Rien de Regt zegt na 29 jaar de Marijkeschool vaarwel Aardenburg heeft weer folderpost VVV 'Verplaatsen coffeeshops overbodig' Politie zoekt getuigen van diefstal Clinge ZPZC Woensdag 26 maart 2008 25 Schooldirecteur richt aandacht nu op reizen en raadslidmaatschap. door Eugène Verstraeten axel - 'Waardeer de verschillen tussen de mensen, die maken het levend spannend'. In deze tegel wijsheid vat Rien de Regt zijn vi sie op werken in het onderwijs kort en krachtig samen. „De leer stof is elke keer hetzelfde", ver klaart hij zich nader. „Maar de kin deren zijn telkens anders. Ze reage ren vaak op een manier die je niet verwacht. Dat maakt het werk voor de klas spannend. Daarom verveelt het nooit." Rien De Regt (61) neemt na bijna 29 jaar als directeur aan de openba re Marijkeschool in Axel afscheid. Hij heeft geluk, want collega's die een paar maanden jonger zijn, moeten tot hun vijfenzestigste clince - De politie is op zoek naar de getuige van een diefstal in de Sterredreef in Clinge tussen don derdag 13 maart 18.00 uur en vrij dag 14 maart 08.00 uur. Rond vermoedelijk 18.30 uur is op donderdag 13 maart bij de kinder boerderij een groen landbouwvoer tuig van het merk John Deere ge stolen door twee jongens. Het ge stolen voertuig is een zogenaamde transporter met een laadbakje. Een getuige heeft gezien dat deze twee jongens met dit voertuig zijn weggereden. Deze man wordt ver zocht zich te melden op het poli tiebureau of te bellen naar 0900-8844. De politie zoekt ook eventuele andere getuigen. doorgaan. De Regt groeide op in Vlissingen, studeerde in 1968 af op de kweekschool in Middelburg en kreeg na zijn diensttijd in 1970 een baan in Groede. Na twee jaar werd hij hoofd op de openbare school in Waterlandkerkje en in 1979 kreeg hij de leiding van de Marijke school in Axel. Een schoolvoor beeld van een traditionele onder- 'Weer voor de klas staan was wel even wennen, maar lesgeven verleer je nooit' wijscarrière. Je begint als onderwij zer, wordt vervolgens hoofd op een kleine school en tenslotte di recteur van een grote school. „Ik had nooit gedacht dat Axel mijn eindpunt zou zijn, maar het is nou eenmaal zo gelopen. Ik heb het altijd goed naar mijn zin ge- Gent internationaal geroemd om aanpak van drugshandel. door Wout Bareman cent - Burgemeester Daniël Ter- mont van Gent begrijpt niets van de verplaatsing van de coffeeshops in Terneuzen naar een locatie bij de grens en de boze reacties daar op van de kant van Vlaanderen. „Alsof het de Noord-Fransen, die nu via de Kennedylaan naar Ne derland rijden, iets uitmaakt of ze hun wiet in Terneuzen halen of aan de Belgische grens." Hij noemt het drugsbeleid in Ne derland en dus ook in Terneuzen demagogisch. „Enerzijds heb je de vreemde situatie dat de verkoop er wordt gedoogd, maar anderzijds is had. En als je vrouw hier ook vast werk heeft, ga je niet zo snel ver huizen." Met zijn afscheid in zicht heeft De Regt het laatste jaar het stokje al vast doorgegeven aan zijn opvolg ster Petra Vertenten en ging hij zelf weer voor de klas staan. „Wel even wennen, want de kinderen zijn wel veranderd. Een stuk druk ker dan vroeger. Maar lesgeven ver leer je natuurlijk nooit." Rien de Regt kan zijn aandacht nu volop richten op een andere pas sie, de politiek. Hij is tien jaar raadslid voor de PvdA. Eerst in Axel en sinds de herindeling in Terneuzen. Daarnaast willen hij en zijn vrouw Ria met de caravan Europa gaan verkennen. De sleur hut hebben ze met het oog op de pensionering twee jaar geleden al gekocht. Het programma: eerst een week of zes naar de kust en dan twee maanden naar Spanje. het telen er verboden." Gent heeft zijn eigen drugsbeleid. En dat is in ternationaal opgevallen. Gent is uitgeroepen tot voorbeeldstad voor de omgang met drugs. Ter- mont reist volgende week naar een wereldcongres in de Domini caanse Republiek om daar de drugsaanpak toe te lichten. Hij wordt onder anderen verge zeld door veiligheidsadviseur Brice De Ruyver, die zich verdiepte in de drugsoverlast in de grensstreek en de verplaatsing van de coffee shops in Terneuzen. Gent onder scheidt zich internationaal door Burgemeester Termont van Cent begrijpt niets van het gedoogbe leid terwijl telen van wiet verbo den is. Hij verwacht niets van het verplaatsen van coffeeshops. Keuze is gevallen op gemeentelijk archeologisch museum. door Frank van Cooten AARDENBURG - Aardenburg heeft vanaf zaterdag 5 april weer een fol derpost van de VW. De toeristische informatie in dit agentschap is vanaf dan verkrijg baar bij het Gemeentelijk Archeo logisch Museum aan de Markt straat 18. De aanwezigheid van de WV in de kunst- en cultuurstad Aarden burg wordt van groot belang ge acht. Ondernemers drongen daar ook op aan. Sinds de sluiting van het VW-kan- toor in 'De Paardenstal' aan de Markt 4 zijn daarom verschillende opties onderzocht. De Aardenburg- se ondernemers hebben gepleit voor een nieuw zelfstandig VW-kantoor in de kikkerstad in een representatief pand waar ook musea, archieven en heemkundi gen een plek konden vinden. Een eigen VW-kantoor geeft Aarden burg immers meer cultureel aan zien. Er lag een trio aanbiedingen In het gemeentelijk archeolo- gisch museum in Aardenburg is vanaf zaterdag 5 april de folder- post van de VW operationeel. Een aantal opties is onderzocht. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 19 maart 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1. de besloten vennootschap Event Parnter B.V. en 2. de vennootschap onder firma V.O.F. Rijk-Wagner. beide gevestigd te Schoondijke. gemeente Sluis, aan Chantal Kaspers-Meijer en Frederik Klaas Kaspers, beiden zonder bekende woon- of verbljif- plaats danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland, is betekend 1. een verzoekschrift waar mee requiranten zich hebben gewend tot de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Middelburg, met de daarop door Z.E.A. gestelde beschikking d.d. 13 maart 2008; 2. een proces verbaal d d. 17 maart 2008. opgemaakt door L. de Braai, t.k.-gerechtsdeurwaarder te Terneuzen, waarin uit kracht van de bij sub 1 vermelde beschikking conervatoir beslag is gelegd op de daarin omschreven roerende zaak, 3 een proces verbaal d.d. 17 maart 2008 opgemaakt door L. de Braai, t.k.-gerechtsdeurwaarder te Terenuzen, waarbij ten vervolge op het proces-verbaal d.d 17 maart 2008, de daarin vermelde roerende zaak in bewaring is gegeven. Van deze exploten kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. de inzet van een drugsambtenaar en de werking van een stuurgroep drugs en heeft ook een zoge noemd spuitruilpunt. Daarnaast is een belangrijke rol weggelegd voor de vakgroepen Criminologie en Orthopedagogie van de Gentse Universiteit bij het onderzoek naar drugsbestrijding. Termont: „We hebben de afgelo pen jaren meer dan honderd drugspanden in de stad aangepakt. Daar gaat een preventieve werking vanuit. Handelaren zullen zich wel twee keer bedenken voor ze hier nog een pand openen." Gent is ook één van de eerste West-Euro pese steden die, naar Amerikaans voorbeeld, een drugs court krijgt. Dat is een aparte kamer van de rechtbank, gespecialiseerd in be rechting van drugsovertreders. om een kantoortje in een bestaan de winkel te beginnen. De Vereni ging Ondernemend Aardenburg j was blij met deze aanbiedingen, maar opteerde op een 'representa tief onderkomen waar diverse on dernemers 'meerdere diensten' ver lenen. Een zelfstandig kantoor blijkt geen haalbare optie, blijkt uit de keuze voor het archeologisch museum. De VW is tevreden over de plaats van de folderpost in het museum. Voorop stond immers dat de toe risten en de eigen inwoners van Aardenburg op een goede plek te recht zouden moeten kunnen voor toeristische informatie en di verse producten en dat er ruime openingstijden nodig zijn. Door de combinatie met het mu seum kunnen volgens de VW ruimere openingstijden worden ge boden dan in de afgelopen jaren. De openingstijden zijn nu van dinsdag tot en met vrijdag van ïo.oo tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De service wordt uitgevoerd door museumbeheerder Jan Goedbloed en de vrijwilligers van het mu seum. De folderpost biedt algeme ne toeristische informatie en fol ders over Aardenburg en directe omgeving. Aanvragen voor groeps- arrangementen gebeuren vanuit het kantoor in Sluis. Westerschelde Bigband met Jan Menu in Porgy terneuzen - De Westerschelde Big Band houdt vrijdag voor de vijf tiende keer zijn jaarlijkse concert in jazzclub Porgy 8c Bess in Ter neuzen. Zij worden deze keer bij gestaan door saxofonist Jan Menu. De Westerschelde Big Band heeft zijn wortels in Terneuzen, maar herbergt twintig muzikanten uit Zeeuws-Vlaanderen en Vlaande ren. Zij spelen onder leiding van Clem van Hove swing, funk en la- tin. Aanvang is 20.30 uur. Scholieren zingen in dialect bij omroep sluis - Leerlingen van basisschool Sint Jan in Sluis zongen gisteren een lied in het plaatselijk dialect. Omroep Zeeland nam het gezang op om het vrijdag of een week la ter (4 april) voor de klok van 19.00 uur uit te zenden. De Sluise scholieren zongen 'Gae je me', dat Willy Tournois uit Ee- de speciaal voor hen schreef Tour nois begeleidde met zijn band Twopu de scholieren tijdens hun optreden. Ambtenaar Frans Strooband overleden hulst - Na een slopende ziekte is afgelopen vrijdag ambtenaar Frans Strooband (59) van de gemeente Hulst overleden. Zijn uitvaart is vrijdag 28 maart. Strooband maak te als hoofd van de sector samenle ving lange tijd deel uit van het ge meentelijk management. In ver band met de uitvaart is de officiële heropening van de Van der Mael- stedeweg uitgesteld tot vrijdag 4 april. De gemeentelijke diensten zijn de hele dag gesloten. >*9$ 1 Directeur Rien de Regt van de Marijkeschool in Axel houdt het na 29 jaar voor gezien. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65