Basketbalclub Scheldesport één grote familie Recordregen in Tilburg Motorcrossers ontberen geluk bij wedstrijden in Wuustwezel 36 Woensdag 26 maart 2008 PZC Z Terneuzense vereniging heeft crisis dankzij voorzitter overleefd. door Aector Doorns terneuzen - Een bestuurscrisis bij basketbalclub Scheldesport werd begin 2000 op 't nippertje bezwo ren. Enkele goedwillende clubmen sen schakelden de Zeeuwse Sport raad in omdat er geen bestuurle den meer waren. De missie resul teerde in een ad-interim bestuur met aan het hoofd Jan Scheele, die de opdracht kreeg de structuur en de organisatie opnieuw op de rails te zetten. Er kan met enige zeker heid worden gesteld dat de 53-jari- ge Terneuzenaar in zijn opzet is ge slaagd, hoewel het Scheele bloed, zweet en tranen heeft gekost. Jan Scheele, technisch manager bij Delta Milieu, werd in het najaar van 2002 benoemd tot voorzitter. Hij heeft zich de voorbije jaren vooral bezig gehouden met het technisch beleid. „Er moest een goede bezetting van de senioren teams en de jeugd komen. Zelf ben ik door mijn zoon Bas erin ge rold. Ik kende het verleden van de club niet. Ik kreeg een lijstje met namen van oud-spelers, want er waren nog genoeg functies va cant", vertelt hij in zijn riante wo ning. Scheele ging aan de slag. Hij wist na lang aandringen Peter Vaal als Jan Scheele: „We zijn diktevreden, maar als je tot de drie beste ploegen behoort, dan wil je ook nummer één worden." foto Peter Nicolai trainer voor de eerste mannense- lectie te strikken. „Het heeft drie jaar geduurd voordat Peter ja zei. Hij zat al jaren bij de motorcross, maar had als trainercoach een bas ketbalverleden. Het klikte met een." Jan Scheele was bijzonder verheugd met de komst van Vaal, die in twee jaar tijd de Terneuzen se basketballers naar de top van de overgangsklasse bracht. Sinds vo rig jaar traint echtgenote Maureen Vaal de tweede selectie van de mannen. De vrouwen van Schelde sport hebben een moeilijke tijd achter de rug. Met Martin van 1^ Het gaat basketbalclub Schelde- sport uit Terneuzen weer voor de wind. De vereniging was enke le jaren geleden door een be stuurscrisis op sterven na dood. Ham als trainer kan de jonge selec tie de toekomst met vertrouwen te gemoet zien. De jeugd is een stok paardje van de voorzitter. Het oude trainersgilde (Ed Hofman, Ruud de Groot, Ellie Rijkse) maak te plaats voor jongere trainers. „Spelers van het eerste team, zoals Junior da Conceicao en Maurits van Aalst trainen nu jeugdploe- gen. Dat is een goede zaak. We wil len de jeugd sneller laten doorstro men, waardoor ze meer weerstand krijgen." Scheele is ervan over tuigd dat de sportieve sfeer, een goede communicatie met de leden en een sterke organisatie de bouw stenen vormen voor een stabiele vereniging. „Er is vrijwel geen ver loop meer. Ook de verbetering van de trainings- en wedstrijdaccom modatie is een pluspunt. We pro beren de selecties op peil te hou den." Scheele beseft dat dit niet al tijd gemakkelijk is. Zo staat Mau rits van Aalst in de belangstelling van Belgische clubs. De doelstel ling van de mannen, de topdrie, is nu al gehaald. „We zijn diktevre den, maar als je tot de drie beste ploegen behoort, dan wil je ook nummer één worden." Dat laatste zal moeilijk worden, al is er nog een promotiekans. De selectie blijft grotendeels in tact. Samen met Addie Loof (secreta ris), Gerry Kijl (penningmeester) en Peter Heijnen (bondszaken) vormt Scheele het bestuur. Schel desport telt nu 82 leden. „We gaan richting honderd. Weet je wat ik zo positief vind? De samensmel ting van culturen. Als er één in de fout gaat dan wordt ie gecorri geerd. Daar geniet ik van." De thuiswedstrijden van de jeugd en senioren worden op dezelfde dag in Vliegende Vaart afgewerkt. „Het is één grote basketbalfamilie", stelt de trotse voorzitter. door Herman Heuvink wuustwezel - De Zeeuwse deel nemers aan de motorcross in het "elgische Wuustwezel hadden het geluk niet aan hun kant. Bij de junioren MX 2 hadden Joeri van Stee en Dennis Zoeterweij, beiden uit Yerseke, behoorlijk wat pech. Van Stee won de eerste man che met zijn viertakt Honda. In de tweede manche knalde hij op een gevallen concurrent, waarna zijn motor alle dienst weigerde. In het dagklassement eindigde Van Stee achtste. Zoeteweij werd veertiende in het dagklassement. In de eerste manche werd hij 20e na van de laatste plaats vertrokken te zijn. In de tweede manche werd hij 8e. Bij de beloften werd Jordi van de Wiele uit Sint lansteen derde. In beide manches legde de 15-jarige crosser beslag op de vierde plaats. Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Johnny van Eekelen uit Goes moes ten zich met mindere klasseringen tevreden stellen. Ovaa behaalde al leen in de eerste manche punten en werd 19e. Twee plaatsen daar achter eindigde Van Eekelen. Zeeuwse zwemmers sneller dan ooit bij sterk bezette wedstrijd. tilburg - Bij sterk bezette interna tionale zwemwedstrijden in Til burg verbeterden leden van Luctor et Emergo (Middelburg) en De Stormvogel (Vlissingen) vele Zeeuwse records. Individuele records waren voor Si mon Edenburg op de 50 meter schoolslag (31,80 seconden) en Bob Dalmeijer op de 50 meter rug- crawl (30,56 seconden). Toby Aarn- outse benaderde het all-in Zeeuws record op de 200 meter vrije slag (1.57.38) op 38 honderdsten. De mannen van Luctor waren op de 4x50 meter vrije slag sneller dan ooit tevoren en zetten met 1.41,07 een nieuw senioren estafettere cord neer. ludith Stap hoorde op de 200 me ter vrije slag en too meter wissel slag bij de besten. Op de vrije slag kwam ze tot 2.11,58, goed voor een Zeeuws record en op de wisselslag noteerde zij 1.08,63. Clubgenote Manon Minneboo was op de vrije slagonderdelen erg snel met 27,6' op de 50 meter en 59,42 op de lo meter. Beide tijden waren goe" voor Zeeuwse records, waarbij d beste tijd op de 50 meter overnai van clubgenote Merel van der Em die in de serie voor haar al 27,77 neerzette. Het meisjesteam van Dei Stormvogel, Judith Stap, Mane Minneboo, Merel van der Ent,! Jaimy Kort en Liliane Solé zette Zeeuwse records tot 17 jaar neer op de 4x 50 meter wissel- (2.09,59) en vrije slag (1.53,53) estafettes. ■ESSsdSiHIHHHI BASKETBAL wew York. NBA. Philadelphia 76ers - Boston Celtics 95-90, New Jersey Nets - New York Knicks 106-91, Miami Heat - Milwaukee Bucks 78-73, Detroit Pistons - Phoenix Suns 110-105 (na verlenging), Denver Nuggets- Memphis Grizzlies 120-106, Houston Rockets - Sacra mento Kings 108-100, Seattle Supersonics - Portland Trailblazers 97-84, Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 123-119 (n.v.). SCHAKEN Nice (Fra). Amber-toernooi Negende ronde, blind: Mamedjarov (Aze)-Loek van Wely (Ned) 0-1, Morozevitsj (Rus)-Aronian (Arm) 0-1, Kramnik (Rus)-Carlsen (Noo) 1-0, Leko (Hon)-Karjakin (Oek) remise, Anand (Ind)- Ivan- tsjoek (Oek) remise, Topalov (Bul)-Gelfand (Isr) remise. Rapid: Loek van Wely-Mamed- jarov remise, Karjakin-Leko, remise, Aro- nian-Morozevitsj 1-0, Carlsen-Kramnik remise, lvantsjoek-Anand,1-0, Gelfand-Topalov remise. Stand na negen ronden: 1. Aronian.12,5, 2. Carlsen, Kramnik,Leko.10,0, 5. Ivantsjoek,Topa lov. 9,5 10. Van Wely.. 7,5 »- VOLLEYBAL Sas van Gent. Recreatieve competitie. Café D'Ouwe Brug-'t Kliekske 3-0 (25-6, 25-10, 25-21), Savok/Outokumpu-Ssavok/Johan de Block 3-0 (25-19, 25-11, 25-15), Doeland Westdorpe-Stoffels Cleaning 3-0 (25-22, 25-14, 25-15), C Line-Garage Bode 1-2 (14-25, 25-23, 10-25). Stand: Savok/Outokumpu 18-44; Garage Bode 16-38; Café D'Ouwe Brug 17-38; Doeland Westdorpe 17-31,5; C Line 16-20; Stoffels Cleaning 15-13,5; Savok/Johan de Block 17-10; 't Klieks ke 16-3. WIELRENNEN Avila. Ronde van Castilla y Leon. Tweede etappe, Segovia - Avila: 1. Kroon (Ned) 141,7 km in 3.30.19, 2. Dekker (Ned), 3. Mol- lema (Ned), 4. Camano (Spa), 5. Contador (Spa), 6. Farrar (VSt), 51. Duyn, 65. Moeren hout 0.09, 109. Boven 1.17, 114. De Groot 1.30. Algemeen klassement: 1. Contador 3.41.58, 2. Leipheimer (VSt) 0.04, 3. Dekker 0.13, 12. Duyn 0.36, 25. Kroon 0.46, 26. Molle- ma 0.47, 28. Moerenhout, 100. De Groot 2.18, 106. Boven 2.27. Internationale wielerweek Coppi-Bartali. Eerste rit, eerste deel, Riccione - Riccione: 1. Chicchi (Ita) 98 km in 2.04.17, 2. Gavazzi (Ita), 3. Napolitano (Ita), 4. Forster (Oos), 5. Bongiorno (Arg), 6. Rossi (Ita). Eerste rit, tweede deel, ploegentijdrit Misano Adriati- co: 1. Luiqigas 11,9 km in 13.01, 2. Acqua e Sapone 13.03, 3. Tinkoff 13.04, 4. Astana 13.09, 5. Silence-Lotto 13.10, 6. Ceramica Fla- minia 13.11. Algemeen klassement: 1. Chicchi 2.17.12, 2. Nibali (Ita) 0.06, 3. Cataldo (Ita). p. ZEILEN Palma de Mallorca. EK 49er, stand na vijf ra ces: 1. Martinez/Fernandez (Spa) 8 punten, 2. Delle-Karth/Resch (Oos) 13, 3. Lindberg/ Tor- len (Zwe) 16' 24. Schutte/Stavenuiter 39,75, 53. Dijkstra/Veerman 122. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Atleet Choukoud twee jaar geschorst papendal - De Nederlandse lange- afstandloper Khalid Choukoud is voor twee jaar geschorst wegens dopegebruik. De tuchtcommissie van het Instituut Sportrechtspraak heeft de straf aan de Haagse atleet opgelegd. Choukoud werd in juni 2007 is een 10.000 meter in het Belgische Neerpelt positief bevon den op het spierversterkende mid del stanozolol. Ook de contra-ex pertise was positief Flinke schorsing ADO-tweetal zeist - De KNVB wil verdediger Daniël Rijaard en assistent-trainer Marco Gentile van ADO Den Haag respectievelijk drie en vier wed strijden schorsen. Het tweetal had zich in januari misdragen na af loop van de wedstrijd bij Hel mond Sport. Rijaard had tegen een deur geschopt waardoor een steward gewond raakte. Gentile had een suppoost geslagen. Vanenburg vertrekt bij FC Eindhoven eindhoven - Gerald Vanenburg vertrekt na dit seizoen als hoofd trainer bij FC Eindhoven. De voor malig international nam het in de winterstop over van Louis Coolen, die werd ontslagen. Vanenburg kreeg een contract tot en met het eind van het seizoen. De oud-spe ler van onder meer Ajax en PSV maakt het seizoen af als hoofdtrai ner. Ook assistent Ernest Faber ver trekt na dit seizoen bij Eindhoven. Bettini ziet af van Ronde van Vlaanderen rome - Wereldkampioen Paolo Bettini ziet af van de E3 Prijs Vlaanderen (29 maart) en de Ron de van Vlaanderen (6 april). De Ita liaanse renner van Quick Step voelt zich niet 100 procent fit. Hij wil zich nu richten op de zoge noemde Ardennen-week, met de Amstel Gold Race (20 april), Luik-Bastenaken-Luik (27 april) en de Waalse Pijl (3 mei). Bilic: Kroatische bond verwacht te veel GLASGOW - Volgens de Kroatische bondscoach Slaven Bilic heeft de nationale bond veel te hoge ver wachtingen van zijn team. „Ze wil len resultaten van het formaat van Argentinië en Brazilië, maar we werken in omstandigheden als die van Andorra." De bondscoach had op de training in Glasgow slechts zes spelers om mee te werken. Kroatië speelt vandaag een oefenin terland tegen Schotland. Porto-preses voor de rechter lissabon - FC Porto-voorzitter Jor ge Nuno Pinto da Costa moet voor de rechter verschijnen. Hij wordt verdacht van het omko pen van een scheidsrechter in 2004. De bewuste arbiter Augusto Duarte, die het duel Beira Mar - Porto (0-0) indertijd leidde, heeft volgens de officier van justitie een envelop met 2500 euro aangepakt. Hij staat ook terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68