Zeeland expositie museum Hulst TOP wil C02-meter op scholen Bromfietser 'Toets taxaties voor WOZ op zorgvuldigheid' Jubilarissen Zonnebloem Terneuzen r gewond bij val Sluis wil wel bijdragen aan verhoogd toilet Z pzc Woensdag 26 maart 2008 1 23 klap. Niet alleen waren ze van hun concurrenten af, ze verzekerden zich tevens van een nieuwe afzet markt. De 'oude brouwers' wer den aangeworven als verdeler van hun merk. Piet en Arthur Dumoleijn van bier brouwerij Hontenisser Welvaren uit Kloosterzande zagen begin ja ren vijftig van de vorige eeuw nog wel toekomst in het brouwen van bier, alleen ver buiten de streek. Ze waren in 1954 de grondleggers van de Surinaamse Brouwerij, die ze met steun van Amstel uitbouw den tot een succesvolle onderne ming. Onder de naam Parbobier wordt jaarlijks 150.000 hectoliter bier geproduceerd voor de Suri naamse markt, waar Parbobier een marktaandeel van liefst negentig procent heeft. IPj| Meer informatie via www.museum.devierambachten.nl door Frank van Cooten sluis - De taxaties van het onroe rend goed in de gemeente Sluis moeten op hun zorgvuldigheid worden getoetst. Fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebe langen vindt dat de hoogste tijd. De waarde van het onroerend goed is op basis van de jongste taxatieronde weer fors gestegen. Bij vorige taxaties zijn honderden bezwaarmakers in het gelijk ge steld. Gijsel verwacht een herhaling. Voor hem alle reden te twijfelen aan de manier van taxeren. De hogere WOZ (Wet Onroeren de Zaken)- waarde heeft gevolgen voor de aanslagen van het water schap en allerlei landelijke heffin gen. Van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn de verhogingen sinds de vorige taxatie in de ge meente Sluis volgens Gijsel het grootst. Vooral de waarde van de grond is volgens Gijsel fors geste gen. terneuzen - De afdeling Terneu zen van De Zonnebloem heeft gis teravond tijdens de jaarvergade ring in het Zeldenrust-Steelantcol- lege zeven jubilarissen gehuldigd. Voorzitter Virgi van der Laan prik te Jennie van Os de zilveren speld op voor tien jaar vrijwilligerswerk en zette Corrie van Oorschot, ]an- nie Stoffels en Betsie Pullens in de bloemetjes. Zij zetten zich al der tig jaar in voor de organisatie. Pro vinciaal .bestuurslid Corrie van Schie op haar beurt reikte gouden spelden uit aan Nettie de Dijcker (twintig jaar) en Gré Cobben en voorzitter Van der laan zelf (25 jaar). Wethouder Cees Liefting stak de loftrompet over de presta ties van de dames. Van der Laan deed een dringende oproep aan kandidaat-vrijwilligers, ter aanvul ling van het huidige korps. door Frank van Cooten sluis - Inwoners van de gemeente Sluis die last krijgen van lichamelij ke gebreken, kunnen toch in hun huis blijven wonen. Als de ge meenteraad akkoord gaat, krijgen ze een gemeentelijke vergoeding voor bijvoorbeeld een verhoogd toilet of beugels in de douche. Het dagelijks gemeentebestuur be sloot onlangs deel te nemen aan het project 'Opplussen Loont'. Een woning wordt 'opgeplust' zodat de bewoner langer in zijn of haar huis kan blijven wonen. De regeling geldt alleen voor koop woningen en is alleen van toepas sing voor mensen die te gezond zijn voor een WMO (Wet Maat schappelijke Ondersteuning)-indi- catie. Het college stelt de raad voor een bedrag van 25.000 euro beschik baar te stellen. Aan de provincie wordt een subsidie gevraagd. Terneuzense partij vreest dat luchtkwaliteit scholen niet goed is. door Raymond de Frel terneuzen - De raadsfractie van TOP/Gemeentebelangen wil dat al le openbare basisscholen in de Ka naalzone worden uitgerust met een kooldioxidemeter. Fractievoorzitter Giel van Boom is bang dat de luchtkwaliteit op het gros van de basisscholen te wen sen overlaat. Hij baseert zich daar bij op een onderzoek van een inge nieursbureau, dat de luchtkwali teit op zestig scholen in Nederland onderzocht. Op negentig procent van scholen in oude gebouwen en 75 procent in nieuwbouw doen ventilatiesys temen vaak niet wat ze moeten doen. Veertig procent van de les tijd blijft de maximum kooldioxi deconcentratie (CO2) boven de grenswaarde. „Te veel kooldioxide is ongezond en beïnvloedt de schoolprestaties negatief', weet Van Boom. De GGD onderzoekt de luchtkwa liteit op basisscholen de komende vijf jaar, maar daarop wil Van Boom niet wachten. Hij vraagt de gemeente zo snel mogelijk geld be schikbaar te stellen om alle lesloka len van een kooldioxidemeter te voorzien. „Zo'n meter kost onge veer 250 euro", zegt Van Boom. Ook wil hij weten of de luchtkwa liteit in het Terneuzense stadhuis voor verbetering vatbaar is. hulst - Een 16-jarige bromfietser uit de gemeente Hulst is gistermid dag rond kwart voor vier gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Zandstraat/Blaauwe Hof- ke in Hulst. Een 61-jarige Terneuze- naar verleende bij het afslaan geen voorrang aan de bromfietser, die niet meer kon remmen en frontaal tegen de auto aanreed. Hij kwam hierdoor ten val en is met klach ten aan zijn pols naar het zieken huis gebracht. Rabobank Het honderdjarig bestaan van het Hulster Javabier dit jaar vormde volgens secretaris Eric Verstraeten (I) en voorzitter Piet Hageman van het museum De Vier Ambachten een van de aanleidingen voor de tentoonstelling, met allerlei attributen. In het museum is ook een café van rond 1900 nagebouwd, compleet met oude tapkast. foto's Camile Schelstraete Raboverhuisservice.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63