Zeeuws skeelerteam ter ziele Sterk veld aan Programma amateurs in Gevolgen start van 25 n Parijs-Nice nog Kilometer Hulst de War dOOr Witte Pasen onduidelijk Verhaeren: positief effect EK Tweede plaats Nick Nieuwdorp in België Wpzc Woensdag 26 maart 2008 37-~- Toeristenorganisatie stopt met sponsoring Zeeuwse rijders. door René van Stee goes - De VW Zeeland stopt met sponsoring van de skeelersport. Dit betekent dat het skeelerteam met die naam al na een jaar op houdt te bestaan. Het besluit van de provincie om de subsidiekraan dicht te draaien, zat er al geruime tijd aan te ko men. Erwin Mesu uit Middelburg en Andries Minderhoud uit Waar de, komend seizoen actief in de hoogste A-categorie, wachtten die ontwikkeling niet af en stapten in januari over naar de Friese skeeler formatie Cape-Cod. Voor de B-rij- ders Niels Steenbakker (Biggeker- ke) en Olivier Goud (Waarde) is inmiddels ook een sponsor gevon den. Het duo krijgt overigens ver sterking van Niels Mesu, de jonge re broer van Erwin, die een gedeel te van het programma bij de B's en ook het NK in die categorie zal rijden. Skatedump.nl/Koole Sport uit Middelburg zal het drietal het komende jaar ondersteunen. Bo vendien komt ook een vijfde deel van de opbrengst van een nog te houden 'golftoernooi op het wei land' van Rotary Walcheren aan hen ten goede. Els Mesu, woordvoerster namens het vijftal, is opgelucht dat de sponsoring van de rijders dit jaar in ieder geval goed is geregeld en zij op fatsoenlijke wijze hun sport kunnen bedrijven. Mesu toont zich echter nog steeds teleurge steld over de houding van de pro vinciale politiek. Want er was min of meer overeengekomen dat de sponsoring door de VW Zeeland langer dan een jaar zou duren. Bo vendien vindt Mesu dat het team de ambassadeursrol namens Zee land met verve heeft uitgedragen. „Dit was één van de belangrijkste voorwaarden waaraan de jongens moesten voldoen. Achteraf blijkt dit dan niet genoeg. Wat mij be treft kun je daar grote vraagtekens bij zetten", aldus Mesu, die er aan toevoegt dat de deur ten aanzien van sponsoring door de VW Zee- W* De provincie Zeeland heeft de sponsoring van het skeelertteam WV Zeeland stopgezet. De le den van het team hebben al an dere sponsoren gevonden. land nog altijd op een kiertje staat „Want ik heb begrepen dat ze er volgende maand nog eens over pra ten. Als hier iets positiefs uit volgt, zal het voor 2009 zijn. Want het nieuwe seizoen begint al over drie weken. En daarvoor is alles al gere geld", licht zij toe. Els Mesu wil niet te ver vooruitkijken. Maar net als het vijftal Minderhoud, Goud, Steenbakker en de gebroeders Me su, die wel aan elkaar verbonden blijven middels de vereniging Skeelerteam Zeeland, streeft zij naar een sterke Zeeuwse skeelerfor matie die landelijk op het hoogste niveau uitkomt. Zij heeft geleerd van de sponsorperikelen. „We moeten nadrukkelijker kijken naar de langere termijn. En dus ook streven naar meerjarige sponsor contracten." HULST - Met de Belgen Mare Papa- nikitas en Kristof Rul en de eigen Rik van Laarhoven heeft atletiek vereniging RKHAV uit Hulst zater dag de laatste drie winnaars van de 25 Kilometer van Hulst aan de start. De wedstrijd trekt jaarlijks veel at leten naar de Reijnaertstad. Papani- kitas en Rul staan bekend als ultra lopers. Vijfentwintig kilometer is voor hen een peulenschil. Voormalig Hulstenaar Rik van Laarhoven liep de wedstrijd vorig jaar als training. Zijn coach wilde een duurtraining van anderhalf uur. „En 25 kilometer is ongeveer anderhalf uur", dacht Van Laarho ven bij zichzelf. Na 1.30.42 kwam hij als winnaar over de finish. Het organiserende RKHAV hoopt zaterdag weer een aantrekkelijk deelnemersveld op de been te brengen. De start is om 14.00 uur op de Piet Vonck-baan. KNVB ontkomt niet meer aan doordeweekse inhaalwedstrij den. door Jan Martens BREDA - Het had het weekend moe ten worden waarin orde op zaken werd gesteld in de competities van het het amateurvoetbal. Maar het werd het weekeinde waarin de wanorde alleen maar groter werd. „Leuk voor het klein kind op de slee, zo'n witte Pasen. Maar niet voor ons", concludeert districtsmanager Wim Jagt van de KNVB in Breda wrang. In het district Zuid I had de voet balbond voor de paasdagen een uitgebreid inhaalprogramma vast gesteld. Een groot deel van die wedstrijden werd echter opnieuw afgelast. Het verschil in het aantal gespeelde wedstrijden bleef in de meeste klassen daardoor gelijk. Sommige ploegen moesten twee keer inhalen en gingen er twee keer opnieuw 'uit'. „Ploegen die nog veel wedstrijden achter staan, zullen nu niet meer ontkomen aan doordeweekse in haalwedstrijden", verwacht Wim Jagt. De KNVB heeft nog vijf weekein den voor de boeg voor de ama teurs. Op 27 april zouden alle com petities erop moeten zitten, zodat vanaf Hemelvaart (1 mei) de na- competities kunnen beginnen. Jagt: „Woensdagmiddag gaan we bezien hoe we de nog resterende inhaalwedstrijden precies vaststel len. Voor 12 en 13 april stonden er al inhaalduels op het programma, maar die vervangen we nu wel licht weer door andere. Er moet dus nog volop 'geschoven' wor den. Vervelend, maar zeker niet uniek. In het verleden hebben we dit wel vaker meegemaakt." geneve - De gevolgen voor de wiel renners die tegen de wil van de in ternationale wielerfederatie UCI in Parijs-Nice reden, zijn nog niet duidelijk. De vereniging van profrenners CPA had gisteren een gesprek met de UCI, maar werd niet veel wijzer. „De disciplinaire commissie be sluit over de eventueel op te leg gen sancties", zei de UCI. Beide partijen besloten intensiever te gaan communiceren om te behoe den dat de wielersport uiteen valt. De UCI ligt al geruime tijd over hoop met ASO, het Franse bureau dat Parijs-Nice en ook de Ronde van Frankrijk organiseert. ASO weigert, tot ongenoegen van de UCI, alle ploegen met een ProT- our-licentie automatisch toe te la ten. UCI-voorzitter Pat McQuaid dreigde voor aanvang van Pa rijs-Nice met schorsing van de ploegen die van start zouden gaan. Ook WK zwemmen mogelijk in Eindhoven volgens bondscoach. eindhoven - Jacco Verhaeren ver wacht dat de EK in eigen land een positief effect hebben op de popu lariteit en ontwikkeling van het zwemmen. „Dit toernooi kan niet anders dan een heel positieve spin-off opleveren", stelt de tech nisch directeur van de KNZB. „Normaal staat het zwemmen al leen bij een olympisch jaar in de belangstelling. Maar we hebben nu kunnen laten zien hoe groot en mooi zwemmen is." Verhaeren noemde zich een trots man na af loop van de EK. Volgens hem heeft de organisatie perfect werk afgeleverd en heeft ook het pu bliek bijgedragen aan het succes van het toernooi. De eerste dagen bleef de belangstelling achterwege, maar daarna stonden de toeschou wers in de Tongelreep bij iedere succesvolle Nederlandse én buiten landse race massaal op de banken. Na de reeks van zes wereldrecords is het bad in Eindhoven op de kaart gezet. Verhaeren vindt daar om dat er voldoende basis is om de komende jaren meer grote eve nementen naar Eindhoven te ha len. „Dit was een van de betere EK's die ik heb gezien. Ie kunt daarom denken aan de organisatie van nog een EK of EK kortebaan. Ook een WK langebaan zou moe ten kunnen. Er moet hier dan nog wel het een en ander worden bijge bouwd, maar je moet de lat hoog leggen als je iets wilt bereiken." goes - De junioren van wielerver eniging Theo Middelkamp boek ten het afgelopen weekeinde goe de resultaten. In het Belgische Waarschoot be haalde Nick Nieuwdorp uit Yerse- ke een tweede plaats. Hij werd op de streep geklopt door Belgisch kampioen op de baan Mario de Pauw, terwijl Nick van der Lijke uit Middelburg de derde plaats voor zich opeiste. Ramon Vleugel uit Wemeldinge finishte als 21e. In Serskamp (eveneens België) werden onder barre omstandighe den Nieuwdorp, Van der Lijke en Vleugel respectievelijk 13e, 15e en 26e. Van de 120 deelnemers haal den slechts 30 renners het einde. Winnaar werd de Noor Johann Ziesler. Ferdinand Boogaard reed een ijzer- sterke koers in Werkendam. De be lofte hield in een criterium stand in het sterke veld. Hij reed drie" ronden voor het eind samen met drie andere renners naar de kop groep van twee, die al vroeg in de koers ontstaan was. In de sprint kon Boogaard geen vuist maken en werd zesde. De wedstrijd werd gewonnen door Sander Lormans uir Heemskerk, die twee weken gele den in de Ronde van oud-Vosse- meer ook al het sterkst was. Chris-_ tian Kik uit Kruiningen werd 22e. Skeelerteam VVV Zeeland, met vlnr Niels Steenbakker, Olivier Goud, Erwin Mesu en Andries Minderhoud, heeft maar één jaar bestaan. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39