Sport Heitinga naar Atlético Madrid Theo Bos gaat Anky en Pieter achterna Drenthe zonder pas in Drenthe 'Foppe de Haan moet bij de KNVB blijven' Skil mag naar klassiekers "Te veel, te weinig, schoon of vies water?" 34 I Woensdag 26 maart 2008PZC odoorn - Royston Drenthe is van uit Spanje op een curieuze manier in Drenthe beland voor de EK-kwalificatiewedstrijd van long Oranje tegen )ong Estland, van avond in Emmen. De middenvel der van Real Madrid was zijn pas poort kwijt. Uiteindelijk mocht de oud-Feyenoorder op zijn rijbewijs de vlucht naar Nederland maken. „Ik heb tot drie uur 's nachts naar mijn paspoort gezocht", legt Dren the uit op de website van de KN VB. „Ik werd er mismoedig van. Ik wilde zelfs dingen in mijn huis ka pot gaan slaan, zo kwaad was ik dat ik dat ding niet kon vinden. Met de hulp van enkele Spaanse vrienden kon ik op het vliegveld van Madrid toch mijn vlucht ne men." Drenthe heeft inmiddels een nieuw paspoort aangevraagd. Voor de terugreis naar Madrid heeft hij een voorlopig document gekregen. „Mijn paspoort dat ik nu kwijt ben, was op 9 april al verlo pen. Het kwam er steeds niet van om een nieuwe aan te vragen. Maar ik liep wel steeds met dat pa piertje op zak. Daardoor heb ik het waarschijnlijk ook verloren." oooorn - Als het aan de KNVB ligt, blijft bondscoach Foppe de Haan ook na zijn pensioen verbon den aan de voetbalbond. De 64-jarige Fries heeft van KN- VB-directeur Henk Kesler een nieuwe aanbieding gekregen. De Haan, die op 26 juni de AOW-Ieef- tijd bereikt, heeft het voorstel in beraad genomen. „Ik kan bijteke nen tot en met het EK van Jong Oranje in 2009 in Zweden", lichtte De Haan toe. „Ook daarna wil de KNVB dat ik iets blijf doen. Dat wil ik zelf ook wel, dus dat komt goed uit. Ik ben dan misschien al wel op leeftijd, maar ik voel me ab soluut nog niet oud." Het contract van de bondscoach van Jong Oranje en het Olympisch elftal loopt in augustus na de Zo merspelen in Peking af issy-les-moulineaux - De Neder landse wielerploeg Skil-Shimano heeft een uitnodiging gekregen voor de Waals/Franse wielerklas siekers Parijs-Roubaix (13 april), de Waalse Pijl (23 april) en Luik-Baste naken-Luik (27 april). De ploeg van Rabobank is het andere Neder landse team in deze wedstrijden. Astana, de Kazachstaanse ploeg van de Spaanse tourwinnaar Alber to Contador, heeft als verwacht geen uitnodiging gekregen. Astana is ook niet welkom in de Ronde van Frankrijk, die net als de drie eendagsklassiekers wordt georganiseerd door de ASO. In to taal zijn 25 teams uitgenodigd voor de klassiekers. Het bescheiden Skil-Shimano mag dit jaar (nog) niet meedoen aan de Tour. Ajax-verdediger John Heitinga vertrekt aan het eind van dit seizoen naar Atlético Madrid. foto Hans van Weel/CPD Ajacied tekent contract van vijf jaar bij tweede club Spaanse hoofdstad. amsterdam - Ajax-verdediger John Heitinga vertrekt aan het eind van dit seizoen naar Atlético Madrid. De international bevestig de dit vanmorgen op Schiphol, waar hij met het Nederlands elftal vertrok naar Wenen voor de oefen wedstrijd tegen Oostenrijk. Hij te kent in de Spaanse hoofdstad een contract voor vijf jaar. Heitinga's contract loopt door tot 2011, maar hij kan weg voor een ge limiteerd transferbedrag, naar ver luidt tien miljoen euro. De clubs moeten er onderling nog uitko men, maar problemen worden daarbij niet verwacht. Volgens Ajax komt er spoedig een nieuw gesprek met Atlético. Slechts twee Nederlandse voetballers gingen Heitinga voor bij Atlético Madrid. Jerrel Hasselbaink en Kiki Musam- pa. „Heitinga heeft voor zichzelf de knoop doorgehakt. We ver wachten op korte termijn de over gang rond te maken", liet Ajax van ochtend weten. Al aan het begin van dit seizoen liet Heitinga weten zin te hebben in een buitenlands avontuur. De 24-jarige Alphenaar speelt sinds zijn zevende voor Ajax en is bezig aan zijn zevende seizoen in de eer ste selectie. Al voor de winterstop zou Atlético, de tweede club van Madrid, al hebben geïnformeerd naar de verdediger. Ajax weigerde medewerking te verlenen aan een transfer in de winterstop en John Heitinga vond het toen ook niet gepast zijn club tussentijds te verla ten. Over Atlético Madrid zei Heit inga eerder: „Het is een mooie club die vorig seizoen veel goede spelers heeft gekocht: Maxi Rodri guez en Diego Forlan. Atlético PW Ajacied John Heitinga vertrekt aan het eind van het seizoen naar Atlético Madrid. De Span jaarden betalen ongeveer tien miljoen voor de verdediger. krijgt een nieuw stadion, heb ik ge- googled. Ik hoor van Wesley Sneij- der en Ruud van Nistelrooij goede verhalen over de stad Madrid." Heitinga volgt al enige tijd een cur sus Spaans. In februari bezocht hij zijn vriend en voormalige ploegge noot Wesley Sneijder, die bij Real Madrid speelt. Terwijl die club belangstelling heeft voor Klaas-Jan Huntelaar, wil Ajax zijn contract, dat tot 2010 loopt, openbreken. De spits heeft hierover een gesprek gevoerd met de nieuwe coach Marco van Bas ten. Ajax heeft ook besloten een optie in het contract van Jurgen Colin te lichten. De verdediger speelt nog twee jaar in de Arena. Aquatische Ecatechnolagie aan HogeschoolZeeluid www.hz.nl Opnieuw wereldrecord zwemster Rice Syndey - De Australische zwem ster Stephanie Rice heeft in Syd ney ook het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Ze tikte aan na 2.08,92 en was daar mee beduidend sneller dan de vori ge recordhoudster, de Chinese Wu Yanyan, die in 1997 in Shanghai 2.09,72 klokte. De 19-jarige Rice nam zaterdag al het wereldrecord op de 400 meter wissel in bezit. Operatie baanrenner Peter Schep na WK manchester - Baanwielrenner Peter Schep laat zich na de WK in Manchester opereren aan zijn schouder. Hij kampt al langer met een blessure en gebruikt de perio de tussen WK en Olympische Spe len voor herstel. Bij Schep moet een sleutelbeen operatief worden vastgezet. Hij komt op de WK uit op de onderdelen ploegachtervol ging en koppelkoers. manchester - Baanwielrenner Theo Bos is een bekende Nederlan der in wording. De Spelen van Pe king moeten het laatste zetje ge ven naar een status op het niveau van Anky of Pieter. Bos (24), vanaf vandaag bij de we reldkampioenschappen in Man chester titelverdediger op sprint, is business. Trainen, rusten, eten, sla pen, dat is het enige waar hij zich mee wil bezighouden. Zakelijk is Orlando van den Bosch sinds drie jaar zijn manager. Voordat hij in beeld kwam, had Bos een wirwar aan contractjes getekend. Een van de eerste overeenkomsten was met fietsenfabrikant Koga Ze be loofden Theo de beste fiets van de wereld. Koga-directeur Wouter Ja ger onderkende de commerciële waarde van Bos. „Ik zag een super talent, maar ook een enorme per soonlijkheid. Met Theo zijn we in samenwerking met onder anderen DSM en TNO een project gestart. Er is zeker een half miljoen geïn vesteerd om hem het beste materi aal te leveren." „Toen ik begon, wilde ik rust aan het front", vertelt Van den Bosch. „Het is makkelijker één euro in de lucht te houden dan tien keer tien eurocent." Bestaande contracten werden opengebroken of opge zegd. Een jaar geleden sleepte Van den Bosch er bij Rabobank een contract uit, zodat Bos kon blijven werken zoals hij gewend was. Het weekblad Sportweek schatte zijn jaarinkomsten onlangs op een half miljoen euro. Maar er zit meer in het vat, verwacht Van den Bosch: „Theo hoeft niet eens te winnen op de Spelen, al zou dat natuurlijk wel meegenomen zijn. Hij moet een 'Pieter' worden, een 'Anky', na men die hun sport overstijgen. „Zij staan natuurlijk wel verder in hun carrière. Maar ik ben ervan overtuigd dat Theo nog bijzondere dingen zal laten zien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36