Zeeland PZC Ecoscope vergt nieuwe strategie Vijftig winkels open met Pasen SCHOUWEN-DUIVELAND 27 21 29 LSD bezorgd over damherten Onder invloed over de brug M elk Procedures centraal bij fictieve brand Goese dakdekkers zijn de beste van hun lichting Woensdag 26 maart 2008 Androgyne wezens en robuuste bouwsels in Vlissingse galerie Tip? redzzee@pzc.nl Privatisering centrum voor milieueducatie is definitief van de baan. door Piet Kleemans renesse - Schouwen-Duivelands dagelijks gemeentebestuur gaat zich herbezinnen op de koers van natuur- en milieueducatiecentrum Ecoscope in Renesse. Dat is nodig nu definitief besloten is een streep te halen door de plannen voor pri vatisering van Ecoscope. „We zijn weer terug bij af', stelt wethouder Gilles Houtekamer gelaten vast. Hij doelt daarmee op mislukte po gingen om vorig jaar december Ecoscope van een BV met de ge meente als enig aandeelhouder om te vormen tot zelfstandige stichting. Het beoogd stichtingsbe stuur achtte de financiële onzeker heid te groot en durfde het niet aan. Op het allerlaatste moment - de stichtingsakten waren al opge steld door de notaris - haakte men af De gemeente zegt er wél ver trouwen in te hebben. Tot 2010 staat Stichting Renesse garant voor een vaste bijdrage in exploita tie. Bovendien heeft Ecoscope in de visie van burgemeester en wet houders bewezen dat ze met het huidig beheer op de goede weg is. „Ecoscope staat al drie jaar achter een in de zwarte cijfers", stelt Hou tekamer. „Wij hebben waardering voor de wijze waarop het centrum wordt geleid en daaraan ontlenen wij vertrouwen voor de komende jaren." Houtekamer voegt er aan toe dat zowel het aantal evenemen ten als het aantal bezoekers een stijgende lijn vertoont. Steeds Het centrum voor milieueducatie Ecoscope wordt niet geprivati seerd. De gemeente blijft enige aandeelhouder in de BV en be zint zich nu op de toekomst. meer personen weten de weg naar Ecoscope te vinden. Dat heeft de gemeente doen be sluiten om de huidige bestuurs vorm - een BV met de gemeente als enig aandeelhouder - ongewij zigd te laten. Waarbij wethouder Houtekamer aantekent dat het col lege van burgemeester en wethou ders het jaar 2009 wil gebruiken om een nieuwe strategie te bepa len voor de toekomst van Ecosco pe. „En daarbij wil ik alle mogelijk heden open laten", aldus Houteka mer. De wethouder realiseert zich terde ge dat de gemeente - de gunstige ontwikkeling van Ecoscope ten spijt - een zeker risico loopt. Om dat risico zo klein mogelijk te hou den, wil Schouwen-Duivelands da gelijks gemeentebestuur de vinger aan de pols houden. Uit een oog punt van verantwoorde risico-be- heersing gaat de gemeente tussen tijds bij Ecoscope een rapportage opvragen van de stand van zaken. Zowel aan het begin van het hoog seizoen als direct daarna wordt het reilen en zeilen van het centrum voor Natuur- en milieueducatie in beeld gebracht. Houtekamer: „Zo dat wij zo nodig snel bij kunnen sturen." BURCH-HAAMSTEDE - Het beheers- beleid voor damherten in de Kop van Schouwen moet veranderen. Dat zegt de gemeenteraadsfractie van Leefbaar Schouwen-Duive- land in een motie die morgen in de gemeenteraad komt. Volgens de fractie is de volksgezondheid voor inwoners en toeristen in het geding omdat damherten bekend staan als verspreider van teken. Die teken kunnen bij mensen de ziekte van Lyme veroorzaken en het aantal teken in de Kop stijgt sterk. „Hoewel natuurbeheerders veelal zeggen dat het niet onomsto telijk bewezen is dat de groei van het aantal damherten gerelateerd is aan de groei van het aantal te ken en tekenbeten, is het ook niet onomstotelijk bewezen dat het niet zo is", zegt Jacquelien van Burg namens de fractie. Van Burg wil dat het college bij de provincie Zeeland aandringt op het terugdringen van het aantal damherten. In juni vorig jaar wilde het college nog geen actie ondernemen toen de WD een soortgelijke vraag voorlegde. Toen was het argument dat er geen bewijs is voor een rela tie tussen aantallen damherten en de groei van het aantal teken. zierikzee - Bevelen klinken, slangen worden uit gerold, schijnwerpers gesteld. De brandweer is in touw om de felle brand die na een explosie ont staan is in één van de gebouwen van landbouw coöperatie CZAV te blussen en eventuele slacht offers te redden. Het is het scenario van een grootscheepse brandweeroefening gisteravond in Zierikzee. Daarbij lag de nadruk op procedures. Bij de oefening waren 35 brandweerlieden van verschillende brandweereenheden betrokken. Er staan nog meer oefeningen op stapel. foto Dirk-Jan Gjeltema Vereniging Neptunus wil dat alle 120 zaken de deuren los gooien. door Ton van den Nouweland zierikzee - Op tweede paasdag wa ren vijftig winkels open in Zierik zee. Dat waren er twee keer zoveel als vorig jaar. Bestuurslid Herman Holty van winkeliersvereniging Neptunus is hiermee niet ontevreden. „Door middel van een brief hebben we nog eens gelobbyd onder de onder nemers. Vijftig van hen gaven aan open te willen zijn en dat hebben ze ook gedaan." Neptunus wil dat alle 120 winkels in Zierikzee open zijn tijdens de feestdagen. TNveede pinksterdag, 12 mei, is de volgende gelegenheid. Maar Holty heeft wel begrip voor eenmanszaken en zaken die altijd op maandag gesloten zijn. „Kijk, als dat je vrije dag is, dan snap ik het wel. Maar Dries Herenmode was tweede paasdag ook open. Om maar eens een voorbeeld te ge ven van dat het wel degelijk kan." De Hema was voor het eerst open met Pasen. „En dat is boven ver wachting goed bevallen," zegt cheffin Ingrid van de Plasse. „Waar schijnlijk vanwege het slechte weer hebben we goede aanloop ge had en een goede omzet ge maakt." De leiding van het waren huis had aanvankelijk enige scep sis. „la, met andere feestdagen zij we al open geweest, maar met Pa sen en Pinksteren nog niet. Dit de den we op verzoek van Neptunus en het is goed bevallen. Dus met Pinksteren zijn we weer geopend." COUJNSPLAAT - Een 39-jarige man uit Schouwen-Duiveland is maan dagavond in Colijnsplaat aange houden omdat hij een blaastest heeft geweigerd. De politie kreeg om tien voor ze ven de melding dat een bestuur der onder invloed de Zeelandbrug op reed. Na enig zoeken trof de po litie de bewuste auto leeg aan op een parkeerterrein in Colijnsplaat. De auto was beschadigd. De be stuurder werd omstreeks half acht aangehouden in de Irenestraat. Tip? redactie@pzc.nl Die Colijnsplaatse kleuter denkt de wijsheid in pacht te hebben en soms lijkt het daar inderdaad griezelig veel op. Regelmatig maakt ze opmerkingen die gren zen aan hoogbegaafdheid en minder briljante ingevingen lij ken slechts te wijten aan haar nog maar prille levenservaring. Desondanks heeft ze altijd haar woordje klaar. Zo ook onlangs, toen ze haar dagelijkse beker warme melk ledigde. „Melk komt altijd uit een koe, hè", zei ze, eigenlijk meer mededelend dan vragend. Maar voordat haar vader de andere mogelijkheden kon opnoemen, had ze de fout zelf al ontdekt: „O nee, soms ook uit de winkel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45