Schaatser Ed de Looze maakt snel progressie Recordregen in Tilburg Oft Motorcrossers ontberen geluk bij wedstrijden in Wuustwezel 36 I Woensdag 26 maart 2008 pzc W Marathons zijn voor Zierikzeeënaar training voor de 1500 meter. door Marco Verdoorn zierikzee - Schaatser Ed de Looze mag met recht een opmerkelijke verschijning genoemd worden. Slechts drie jaar doet hij aan wed- strijdschaatsen en tot zes jaar gele den wist hij nog niet eens zijn No ren onder te binden. Maar inmid dels heeft de 42-jarige zelfstandig ondernemer uit Zierikzee al twee alternatieve elfstedentochten en ve le marathons op zijn naam staan. „En die marathons zijn eigenlijk mijn trainingswedstrijden", zegt hij met een glimlach. „Want ik concentreer me op het langebaan schaatsen. De 1500 meter is een beetje mijn specialiteit. Het is een lastige, maar mooie afstand. Je kunt een slechte start nog compen seren." De schaatser van SSC De Poel reed dit seizoen zestien marathons in de marathoncompetitie voor Mas ters. Daarnaast reed hij een flink aantal baanwedstrijden. En dit al les deed hij niet geheel onverdien stelijk. Bij de marathons greep hij een aantal keer net naast een po diumplek. Op de 1500 meter verbe terde de Zierikzeeënaar zijn per soonlijke record naar een tijd van 2.10.52. Waar de opmerkelijke progressie Ed de Looze: „De 1500 meter is een beetje mijn specialiteit. Het is een lastige, maar mooie afstand." foto Dirk-jan Cjeltema van dit seizoen vandaan komt, is niet helemaal duidelijk. Een echt trainingsbeest is hij niet, maar De Looze bewijst dat je op karakter ver kunt komen. Zo wist hij in het verleden tot tweemaal toe de alter natieve elfstedentocht in Finland uit te rijden. Een wedstrijd van tweehonderd kilometer onder er door Herman Heuvink wuustwezel - De Zeeuwse deel nemers aan de motorcross in het Belgische Wuustwezel hadden het geluk niet aan hun kant. Bij de junioren MX 2 hadden Joeri van Stee en Dennis Zoeterweij, beiden uit Yerseke, behoorlijk wat pech. Van Stee won de eerste man che met zijn viertakt Honda. In de tweede manche knalde hij op een gevallen concurrent, waarna zijn motor alle dienst weigerde. In het dagklassement eindigde Van Stee achtste. Zoeteweij werd veertiende barmelijke omstandigheden. „De eerste keer had ik de tocht zwaar onderschat. Ik had nooit langer fj* Ed de Looze (42) schaatst nog maar drie jaar wedstrijden. Hij maakt daarbij snel progressie. Volgend seizoen hoopt hij zich te plaatsen voor het NK Masters. dan drie uur achter elkaar op mijn schaatsen gestaan, toen reed ik een tocht van negen uur. Die dag ben ik zo verschrikkelijk kapot ge gaan. Maar ik heb hem wel uitgere den", vertelt hij. „Toen ik hem voor de tweede keer reed, ging het al beter. In het vlieg tuig op weg naar Finland was ik weliswaar nog ziek, maar halver wege de tocht viel ik er doorheen. Ik heb flink gegeten en de rit als nog uitgereden." De Looze kijkt terug op een leuk, maar lang schaatsseizoen. De mara thon op natuurijs in Geleen is hem het meest bijgebleven. „Dat was een wedstrijd onder slechte omstandigheden. Het was koud en nat en in mijn enthousiasme zette ik mijn eindsprint een rond je te vroeg in. Tegen de tijd dat we bij de finish aankwamen, was ik natuurlijk al door het peloton op geslokt." Volgend seizoen gaat de 42-jarige schaatsenrijder de zaken anders aanpakken. Op dit moment doet hij naast het schaatsen niets aan conditie- of krachttraining. „Maar daar gaat deze zomer verandering in komen", belooft hij. „Ik ga fiet sen, hardlopen, skeeleren en aan krachttraining doen. Zo hoop ik me op conditioneel gebied te ver beteren want ik merk wel dat ik niet genoeg in me heb om andere rijders echt stuk te rijden." Op die manier wil De Looze zich komend seizoen kwalificeren voor de Nederlandse kampioenschap pen langebaanschaatsen. Hij richt zich daarbij op de 1500 meter en de drie kilometer. „Zolang dat hoog op mijn lijstje staat, gaat de alternatieve elfstedentocht niet door. Dat valt helaas niet te combi- in het dagklassement. In de eerste manche werd hij 20e na van de laatste plaats vertrokken te zijn. In de tweede manche werd hij 8e. Bij de beloften werd Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen derde. In beide manches legde de 15-jarige crosser beslag op de vierde plaats. Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Johnny van Eekelen uit Goes moes ten zich met mindere klasseringen tevreden stellen. Ovaa behaalde al leen in de eerste manche punten en werd 19e. T\vee plaatsen daar achter eindigde Van Eekelen. Zeeuwse zwemmers sneller dan ooit bij sterkbezette wedstrijd. tilburg - Bij sterkbezette interna tionale zwemwedstrijden in Til burg verbeterden leden van Luctor et Emergo (Middelburg) en De Stormvogel (Vlissingen) vele Zeeuwse records. Individuele records waren voor Si mon Edenburg op de 50 meter schoolslag (31,80 seconden) en Bob Dalmeijer op de 50 meter rug- crawl (30,56 seconden). Toby Aarn- outse benaderde het all-in Zeeuws record op de 200 meter vrije slag (1.57,38) op 38 honderdsten. De mannen van Luctor waren op de 4x50 meter vrije slag sneller dan ooit tevoren en zetten met 1.41,07 een nieuw senioren estafettere cord neer. Judith Stap hoorde op de 200 me ter vrije slag en 100 meter wissel slag bij de besten. Op de vrije slag kwam ze tot 2.11,58, goed voor een Zeeuws record en op de wisselslag noteerde zij 1.08,63. Clubgenote Manon Minneboo was op de vrije- slagonderdelen erg snel met 27,66 op de 50 meter en 59,42 op de 100 meter. Beide tijden waren goed voor Zeeuwse records, waarbij de beste tijd op de 50 meter overnam van clubgenote Merel van der Ent, die in de serie voor haar al 27,77 neerzette. Het meisjesteam van De Stormvogel, Judith Stap, Manon Minneboo, Merel van der Ent, Jaimy Kort en Liliane Solé zette Zeeuwse records tot 17 jaar neer op de 4x 50 meter wissel- (2.09,59) en vrije slag (1.53,53) estafettes. BASKETBAL New York. NBA. Philadelphia 76ers - Boston Celtics 95-90, New Jersey Nets - New York Knicks 106-91, Miami Heat - Milwaukee Bucks 78-73, Detroit Pistons - Phoenix Suns 110-105 (na verlenging), Denver Nuggets- Memphis Grizzlies 120-106, Houston Rockets - Sacra mento Kings 108-100, Seattle Supersonics - Portland Trailblazers 97-84, Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 123-119 (n.v.). SCHAKEN Nice (Fra). Amber-toernooi Negende ronde, blind: Mamedjarov (Aze)-Loek van Wely (Ned) 0-1, Morozevitsj (Rus)-Aronian (Arm) 0-1, Kramnik (Rus)-Carlsen (Noo) 1-0, Leko (Hon)-Karjakin (Oek) remise, Anand (Ind)- Ivan- tsjoek (Oek) remise, Topalov (Bul)-Gelfand (Isr) remise. Rapid: Loek van Wely-Mamed- jarov remise, Karjakin-Leko, remise, Aro- nian-Morozevitsj 1-0, Carlsen-Kramnik remise, lvantsjoek-Anand,1-0, Gelfand-Topalov remise. Stand na negen ronden: 1. Aronian.12,5, 2. Carlsen, Kramnik,Leko.10,0, 5. Ivantsjoek,Topa lov. 9,5 10. Van Wely.. 7,5 TENNIS Goes. Wintercircuit PrivaZorg Zeeland. Tops- hot-TC Toss 7-2. Mannenenkelspel: S. Dijkers-J. Oranje 6-7 4-6, M. Vos-S. Hermus 6-3 6-2, L. Haxelmans-R. van der Meijden 6-3 6-2, J. Peet- ers-B. Mulder 6-3 6-3. Vrouwenenkelspel: D. •Kuystermans-B. Zwanenburg 7-5 6-4, K. Breukink-H. van Hartingsveldt 3-6 5-7. Man- nendubbelspel: S. Dijkers/M. Vos-J. Oranje/S. Hermus 6-2 6-4, L. Haxelmans/J. Peeters-R. van der Meijden/B. Mulder 6-3 6-2. Gemengd- dubbelspel: D. Kuystermans/K. Breukink-B. Zwanenburg/D. Boudewijns 4-6 6-2 7-6. WIELRENNEN Avila. Ronde van Castilla y Leon. Tweede etappe, Segovia - Avila: 1. Kroon (Ned) 141,7 km in 3.30.19, 2. Dekker (Ned), 3. Mol- lema (Ned), 4. Camaho (Spa), 5. Contador (Spa), 6. Farrar (VSt), 51. Duyn, 65. Moeren hout 0.09, 109. Boven 1.17, 114. De Groot 1.30. Algemeen klassement: 1. Contador 3.41.58, 2. Leipheimer (VSt) 0.04, 3. Dekker 0.13, 12. Duyn 0.36, 25. Kroon 0.46, 26. Molle- ma 0.47, 28. Moerenhout, 100. De Groot 2.18, 106. Boven 2.27. Internationale wielerweek Coppi-Bartali. Eerste rit, eerste deel, Riccione - Riccione: 1. Chicchi (Ita) 98 km in 2.04.17, 2. Gavazzi (Ita), 3. Napolitano (Ita), 4. Forster (Oos), 5. Bongiorno (Arg), 6. Rossi (Ita). Eerste rit, tweede deel, ploegentijdrit Misano Adriati- co: 1. Luiqigas 11,9 km in 13.01, 2. Acqua e Sapone 13.03, 3. Tinkoff 13.04, 4. Astana 13.09, 5. Silence-Lotto 13.10, 6. Ceramica Fla- minia 13.11. Algemeen klassement: 1. Chicchi 2.17.12, 2. Nibali (Ita) 0.06, 3. Cataldo (Ita). ZEILEN Palma de Mallorca. EK 49er, stand na vijf ra ces: 1. Martinez/Fernandez (Spa) 8 punten, 2. Delle-Karth/Resch (Oos) 13, 3. Lindberg/ Tor- len (Zwe) 16' 24. Schutte/Stavenuiter 39,75, 53. Dijkstra/Veerman 122. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Atleet Choukoud twee jaar geschorst papendal - De Nederlandse lange- afstandloper Khalid Choukoud is voor twee jaar geschorst wegens dopegebruik. De tuchtcommissie van het Instituut Sportrechtspraak heeft de straf aan de Haagse atleet opgelegd. Choukoud werd in juni 2007 na een 10.000 meter in het Belgische Neerpelt positief bevon den op het spierversterkende mid del stanozolol. Ook de contra-ex pertise was positief. Flinke schorsing ADO-tweetal zeist - De KNVB wil verdediger Daniël Rijaard en assistent-trainer Marco Gentile van ADO Den Haag respectievelijk drie en vier wed strijden schorsen. Het tweetal had zich in januari misdragen na af loop van de wedstrijd bij Hel mond Sport. Rijaard had tegen een deur geschopt waardoor een steward gewond raakte. Gentile had een suppoost geslagen. Vanenburg vertrekt bij FC Eindhoven eindhoven - Gerald Vanenburg vertrekt na dit seizoen als hoofd trainer bij FC Eindhoven. De voor malig international nam het in de winterstop over van Louis Coolen, die werd ontslagen. Vanenburg kreeg een contract tot en met het eind van het seizoen. De oud-spe ler van onder meer Ajax en PSV maakt het seizoen af als hoofdtrai ner. Ook assistent Ernest Faber ver trekt na dit seizoen bij Eindhoven. Bettini ziet af van Ronde van Vlaanderen rome - Wereldkampioen Paolo Bettini ziet af van de E3 Prijs Vlaanderen (29 maart) en de Ron de van Vlaanderen (6 april). De Ita liaanse renner van Quick Step voelt zich niet 100 procent fit. Hij wil zich nu richten op de zoge noemde Ardennen-week, met de Amstel Gold Race (20 april), Luik-Bastenaken-Luik (27 april) en de Waalse Pijl (3 mei). Bilic: Kroatische bond verwacht te veel glasgow - Volgens de Kroatische bondscoach Slaven Bilic heeft de nationale bond veel te hoge ver wachtingen van zijn team. „Ze wil len resultaten van het formaat van Argentinië en Brazilië, maar we werken in omstandigheden als die van Andorra." De bondscoach had op de training in Glasgow slechts zes spelers om mee te werken. Kroatië speelt vandaag een oefenin terland tegen Schotland. Porto-preses voor de rechter lissabon - FC Porto-voorzitter Jor ge Nuno Pinto da Costa moet voor de rechter verschijnen. Hij wordt verdacht van het omko pen van een scheidsrechter in 2004. De bewuste arbiter Augusto Duarte, die het duel Beira Mar - Porto (0-0) indertijd leidde, heeft volgens de officier van justitie een envelop met 2500 euro aangepakt. Hij staat ook terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38