oppeppen of bij het oude laten Hoedenontwerpster exposeert bierblikjes PZC s pzc Woensdag 26 maart 2008 23 Kijk snel op pzc.nl/specials lees vind leef renesse - De bekende hoedenont werpster Hanny Mallekote uit Mid delburg presenteert vanaf dinsdag april in museum De Blikvanger in Renesse een geheel andere kant van haar talent. In plaats van hoe den toont Mallekote bierblikjes, die zij op een bijzondere manier heeft veranderd. „En dit is absoluut geen april grap", benadrukt museumhoud ster Annemarie Heiligers. Met als titel Blik-op-de-diek creëerde Malle kote kunstzinnige souvenirs uit Zeeland. Zij gaf de bierblikjes daar voor een andere kleur en voegde er elementjes uit de Zeeuwse kle derdracht zoals oorijzers, knoppen en krullen aan toe. De tweede wisselexpositie betreft een presentatie met kranten, tijd schriften en snuisterijen rond de zeventigste verjaardag van konin gin Beatrix. Ook zijn er blikken met afbeeldingen van het konings huis. Een bijzonder object in deze wisseltentoonstelling is het boek Alvar en de kasteelkinderen van Martha en Bert Mesland over de drie prinsen en een kabouter die in een wit kasteel in de bossen van de Lage Vuursche wonen. Een aantekening in een van de exem plaren van de Koninklijke Biblio theek vermeldt: 'Is uit de handel genomen'. Het museum is open op dinsdag van 10.00 tot 17.00 en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur. Pastor houdt lezing over verdriet en troost zierikzee - Verpleeghuispastor en publicist Marinus van den Berg uit Rotterdam houdt morgen een le zing over verdriet en troosten in het kerkcentrum achter de Gast- huiskerk aan het Havenplein in Zierikzee. De lezing is een initia tief van de vrijzinnige gemeente Zierikzee en de rooms-katholieke parochie. Tijdens de opening van de hospice in 2006 viel Van den Berg's verhaal erg in de smaak. De avond begint om 20.00 uur. Vrouwen staan centraal tijdens koffiemorgen bruinisse - Marianne Glashouwer uit Amersfoort schetst morgen tij dens de open koffiemorgen van de hervormde gemeente in Bruinisse een beeld van vrouwen uit de Bij bel. Glashouwer (bekend van de EO) werkt onder meer bij het blad Confessioneel en organiseert vrou- wenreizen. De bijeenkomst in het verenigingsgebouw aan de Dee- straat is van 9.30 tot 11.30 uur. Be langstellenden zijn welkom. Man uit Nieuwe-Tonge schiet op fietsend kind nieuwe-tonge - De politie arres teerde maandagavond een 54-jari- ge man uit Nieuwe-Tonge, omdat hij met een luchtdrukwapen op een twaalfjarige fietser heeft ge schoten. De jongen belde om tien uur de politie met de mededeling dat hij was geraakt. In het huis van de man trof de politie twee lucht drukwapens aan, waarvan één pas was gebruikt. Waarom de man schoot, is niet bekend. Opbrengst Reumafonds burgh-haamstede - De collecte van het Reumafonds in Burgh-Haamstede heeft 2008 euro en 99 cent opgebracht. Het geld wordt onder meer ge bruikt voor onderzoek naar medi cijnen. Mortuarium bruinisse - In tegenstelling tot de berichtgeving van de gemeente is het mortuarium bij In 't Opper in Bruinisse wél een openbare gele genheid en is dus niet uitsluitend bedoeld voor de bewoners van dit zorgcentrum. Kralenketting Brouwersdam Zuidpunt met bestemming attracties. Nu: duiken Straks: duikmuseum, reuzenrad, overdekt zwemparadijs, midgetgolf, speeltuin Zeezijde: gezinsstrand MBlIBMMKWBWflBBWBIIM Jiliiii!! Ililli AillliH! IIIMll Zuidelijke dam (incl. Kabbelaarsbank-Zuid) met bestemming watersport Nu: watersport, haven Middelplaat Straks: verdere uitbreiding watersport, jachthaven van de toekomst Zeezijde: watersport ■■■■■■■■KflaBÉMSBHHMMaMWnMtil Kabbelaarsbank met bestemming hart van de dam Nu: bungalowpark, jachthaven, horeca, waterbedrijven Straks: uitbreiding activiteiten, viersterrenhotel, wellness en zorg winkeltjes Zeezijde: strandactie zoals kitesurfen, windsurfen, wedstrijden Port Zelande Grevelingenmeer ©Noordelijke dam met bestemming drijvende recreatie. Nu: nauwelijks ontwikkeling Straks: drijvende woningen, theater, plek voor mogelijk toekomstige getijdencentrale Zeezijde: geen strand, ruimte voor getijdencentrale Scharendijke De Punt met bestemming natuur. Nu: bezoekerscentrum, wandelen, trammuseum, excursies Straks: transferium, ecohotel, congrescentrum, uitbreiding bezoekerscentrum en excursies Zeezijde: excursies naar zeereservaat en zandbanken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47