Buitenland Chinezen worstelen met media Autovakanties BEIERSE WOUD Leger Comoren jaagt op afVallige kolonel Bacar KR AS.NL Leger Irak vecht tegen milities Tibetaanse monniken protesteren in Genève mM Heerlijk genieten in deze veelzijdige streek! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 J PZC Woensdag 26 maart 2008 7 Chinese overheid bindt strijd aan met 'leugens' over onlusten Tibet. door onze correspondent Remko Tanis Shanghai - 'Leugen', staat er in een rood vak, met een pijl naar de mond van een Duitse nieuwslezer, 'Manipulatie', met een rode pijl naar een foto die afkomstig is van de website van CNN. En 'Waar heid' in een vak, waarin de visie van de Chinese overheid wordt weergegeven. Het is het nieuwste wapen van Pe king in de propagandastrijd rond de Tibetaanse onlusten. Nu die na twee weken nog niet onder contro le zijn, voert China de propaganda op. Met succes: Chinezen uiten sinds het weekeinde massaal hun woede over de 'bevooroordeelde westerse media', die 'de Dalai La ma als god behandelen'. CNN lijkt, als icoon van de wester se media, hét doelwit. Enkele da gen terug werden de contactgege vens van CNN in Peking op een website gezet. Sindsdien is CNN bedolven onder faxen en telefoon tjes van Chinezen die hun woede uiten over de 'manipulatieve' be richtgeving. Medewerkers konden niet werken omdat de telefoonlij nen overbelast waren. [Ti Chinese staatsmedia binden strijd aan met de westerse be richtgeving over Tibet en de Da lai Lama. De propaganda lijkt ef fect te hebben. In alle media, van de officiële par tijkrant tot chatsites mogen Chine zen zich laten gaan. „Westerse me dia gebruiken vaak ongegronde be richtgeving om de reputatie van de Chinese overheid te vernieti gen", schrijft een internetter. Voor Chinezen wordt alles wat China kan schaden verzwegen. Maandag was het ontsteken van de Olympi sche fakkel in Griekenland live op de Chinese staatstelevisie te zien. Maar een demonstrant die een an- ti-China-spandoek in beeld wist te krijgen en daarmee de wereld pers haalde, bestaat voor Chine zen niet. De staatsomroep schakel de net op tijd over naar vooraf op genomen beelden van de omge ving van het oude Olympia. Kran ten hadden het gisteren uitslui tend over een 'perfecte ceremonie onder een lachende zon'. De propaganda tegen de Dalai La ma gaat intussen door. Chinezen worden er voortdurend aan herin nerd dat 'de Dalai Lama is onder wezen door een Oostenrijkse na zi', dat zijn aanhangers niets meer zijn dan boeventuig dat de een heid van China wil ondermijnen om China in het Olympisch jaar in een kwaad daglicht te stellen. De staatsmedia meldden dat er gis teren in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa dertien mensen zijn opge pakt, die 'reactionaire slogans' zou den hebben geroepen. Volgens de Tibetaanse regering in balling schap zijn inmiddels 140 mensen bij de onlusten omgekomen. Chi na spreekt van 'minstens 22' do den, vooral Han-Chinezen. anjouan - Regeringstroepen van de Comoren die gisteren op het ei land Anjouan landden om een ko lonel af te zetten die daar bijna een jaar geleden de macht greep, hebben de hoofdstad Mutsamudu veroverd. Dat heeft de stafchef van de eilandstaat in de Indische Oceaan gezegd. De troepen zijn nu op zoek naar kolonel Mohamed Bacar, een voor malige president die streeft naar onafhankelijkheid voor Anjouan. De hoofdstad is kennelijk ingeno men door honderd man rege ringstroepen die op het eiland arri veerden nadat daar al een strijd macht van de Afrikaanse Unie was geland. De AU-macht heeft er naar verluidt de haven in handen. Nadat de eerste troepen waren ge land gingen eilandbewoners de straat op. Sommigen riepen 'Bacar is een hond' en 'We hebben ge wonnen'. De Comoren worden al sinds ze in 1975 onafhankelijk wer den van Frankrijk geplaagd door staatsgrepen en pogingen daartoe. bagdad - Iraakse troepen die po gen de veiligheid te herstellen in de zuidelijke stad Basra, zijn giste ren slaags geraakt met sjiitische mi lities. In het centrum ontmoetten de re geringstroepen vooral felle tegen stand van het Mahdi-leger van de radicale geestelijke Muqtada al- Sadr. Naar verluidt zijn bij de ge vechten al 25 doden en tientallen gewonden gevallen. Ook in Bagdad kwamen strijd krachten van de door sjiieten gedo mineerde regering tegenover aan hangers van Al-Sadr te staan. GENEVE - Tibetaanse monniken en sympathisanten hiel den gisteren een protestmars in het Zwitserse Genève. Doel was het hoofdkwartier van de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen. De monniken overhandigden hem een brief waarin ze de Verenigde Naties vragen onmiddellijk een delegatie voor onderzoek naar Tibet te sturen. foto Salvatore di Nolfi EPA Beierse Woud "Passau Regensbut# Heerlijk genieten in de schitterende omge ving van het Beierse Woud! Dat kan met KRAS! Wij selecteerden voor u 3 fantastisch scherpe aanbiedingen naar deze veelzijdige streek! Een 3-daags verblijf in Hotel Mittendorf boekt u al vanaf slechts 49, met ontbijt. Dit mag u niet missen dus boek snel! TIPS VOOR UITSTAPJES U verblijft midden in de schitterende omgeving van het Beierse Woud. Hier kunt u heerlijk wan delen door de ongerepte natuur, met uit gestrekte wouden, valleien en grillige rotsen. In de omgeving is er genoeg te zien en beleven. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan Regensburg, met de wereldberoemde Dom en knusse pleinen en gezellige steegjes. In Passau is de prachtige Altstadt een echte aanrader. Of wat dacht u van een dagje naar Tsjechië? Want ook Praag is absoluut de moeite waard met haar Praagse Burcht en Karelsbrug. Veel plezier! HOTEL MITTERDORF v.a. 49 Dit 3-sterren hotel ligt in het plaatsje Mitter- firmiansreut, het drielandenpunt van Duitsland. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, bar, waarom zou je verder zoeken gratis fitness, sauna en gratis parkeer gelegenheid. HAUS LEDERER AM SEE v.a. 95 Dit 3-sterren hotel is idyllisch gelegen aan de oever van de Tegernsee heeft een luxe uitstraling! Het is o.a. voorzien van een restaurant, terras, binnenzwembad, sauna, stoombad, fitness en gratis parkeergelegenheid. POSTHOTEL v.a. 99 Het 3-sterren Posthotel, gelegen in het centrum van Garmisch-Partenkirchen, aan de voet van de Zugspitze, beschikt o.a. over een bar, stube, restaurant en terras. INCLUSIEF: afhankelijk van uw keuze verblijf in Hotel Mitterdorf, Haus Lederer am See of Posthotel met ontbijt. Aankomstdata: ma. en vr. 4/4 t/m 27/10 Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 per sonen. Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24427 (Mittendorf), /50034 (Haus Lederer am See) en /50031 (Posthotel)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7