Binnenland Elke dinsdag naar de Wilders Show Therapeute goddelijke genezingen geroyeerd Alcoholpoli in ziekenhuizen Eindhoven PZC Woensdag 26 maart 2008 5 Geert Wilders, elke dinsdag omstuwd door een persleger. foto Valerie Kuypers/ANP Journaille draaft iedere dinsdag op om laatste nieuws Fitna te horen. door Wierd Duk den haag - Horen en zien vergaan je als de snerpende bel van de Ka mer op dinsdag het wekelijks vra genuurtje aankondigt. Tijd voor de parlementariërs om zich naar de plenaire zaal te spoeden. Voor Geert Wilders is dit sinds enkele weken een hele toer. De fractie voorzitter van de PW wordt in de lobby standaard opgewacht door een leger journalisten en camera mensen. Sinds Wilders met zijn aangekon digde film Fitna het nieuws be heerst, heeft op dinsdag naast de plenaire zaal rond een uur of twee een nieuwe aflevering van de 'Geert Wilders Show' plaats. Om dat Wilders de rest van de week vooral per sms met de media com municeert, is dit hét moment om hem persoonlijk vragen te stellen. Tientallen vertegenwoordigers van de media maken van de gelegen heid gebruik. Met camera's, micro foons en schrijfblokken in de aan slag: iedereen is klaar voor een uit spraak van Wilders. In een eerdere aflevering van de show schold Wilders nog hevig op premier Balkenende. Op die mo menten, wanneer hij tegen 'Den Haag' kan schoppen, is de 'show- master' in zijn element. Maar van daag heeft hij geen nieuws. Sinds zijn Amerikaanse internet- provider het afgelopen weekeinde de website van Fitna uit de lucht haalde, heeft Wilders geen po dium meer voor zijn film. Wat nu? „Ik streef er nog steeds naar de film voor t april uit te brengen. Dan hoeven jullie hier ook niet meer te staan", zegt Wilders, ter wijl hij zich door de horde journa listen een weg baant. „Ik snap wel dat de mensen in het land zich be ginnen te ergeren omdat Fitna er nog steeds niet is. Maar ik kan er ook niks aan doen." Wilders verbaast zich over het op treden van de provider Network 'Ik streef er nog steeds naar de film voor 1 april uit te brengen' Solutions. „Ze hebben wel plaats voor een Hezbollah-website, maar mij halen ze eraf." Zijn lijfwachten vinden het maar niks, al die drukte rond Wilders - ook al beschikken alle journalisten over een toegangspas en hebben ze allemaal de controle van de vei ligheidspoortjes doorstaan. Kom je te dicht in de buurt van hun 'sub ject' dan word je door een dwin gende arm teruggeduwd. Collega-Kamerleden en ook minis ter André Rouvoet, eveneens op weg naar de plenaire zaal, kijken met een mengeling van verbazing en ergernis naar het gedoe in de lobby. Een groot deel van 'Den Haag' voelt zich al weken gegijzeld door de PW-politicus. Het gaat al leen nog om Wilders en diens film, luidt de veelgehoorde klacht. De rest doet er kennelijk niet meer toe. Een minuut of vijf duurt de Wil ders Show dit keer. Dan duikt de PW-leider de plenaire zaal in en keert de rust terug. De achterblij vende journalisten kijken elkaar vertwijfeld aan: „Was dit nou al les?" Alternatieve methoden bij behandeling kanker niet acceptabel. ROOSENDAAL - Een orthomolecu lair therapeute uit Roosendaal mag haar beroep niet meer uitoefe nen, omdat ze kankerpatiënten met omstreden alternatieve metho den heeft behandeld. Het tuchtcol lege van de Maatschappij ter Bevor dering van de Orthomoleculaire Geneeskunde (MBOG) heeft haar geroyeerd als lid en haar erken ning ingetrokken. De therapeute van het Roosendaal- se Medisch Centrum Maria Magda- lena runde de praktijk samen met een internist die door het regio naal Tuchtcollege voor de Gezond heidszorg in januari werd ge schorst. Het duo geloofde dat kankerpatiën ten bezeten kunnen zijn door de monen. Met wichelroedes stelden ze diagnoses. Een 'energetische be handeling' moest ervoor zorgen dat 'goddelijke gidsen' de patiënt opereerden. Een patiënte overleed nadat ze op advies van de internist was gestopt met haar chemokuur. Het tuchtcollege stelt in het von nis dat de therapeute de eisen voor een professionele praktijkvoe ring en omgang met patiënten in ernstige mate heeft veronacht zaamd. Ook vindt het college dat ze haar beroepsgroep in een slecht dag licht heeft gesteld. De therapeute vindt zelf dat ze geen verantwoordelijkheid draagt voor de behandelingen, omdat die op verzoek van de patiënten plaats vonden en zij slechts optrad als 'medium'. WW Een Roosendaals 'medium' mag niet langer als orthomoleculair therapeute werken omdat ze kan kerpatiënten met alternatieve methoden behandelt. Bredase jager verdacht van doodslag op vrouw breda - Justitie in Breda beschul digt een 70-jarige jager uit die plaats van doodslag op een 39-jari- ge Bredase. Een kogel die de erva ren schutter in november op het jachtterrein bij de Bavelse Berg in Breda afvuurde, is waarschijnlijk afgeketst en trof de vrouw die in het gebied haar honden uitliet. Zij overleed enkele dagen later in het ziekenhuis aan haar verwondin gen. Justitie berust in vrijspraak moorden den bosch - Het Openbaar Minis terie in Den Bosch gaat niet in cas satie tegen de vrijspraak in de vier voudige Hilvarenbeekse moord zaak. De enig overgebleven, 30-jari- ge verdachte werd ervan beschul digd dat hij er in 1998 bij was toen op het landgoed de Blauwe Hoef twee drugscriminelen en de broers Taminiau werden doodge schoten. Meer klachten over leeftijdsdiscriminatie dublin - Oudere werknemers in Nederland hebben meer dan ge middeld in de EU last van leeftijds discriminatie. In Nederland zegt 6,8 procent van de werkende 55- plussers hier mee te maken te heb ben. Het gemiddelde in de EU-lan- den ligt op 2,7 procent. Dit blijkt uit onderzoek van Eurofound, het in Dublin gevestigde EU-agent- schap voor de verbetering van leef- en werkomstandigheden. SGP wil onderzoek naar zelfdodingsgids den haag - De SGP wil dat het ka binet onderzoekt of een boek dat adviezen geeft voor zelfdoding in strijd is met het wetboek van straf recht. Tweede Kamerlid Kees van der Staaij heeft daarover schriftelij ke vragen gesteld aan de ministers Hirsch Ballin (Justitie) en staatsse cretaris Bussemaker (Volksgezond heid). Het boek is geschreven door een aantal wetenschappers. Onverwacht hoge straf voor 'terroristenpaar' rotterdam - Het echtpaar dat voor betrokkenheid bij het voorbe reiden van een terroristische aan slag terechtstond, heeft van de rechtbank in Rotterdam een onver wacht hoge celstraf gekregen. Bei den kregen gisteren drie jaar, ter wijl het Openbaar Ministerie (OM) slechts een jaar cel had geëist, met daarbij de aantekening dat de twee niet meer de gevange nis in hoeven. Tien jaar voor moord in Bergeijk DEN BOSCH - Een 20-jarige man uit Eersel is gisteren in hoger beroep veroordeeld tot tien jaar cel en tbs voor de moord op een man uit Bergeijk. De 62-jarige werd op 24 november 2005 vermoord. Zijn zoon en diens vriend beraamden de moord, maar konden hem niet uitvoeren. De man uit Eersel lukte dat wel. Aanleiding tot de moord was een verwachte erfenis. Bos: mogelijk meer informatie woekerpolis den haag - Als het lopende onder zoek naar woekerpolissen onvol doende oplevert, wil minister Wouter Bos (Financiën) eventueel voor extra informatie zorgen. Eind april is het rapport af waarin via een steekproef vijftig beleggings verzekeringsproducten worden be licht. De hoop is dat consumenten zo kunnen controleren of zij een product hebben waar mogelijk te veel voor is betaald. Kamer fout voorgelicht in kwestie Herfkens hilversum - SP en de WD vinden dat de ministers Verhagen (Buiten landse Zaken) en Koenders (Ont wikkelingssamenwerking) de Ka mer fout hebben voorgelicht. Uit een memo blijkt dat Buitenlandse Zaken zou hebben voorgesteld de huur van een appartement in New York van oud-minister Eveli ne Herfkens (PvdA) te vergoeden, dit in strijd met de regels de VN. eindhoven - Het Catharina Zieken huis en het Maxima Medisch Cen trum in Eindhoven beginnen deze zomer een zogenoemde alcoholpo li, een polikliniek die speciaal is be doeld om jongeren met alcoholpro blemen te helpen. Dat maakten de ziekenhuizen gisteren bekend. De Delftse kinderarts Nico van der Lely opende in 2006 de eerste alcoholpoli. In de polikliniek wer ken kinderartsen, psychologen en de verslavingszorg samen. Jonge ren die met een alcoholvergiftiging worden binnengebracht, krijgen er uitgebreide nazorg. Van der Lely heeft zichzelf de creatie van een landelijk netwerk van alcoholpoli klinieken ten doel gesteld. Ook minister Klink (Volksgezond heid) omarmde het idee, maar wil eerst op een aantal plaatsen een proef De Eindhovense ziekenhui zen zeggen niet te willen wachten tot de politiek een besluit neemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5