioer 'of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardglazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! ■www.meliesteglas.nl Livingstonewég 20, Goes, Tel.: 0113 - 227 851 Openingstijden showroom: ma t/m vrij van.8.00 tot 17.30 of op afspraak. Duitse zwartrijder moet 22 maanden de cel in ESSEN - Zeker 22 maanden kan een Duitser niet meer zwartrijden. Een rechtbank in de stad Essen leg de hem een celstraf op van een jaar en tien maanden. De rechter is overtuigd dat boetes en voor waardelijke straffen weinig effect hebben op de man. Tussen okto ber 2006 en februari 2007 werd hij maar liefst 102 keer zonder kaartje in de trein gesnapt. Als reden gaf de dader 'verveling' op. VS sturen per ongeluk raketonderdelen ATLANTA - De Verenigde Staten hebben per ongeluk raketonderde len verscheept naar Taiwan. Presi dent Bush is op de hoogte ge bracht van de 'ernstige' fout met de gevoelige rakettechnologie, al dus de luchtmacht. In plaats van bestelde batterijen voor helikop ters werd materiaal voor neuske- gels voor niet-nucleaire ballistische raketten gestuurd. Taiwan heeft de spullen inmiddels teruggestuurd. Belgische premier heeft eigen kaas BRUSSEL - De nieuwe Belgische pre mier Yves Leterme heeft zijn eigen kaas. Een geitenboerderij in het Bel gisch Limburgse Alken heeft een geitenkaas op de markt gebracht onder de naam 'Le Saint-Yves', melden Vlaamse media gisteren. Yves Leterme is sinds afgelopen donderdag de nieuwe premier van België, toen hij Guy Verhofstadt opvolgde. Democraten VS hopen op dreamteam WASHINGTON - Drie op de vier De mocraten in de Verenigde Staten steunen het idee van een Obama- Clinton- of Clinton-Obama-ticket voor de presidentsverkiezingen. Dat blijkt uit een peiling van de krant USA Today in samenwer king met peilingenbureau Gallup. Drie op de tien Democraten zou den Barack Obama het liefst als presidentskandidaat zien en Hilla ry Clinton als zijn running mate. Weer 'gruwelkelders' ontdekt op Jersey JERSEY - Op het Britse kanaalei land Jersey heeft de politie op nieuw 'gruwelkelders' ontdekt in een voormalig kindertehuis. In de vier verborgen kelders zijn vermoedelijk jarenlang kinderen misbruikt en mishandeld. Rond de 160 mensen zeggen dat ze slachtoffer zijn. De politie heeft veertig verdachten op het oog, van wie er tot nu toe een is aange klaagd. Busongeluk in Iran eist 27 levens TEHERAN - Een ongeluk met een touringcar in het zuidwesten van Iran heeft aan zeker 27 passagiers het leven gekost, zo heeft de Iraan- se staatstelevisie gisteren gemeld. Veertien inzittenden raakten ge wond. De bus botste op een vrachtwagen, raakte van de weg en stortte in een ravijn. Van de ge wonden zijn vier er zeer slecht aan toe. In de bus zaten leraren die een dagje op excursie waren. Toyota Auris vanaf €17.743,-. De Auris Dynamic heeft o.a. standaard cruise control, climate control en 16 inch lichtmetalen velgen. En nu op de Dynamic Business ook full map navi en Bluetooth* handsfree telefonie met voordeel tot €3.240,-! Aurls Dynamic Business voordeel tot €3.240,-! TODAY TOMORROW TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8